Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Która produkcja z serii Evil Dead najbardziej ci się spodobała?

The Evil Dead (1981)
2 (28.6%)
Evil Dead II
3 (42.9%)
Army of Darkness
1 (14.3%)
Evil Dead (2013)
0 (0%)
Ash vs Evil Dead
1 (14.3%)

Głosów w sumie: 5

Autor Wątek: Seria Evil Dead aka Martwe Zło  (Przeczytany 7100 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
Odp: Seria Evil Dead aka Martwe Zło
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2016, 00:01:17 »
Nie mówcie, że nikt z was nie obejrzał nawet jednej części Evil Dead.
no siema

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2016, 00:47:34 »
Nie pocieszyłeś mnie towarzyszu HUtH :D

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2016, 06:42:59 »
Kurcze no jakoś tak się potoczyło, że nie widziałem i jak patrzę na te klipy, to nie zanosi się na to, żebym zobaczył :P
Nie wiem, nie wpadłem w to oglądanie amerykańskich horrorów o zombiakach, demonach itp., jakoś to nie moje klimaty. Ja to od razu staram się zracjonalizować i zredukować jak w jakims hard-sci-fi albo szukać konkretnych tropów ludowych, folkowych i religijnych. Religijne oczywiście najfajniejsze, nie ma to jak antychrysty, lucyfery i takie tam. Omen najlepszy horror evah. Z drugiej strony nie ma to jak wampiry wychodowane w labolatoriach albo po prostu kosmiczna pustka.
Aha, poza tym jeśli mam ochotę na horror, to od razu walę do kompa, żeby w to zagrać. Imho w medium jakim jest film, ten gatunek nie osiąga swej pełni, tak jak może to robić w grach. Wiecie: immersja, czwarta ściana, wiele mediów w jednym itp... Takiej Amnesii nie da się przerobić na film, no nie da się. Choć w sumie nie wiem czy Evil Dead to jest takie coś do straszenia czy z góry założony pastisz...
Nie wiem, może ktoś mnie przekonacie do dwugodzinnego rejestrowania światła z płaskiego ekranu akurat w postaci tego filmu? :)
Ogólnie to staram się nie oglądać filmów, na które wiem, że nie wydałbym kasy na bilet do kina. No i myślę, że na to bym nie dał. Natomiast zdecydowanie wypożyczyłbym ten film w wypożyczalni vhs, tylko że to już minęło. Najlepsze jest to, że 'za młodu' ze względu na znajomości rodzinne właścicieli wypożyczalni mogliśmy mieć wręcz nieograniczony dostęp do tego, tak jakby siedzieć na trackerze torrentowym, no ale to trzeba też mieć rodzinę w stylu Octaviana, a nie taką jaką się akurat ma i nie kmini bazy lol :D

aha btw Lovecraft imho zaadaptowany na film ogromnie dużo traci. W ogóle traci to co jest tak istotne w tego rodzaju prozie, czyli mocnego poczucia że odkrywa się samodzielnie prawdziwą naturę rzęczywistości(no a potem, że jest ona zupełnym koszmarem, ale to już inna sprawa). No a jak ma się samodzielnie odkrywać, skoro się jest widzem? Trzeba by robić taki film jak Syn Szawła albo Cloverfield, ale to i tak jak siedzenie komuś w głowie a nie samodzielność.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 07:12:54 wysłana przez huth »

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2016, 17:43:42 »
Tak, to prawda huth różne media mają swoje prawa.
Popełniasz manewr noszący miano "oratorskiego popisu imienia Oktawiana" - zbudowałeś głęboką analizę filmu, którego nie widziałeś. :)
Ja też tak umiem!
Dlatego w nagrodę umieszczam tutaj ten mały epizodzik:
(click to show/hide)
Mimo wszystko seria Martwe Zło jest arcydziełem, chociaż huth wspiął się na wyżyny intelektualne.

Uwaga Haazheel'a - bezcenna. Zejście Asha do piwnicy na DVD, to zejście po schodach do piwnicy. Na kasecie video to subtelna gra niesamowitych sugestii i budujących niewypowiedziane insynuacje tonów, które nie sposób zdefiniować. Racja.

Po raz kolejny dziękuję Lewowi, za zajmowanie stanowiska, w sytuacji gdy ja nie mogę się wypowiedzieć.
Ja ci Lew muszę napisać jakieś upoważnienie do reprezentowania mojej osoby w dyskusjach.
No dzisiaj byłem u lekarza z córeczką, jestem znowu wykończony, zabiegany - a tu jak zwykle Lew czuwa, uprzejmie wyjaśnia, referuje,...
W zasadzie aż mi głupio, że odpisuje i wtrącam te swoje trzy grosze - na prawdę Lew, zupełnie jakbym czytał swój własny wpis.
To ciebie zachęci huth, bo do tej pory spychamy dyskusję za bardzo w stronę serialu, a tu chodzi o coś totalnie wyczesanego!
KLAaTU BERATA EKEEHMM -
(click to show/hide)
https://en.wikipedia.org/wiki/Klaatu_barada_nikto

Nie wszyscy wiemy wszystko, dlatego -------------> 

Ale nekromancja, która polega na rozmowie z trupem, a nie na jego animowaniu, to jednak jest ciekawsze podejście do tematu, który sam w sobie jest ciekawy. To moja opinia, nie twierdzę że to wyczerpuje temat.
Wypowiadamy się, wypowiadamy, czy kto widział Martwe Zło czy nie.
Rozmowa nie muchołapka, nie musi się kleić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 20:03:49 wysłana przez Octavian »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2016, 20:46:30 »
Nie wiem gdzie ta moja głęboka analiza filmu przez Ciebie domniemania, w ogóle nie wiem o czym ty do mnie piszesz, ale to nie pierwszy raz już

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2016, 08:30:14 »
MATKO BOSKA huth! Co to za ton!?
Martwe Zło jest bardzo szczególną serią, żadna ogólna analiza nie ma sensu.
Co nie zmienia faktu, że możemy rozmawiać np. o problemach które się przy okazji pojawiają.
Jeny, bez przesady, analiza religijnych motywów w tym kultowym filmie VHS, to jak szukanie odniesień metafizycznych w NINJAGO.
Nikt tego nie robi po prostu się bawisz tym, albo nie.
Martwe Zło to Martwe Zło, a amerykańskie filmy o zombiakach to "Świt, Zmierzch, Nos, czy Noc Żywych Trupów" - to inna estetyka.

Głęboka analiza powstała poprzez to, że masz mylne wyobrażenie o filmie o którym piszesz, chociaż go nie widziałeś. W tym przypadku, na prawdę to nie ma sensu, ze względu na to, że to raczej pastisz filmów grozy. I na Boga, bez jakiś mi tu aroganckich wstawek, po co coś takiego?

Rozumiem, że możesz nie mieć ochoty na oglądanie tego filmu, możesz też z nami pogadać, to tyle.

Olga ci mówi, że "czasami chłopcy nie miło się zachowują, dla niej też czasami chłopcy zachowują się niedobrze. Wtedy zostaje sama i bawi się z panią i wtedy chłopaki padają na ziemię."
To od mojej córki, która czeka aż skończę pisać i włączę jej Tosię i Tymka.

A, zapomniałbym, z tych nerw!  :

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 09:09:54 wysłana przez Octavian »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2016, 13:11:30 »
Pełna zgoda z Octavianem! Nawiasem mówiąc, ostatnio dowiedziałem się, że w istocie Sam Raimi inspirował się Lovecraftem!
A tu macie ciekawy wywiad z Brucem, nagrany po Spidermanie, ale skupia się na Evil Dead:
(click to show/hide)
Podziwiam po tym wywiadzie Teda Raimiego za codzienne pięciogodzinne wbijanie się w kostium Henrietty...

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2016, 15:58:17 »
MATKO BOSKA huth! Co to za ton!?
Martwe Zło jest bardzo szczególną serią, żadna ogólna analiza nie ma sensu.
Co nie zmienia faktu, że możemy rozmawiać np. o problemach które się przy okazji pojawiają.
Jeny, bez przesady, analiza religijnych motywów w tym kultowym filmie VHS, to jak szukanie odniesień metafizycznych w NINJAGO.
Nie pisałem o tym w kontekście filmu, a swoich preferencji.
Głęboka analiza powstała poprzez to, że masz mylne wyobrażenie o filmie o którym piszesz, chociaż go nie widziałeś. W tym przypadku, na prawdę to nie ma sensu, ze względu na to, że to raczej pastisz filmów grozy. I na Boga, bez jakiś mi tu aroganckich wstawek, po co coś takiego?
Nie pisałem w ogóle o niczym, co jest w tym filmie, wszystko co napisałem, tyczy się wszystkiego, tylko nie tego filmu.

A nie analizowałem niczego z tego filmu, bo go nie widziałem. No, przykro mi, że w ogóle ci przyszło to do głowy, że miałbym analizować coś jako całość, czego nie znam poza rozbiciem na pierdyliard trailerów, clipów, gifów i odnośników w popkulturze. Tym bardziej, że ty sobie lubisz popisać o wszystkim innym niż temat i jakoś nikt się nie czepia. A tu nawet nie potrafisz wychwycić o czym ktoś pisze.
Ale chyba to jest tak, że jak ktoś nie nadaje na twojej fali, to nie pogadasz, jest zatrzask na jakimś słowie i dalej się urywa

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 16, 2016, 16:49:02 »
Na temat Martwego Zła, które najbardziej znam z pierwszych trzech części, to mogę powiedzieć że pierwsza była dla mnie była konkretnym horrorem, moment kiedy Ash spala księgę, giną demony a dokładniej się rozkładają, ewidentnie robione było to metodą po klatkową, potem te łapska, to była makabra...i ciągle coś na bohatera spływało i rozlewało się. Te głosy, momenty z kamerą jak twórcy robili tak jak by oczami tech demonów podążali za tymi ludźmi, wybijali szyby jak by coś "z główki" wbiło się do domu, w tym było czuć grozę. Najbardziej intrygował mnie koniec, niby już po wszystkim u tu coś leci na Asha i nie wiadomo co dalej. A rzec można było powiedzieć że już gorzej być nie mogło. Druga część której początek zdziwił, wybił z chronologii zdarzeń. Grzebanie ponownie dziewczyny, odwalenie ponownie głowy szpadlem itp. i tu dalsza część różnic, coraz więcej scen była wręcz przesiąknięta czarnym humorem, czyli mniej grozy więcej powodów do śmiechu, ale wciąż można było się bać. Trzecia część, armia nieumarłych, normalnie powód by się bać...ale nie w tym przypadku, truposze były niesamowicie zabawniejsze od żywych, dla przykładu Gnijąca Panna Młoda Timma Burtona, tam tez umarli lepiej się bawią niż żywi., ich teksty albo zachowanie,na przykład gdy jak widziały Asha w maszynie ala MacGyver, albo Drużyna A... albo próba znalezienia tego prawdziwego Nekronomikonu, próba ucieczki z cmentarza, walka z własnym demonem...a nie które sceny eksterminacji to tak jak pokonanie potwora przez Power Ranger. Czyli mega czarna komedia jest ta część Martwego Zła...

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 16, 2016, 17:06:07 »
Natomiast zdecydowanie wypożyczyłbym ten film w wypożyczalni vhs, tylko że to już minęło.
huth jakoś tak jednak ciężko ci to wyszło, tak uważam że temat rozmowy nie powinien być ograniczeniem dla swobody wypowiedzi, ale w tym kontekście można było odnieść to co piszesz własnie do tego filmu.
Zgadzam się w zupełności, że seria filmów o trupach, które coraz szybciej biegają nie za bardzo ma sens.
Natomiast Lovecaftowska koncepcja horroru jest jak najbardziej interesująca. W tym świetle film o którym mówimy, to zupełnie opozycyjna estetyka.
To znaczy, chcesz mnie przekonać, że tak tylko sobie piszesz o swoich preferencjach, a ja się czepiam - jak zwykle nonsensownie i nikt nie wie o co mi biega. Dzielisz się z nami swoimi odczuciami, a ja się narzucam idiotycznie i jeszcze sugeruje, że ten film jest fajny - chamstwo.
No dobrze, powiedzmy że odniosłem to do filmu, a nie chodziło ci o to, ale o samo zjawisko horroru, też nie do końca ma to sens.
Ale to inna historia.

Istotnie bieganie w kostiumie Henrietty dało niesamowity efekt.
Przy okazji, czy ktoś wie jak się nazywa film, w którym grupa faszystów przybywa do opuszczonego zamku i jeden z nich znajduje w nim drzwi, prowadzące w bezdenną przepaść?
To ta druga scena przy której wymiękłem jako smarkacz. :)
Też Lovecraftowski motyw! HA!
W sieci można też znaleźć filmy amatorskie o przygodach Asha, całą masę ciekawostek, lepiej lub gorzej zebranych i tony innych cudów. Już samo w sobie jest to fenomenem, że ten film do dzisiaj tak silnie oddziałuje.

Haazheel, no tak to chyba właśnie miało być. Druga część jest świadomą groteską.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 17:19:41 wysłana przez Octavian »

Offline Rumcajs z Galapagos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 14
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2016, 21:53:34 »
W moim przypadku kiedy byłem mniejszy kiedyś w tv leciał jakiś dziwny film z kościotrupami które atakują zamek.
(click to show/hide)
Parę lat później grałem w Poker Night At Inventory 2, występowała tam postać Ash'a - zaintrygowała mnie, i dowiedziałem się o Evil Dead.
Jakoś tak wyszło że 1 część filmu obejrzałem z ciekawości, potem 2,kolejno 3 - I po paru latach dowiedziałem się jaki film widziałem w dzieciństwie (Evil Dead III)
Swoją drogą jakie było pierwsze zakończenie "Trójki" które widzieliście?

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2016, 22:54:45 »
Gdy pierwszy raz widziałem koniec trójki, Ash jak się okazało to zaspał i zastał zrujnowaną ziemię.
Nie wiem czy to było specjalnie zrobione przez twórcę filmu, żeby robić taki numer że jeden film ma dwa zakończenia? i w zależności jak komuś się trafiło np: VHS-ach. to miał Kinder niespodziankę. Ciekaw jestem ilu się ludzi pokłóciło, które zakończenie jest tym prawdziwym...

Offline Rumcajs z Galapagos

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 14
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 16, 2016, 23:10:24 »
Gdy pierwszy raz widziałem koniec trójki, Ash jak się okazało to zaspał i zastał zrujnowaną ziemię.
Miałem tak samo, jednak wolę to drugie - coś bardziej w stylu badass'a jakim jest Ash :D

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2016, 09:27:21 »
Cytat: huth w Listopad 15, 2016, 06:42:59
Natomiast zdecydowanie wypożyczyłbym ten film w wypożyczalni vhs, tylko że to już minęło.
huth jakoś tak jednak ciężko ci to wyszło
heh, czasami czuję się, jakbym nie mógł nic powiedzieć czy napisać, bo jakoś dla mnie jest normalne, że jedno zdanie kończy się zaprzeczeniem tezy zawartej na jego początku, ale inni mają problem to wychwycić. A dla sporej części tych innych wręcz jest nieogarnialne zaprzeczać samemu sobie. Tak wielka oznaka słabości i niezdecydowania - naprawdę wiele ludzi jest mentalnie kierownikami...  W związku z tym wszytkim myślę, że wcale ciężko mi to nie wyszło :P
To znaczy, chcesz mnie przekonać, że tak tylko sobie piszesz o swoich preferencjach, a ja się czepiam
Hmmm. No jeśli naprawdę trudno ci to jakoś przyswoić, że w wątku o temacie, który uwielbiasz, ktoś może chamsko pisać o sobie... no to chyba tak.
No wyszło jak zwykle, gówno kogo obchodzi, co ktoś sobie myśli, jeśli to, co sobie myśli, jest o czymś innym niż chodząca w głowach rozmawiających skojarzeniowa chmura.
Ale to normalne :) Przecież wielokrotnie cię to spotyka, no nie?

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2016, 10:09:31 »
tak huth, wielu ludzi istotnie próbuje być mentalnymi kierownikami. Właśnie widzę.
Tak mi dowaliłeś, że pozostaje mi już tylko napisać - "ZAORANE"! Spokojnie, już ci nie grozi żadna skojarzeniowa chmura z mojej strony.
Oczywiście, zawsze śledzę z zainteresowaniem co masz do powiedzenia, tutaj tylko się nie zgodzę z tokiem myślenia przedmówcy.

Tymczasem odnośnie tematu - zagadka:
Co to jest?