Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gramy w Highlands, Deep Waters  (Przeczytany 708 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Gramy w Highlands, Deep Waters
« dnia: Październik 22, 2017, 11:56:33 »

A więc tak jak pisałem tutaj, gramy tutaj w grę tekstową o nazwie Highlands, Deep Waters. Jest to stosunkowo świeża produkcja i możecie znaleźć ją np. na Steam, w sklepie Play czy na stronie wydawcy (Choice of Games). Jeśli spodoba wam się historia czy sposób pisania, to możecie sięgnąć po swoją kopię gry, zważywszy na to, że fabuła może podążyć tutaj w kompletnie różne strony - na 32 achievementy, 10 jest związanych z zakończeniem i są przyznawane za jakiś konkretny rodzaj ukończenia gry. Nie przedłużając, zapraszam do gry - zacznijmy od zebrania podstawowych informacji na temat naszej postaci. Aha, jeszcze jedno - być może nie wszystkim będzie to pasować, ale nie będę tłumaczył tekstu. Czasami jest go stosunkowo sporo i nie mam na to czasu, a nie jest to jakiś wybitnie wysoki poziom angielskiego, większość rzeczy da się wyciągnąć z kontekstu zdania, jeśli się czegoś nie rozumie. Jeżeli pojawi się coś, czego nie rozumiecie i nie będziecie w stanie poradzić sobie z tłumaczeniem, spokojnie można pisać tutaj w poście, albo do mnie na PW, chętnie wytłumaczę jakiś krótki fragment.

Choose your gender:   
   Female
   Male

Choose your Archetype:

The Detective may notice some details others wouldn't, has experience in questioning suspects and is familiar with police procedures and crime scene investigation.

The Criminal is familiar with streetwise stuff, is more capable of intimidating and fighting NPCs and has shady contacts that might help during the course of the case.

The Scholar can recognise and quote deeper knowledge, although lacking social elements of the previous archetypes. It excels in analysing symbols, tomes and occult-related clues, however.

Detective
   Criminal
   Scholar

Are you a Scottish local?   
   Yes, I am a Scottish local.
   I am a foreigner.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 14:57:42 wysłana przez Lew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Gramy w Highlands, Deep Waters
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2017, 10:54:04 »
To jest po angielsku?

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2017, 14:37:57 »
Tak, to jest po angielsku. Ale nie jest to jakiś bardzo zaawansowany angielski, także nie będzie to wielki problem.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2017, 15:01:40 »
Aha, czyli mam tego szukać na Steamie?

Jeny, jakoś tak wypadam jak miła staruszka, która w jesieni życia próbuje wysłać sms'a do swojej koleżanki, z pytaniem czy kupiła ciasteczka. Może nie brzmię inteligentnie, ale muszę przerażać ponurą determinacją.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2017, 15:37:02 »
Nie musisz niczego szukać na Steam - wszystko co będzie potrzebne, tj. mapy, rysunki, zdjęcia, tekst i wybory oraz status postaci będę wysyłał w tym wątku.

Offline Rzokable

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 21
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2017, 15:51:05 »
Grałem na wersji na google play detektywem i niestety moja przygoda zakończyła się śmiercią ze strony kultysty :/

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2017, 19:53:23 »
No to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tym razem spróbować razem z nami i uniknąć błędów z poprzedniej rozgrywki :D
Przypominam, na start musimy wykreować naszego bohatera odpowiadając na poniższe pytania:

Choose your gender:   
   Female
   Male

Choose your Archetype:

The Detective may notice some details others wouldn't, has experience in questioning suspects and is familiar with police procedures and crime scene investigation.

The Criminal is familiar with streetwise stuff, is more capable of intimidating and fighting NPCs and has shady contacts that might help during the course of the case.

The Scholar can recognise and quote deeper knowledge, although lacking social elements of the previous archetypes. It excels in analysing symbols, tomes and occult-related clues, however.

Detective
   Criminal
   Scholar

Are you a Scottish local?   
   Yes, I am a Scottish local.
   I am a foreigner.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2017, 19:55:19 wysłana przez Lew »

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2017, 19:47:49 »
Ej, mam to kupić za 3.99! Co za bezczelność!

Online Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2017, 15:58:18 »
Male, detective, foreigner.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2017, 16:09:44 »
Ej, mam to kupić za 3.99! Co za bezczelność!
Nie musisz nic kupować, już pisałem wyżej ^^

Male, detective, foreigner.
Możecie odpisywać jak Kradus, możecie podawać też odpowiedzi po polsku, jak wam pasuje.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2017, 16:30:54 »
Male, criminal,    Yes, I am a Scottish local.

Online Eltarek

• Newsman Bannerlord
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 130
    • REICHROLL'D
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2017, 16:45:23 »
I'd like to join

Male, Scholar, foreigner.
"To nie jest karuzela śmiechu, lecz pociąg jadący w jedną stronę" - Jarl o dziale Klany

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 30, 2017, 17:04:38 »
Przypomnę (albo raczej sklaryfikuję) jeszcze jedną rzecz -> tak jak pisałem tutaj, wybiorę te opcje, które zdobędą od was najwięcej głosów. Nie wspominałem jednakże, co będzie, gdy głosy rozłożą się po równo, tak jak ma to miejsce w tym momencie (po jednym głosie na criminala, detective'a i scholara). W takiej sytuacji będę losował.
EDIT: Aha, jako że trochę zwlekaliśmy ze startem, to czeka na głosy do dziś północ. Jeśli ktoś chce się włączyć do zabawy, może będzie głosować również w następnych wyborach, nie trzeba być z nami od startu.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 17:50:00 wysłana przez Lew »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2017, 18:41:28 »
Dobra, miałem chwilowe problemy z internetem i niedobór czasu, przez co małe opóźnienie.
Trzy na trzy głosy poszły na Male, a więc gramy mężczyzną, a dwa na foreigner, więc zagramy nietutejszą postacią. Głosy na profesje rozłożyły się po równo, a więc pozwolę sobie wylosować - wypadło na detektywa. A więc, skoro mamy już wykreowaną postać, możemy zabrać się za grę. Czasami będą takie etapy, gdzie będzie tylko jeden wybór - wówczas podam go pogrubioną czcionką. Od teraz będę podawał również status postaci. Znajdziecie go zawsze w prawym dolnym rogu posta w spoilerze. To tyle z kwestii organizacyjnych.

"One must always seek the moral high ground, else he is drowned in the sea of his decisions."

- An old Gaelic saying.

Invernock, June 2006.
As you walk around the lochside, the far-reaching Seannloch stretching its waters between the surrounding Highlands, you pick up your phone and realise it is already half past nine. Despite being nighttime, the sky shines brightly over you.

Look around

An old couple, wrinkled hands held together, enters their house; an aged woman walks her Retriever around. The wind sings in your ear. A calm atmosphere looms over the small town of Invernock.
You walk to the front of The Husband's Retreat, from where you can hear a loud folk song. Curiously, just across the street, there is the town's church, its pointy architecture protruding amidst the flats and shops. More and more possible paradoxes.
It is at The Husband's Retreat that you were requested to meet an unknown man about a murder case. His sister's murder case.
You have never heard of The Husband's Retreat, but it is pretty much similar to other pubs you have been to. Loud music, laughing folks, expensive booze: it's all there.
You walk between the wooden tables surrounded by loud men, who energetically drink their fill. The bartender, a bald, chubby figure, stops to look at you. Pointing at the casks of beer and cider, he then asks:

- Wha' ye having, mate?
   Answer him.
   Survey your surroundings.

(click to show/hide)

Offline Rzokable

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 21
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2017, 19:45:23 »
Answer him