Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

I turniej w wisielca

18.03.2018 | Dodał: Dyktator

Już jutro, w poniedziałek (19.03) o godzinie 20 startuje pierwszy turniej w wisielca :) więcej

Wyniki ankiety

04.03.2018 | Dodał: Dyktator

Wyniki ankiety wraz z podsumowaniem zostały już opublikowane. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP17] To już koniec! - podsumowanie  (Przeczytany 1586 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 527
  • Steam ID: Mój status Steam
[PP17] To już koniec! - podsumowanie
« dnia: Listopad 27, 2017, 14:28:56 »

8 edycja Pucharu Polski za nami! Pył wojenny opadł, dramy powoli wygasają, zwycięzcy udają się z trofeami i wielbicielkami do swoich pieczar, przegrani śpiewają "nic się nie stało" zapijając przy tym smutki, a administracja tonącą w banknotach pisze podsumowania. Takie są koleje losu a kolejne PP dobiegło końca. Dzięki Wam wszystkim, bo to Wasz turniej. W tym podsumowaniu dużo wspominek i dużo podziękowań. Nim jednak zacznie się starcze ględzenie czas na chwile usunąć się w cień i pogwarzymy sobie najpierw o zwycięzcach.

Tutaj pojawiają się sygnaturki za indywidualne osiągnięcia

Pełna lista z wynikami turnieju

• 1: Saracens
  • 2: Wannabaes
  • 3: Polish Eagles
  • 4: Independent Warriors
  • Faza Ćwierćfinałowa (kolejność alfabetyczna):
    • Black Scorpions,
    • Gang Świerzaków
    • Hitmen
    • Pączusie Matka
    Faza grupowa:
    • 9. Masoni
    • 10. Last Blezians
    • 11. Polski Związek Wędkarski   
    • 12. Złodzieje Świeżaków 
    • 13. Drużyna Uriziela   
    • 14. Delta Szwadron Super Cool Komando Wików Alfa   
    • 15. Kult Świeżaków
    • 16. Zulu Warriors

Kilka słów o naszych laureatach
  • Saracens to banda, która nie może sobie odpuścić żadnego Pucharu Polski. I bardzo dobrze, bo bez SRC nie byłby to ten sam Pucharu Polski. Obecność tej ekipy zawsze dodaje każdej edycji blichtru profesjonalizmu. Przede wszystkim trzeba jednak wyróżnić SRC w tej edycji za charakter. Mimo falstartu na początku rozgrywek nie bali się żadnego przeciwnika. Z premedytacją chcieli ten turniej wygrać i niczym czołg i dobrze naoliwiona maszyna eliminowali przeciwników jeden po drugim. Weterani i wielokrotni zwycięzcy Pucharu pokazali, że zawsze warto na nich stawiać. Ekipa Carpego w składzie z takimi sławami międzynarodowej sceny jak Sebek, eRRor czy Virus była faworytem od początku. Głodna sukcesu banda Saracenów po zeszłorocznej porażce wyrwała Puchar z rąk Polish Eagles. Dodało to dodatkowej atrakcyjności rozgrywce. Owszem, ktoś powie że SRC było faworytem, nie sztuką jest jednak być faworytem i osiąść na laurach. Sztuka to pokazać wszystkim, że to prawda - udowodnić im to i pokazać charakter. SRC to pokazało i mogą z czystą głową i spokojem tytułować się najlepszym polskim klanem 2017.
  • Wannabaes Drużyna Prusaka mimo początkowych zawirowań zebrała się i pokazała na co ich stać. W graczach z drużyny Prusaka takich jak Remar, Kokosz, Hawer drzemał zawsze duży potencjał. Ten Puchar pokazał, że potrafią go wykorzystać i Ci gracze naprawdę mogą nieźle zamieszać. Czas pokaże na ile wykorzystają doświadczenie, które udało im się zdobyć podczas gry w Pucharze. Troszeczkę więcej cierpliwości i zaangażowania a Ci gracze mogą zaistnieć realnie na międzynarodowej scenie. W tej chwili jednak zajmują drugie miejsce, a jak na team który praktycznie powstał z niebytu to naprawdę doskonały wynik. Gratulacje dla Waanabaes.
  • Polish Eagles Jest z nami praktycznie od zawsze. Nie mogła zabraknąć ich w tej edycji. Doskonała dyspozycja od lat pokazuje, że Polish Eagles to solidna marka. W tym roku Polish Eagles borykało się z problemami kadrowymi, jednak mimo to nie dali ciała i zajęli bardzo wysokie, 3 miejsce. Drużyna tym razem pod wodzą Warhammera może z podniesioną głową zaakceptować wynik tego turnieju. Mimo, iż wygrało SRC a WANNABAE zajęło wyższą pozycję to Polskie Orły walczyły do samego końca i w każdym nawet przegranym meczu pokazali klasę. Dziękuje chłopakom za udział i mam nadzieję, że to nie ich ostatnia przygoda z turniejami na polskiej scenie.

Kilka słów o pozostałych zespołach
  • Independent Warriors - zespół ten niestety wypadł tuż poza podium, i nie znalazł się w głównej gablocie sław. Drużyna ta była jednak równie ważna co pozostałe. IW w doskonałym stylu wygrało fazę ligową, a powstrzymani zostali dopiero w półfinale. Vizimir stworzył sprawny zespół w której świeża krew współpracowała z weteranami Warbanda, wybitnymi graczami jak Netoman czy Dyktator. Teraz IW startuje w wiodących turniejach europejskich i ciągle się rozwija, można się spodziewać że IW stworzy w przyszłości solidną markę. Black Scorpions rozpoczęli z przytupem i dużymi ambicjami, niestety potem kilka wpadek upiłowało im ambicje, jednak mimo to dotarli w dobrym stylu do ćwierćfinału, za co im chwała. Gang Świerzaków pozbawiony korzeni czysto Nativowskich, który dotarł do ćwierćfinału wygryzając z ćwierćfinałów na ostatniej prostej dinozaurów Warbanda - Masonów. Jak widać ludzie spoza Native też potrafią grać i dobrze czuli się na tym turnieju co wszystkich cieszy. Hitmen Clan - jeśli napiszę, że na Hitmenach można polegać jak na Zawiszy to zdecydowanie nie będzie to nadużycie. Hitmeni regularnie biorą udział w każdej edycji i osiągają dobre wyniki, dzięki Panowie. Pączusie Matka którym na początku nikt nie dawał większych szans. PM stworzyło jednak bardzo groźny team z którym każdy musiał się liczyć, co pokazali do ostatniego swojego meczu. Dotarli do ćwierćfinałów, jednak potencjał mieli znacznie większy. Kto wie gdzie by zaszli gdyby mieli jeszcze kilku klasowych graczy pokroju Luthera, który ciągnął wespół z Domnique ten team za uszy. Mimo wszystko wielkie gratulacje. Masoni wypadli tuż przed ćwierćfinałami z obiegu jednak dobrze się bawili i spełnili swoje założenia podstawowe, czyli zebranie starych przyjaciół i zagranie parę meczów. Tym razem mój team dograł cały turniej do końca bez większych zawirowań, z czego jestem zadowolony. Polski Związek Wędkarski jeden z groźniejszych teamów fazy grupowej i co ważniejsze spoza Native, grali solidnie i dobrze. Gdyby nie nieszczęśliwe picknighty spokojnie mogliby zagrzać miejsce w fazie pucharowej. Zabrakło tylko trochę szczęścia, ich postawa jednak cieszy bo pokazuje, że można nie grać regularnie w Nativa a jednak sprawiać problem klanom wyrosłym na jego kanwie. Złodzieje Świeżaków zagrali aktywnie wszystkie mecze i nie przejmowali się słabszymi momentami. Pokazali klasę i dyscyplinę i nie zniechęcali się mimo, iż trafiali na znacznie mocniejszych przeciwników. Gratulacje dla tych panów. Drużyna Uriziela po dobrym początku para i chęci uszły z zawodników tej drużyny a szkoda bo mogli naprawdę nieźle zamieszać. Mimo wszystko dzięki za udział. Delta Szwadron Super Cool Komando Wików Alfa to bardzo ciekawy zespół który walczył na noże o każdą z rund jeśli już grali mecze. Niestety problemy z czasem liderów nie pozwoliły im dograć turnieju do końca a kto wie co pokazali by w dalszej części turnieju. Dzięki za udział. Zulu Warriors, Kult Świeżaków - oba zespoły dość szybko pożegnały się z turniejem chwała im jednak za udział i za spróbowanie swoich sił. 

Podziękowania

Na początku dziękuje wszystkim uczestnikom - to turniej dla Was i bez Was nie miało by sensu czegokolwiek robić. Tyle i aż tyle. Może górnolotne takie są jednak fakty ;)

Chciałbym też podziękować szczególnie serdecznie wszystkim ludziom, którzy kiedykolwiek wnieśli wkład w polską kompetetywną scenę Warbanda. Od twórców pierwszego Pucharu Polski czyli IPL i spółce, przez edycje 2011 czyli klan PE na czele z Kamillo i Warderem, poprzez pomniejsze turnieje które nie były tworzone w ramach PP. Organizowane przez m.in. Lwa, Kokosza, aż po najnowsze PP, które są dziełem Dyktatora. Wy jesteście solą tawernianej ziemi. Niech każdy taki turniej będzie zachętą aby zrobić coś konstruktywnego zamiast tylko narzekać. Naprawdę warto, a takie podziękowania na końcu, których możemy z podniesioną głową powiedzieć, że się udało - pokazują, że warto.

Czas na podziękowania indywidualne gdzie na pierwszy ogień leci Dyktator. Ten człowiek to tytan pracy, który pojawił się praktycznie znikąd. Gdy pisał do mnie ws. typerów jednego z pierwszych organizowanych przeze mnie Pucharów Polski nie spodziewałem się, że zajdzie to tak daleko. Dyktator jednak na wszelkie zasługi w pełni zasłużył. Tak solidnego, zaangażowanego i przede wszystkim płodnego jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pracę człowieka trzeba ze święcą szukać. Dyktator wziął w karby idee PP po moim zrezygnowaniu w 2013 i zrobił z tego naprawdę coś jeszcze lepszego, a teraz współpracujemy owocnie razem. Naprawdę, człowiek sztos.

Rome w tym Pucharze nie pomagał bezpośrednio jednak w kontekście gdy piszemy o Pucharze Polski jego osoba musi się pojawić. O ile to ja jestem głównie kojarzony z edycjami 2012 i 2013 to właśnie Rome miał kluczowy wkład w ich prowadzenie często większy niż ja. Gdyby nie on edycje 2012 i 2013 nie wypaliły by a Puchar może nie dotrwałby do dnia dzisiejszego. A wiec podkreślam jeszcze raz: Rome to bardzo ważna postać dla całego Pucharu i bez niego nie byłby on tym czym się stał.

Lew - tego dżentelmena większości braci tawernianej nie trzeba przedstawić. Najaktywniejszy użytkownik tego portalu, który jest równie aktywny jeśli chodzi o pomoc przy wszelkiego rodzaju inicjatywach. Lew może nie jest medialną postacią jego wkład jednak w różnego rodzaju inicjatywy jest znaczący.

Kradus to prawdziwy współczesny członek renesansu. Szerokie zainteresowania i wysoka kultura osobista. O Kradusie mógłbym pisać wiele superlatyw, jednak na co dzień muszę go strofować bo uważam, że ma większy potencjał niż sobą aktualnie reprezentuje. Stąd moje częste przycinki w jego stronę. W podziękowań jednak mogę sobie pozwolić na szczerze wyznania wobec jego osoby. Kradus to naprawdę porządny człowiek i inteligenta, mądra osoba na której zawsze można polegać, czy to w radzie czy przy pomocy w organizacji wszelkiego typu inicjatyw. Tym razem również stanął na wysokości zadania, zorganizował z powodzeniem typery jak i pomagał w samej administracji.

Veinrus - porządny facet, nieoceniony hart ducha i pomocny w każdej sytuacji. Veinrus mimo wielu obowiązków zgodził się nam pomóc w tegorocznej edycji. Wywiązał się doskonale ze swoich obowiązków i stworzył piękne grafiki a gdy było trzeba zawsze wsparł dobrym słowem. Wielkie dzięki.

Luther, Azorek, pozostali sędziowie. Wielka, wielka klasa Ci panowie doskonale wywiązywali się ze swoich obowiązków. Luther to już taka marka, że nie trzeba nic pisać ja jednak jeszcze raz podkreślę - solidny bezbłędny sędzia od lat i świetny gracz. Azorek również mimo małego stażu w sędziowaniu meczy Nativa bardzo dobrze się sprawdził. Wielkie dzięki chłopaki.

Harman - za statystyki, których niepowstydziłby się żaden turniej ;)

Słowo końcowe

Edycja 8 Pucharu Polski dobiegła końca. Turniej ten jak co roku jest małym świętem dla polskiej sceny. Na początek jednak trochę historii. PP to jedyny tak duży, tak prężny oraz nieprzerwanie działający turniej jednonarodowy na świecie. Ba! Nawet słynny zagraniczny WNL nie może pochwalić się taką regularnością i liczbą edycji jak PP. Więc jak mówi klasyk śmiało można stwierdzić - "cudze chwalicie swego nie znacie". PP przez lata w bólach i znojach wypracowało swoją markę i swój specyficzny system zasad. Z roku na rok odbywa się też progres i ewolucja - PP więc nie stoi w miejscu i ciągle się rozwija. Główne założenie jednak zawsze pozostaje takie same - cel to zebrać jak największą ilość polskich graczy i dać im porządny turniej do zagrania. Jak do tej pory udaje się zrealizować każdorazowo cel z pełnym sukcesem. A droga nie była łatwa przez mroki początków Warbanda aż po dziś dzień gdzie z pewnością możemy założyć, że PP się odbędzie i wraz z tytanicznym zaangażowaniem sceny przebiegnie bez problemów. W tym roku powróciłem na stare śmieci i objąłem znów stery tego turnieju. Był to swoisty powrót do przeszłości dla mnie. Sytuacja w roku 2012 podczas pierwszej edycji organizowanej przeze mnie była nieciekawa. Polska scena była strasznie podzielona i prawdziwy tygiel klanów i antypatii nie sprzyjał aby tego typu turniej zorganizować. Założyłem jednak wtedy sobie - i może zabrzmi to na wyrost i patetycznie szczególnie w atmosferze wszechobecnej lekko toksycznej atmosfery na scenie Warbanda - że mamy wielki potencjał, jesteśmy ogromną społecznością i niezorganizowanie porządnego turnieju to wielkie zmarnowanie potencjału. Po prostu było nas na to stać a ja stwierdziłem, że warto. A brakuje nam tylko trochę ogłady i przestrzegania zasad - tego zabrakło w 2010 r. i 2011 r., w Pucharach Polski w których byłem aktywnym uczestnikiem. Po doświadczeniach Grunwaldzkich, oraz obyciu w turniejach za granicą stwierdziłem, że wszystko się da i wystarczy tylko chcieć i trzymać się założeń. Z tym wszystkim w głowie zorganizowałem edycje w 2012 i 2013 roku, ewidentnie przełomowe i od tamtej pory ulepszona forma tego turnieju trwa do teraz. Teraz mamy 2017 r., ku zaskoczeniu wszystkich turniej nadal działa i ma się dobrze. Trzeba też przyznać, że PP w porównaniu do innych turniejów ma wiele do zaoferowania - streamy, zapowiedzi, typery, statystyki. Mało który turniej może się tym pochwalić. Jest więc z czego być zadowolonym. A Puchar Polski czy tego chcemy czy nie to poniekąd dzieło całej społeczności, a więc możemy sobie powiedzieć - znowu się udało. A co dalej? Szczerze mimo problemów z tegoroczną edycją jestem spokojny o dalsze losy PP. Uważam mimo wszystkich przeciwności, że polska scena odżyła na tyle, że stać na na spokojne zorganizowanie kolejnego PP czy to na WB czy na MB2. Dlatego obym miał rację i do miłego![/list]
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 22:34:29 wysłana przez Kradus »

Offline Habrak

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 8
Odp: [PP17] To już koniec! - podsumowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2017, 16:51:37 »
Widzimy się za rok
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 143
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2017, 17:08:15 »
Administracja nie zawiodła, drużyny z czołówki też nie. Jedyny moim zdaniem błąd, to dopuszczenie do ćwierćfinałów drużyny która i tak się wycofała od razu po tym, mogli poinformować o tym wcześniej a ktoś bardziej zaangażowany zająłby ich miejsce

Oprócz tego dziękuję Dyktatorowi który wysłał mnie do Vizimira twierdząc że IW to ogarnięta ekipa i nie będę żałował. W pełni miał rację, PP było bardzo przyjemne, miło było ponownie tu wrócić. Do zobaczenia za rok
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 41
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2017, 19:53:41 »
Bardzo ładnie wykonane! Świetna robota! ^^
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 738
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2017, 20:11:04 »
Również dzięki za przejęcie turnieju, gdy sam nie mogłem go ciągnąć. Mamy z czego być dumni - za nami już osiem Pucharów Polski :) A wciąż przed nami Bannerlord i odświeżenie serii ;)
(click to show/hide)

Offline CarpeDiem

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2017, 01:45:26 »
Ja mam żal tylko o to, że Sebek został wyrzucony z serwera w trakcie rundy. Mało profesjonalne.

Poza tym fajnie, że robicie polskie turnieje. Nie mogę się doczekać, aż na tawernę wejdzie bannerlord, a w pierwszym pucharze polski zobaczymy 50 drużyn.
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Offline PriNce17

• Opój
  • *
  • Piwa: 71
  • "Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa."
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2017, 13:51:33 »
Mimo mojego ostatniego starcia z Dyktatorem miło czytać taki temat. Cieszę się z sukcesu kolejnej edycji Pucharu Polski. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w projekt, duży plusik za oprawę graficzną i te świetne sygnaturki :) Co do drużyn to nie wiem jak prezentowały się wyniki, czy było dużo walkowerów czy nie ale na czele niezmiennie stoją te same drużyny tylko w innej kolejności. Po namyśle to trochę smutne, że nie potrafiliśmy się jakoś wymieszać żeby stworzyć większą konkurencję, ale dobrze wiem jak funkcjonuje ta scena i niektóre osoby ze sobą po prostu nie dałyby rady grać. Mam nadzieję, że panowie z PE i SRC w końcu pokażą nam coś więcej na scenie międzynarodowej w WNLu, bo macie warunki żeby ograć w zasadzie każdą drużynę. Co jakiś czas nachodzi mnie chęć zagrania jakiegoś meczyku, ale wtedy przypominam sobie powód dlaczego rzuciłem tą grę... Fajnie, że gracie znowu razem, ale wielkie połączenie jak to sugerował Carpe to chyba przesada jeden Warhammer PE nie czyni xD (a reszty nie liczę, bo grała zarówno w PE jak i w SRC i nie mieli z tym problemów) niemniej jednak powodzenia, sam fakt że Trebron znowu gra w wb jest większym zaskoczeniem jak występ pod wspólnym sztandarem.

(click to show/hide)

Offline Ganczo

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 164
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2017, 14:17:53 »
(click to show/hide)
Jestes w ciazy Prince :3!?
Bedziemy mieli malego kusznika albo kuszniczke?
Pogromca ChK
Wachistrz Emeryt 10ph
Szybka Ręka Deluga
(click to show/hide)

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2017, 14:31:56 »
Prince, nie zapominaj o ColoneluKurtzie gwiazdeczce konnicy PE! Miał być też Woj, ale się sprzedał XD.

Ps za rok grasz znowu i nie akceptuję odmowy!

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 143
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2017, 14:51:07 »
Jestes w ciazy Prince :3!?
Bedziemy mieli malego kusznika albo kuszniczke?

Nie mogę się doczekać by się dowiedzieć czy będę wujkiem czy ciocią
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Gandalf7

• Pijus
  • *
  • Piwa: 4
  • "noc najciemniejsza jest przed świtem"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2017, 22:30:54 »
"Tutaj pojawiają się sygnaturki za indywidualne osiągnięcia" I m waiting :F

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2017, 23:41:33 »
"Tutaj pojawiają się sygnaturki za indywidualne osiągnięcia" I m waiting :F

W tej sprawie proszę zgłosić się do odpowiedzialnej za to osoby czyli Pana Kradusa. Ja nie mam z tym nic wspólnego.

Pozdrawiam ;)

Offline Gandalf7

• Pijus
  • *
  • Piwa: 4
  • "noc najciemniejsza jest przed świtem"
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2018, 23:32:10 »
"Tutaj pojawiają się sygnaturki za indywidualne osiągnięcia"

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2018, 17:09:04 »
W tej sprawie proszę zgłosić się do odpowiedzialnej za to osoby czyli Pana Kradusa. Ja nie mam z tym nic wspólnego.

Pozdrawiam ;)