Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Filmy na poddaszu  (Przeczytany 83530 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 1
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
Filmy na poddaszu
« dnia: Kwiecień 28, 2007, 12:18:31 »
Jakie jest Wasz ulubiony film? Mój to LOTR a tak dokładniej - Dwie Wieże.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 16:55:04 wysłana przez HUtH »

Offline Haldir

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
  • Przybywasz tu w rytm kroku w przeznaczeniu...
Odp: Filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2007, 13:46:44 »
Wladca Pierscieni, nie bede pisal ktora czesc bo wszystkie byly super :)
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał a mniej niż połowe chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują"

"Wskrzesmy dawną chwałę z wściekłości siejąc zniszczenia aż wstanie krwawy świt"

Offline Error

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2007, 13:51:11 »
Nie wiem czy można to nazwać filmem, ale serial z odcinkami po 1,5h też się rzadko trafia. Band of Brothers...

Offline Mat Berserker

• Żonglujący Pepeszami
  • Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 88
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2007, 21:14:19 »
LOTR i 300 za piękne sceny batalistyczne ( w tym i tym) ale LOTR góruje. Sam nie wiem czemu, chociaż 300 też bardzo lubię ;)
PS. Fajnie że na forum jest opcja sprawdź ortografię

Offline Emil

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2007, 21:56:26 »
Mnie podoba sie najbardziej oczywiście cała trylogia LOTR (jako że uważam sie za fana), a poza tym Szeregowiec Ryan - lubię też tematy II wojny światowej (a szczególnie lądowanie na plaży Omaha).

Offline Ivar the Boneless

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:50:15 »
Big Lebowski - Po prostu genialny film.
Sku mod himlen Halvdane, vi vil fylde luften med spyd sa
Denne kristne sol blivert sort - Ragnar Lodbrok

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:09:22 »
Siedem, Requiem for a Dream, Podziemny krag i Godfather dlaczego tak rzadko (lub wogole) puszczaja te filmy w TV? przeciez to sa chyba jedne z lepszych w historii kina... ale chyba masowi odbiorcy by tego nie ogladali...

Z seriali to oczywiscie Kompania Braci i Prison Break.

Offline mielonka

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2007, 00:19:53 »
Wydaje mi się, że temat jest bardziej rozległy, niż jednozdaniowy post (jakie to się tutaj pojawiają),, jednak może przyszłe wiadomości będą dłuższe.

Na wstępie będe się jeszcze czepiać. Wkurw, znaczy denerwuje mnie, gdy widzę okreslenie LOTR-a jako "trylogię". Jeśli ktoś wymienia tę pozycję jako swój ulubiony film, to wnioskuję, że czytał książke i wie, że nie jest to żadna trylogia, tylko jedna powieść złożona z 6-ciu ksiąg + dodatków, wydana w formie 3-książek. Wydawca (z praktycznych powodów) tak to ustalił.
Nieważne jednak.

O gustach się nie dyskutuje, więc choć Władca Pierscieni wywarł na mnie raczej pozytywne wrażenie, jednak nie wymienię go jako "ulubiony film". Był to pierwszy film fantasy, w którego wpompowano naprawdę olbrzymia kasę i to widać.

Z filmów fantasy dużo wyżej jednak sobie cenię "Conana Barbarzyńcę" J. Milliusa z 1982r. Film bez oszałamiających efektów specjalnych, bez znanych (wówczas) aktorów, bez olbrzmiego budżetu, jednak klimat R.E. Howarda bije z ekranu.
I choć Arnie różni się (np kolorem włosów) od swego pierwowzoru, to jednak z jego oczu wychodzi całe barbarzyństwo :-)

Za sceny batalistyczne wyżej już oceniam Gladiatora, Bravehearta i wspomnianego już Szeregowca Ryana. Jeśli można te typy działań wojennych porównywać.

Zaś jeśli chodzi o mój ulubiony film, to ni mam takowego. Jest wiele takich, do których wracam, m.in:
Monty Python (co można wywnioskować z nicka) - za doskonały humor i umiejętnośc śmiania się z własnych przywar
Miś (wymaga jakiegoś komentarza?)
Forrest Gump
Pulp Fiction
oraz wiele innych...

EDIT:
Jason - może inaczej - te filmy czasem są emitowane, jednak o porach, które sa barierą dla normalnych zjadaczy chleba.
Inna sprawa - niestety filmy ambitniejsze, po(/w) trakcie których trzeba pomysleć przegrywają z komercyjnymi siekami w stylu Kickboxera czy kolejnej częsci Rambo

PS: Requem dla snu tez zapomniałem wymienić. Ciekaw jestem ile osób wie, ze w trailerze do którejś części LOTR użyto motywu dźwiękowego własnie z "Requiem..."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 00:22:41 wysłana przez mielonka »

Offline Haldir

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2007, 08:20:55 »
Na wstępie będe się jeszcze czepiać. Wkurw, znaczy denerwuje mnie, gdy widzę okreslenie LOTR-a jako "trylogię". Jeśli ktoś wymienia tę pozycję jako swój ulubiony film, to wnioskuję, że czytał książke i wie, że nie jest to żadna trylogia, tylko jedna powieść złożona z 6-ciu ksiąg + dodatków, wydana w formie 3-książek. Wydawca (z praktycznych powodów) tak to ustalił.
Nieważne jednak.
Eeee... film LOTR jest trylogią (musi być złożona z 3 części a w tym przypadku zarówno film jak i książka są z 3 części) . Nie wiem co tu ma wspólnego książka która jak napisałeś wyżej została wydana w formie 3 książek. Zresztą wszędzie gdzie byłem jest napisane że to jest trylogia.
"Połowy z was nie poznałem i w połowie tak dobrze jak bym chciał a mniej niż połowe chciałbym znać choć w połowie tak dobrze jak na to zasługują"

"Wskrzesmy dawną chwałę z wściekłości siejąc zniszczenia aż wstanie krwawy świt"

Offline mielonka

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2007, 08:25:30 »
Więc radzę poczytać opracowania jakiegokolwiek z Tolkienistów.
Lub przynajmniej odwiedzić wikipedie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Władca_Pierścieni).
Nie mam czasu podawać innych przykładów, bo na "weekend" jadę

Offline Haldir

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2007, 09:32:19 »
To że tam nie pisze że to jest trylogia to nie znaczy że LOTR nie jest trylogią... najlepiej zobacz na tej stronce co to jest trylogia i wtedy porównaj...

Offline Dragonit

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2007, 10:03:31 »
Książka rzeczywiście w pierwowzorze to 6 tomów ale film to 3 więc można chyba go określić trylogią ;p

Co do ulubionych filmów to też nie lubię takowych mieć, ale bardzo lubię filmy:
Historyczne\Fantasy\Wojenne - Władca Pierścieni wszystkie części, Braveheart, Troja(ta z Bradem Pitem), 300, Alexander, Gladiator, Królestwo Niebieskie, Ogniem i Mieczem, Eragon (Niewypał ale książka mi się podobała ;p) i nie wiem  co dalej, prawie wszystkie :D
Komedie: Shrek (Jeśli ją można tak nazwać :D)

PS: Nie opierajcie się aż tak na wikipedii! ;P

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:24:44 »
No i jeszcze wspomne ze jakos nigdy mi sie nie zdarzylo, zeby film bazujacy na ksiazce byl lepszy. Przyznaje sie bez bicia ze najlpierw obejrzalem (ale chyba tylko pierwsza czesc) LOtR`a a dopiero pozniej przeczytalem ksiazke, ktora okazala sie o wiele lepsza - mialem wrazenie ze w filmie ktos bardzo podkrecil tempo akcji (szczegolnie pierwsza czesc) tymczasem ksiazka to dluga i mozolna podroz... lub niektore akcje byly uproszczone, usuniete lub calkowicie zmienione:/

Z ojcem chrzestnym bylo podobnie, z tym ze najpierw przeczytalem ksiazke, a dopiero pozniej film - ktory, choc dlugi okazal sie byc tylko streszczeniem ksiazki... innych przykladow jest jeszcze wiele..

Offline Haldir

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:31:31 »
Niestety, w filmie nie pokazano wielu rzeczy z książki :/ I dlatego akcja filmu zdaje sie szybka, chociaż dla mnie film jest równie dobrze zrobiony jak książka.

Offline Szwejk

• Moczymorda
  • *
  • Shinpū tokubetsu kōgekitai
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 30, 2007, 19:39:39 »
Siedem, Requiem for a Dream, Podziemny krag i Godfather dlaczego tak rzadko (lub wogole) puszczaja te filmy w TV? przeciez to sa chyba jedne z lepszych w historii kina... ale chyba masowi odbiorcy by tego nie ogladali...

Z seriali to oczywiscie Kompania Braci i Prison Break.

Ja się przyznam, że podziemny krąg, zmienił trochę mój pogląd na życie9 przynajmniej na jakiś czas). Pozatym spodziewałem się jakiejś krwawej łaźni, a tam totalne zaskoczenie ^^ Film bardzo fajny choć pogubiłem się w końcówce o co w nim chodzi :P