Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Która produkcja z serii Evil Dead najbardziej ci się spodobała?

The Evil Dead (1981)
2 (28.6%)
Evil Dead II
3 (42.9%)
Army of Darkness
1 (14.3%)
Evil Dead (2013)
0 (0%)
Ash vs Evil Dead
1 (14.3%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: Seria Evil Dead aka Martwe Zło  (Przeczytany 7117 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
Odp: Seria Evil Dead aka Martwe Zło
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2016, 10:52:38 »
Wygląda jak eksponat muzealny z działu anatomia człowieka pod tytułem "Goło i wesoło"...

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2016, 11:49:53 »
La specola - to figurka z wosku, rzeźba.

materiał na temat -
(click to show/hide)

Chciałem w ten sposób powiedzieć, że zdecydowanie seria Martwe Zło, nie oznacza jakiegoś wysokiego poziomu w tym temacie.
To tylko proste efekty. co tym bardziej daje do myślenia - że oni mieli tupet coś takiego zrobić, że mieli fuksa, że tak im to wszystko wyszło.
Albo talent.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2016, 12:26:28 »
Ja jako artysta powiem, że zawsze jest ta cienka granica między sztuką a kiczem, jeden stwierdzi że to sztuka a drugi przejdzie obojętnie inny się oburzy bądź wybuchnie złością. Koniec końców to cel sztuki wzbudzać emocje, zarówno dobre jak i te złe. A jak tak się dzieje to znaczy że dzieło ma moc. Istotnie proste rzeczy w tym filmie pozwoliły wzbudzić u widza lęk, jeśli chodzi o I część, działanie kamery, głosy, charakteryzacja, albo scena z rozsypującymi się umarlakami, to mi się najbardziej spodobało.

Jak powiedziałeś Octavian czasem proste metody są lepsze od prze bajerowanych gadżetów komputerowych. Jak patrzę na dzisiejsze horrory, to czasami żałuję że technika poszła zbyt do przodu. Dla przykładu potwór to była kukła albo aktor który lepiej wyglądał niż stwory które powstały komputerowo.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2016, 12:54:55 »
Bruce Campbell z kolei w wywiadzie powiedział, że wolałby kręcić Evil Dead w dzisiejszych czasach, dzięki temu miałby o wiele mniej blizn i odniesionych w czasie kręcenia obrażeń :D

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2016, 13:03:39 »
tak huth, wielu ludzi istotnie próbuje być mentalnymi kierownikami. Właśnie widzę.
Tak mi dowaliłeś, że pozostaje mi już tylko napisać - "ZAORANE"! Spokojnie, już ci nie grozi żadna skojarzeniowa chmura z mojej strony.
Oczywiście, zawsze śledzę z zainteresowaniem co masz do powiedzenia, tutaj tylko się nie zgodzę z tokiem myślenia przedmówcy.
Ja tam nie chce nikogo, tym bardziej ciebie zaorać, ale widać jak zawsze za ostro chcę coś wyjaśnić, zamiast mieć na to wywalone.
No trudno, widocznie oglądałem za mało fajnych amerykańskich filmów :( Ale do tego muzeum to bym chętnie pojechał. Na początku myślałem, że to jakieś dzieło von Hagensa, a nie wosk.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2016, 19:47:17 »
Podobno największe umysły swojej epoki nigdy nie są w stanie się porozumieć. To by pasowało w takim razie, HUtH i Octavian - trochę jak Słowacki i Mickiewicz. Już za dwa dni nowy odcinek Ash vs Evil Dead nawiasem mówiąc!

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2016, 20:20:38 »
Monsterpalozza, to też jet takie fajne coś z potworkami, ale przy La specola wymiękają. :) Oczywiście, że na początku nie można wpaść, że to wosk, tylko kombinujesz, że to jakoś poddane chemicznej preparacji zwłoki - inaczej nie było by dowcipnie.

huth, cieszę się, że nie podejmujesz ataku na mnie - byłoby mi przykro. Nie w sensie, że będę się ciął tępą żyletką, ale poczułbym żal i rozczarowanie z powodu niemożliwości wypracowania jakieś naturalnej płaszczyzny komunikacji. Natomiast podejmowane próby odwracania kota ogonem poprzez osłanianie się ideologią swobodnej wypowiedzi wywołały we mnie to uczucie, które w języku polskim nie ma precyzyjnej nazwy. Chodzi o poczucie wstydu, jakie odczuwasz gdy ktoś robi coś żenującego, mimo że nie masz nic wspólnego z daną sytuacją. Przykładem może być uczucie jakie budzi w tobie gra bardzo słabego aktora, czy np. zachowanie jednego z twoich rodziców w kontakcie z kimś atrakcyjnym seksualnie.
Bardzo więc proszę, nie pogłębiać poziomu neurotyczności, apeluje o politykę grubej kreski, zapomnijmy o tym co tu próbowałeś huth..., sam nie wiem - podjąć? i przejdźmy już do rozmowy, bez jakiegoś brania na litość - w stylu jaki widnieje w poście powyżej.

Three Stooges z hasłem przewodnim - Idiots Deluxe, to doskonały punkt do analizy tego fenomenu, jakim jest Martwe Zło - całkowicie świadoma inspiracja. Natomiast zjawisko fumetti neri, to tylko pozorna zbieżność - nie szukałbym tutaj głębszych zależności - chociaż to może być pewien trop, ale po stronie preferencji odbiorców, ludzie czegoś takiego oczekiwali.

Powiedzmy, że Lovecraftowska koncepcja horroru, daje nam tyle - że gotyk programowo zaczyna w pewnym punkcie przeradzać się w pastisz. W przypadku Reanimatora jest to całkowicie, planowo świadomy zabieg. Czytelnik dostaje groteskę, ale nie jest wstanie określić, czy owa groteska opiera się na czymś co może być realne. To taki inteligentny dowcip, bo poprzez odrzucenie sztafażu i wywrócenie estetyki na lewą stronę udaje się postawić nurtujące pytanie - czy można odwrócić proces rozkładu? Pomiędzy jednym a drugim dowcipem Lovecraft przemyca naukowe dowody, na to, że TAK! Oczywiście jest to świadoma manipulacja, ale pod koniec opowiadania Reanimator, można na prawdę zbaranieć. Ludzie, mogli przeczytać w gazetce Weird Tales, w czasie podróży metrem do pracy, że istnieją naukowe podstawy, by założyć, że będzie można ożywić trupa, w ICH rzeczywistości, a nie tej wykreowanej na łamach kart gazetki! HORROR!
Co w brew pozorom wcale nie jest punktem przełomowym, bo od czasu Edgara Allana Poe horror lubi mariaż z groteską. Czy bylibyście zaskoczeni, gdybym powiedział że Beetlejuice i sympatyczna rodzina Adamsów, to też raczej parodie niż horrory? Chociaż czarny humor nie daje się tak łatwo oderwać od tragizmu.

Oczywiście istnieje możliwość poważnej interpretację horror, ale wpływy religijne szybko się tu wypalą. Cudownym przykładem jest tu "Nadnaturalny Horror w literaturze". Twórczość ludowa wymaga katalizowania, jest naturalnie - wewnętrznie nieuporządkowana. Jest więc dowcipnie, dopiero tacy autorzy jak Frederick Marryat, mogą nas wciągnąć na pokład "Latającego Holendra", nie na odwrót, jak można by wnioskować hutcie, po twojej koncepcji "analizy religijnej".

Przechodząc od Reanimatora, dochodzimy do tego, że ta myśl już wibrowała na VHS, że wystarczyło właśnie połączyć to tylko z tym radosnym potencjałem głupoty wyzwolonej.
Jest taka scena w Martwym Źle 2:
 - pani krzyczy bo widzi trupa, Ash skacze trupowi na głowę, trupowi wylatuje oczko i wpada pani do buzi - bo krzyczała. Pani ma taką minę.
(click to show/hide)
No genialne!
Oczywiście można, można analizować to pod kątem wpływu osadnictwa purytańskiego na tereny indiańskie i rodzących się przy tym tarć kulturowych - to bardzo ciekawa koncepcja z czasów Lovecrafta, ale nie widzę takiej potrzeby.
Tych filmów jest przecież więcej, np. Krwiożercza Roślina, czemu miałbym kojarzyć horror z czymś tak nie trafionym jak średnie filmy akcji, które wykorzystują parafernalia  gotyckie?
A co z Roger Cormanem?
To co tutaj przyciąga to naturalność, pomysłowość, talent, lekkość - nie da się tego łatwo zaszufladkować.
Dziękuję Haazheel, za zrozumienie w temacie efektów specjalnych. Taniec Lindy z własną głową, nie były tak demoniczny gdyby nie animacja poklatkowa.
Dziękuję również Lewowi, za dobre słowo, ale myślę że to po prostu słabszy moment hutha, przy ogólnej tendencji wzrostowej.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2016, 20:36:41 »
Szczerze to jedyny moment w całej serii, przy którym się skrzywiłem. Ta scena z okiem była dla mnie nieprawdopodobnie obrzydliwa.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 19, 2016, 10:28:51 »
TAK! Ależ to obrzydliwe, błe, błe,...
I kluczowe, dla zrozumienia sensu zabawy, bo to na prawdę świadomy hołd dla Trzech Głupoli - Three Stooges. Sam Raimi opowiada o tym w komentarzu na DVD, zresztą słychać też jak bardzo dużo radochy mieli przy kręceniu tego filmu.
W oryginalnej scenie w czasie beztroskiej wojny na winogrona jeden z głupoli zaczął się krztusić po trafieniu "owockiem" w gardło - tragizm życia uchwycony na miarę samego Jean Paul Witkina. Śmiech i płacz zlewają się tu nierozerwalnie. Dla Raimiego scena z okiem, była właśnie świadomym hołdem dla inspiracji, fakt że nachalnie widać drucik na którym oko leci, tylko dodaje scenie smaczku.
Tym niemniej jest to w horrorze naturalne, to szukanie doznań z pogranicza. Mieszanie śmieszności z tragizmem, sympatii z czymś ohydnym.
Tu przedstawiam kolejną scenę, chodzi o inny film. UWAGA STRASZNIE OBRZYDLIWE, błe, błe...
(click to show/hide)

Stephen King podał fajny przykład odnośnie tego mieszania emocji. Prawdziwy horror - to sytuacja w której przychodzisz do domu i widzisz, że wszystkie twoje rzeczy i meble, zostały podmienione. Ktoś chce, żebyś myślał, że wszystko jest normalne.
Tu chodzi o kolejne fajne słówko - spooky - czyli coś co wywołuje niepokój, ale nie dający się łatwo zamknąć i określić.
Dlatego te sceny, które w Martwym Źle wybijają ciebie z rytmu, łamią klisze są genialne -  akcydentalny nekrokanibalizm pasuje tutaj, bo nie pasuje!
 - Pani połknęła oko trupa, o nie, ale czemu? Przecież to miał być horror, a nie komedia! Jak mogli! Błeeeeee..ee

Ja jako artysta powiem, że zawsze jest ta cienka granica między sztuką a kiczem, jeden stwierdzi że to sztuka a drugi przejdzie obojętnie inny się oburzy bądź wybuchnie złością. Koniec końców to cel sztuki wzbudzać emocje, zarówno dobre jak i te złe. A jak tak się dzieje to znaczy że dzieło ma moc. Istotnie proste rzeczy w tym filmie pozwoliły wzbudzić u widza lęk, jeśli chodzi o I część, działanie kamery, głosy, charakteryzacja, albo scena z rozsypującymi się umarlakami, to mi się najbardziej spodobało.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 19, 2016, 19:18:41 »
@ Octavian
Przepraszam, ale nie umiem z tobą dyskutować, nie chce mi się nawet pisać, jak mi się wydaje dlaczego, w każdym razie jeśli ty czujesz zażenowanie z powodu takiego jaki ty praktykowales od początku twojej działalności na forum, to mnie to raczej rozczarowuje niż wkurza. Już macham ręką na to ze wymyslasz mi jakieś 'analizy relijne', o których ja w ogóle nic nie wiem.
No, to by było na tyle.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 19, 2016, 19:33:07 »
Nie z powodu zachowania jakie praktykowałem na forum, ale niepotrzebnej parodii, która miała mi coś udowodnić.
Chciałeś ze mną porozmawiać o filmie, horrorze, czymkolwiek - mogłeś. Nie chcesz nie musisz.
Pisałem już, że zmieniłem swoje podejście, że wiem że nie mogę oczekiwać, że każdy wstrzeli się w mój sposób myślenia, nie wiem więc po co to było?
Oczywiście, że budowanie pozorów logiczności, to raczej manipulacja, niż sposób rozmowy, która nie może polegać na wzajemny ripostowaniu - bo to do niczego nie prowadzi.
Ciężko o lepszy przykład na to, jak fajną rzeczą może być naturalny sposób budowania skojarzeń i spontaniczności niż Martwe Zło, dlaczego nie miałbym o tym dyskutować?

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 20, 2016, 22:08:42 »
Mam tutaj jedną z ciekawych inspiracji tym filmem :) Jelenia na ścianie poznajecie :P

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 21, 2016, 04:18:19 »
Nie moje klimaty muzyczne, ale zbieżności z Evil Dead odmówić temu nie można :D
Swoją drogą, jeśli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem serialu, to okazja do nadgonienia całego drugiego sezonu nadarzy się za tydzień, odcinek 9 będzie dopiero 4 grudnia, a w najbliższą niedzielę puszczają wszystkie odcinki obecnego sezonu.
(click to show/hide)

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 04:30:52 wysłana przez Lew »

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 21, 2016, 09:27:19 »
Panowie, postawiłem piwa za właściwe i godne pochwały wyczucie ducha! :)
Bardzo, ale to bardzo mnie ucieszył powrót na tory rozmowy. HA!

Nie ważne czy EVIL DEATH 2 był, czy nie był lepszy. Umówmy się, że był - i co z tego?
Nie można obejrzeć serialu? BO CO?
Oczywiście, że rola filmu jest gigantyczna. Samo Lordi, to nawet nie czubeczek góry lodowej, a raczej lodowca.
Mi najbardziej podoba się postać Asha w Billy i Mandy, gdy razem z Ponurym i Ashem przeżywają strasznie, straszne przygody!
(click to show/hide)

Jeszcze nie obejrzałem odcinak nowej serii, ani 4 części, ale właściwie to trzeba by się zmobilizować. Koniecznie!
Nawet niech będzie 10 razy słabszy - nadal warto zobaczyć. To jest jakiś głupi kompleks, jeśli ktoś zrobi coś genialnego, to potem wszyscy przy czymś bardzo dobrym będą zrzędzić - łee, ale miało być genialne - zamiast się cieszyć.

Wracając do pytania o zakończenie = dla mnie wygrywa to z 3 części, z postapokaliptycznym światem. Szkoda, że tego nie pociągnęli.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 21, 2016, 15:40:37 »
Wczoraj (a właściwie dzisiaj, w oczekiwaniu na 8 odcinek) czytałem sobie pewną stronę poświęconą amerykańskim horrorom i dowiedziałem się z niej, że zakończenie postapokaliptyczne było pierwotnym, a Sam Raimi miał zamysł zrobienia następnej części a'la Mad Max. Ale producentowi czy tam wydawcy nie spodobało się i wymusił zmianę na bardziej optymistyczne - to z supermarketem.