Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [The Deluge][RW] Regiment Wielkopolski  (Przeczytany 31774 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: [The Deluge][RW] Regiment Wielkopolski
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 22, 2013, 08:59:08 »
@Down Cóż, Sarmata przeprosił Peterova.

Tak, Sarmata przeprosił w imieniu swojego klanu. Nie rozpamiętujmy krótkich spięć, które by niszczyły relacje miedzy nami.

Ahh Ticz'u btw. Zaktualizujmy skład i przenieśmy nieaktywnych do rezerwy, czas najwyższy wprowadzić to gdyż chcę mieć Listę aktywnych reprezentantów Regimentu Wielkopolskiego, szczegóły omówimy na teamspeaku w piątek około 20:00, dasz radę?

Offline b@rtu$

• The Deluge dev
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 46
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 23, 2013, 08:29:15 »
Włąsnie, czemu mnie niema w składzie ;)
Dodatkowo prosiłbym o degradacje, ktoś taki jak ja z marnym manualem nie zasługuje na towarzysza xD.
Moge też zasugerować jakieś zmiany w rangach, ale do tego trzeba by się ukierunkować na dany typ jednostki, ewentualnie podzielić się na oddziały konne i piechotę. Ewentualnie pocztowy/towarzysz powinny byc przypisane rangom pośrednim, a piechota powinna być na dole z rangą odpowiadającą piechocie, np:
-Oficerowie(tak jak jest teraz)
-Podoficerowie
-Chorąży(to nie ranga a raczej wyróżnienie i może być dopisane do każdego kto ma dobry manual i ogarnia pole walki, nieważne czy oficer czy jakiś żołdak)
-Towarzysz/Pocztowy(kawaleria, towarzysz prowadzi własny poczet, czyli coś na zasadzie umownego oficera, osoba powinna coś sobą reprezentować na polu walki)
-Rangi piechoty musiałbym sprawdzić, ale ogólnie oficerowie mogą być Ci sami co z góry, mimo że oficer piechoty nie był równy towarzyszowi)

Ogolnie fajnie by było wprowadzić trochę zmian, są osoby, które mało ogarniają pole walki, ale za to że maja debrego manuala stoją wysoko w hierarchi. Moja propozycja to osoby ze słabym manualem stoją nisko, z dobrym wysoko, ale rangi oficerskie to już osoby znające taktyke i niekoniecznie mająca dobrego manuala(tzn bez przesady ale nie musi wymiatać)

Odrazu pisze że brałem udział tylko w kilku bitwach/treningach na TS-ie i moja opinia nie musi być obiektywna.

Offline Peterov

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 104
  • Die for the Emperor or die trying
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 23, 2013, 11:15:24 »
Włąsnie, czemu mnie niema w składzie ;)
Dodatkowo prosiłbym o degradacje, ktoś taki jak ja z marnym manualem nie zasługuje na towarzysza xD.
Moge też zasugerować jakieś zmiany w rangach, ale do tego trzeba by się ukierunkować na dany typ jednostki, ewentualnie podzielić się na oddziały konne i piechotę. Ewentualnie pocztowy/towarzysz powinny byc przypisane rangom pośrednim, a piechota powinna być na dole z rangą odpowiadającą piechocie, np:
-Oficerowie(tak jak jest teraz)
-Podoficerowie
-Chorąży(to nie ranga a raczej wyróżnienie i może być dopisane do każdego kto ma dobry manual i ogarnia pole walki, nieważne czy oficer czy jakiś żołdak)
-Towarzysz/Pocztowy(kawaleria, towarzysz prowadzi własny poczet, czyli coś na zasadzie umownego oficera, osoba powinna coś sobą reprezentować na polu walki)
-Rangi piechoty musiałbym sprawdzić, ale ogólnie oficerowie mogą być Ci sami co z góry, mimo że oficer piechoty nie był równy towarzyszowi)

Ogolnie fajnie by było wprowadzić trochę zmian, są osoby, które mało ogarniają pole walki, ale za to że maja debrego manuala stoją wysoko w hierarchi. Moja propozycja to osoby ze słabym manualem stoją nisko, z dobrym wysoko, ale rangi oficerskie to już osoby znające taktyke i niekoniecznie mająca dobrego manuala(tzn bez przesady ale nie musi wymiatać)

Odrazu pisze że brałem udział tylko w kilku bitwach/treningach na TS-ie i moja opinia nie musi być obiektywna.

1. Odpowiedź masz B@rtku w adnotacji piątej dlaczego nie degradujemy bo kogoś nie ma.
2. Jesteśmy podzieleni na Kawalerię i piechotę :)
3. System rang był ostatnio modyfikowany.
4. Co do Towarzysz dowodzących na Bitwach to oczywiście jest to praktykowane np. Shav dowodzi kawalerią
5. Nisko manualni jeżeli tak mogę ich nazwać też powinni mieć szansę aby zabłysnąć, sam przecież manualem nie błyskam a jako oficer sprawiam się powyżej przeciętnej. Oczywiście nie mogę odwalić wszystkiego na polu bitwy dlatego są ludzie, którzy pod moją nie obecność szlifowali sobie umiejętności dowódcze(Tutaj wyróżnię TiCz'a, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Potrafi obmyślić dobry plan działania, na który zapewne bym nie wpadł przez co najmniej połowę bitwy/sparingu). Dlatego chcę aby każdy miał swój udział w życiu Regimentu Wielkopolskiego. Każdy poza tym może być trochę nieobecny ale to nie skazuje go na degradacje.

Offline b@rtu$

• The Deluge dev
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 46
  • RW_Pocztowy_Bartus
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 23, 2013, 18:48:44 »
1. Nie chodzi mi o degradacje za to że kogoś nie ma tylko za to że ktoś na to nie zasługuje.
2. Ale mi chodzi o podział w rangach, poza tym RW, z tego co pamiętam miało być bardziej Regimentem piechoty, a po rangach widać że jest to kompania jazdy zaciąganej po towarzysku(pancerni, husaria).
5. Źle mnie zrozumiałeś, nie napisałem że dowódcą musi być koks, ale zajmowana pozycja zobowiązuje. Koks według mnie zasługuje na chorążego. Ważniejszy jednak powinien być zmysł taktyczny.

Offline TiCz

• Pijus
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 23, 2013, 19:00:07 »
Hmm, nie będę dzielił mojej wypowiedzi na punkty, gdyż mój komentarz dotyczy tylko rang. W styczniu w naszym klanie " zawitała" próbna reforma rang, miała ona na celu wydzielenie specjalnych rang dla piechoty jak i dla kawalerii.
Wyglądało to mniej więcej tak:

Pocztowy- Wybraniec
Towarzysz- Dziesiętnik
Chorąży kawalerii- Chorąży piechoty
Namiestnik kawalerii- Setnik piechoty
Porucznik kawalerii- Porucznik piechoty
Rotmistrz
Pułkownik

Niestety, ludziom rangi piechoty się kompletnie nie spodobały i byliśmy zmuszeni powrócić do starych rang.
To tyle na ten temat pozdrawiam TiCz.

Offline iwomichu1

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 11
  • Porucznik kawalerii Regimentu Wielkopolskiego
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 23, 2013, 20:47:55 »
Zmysł taktyczny nie ma w the Deluge, tak jak i całym Warbandzie większego wpływu (Wyłączając może NW, bo tego nie wiem), oczywiście pomijając sytuację szturmowania umocnionej pozycji mniejszą ilością ludzi i inne głupie posunięcia. Więc pisanie o zmyśle taktycznym jest.. bezsensowne. Co do rang, nie spodobały się bo tworzyły za dużo zamieszania. Sam podział na pododdziały był problematyczny, mniej na sekcje, a dodatkowe rangi były mało przydatne i intuicyjne. Oczywiście, był tu wybór pomiędzy historycznością (i tak subiektywną) a łatwością kierowania i dowodzenia klanem. Wiadomo co zostało wybrane.

RW_Porucznik_Iwomichu

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:33:08 »
Dnia 29 lipca o godzinie 19:00 Rada klanu Regiment Wielkopolski wybrała dwóch nowych Towarzyszy, zostali nimi Czeremis oraz Jurrak. Niektóre osoby zapewne zauważyły zmianę składu naszego sztabu, stało się tak ponieważ posiadaliśmy nieaktywnych Poruczników i zmuszeni byliśmy wybrać nowych; reszta awansów podoficerskich potoczyła się automatycznie. Prócz tego pragnę również dodać, że RW powróciło do swojej dawnej aktywności na już nieco martwym modzie "The Deluge". Obecnie jesteśmy chętni na wszelkie propozycje sparingów, eventów itp. Zgodnie z tradycją nasz klan wznowił trening niedzielny, który ostatnio odbył się wraz z ChW .
Jeżeli pragniesz zasilić nasze szeregi napisz podanie na tym forum.

@Down Już poprawiam :D, dzięki za zwrócenie uwagi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2013, 17:45:28 wysłana przez TiCz »

Offline SantaClaus

• Pijus
  • *
  • Piwa: 5
  • Hej! Hej! Tuhaj-Bej!
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:12:12 »
Dnia 29 sierpnia o godzinie 19:00
Kurde, ale z Ciebie jasnowidz, i całą niespodziankę diabli wzięli :)
Polacy nas do mieszka wsadzili, zapomnieli go jeno zawiązać.

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 11, 2013, 15:55:17 »

Sztab
1. Pułkownik Zaremba
2. Rotmistrz Askorti

3. Porucznik TiCz
4. Porucznik Iwomichu

5. Namiestnik Piastun
6. Namiestnik Konrad

7. Chorąży Tenshin
8. Chorąży Wizytuj

9. Towarzysz RErErty
10. Towarzysz InfeRR
11. Towarzysz Chipsu
12. Towarzysz  ShavWRS
13. Towarzysz Czeremis
14. Towarzysz Jurrak

15. Pocztowy B@rtu$
16. Pocztowy cytrynasas
17. Pocztowy Gryzu
18. Pocztowy Elsema_War
19. Pocztowy Markus
20. Pocztowy Dalekowidz
21. Pocztowy vKapseLv
22. Pocztowy Gustlik
23. Pocztowy Krzychu_PL
24. Pocztowy Zamojski
25. Pocztowy Katsurałke
26. Pocztowy BlackFire
27. Pocztowy Matius
28. Pocztowy Alarik
29. Pocztowy Mateun
30. Pocztowy Oktawian
31. Pocztowy Kajoj
32. Pocztowy JanHetman
33. Pocztowy mariusz_95
34. Pocztowy Gero
35. Pocztowy DaPietro
36. Pocztowy Adiq
37. Pocztowy Macro_TczPL
38. Pocztowy Shartin
39. Pocztowy Artmortis
40. Pocztowy Hawer
41. Pocztowy Adrian

42. Ochotnik Shinox
43. Ochotnik Vladimir_Rasputin
44. Ochotnik Kerkis
45. Ochotnik KaliPL

46. Kawaler Altharis
47. Kawaler Irgen

Piątek godzina 19:00
Niedziela godzina 18:00

RW vs Tercios Napoles 7 : 3
RW vs ChW 4 : 16
RW vs ChW 7 : 13
RW vs WK 1 : 9
RW vs FP 20 : 0
RW vs SK 16 : 2
RW vs LU 11 : 9
RW vs WK 10 : 9
RW vs AK 3 : 15
RW vs ChW 3 : 16
RW vs SK 3 : 7
RW vs Hakkapeliter 15 : 5
RW vs SK 12 : 8

178.217.191.226:6330

Pozdrawiam
Porucznik TiCz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 12:58:41 wysłana przez TiCz »

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 25, 2013, 22:18:29 »

Dnia 25 sierpnia w naszym klanie doszło do pewnych zmian:
- Usunęliśmy rangę Pułkownika, która była zbędna.
- Odszedł od nas Zaremba, który został zdegradowany poprzez usunięcie z wyżej wspomnianej rangi.
- Ostatnimi czasy dołącza do nas wielu rekrutów w sierpniu dołączyło ich 7.
- Rozegraliśmy wiele sparingów i wiemy, że musimy porządnie poćwiczyć do czasu II Sezonu Ligii.

Nadal jesteśmy chętni na wszelkiej maści sparingi, bitwy itp. itd i przypominamy o otwartej rekrutacji!

P.S Co do sprawy z Panem Peterovem, który szerzy o nas ostatnio sporą propagandę nie wypowiemy się dopóki nie będzie takiej potrzeby lub, gdy zostaniemy do tego sprowokowani.

Podpisano
Porucznik TiCz

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 14, 2013, 18:15:02 »

Regiment Wielkopolski w II Sezonie Ligii The Deluge:

Nasz pierwszy mecz w tym sezonie Ligii The Deluge, zakończył się wynikiem 16:4 dla AK. Gra z tym klanem jak zwykle była przyjemna, lecz niestety wielu sytuacji nie potrafiliśmy wykorzystać na naszej mapie i dlatego taki wynik. Nie łudziliśmy się na zwycięstwo, lecz chcieliśmy ten mecz rozegrać jak najlepiej, pech chciał, że zabrakło nam kilku czołowych graczy.

Drugi mecz jaki rozegraliśmy, strasznie obawialiśmy się tego klanu, gdyż jest to odłam AK. Pierwsza mapa czyli Nostalgia była bardzo wyrównana, raz wygrywali oni, raz my, lecz po zmianie mapy na Uliczki zwycięstwo szybko przechyliło się na naszą stronę. O przeciwniku mogę powiedzieć jedno, bardzo dobrze strzelają z łuku i rzucają oszczepami, lecz reszta nie stoi na równie dobrym poziomie. Mecz zakończył się wynikiem 13:7 dla RW.

Cóż ten mecz to jeden wielki walkover, 20:0 dla RW, gdyż przeciwnik nie raczył się wstawić na mecz.

Czwarty mecz rozegrany przez nas, zasłużył sobie u nas na miano najbardziej "pechowego" meczu w historii naszego klanu. Pierwsza mapa czyli Uliczki Krakowa rozgrywała się po naszej myśli i zakończyła się wynikiem 8:2 dla nas, lecz nadeszła mapa naszych przeciwników czyli Wyspa, która zaczęła się dla nas równie dobrze, gdyż mieliśmy wygrane dwie rundy, które musieliśmy oddać za free, gdyż mieliśmy inżyniera. To wszystko wystarczyło by przechylić szalę zwycięstwa na stronę przeciwnika, ponieważ nagle nasi ludzie zaczęli "bezmyślnie" umierać. Fakt faktem Panowie "Helikopterzy" byli przez nas zlekceważeni i uznaliśmy, że ten mecz wygramy z palcem w nosie lecz widać, że los lubi płatać różne figle. Wynik to 10:9 dla Hakkapelitów. ;)

Piąty mecz rozegrany przez nas z najtrudniejszym jak dotąd przeciwnikiem. Mecz można uznać za największy, który miał miejsce w tym sezonie Ligii The Deluge, gdyż po obu stronach brało udział około 18 osób. Rozgrywka przebywała bardzo interesująco, gdyż przegrywaliśmy prawie zawsze minimalnie . Niestety los chciał, że spartoliliśmy naszą mapę i wygraliśmy na niej tylko dwie rundy. Kolejna mapa czyli Złote Łany miała przypieczętować naszą porażkę, gdyż nasz klan ma zawsze "dziwne kłopoty" na tej mapie. O dziwo udało nam się na niej wygrać, aż trzy rundy. Mecz był rozgrywany w przyjaznej atmosferze i zakończył się wynikiem 15:5 dla ChW.

Ostatni mecz, który rozegraliśmy miał miejsce wczoraj i zmierzyliśmy szable z Chorągwią Elearską. Pierwsza mapa czyli Wagenburg była dla nas pechowa, gdyż wygrywaliśmy na zmianę z przeciwnikiem, lecz znowu los dał nam w kość i musieliśmy oddać jedną rundę za darmo, gdyż mieliśmy trzech pancernych. Wynik na tej mapie to 6:4 dla ChE. Następna mapa czyli nasze ukochane Uliczki Krakowa została wygrana w dobrym stylu, niestety musieliśmy na niej działać wolno, gdyż przeciwnik zazwyczaj kampił w jednym miejscu, lecz nie mamy mu tego za złe. Wygraliśmy ta mapę 9:1 co daje nam końcowy wynik 13:7 dla RW. Dziękujemy ChE za mecz i życzymy powodzenia. :)

Ten sezon Ligii The Deluge możemy uznać za feralny, gdyż przegraliśmy mecz o jedno z czołowych miejsc z Hakkapelitami, również nie potrafiliśmy wykorzystać do końca naszych możliwości, sprawy techniczne i inne bzdety też sprawiały wiele problemu, lecz mamy zamiar się odegrać na każdym Przeciwniku no może z wyjątkiem tego "niepokonanego". Każdemu klanu gratulujemy i mamy nadzieję, że III Sezon niedługo nadejdzie, może tym razem w większym gronie klanów.

Pozdrawiam
Porucznik TiCz

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 10, 2013, 20:33:06 »

Dziś rozegraliśmy oficjalny mecz z klanem KiS. Wygraliśmy wynikiem 11:9. Podczas meczu rozegraliśmy standardowo 20 rund po 19/21 osób, na takich mapach jak: "Uliczki Krakowa" i "Ruiny". Na pierwszej mapie wróg stawiał skuteczny opór, lecz nasza kawaleria przy współpracy z piechotą wygrywała rundę po rundzie, problem nastąpił podczas zmiany respów, gdyż wróg dał radę ugrać nam 2 rundy i pierwsza mapa skończyła się dla nas wynikiem 7:3. Druga mapa czyli wyżej wspomniane "Ruiny" nie prezentowała się dla nas zbyt dobrze, głównie dlatego, że musieliśmy grać Chanatem Krymskim co było dla nas sporą nowością, również sama mapa była przez nas źle wspominana. Początkowo dostawaliśmy sporego łupnia i wróg przez pierwszą połowę drugiej mapy ugrał nam, aż 4 rundy, co oznaczało dla nas, że musimy spiąć poślady. Druga połowa okazała się dla nas zwycięska, gdyż wygraliśmy wynikiem 3:2. Przeciwnikom dziękujemy za ciekawą rozgrywkę i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach! :)

Screeny:
(click to show/hide)

Podpisano
Porucznik TiCz
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 20:49:52 wysłana przez TiCz »

Offline Mati44

• Opój
  • *
  • Piwa: -78
  • Zbieram piwo dla Peterova
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 10, 2013, 20:50:05 »
Cóż gratuluje wyniki, ale posty można edytować a nie 4 oddzielne pisać ;)

Offline Roni

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 5
    • Towarzysze
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 11, 2013, 10:10:19 »
Cóż gratuluje wyniki, ale posty można edytować a nie 4 oddzielne pisać ;)

Zobacz na odstęp czasowy... Jakby po prostu zedytował to nawet nikt by nie zauważył, że coś dodali :O.

PS Gratuluje wygranej :O.

Offline TiCz

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 06, 2014, 10:23:49 »

Dnia 05.04.2014 rozegraliśmy oficjalny mecz z klanem Chorągiew Elearska. Zakończył się on dla nas zwycięstwem, gdyż pokonaliśmy przeciwnika 20:0.
Na pierwszej mapie (Uliczki Krakowa) graliśmy naszą ulubioną frakcją czyli Imperium Osmańskim, wróg zaś wybrał sobie Rzeczypospolitą Obojga Narodów. Na wyżej wspomnianej mapie pokonywaliśmy przeciwnika bez problemu, zdziwiło nas to, że chłopaki z ChE przez pewien czas używali spieszonych konnych.
Na drugiej mapie (Wagenburg) dalej kontynuowaliśmy grę Imperium Osmańskim, zaś przeciwnik wziął Chanat Krymski. Obawialiśmy się trochę tej mapy, gdyż często na niej traciliśmy głupio rundy, lecz tym razem było inaczej i dzięki współpracy naszej kawalerii z piechotą wygraliśmy tą mapę do zera.
Pragnę podziękować ChE za ciekawy mecz i życzę im powodzenia podczas następnych starć na The Deluge.

Screeny:
(click to show/hide)