Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

I turniej w wisielca

18.03.2018 | Dodał: Dyktator

Już jutro, w poniedziałek (19.03) o godzinie 20 startuje pierwszy turniej w wisielca :) więcej

Wyniki ankiety

04.03.2018 | Dodał: Dyktator

Wyniki ankiety wraz z podsumowaniem zostały już opublikowane. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Effidian's Unofficial Editor - tutorial  (Przeczytany 8920 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 1
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
Effidian's Unofficial Editor - tutorial
« dnia: Sierpień 04, 2007, 17:57:41 »
Mam pomysł na rozruszenie forum. Pewnie niektórzy chcieliby stworzyć swój mod albo nawet pobawić się w edytowanie plików M&B ale nie rozumieją Pythona. Jest na to lekarstwo ale tylko na wersję 0.751. Więc radzę przenieść się na tą wersję jeśli chcielibyście coś poedytować. Niedawno ściągnąłem edytor Effidiana do wersji 751. Wogóle nie trzeba być obeznanym w pythonie - wystarczy dosyć dobrze znać angielski i być ogólnie zorientowanym w moddingu. Oto co można w nim zrobić (krótki tutorial)

- Dialogi. Wystarczy wybrać z listy daną wypowiedź i w obszernym polu można ją edytować. Tam można też wybrać : gościa z którym rozmawiamy (można np zrobić tak aby Hareck mówił o niewolnikach, a Ramun o polowaniu na piratów :P), wybrać następną wypowiedź ,którą wypowie rozmówca i parę innych rzeczy. Jednymi z najważniejszych rzeczami w dialogach są warunki i konsekwencje. Tu trochę sprawa się komplikuje bo trzeba podpatrywać na inne dialogi ale po iluś tam próbach da się parę triggerów wprowadzić. Ja np zapisywałem sobie na osobnej kartce te wszystkie komendy z jednego dialogu i potem wpisywałem je do drugiego (zrobiłem tak że od teraz Xerina może zlecić zadanie ,które w rzeczywistości ma dać nam kupiec). I chyba to wszystko o dialogach

- Frakcje. Tu powinno być wszystko jasne. W polu name wpisujemy nazwę frakcji a w kolejnych polach ustawiamy ich stosunek do innych frakcji.

- Przedmioty. Wybieramy sobie przedmiot z listy i możemy już go edytować (można też wrzucić swój przedmiot). Można wybrać : rodzaj przedmiotu (broń jednoręczna i dwuręczna, łuk, tarcza, ochrona głowy, ochrona rąk itp.), koszt w sklepach, wagę, ochronę różnych części ciała (ciekawe jakby wyglądał hełm ochraniający także nogi :D), wytrzymałość (można zrobić tak że miecze po paru uderzeniach się rozwalają hehe), wymagania co do siły, ilość zadawanych obrażeń,typ zadawanych obrażeń (piercing, cutting, blunt), szybkość, zamach i jeszcze parę mniej ważnych rzeczy.W drugiej kolumnie możemy zmienić atrybuty broni : czy ma być w sprzedaży, czy jest to jedzenie, czy można zjeść (tego jeszcze nie próbowałem ale ciekawe czy można zjeść miecze xD), czy można używać w trakcie jazdy na koniu i parę innych. Trzecia kolumna to rzeczy dosyć ciekawe : czy lanca ma się podnosić do góry, czy broń wykonywać jakieś overswingi dolne i górne, pchnięcia w lewo (!) w trakcie jazdy, slashe i wiele więcej (w sumie jest tego 34). W drugiej zakładce można wybrać modyfikatory do przedmiotów (rusty, thick, balanced,cracked itd.). Trzecia zakładka to triggery do broni ale nie wypróbowałem ich. To koniec przedmiotów teraz zapraszamy do...

- ...ikon map. Tu można wybrać dźwięk do poruszania się ikonek na mapie oraz wybrać ich skalowanie.

- "Menusy". Tu wybieramy z listy dane "menu" i możemy je edytować. Pod pierwszą zakładką kryje się : czy mamy wchodzić do lokacji od razu bez wybierania niepotrzebnych rzeczy (przykładem jest Zendar), czy mamy wziąść udział w bitwie, czy mamy wybrać meshe (w sumie to nie wiem po co meshe w menu). Poniżej trzeba wpisać tekst a jeszcze niżej operacje (skrypty, triggery i takie tam). W drugiej zakładce możemy dodać nowe skrypty i nowe możliwości do menusów (ja np zrobiłem tak żeby do Zendar wjeżdżało się na koniu albo wyłączyłem coś takiego że w nocy nie da się wejść do kupca). Wszystko jest to - rzecz jasna - opatrzone warunkami i konsekwencjami. Idziemy dalej...

- Mission Templates. W tym miejscu możemy edytować rozmaite rzeczy związane z różnymi miejscami na przykład można umożliwić żeby po wejściu do Zendar rozpoczynała się walka albo żeby w turnieju walczono całą twoją armią. W drugiej zakładce zmienia się ustawienia spawnpointów : ile ma się spawnować ludzi...

To jeszcze nie koniec całego tutoriala bo jeszcze nie doszliśmy do połowy! Co jakiś czas będę go uaktualniał a na zachęcenie screenki. Jak ktoś coś zrobi to może zamieścić :D

Jabbara (pamięta ktoś kogoś takiego z Native? Hehe wygrzebałem go za pomocą edytora, chyba był kiedyś w wersji Alpha)

Nowe szaty Marnida (bye, bye padded cloth)

Marnid wcale nie musi być marny!

Kolejne śmieci z wersji Alpha a raczej z wersji 730 (Baron Rolf - ongiś władca Dhorak Keep, obok niego Galeas z Salt Mine - można wsadzać NPC gdzie się tylko chce!)

EFFIDIAN'S UNOFFICIAL EDITOR (UWAGA TYLKO NA WERSJE 751) - http://members.iinet.net.au/~dstent/mnb/mb_edit-0-403b.zip

« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 09:49:42 wysłana przez Kolba »

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
Odp: Effidian's Unofficial Editor
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2007, 18:22:45 »
Dzięki ci! Zaraz się pobawię :D

Offline Cwany_Rycerz

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
  • Rzeźnik i Brutal
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:58:26 »
Mam problem z tym edytorem. Kiedy go uruchamiam pokazuje się błąd:

,,Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji."

Wie ktoś, co z tym zrobić?
Mortal Kombat Rulezz!

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2007, 18:05:01 »
Oznacza to ,że nie masz NET 2.0 Framework

Tu możesz ściągnąć ten Framework :

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en

A tu masz temat o edytorze :

http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,5937.0.html

Offline PPsh5

• Tułacz
  • *
  • Piwa: -1
Odp: EFFIDIAN'S UNOFFICIAL EDITOR - tutorial
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2007, 18:19:12 »
Ten programik jest bardzo fajny, zamierzalem robic mody z pythonem i oficjalnym edytorem ale narazie bede sie bawil tym edytorem.Mam tez pytanie czyten niedokonczony tutorial bedzie kontynuowany?a jak nie to gdzie mozna znalezc tutoriala do tego edytora?

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2007, 18:25:09 »
Przepraszam Was, ale zapomniałem wogóle o istnieniu tego tutoriala. Będzie na pewno kontynuowany

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2007, 12:56:59 »
Właśnie wyszła nowa wersja i nie widzę sensu kontynuowania  tutoriala programu na wersję 751:/

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2007, 13:18:53 »
Wow, czyli wyszlo takie samo, proste narzedzie do produkcji modow jak przy 0.751? Nie sadzilem ze kiedys to sie stanie...

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2007, 13:39:00 »
Myślę ze kolba miał tu na myśli nową wersje M&B a nie tego edytora.. a szkoda :(

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2007, 16:39:48 »
Chyba źle się wyraziłem :/. Tak jak mówi Gedus, chodziło mi o nową wersję...

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2007, 16:44:56 »
To zupelnie nie rozumiem, nowa wersja powstala juz jakis czas temu to po pierwsze, po drugie edytor jest na wersje 0.751 wiec nawet w momencie pisania tutorialu byl mocno przestarzaly... chyba od poczatku istnienia tego topicu byl traktowany jako ciekawostka.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2007, 17:18:13 »
Hmmm... jakby ci to wytłumaczyć?

Jak pisałem ten tutorial to wtedy najnowszą wersją była 0.808 - wtedy jeszcze sporo osób korzystało i grało na 751 więc sens utworzenia tego poradnika był większy. Teraz wyszła nowa wersja (0.894) i o 751 wszyscy zapomnieli (myślisz że oprócz mnie ktoś jeszcze w nią gra?). Niedawno u mnie znaczyło "miesiąc temu"...