III Cav GF zakończony

Kategoria: Napoleonic Wars | Dodał: Dyktator | Data dodania: 05.09.2013

III Cav GF zakończony

4. września zakończono III Cavalry Groupfighting. Dla tych, co nie wiedzą, jest to międzynarodowy turniej dla wszystkich pułków konnych. Bitwy odgrywały się w formacie 5 vs 5 w trybie best of 3 oraz best of 5 ( półfinały oraz finał). Dodatkową regułą jest to, że drużyna, w której pozostanie sama spieszona kawaleria ( bez koni) automatycznie przegrywa rundę.

W trzeciej edycji tego turnieju, na podium znalazły się aż dwa polskie pułki! 1. Pułk Szwolyżerów Księstwa Warszawskiego ( 1ps) zajął I miejsce oraz I skład 14. Pułku Kirasjerów ( 14pk), który zajął miejsce III. Całość tabeli tutaj: http://challonge.com/qwbu3ver ( tryb pojedynczej eliminacji)

1ps osiągnął niespodziewany wynik. Zaczął turniej od drugiej rundy, w której minimalnie pokonał II team z 13ph. Następnie zmiażdżyli 36th ( które rundę wcześniej pokonało 7e). W półfinale zwycięsko wyszli ze starcia z nikomu nieznanym Team Carts. Finał zwyciężyli z wynikiem 3:0 w meczu z 8e. Ich przeciwnicy musieli wszystkie siły wyładować na 14ph, co nie umniejsza bardzo dobrej gry ze strony 1ps-u ;) Ciekawsza sytuacja była z 14pk. Wystawili oni aż 3 składy, podzielone skillowo. Najsłabszy skład ( trzeci) został wyeliminowany już w pierwszej rundzie, przez 13ph. II Team pokonał 5e, jednak w kolejnej rundzie, przegrali 1:2 z Team Carts. Oczywiście najlepiej wyszedł I skład, który pokonał 54e, 17e oraz Das Nr.4- wszystkie mecze 2:0. Dopiero w półfinale spotkali trudność. Mecz z 8e był bardzo długi i wyrównany. Oba klany włożyły w to dużo wysiłku, jednak to 8e zwyciężyło 3:2. 14pk, trochę podłamane przegraną, straciło pierwszą rundę w meczu o 3. miejsce. Szybko się jednak wzięli w garść i Team Carts zostało pokonane 3:1.

W turnieju udział( z polskich regimentów) wziął też sojusz 9pp_XW i 4pp- DXW. Pod starą nazwą, 13ph, wystawili 2 team'y. Drugi pokonał K-KA Nr4+ 1, jednak w drugiej rundzie zwyciężyło 1ps, wynikiem 1:2. Pierwszy skład zaczął od pokonania III team'u 14pk, by potem wygrać z 15th ( 2:0). Jednak ćwierćfinały przyniosły porażkę w postaci 0:2 z 8e.... Mimo wszystko również wywiązała się wyrównana walka.

Gratulacje dla wszystkich polskich pułków!

Dodaj komentarz

  • Ile jest 1 + 9 ?

Komentarze:

  • templariusz

    14ph ? Nigdy nie słyszałem ... zmień na 14pk.

  • Dyktator

    Wybaczcie. Pisałem po nocy i wkradła mi się taka literówka. Poprawione.

  • MOHAWK_Marchewa

    1. Pułk Szwolyżerów Księstwa Warszawskiego ( 1ps)... tak napisałeś. Można zmienić na Szwoleżerów? A i gratki za zwycięstwo, sam jestem w pułku, ale od 2 tygodni. Pewnie Bohdan koksił na 100% i miał staty 21-0. :P