Przegląd Ligi DP i Deluge

Kategoria: Ogniem i Mieczem | Dodał: AK_Ramage | Data dodania: 24.09.2013

Przegląd Ligi DP i Deluge

Zacznijmy od Ligi Dzikich Pól. Jest to już 6 edycja tej ligi. Pierwsze miejsce zajmuje Armia Koronna , które może pochwalić się wygraniem już 4 trofeów Polskiej Ligi DP. W poprzednim sezonie przegrała tylko bilansem rund z Barabe. Przypomnę, Armia Koronna przegrała z Barabe, ale Barabe przegrało z ReSem!
W tym sezonie Armia Koronna jako jedyna nie przegrała żadnego meczu, za nimi są Rokoszanie i Wojsko Kwarciane
Rokoszanie, klan, który założony został przez graczy Armii Koronnej, przypomnijmy z historii znaczenie słowa:

Rokosz :pierwotnie zajazd szlachty, później bunt, zbrojne powstanie szlachty (polskiej, bądź węgierskiej) przeciw królowi elektowi w celach politycznych. Rokoszem nazywana jest także konfederacja, skierowana przeciwko królowi.
Słynne historyczne rokosze to m.in. wojna kokosza, rokosz Zebrzydowskiego, rokosz Lubomirskiego i rokosz łowicki. Słowo pochodzi z węgierskiego od słowa rakás, oznaczającego tłum.

To właśnie Rokosz może zagrozić najbardziej Armii Koronnej w sięgnięciu po tytuł. Już za dwa tygodnie Rokoszanie vs AK zmierzą się ze sobą w oficjalnym meczu ligowym, który zadecyduje o pierwszym miejscu w lidze. Rokoszanie mają tyle samo punktów co WK, jednak w starciu ligowym to WK okazało się lepsze od buntu szlachty. Przed nimi zostały nastepujące mecze Rokoszanie vs Northen Warriors (walkower dla Rokoszan), pojedynek z Armią Koronną oraz mecz z niemieckim klanem de_gothia. Ostatni mecz , może okazać się wyzywaniem, ponieważ Niemeicki klan zajmuje 5 miejsce w tabeli, oraz ich siła, motywacja do zwycięstw rośnie z każdym ich meczem. Przychodząc do ligi przegrywali wszystkie mecze, a teraz zajmują czołowe miejsce w niej. 7 sezon, może należeć do nich!

Na 3 miejscu znajduje się w znakomitej formie Wojsko Kwarciane, które kończy mecze wysoką przewagą rundową. Dla nich 3 przyszłe mecze (walkower z NewOrder, mecz z PGC oraz w 13 kolejce mecz z ReSem jest stawką o zwycięstwo Ligi DP. Wygrywając te mecze i licząc na porażkę AK z Rokoszanie mają wysokie szanse na triumf.  Porażka AK sprawi, że tylko rundy wygrane będą liczone przy wyłonieniu zwyciężcy Ligi DP.

Jak waszym zdanie zakończy się VI sezon? Tabela ulegnie zmianie? Bunt szlachty odniesie sukces i zdobędzie tytuł?
==========================================================================
W Lidze Deluge, występują niestety tylko 5 aktywnych klanów. Frei, które nie potrafiło przyjąć goryczy porażki z Chorągwią Wolentarską [ChW] odeszło z ligi.
Tabela Ligowa jak i terminarz, wiele nam nie powiedzą, przed nami dopiero półmetek ligi w ten weekend (4 kolejka). Przypomnijmy, że pierwsze miejsce w I sezonie ligi Deluge zajeła Chorągiew Wolentarska, a drugie miejsce Armia Koronna, która wystepuję obecnie w Lidze DP, Liga Deluge, Puchar Polski Warbanda 2013.
W ten weekend zmierzą się ze sobą:

Hakkapeliter         - : -         Regiment Wielkopolski     
Chorągiew Wolentarska         - : -         Chorągiew Elearska     
Armia Koroona otrzymuje walkower z Frei.

Przydatne Linki dla Ciebie:

Liga Dzikie Pola VI sezon: Terminarz i Tabela
Liga Deluge II sezon: Tabela i Terminarz

Jeśli masz odwagę, zarób trochę monet i postaw na mecze u karczmarza:
Obecne kursy:

Armia Koronna 1.20
vs
Regiment Sztokholmski 3.50        
=====
Chorągiew Husarska 1.60
vs
PGC    2.10    
=====
Piechota Wybraniecka 1.70
vs
Gwardia Królestwa Polskiego  2.10        
====
Chorągiew Wolentarska     1.30
vs
Chorągiew Elearska 2.70    
====
Hakkapeliter 2.10
vs
Regiment Wielkopolski 1.90        


 

Dodaj komentarz

  • Ile jest 1 + 4 ?

Komentarze:

  • Kamillo18

    Nie wiem po co wyjasnianie słowa "Rokosz" :D Na przyszlosc - staraj sie pisac mniej chaotycznie bo tak to wyglada wg mnie ;[

  • Ramage

    Wyjaśnienie słowa Rokosz pochodzi z wikipedi ;) Pisałem na szybko ;)