Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Ława: Taka nasza Polska  (Przeczytany 93077 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
Ława: Taka nasza Polska
« dnia: Październik 05, 2011, 20:04:04 »
Tutaj można umieszczać swoje refleksje, przemyślenia na temat Polski, dawać linki o tym co się dzieje w kraju, wytykać jego durnoty, pokazywać zalety itp.

Zaczynam:
http://pokazywarka.pl/zkckug/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2014, 16:28:58 wysłana przez HUtH »
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
Odp: Taka nasza Polska
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2011, 21:37:30 »
Ciekawe, czemu Palikota i JKM pominęli :)

O Polsce można by wiele pisać, ale po co, skoro każdy tu żyje i teoretycznie powinien wiedzieć, co się tu dzieje :)

Skoro już chcemy kontynuować zasady linków, ja też coś wrzucę:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SzJn0IRazMY - to polecam obejrzeć całe, do końca, wsłuchać się, a nie olewać po 5 minutach.

http://www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU&feature=player_detailpage - a tutaj trochę mniej poważnie :)

Filmiki wrzucone również ze względu na zbliżające się wybory, która mam nadzieję dla wszystkich będą świętem narodowym i wszyscy wypełnią obywatelski obowiązek z wielkim uśmiechem na twarzy :)

Offline Wezyk

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2011, 21:46:48 »
http://www.youtube.com/watch?v=K0qThJ3gJYM

(click to show/hide)
Zero poczucie humoru... Zupełnie jak w IG...

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2011, 21:51:33 »
Ciekawe, czemu Palikota i JKM pominęli :)
Albo okazali się wiedzieć dość i nie pasowali do założenia tego tekstu, albo uznano ich za zbyt mało znane partie(co chyba bardziej prawdopodobne).

Filmików ne ocenie bo mam umunitet w postaci iPlusa:/
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2011, 21:58:37 »
Albo okazali się wiedzieć dość i nie pasowali do założenia tego tekstu, albo uznano ich za zbyt mało znane partie(co chyba bardziej prawdopodobne).

Małe partie? Korwin-Mikke w ostatnich wyborach prezydenckich miał 4 miejsce, a RP jest (odziwo) w sondażach przed PSLem.

Offline Argaleb

• Najemnik
  • *
  • Asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2011, 22:26:02 »
I może nawet wyprzedzi SLD.

Dla mnie to raczej zagrywka wyborcza...

"Mistrz Świata 2011, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011 Mistrz Europy 2012

Offline Drakkainen

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2011, 12:38:41 »
Małe partie? Korwin-Mikke w ostatnich wyborach prezydenckich miał 4 miejsce.

Tyle że wybory prezydenckie od parlamentarnych różnią się tym, że mają dwie tury. W pierwszej każdy głosuje na tego, kogo najbardziej popiera, a w drugiej na tzw. mniejsze zło. Teraz, mając jedną turę, wiele osób stwierdzi, że nie ma sensu głosować na np. KNP i oddadzą głos na partie które mają duże szanse wejść do parlamentu. Wybory prezydenckie to miernik prawdziwego poparcia dla partii.

Offline Lord Reginald

• Hulaka
  • *
  • UMAD?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2011, 13:20:37 »
Polska ... Hym.Mam pytanie:KTO z was chciałby powrotu Polski do monarchii?

PROBLEM?

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2011, 13:37:43 »
Monarchie są bardzo popularne w całej Europie. Hiszpania, Wielka Brytania, Dania, Holandia. Zapewne król zadziałał by więcej niż prezydent który całą kadencje jeździ po wsiach i wyjada rosół robiąc sobie foteczki.
Sława!

Offline bezlitosny

• Kmieć
  • *
  • Piwa: -6
  • Król Wikingów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2011, 20:36:26 »
ja to bym chciał by za niespełnienie wyborczej obietnicy była OSTRA chłosta , wysoka grzywna szarpiąca kieszeń , no i kara śmierci ale to już troszke zbyt ostra kara za kłamstwo no i fajnie byłoby żeby Polska była monarchią ale i tak mielibyśmy samych idiotów w sejmie ...
Veagirskie strzały nie dadzą rady mnie zatrzymać

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2011, 20:51:55 »

Monarchie są bardzo popularne w całej Europie. Hiszpania, Wielka Brytania, Dania, Holandia. Zapewne król zadziałał by więcej niż prezydent który całą kadencje jeździ po wsiach i wyjada rosół robiąc sobie foteczki.

Dzięki Ci narodzie, że są w tym kraju ludzie, którzy stanowiąc naszą przyszłość, nie będą robić nam wstydu :)

ja to bym chciał by za niespełnienie wyborczej obietnicy była OSTRA chłosta , wysoka grzywna szarpiąca kieszeń , no i kara śmierci ale to już troszke zbyt ostra kara za kłamstwo no i fajnie byłoby żeby Polska była monarchią ale i tak mielibyśmy samych idiotów w sejmie ...

"Kara śmierci" w wypowiedziach Korwin-Mikkego (poruszę ten temat, bo oczywiście media nie mogą czepiać się programu gospodarczego, tylko muszą czepiać się kontrowersyjnych słówek) to bardziej straszak na wielkich przestępców.

Niemniej byłbym BARDZO za pracą społeczną więźniów w zamian za więzienia. W chwili obecnej płacimy ok. 75 (!) zł dziennie za jednego więźnia. Koszty te pokrywają ubiór, wyżywienie, energię, wodę itp.

Na ten przykład stawka żywieniowa w szpitalu wynosi 8,50 zł.

Ale nie o tym, chciałem co innego skomentować :)

Teraz, mając jedną turę, wiele osób stwierdzi, że nie ma sensu głosować na np. KNP i oddadzą głos na partie które mają duże szanse wejść do parlamentu.

I to jest właśnie NAJWIĘKSZY kretynizm współczesnego społeczeństwa. Nie boję się użyć tego słowa. Ludzie, zapatrzeni w sondaże, głosują na mniejsze zło już w pierwszej turze, nie dając możliwości zmian. Liberalne PO - socjalne PiS? To jest TO SAMO. Przypominam, że np. ministrem finansów w rządzie PiS była Zyta Gilowska (wcześniej odpowiadająca za finanse PO). Dodatkowo ministrem zdrowie był śp. prof. Religa (wcześniej - PO). To jest jasny dowód na to, jaka jest różnica między tymi dwiema partiami.

SLD? Komuchy i dziwolągi. To, co teraz wyprawia Napieralski, woła o pomstę do nieba. Obiecuję wszystkim wszystko, a można go zagiąć jednym pytaniem "Skąd na to pieniądze?". I już się gubi. Wyliczono, że jego obietnice wyborcze wyniosłyby nas prawie 30 mld zł.

RP? PO wersja 2.0. Dokładnie 13 września 2011 roku w TVN24 Palikot jasno powiedział, że nie widzi problemu w koalicji z PO i rządzie pod przywództwem aktualnie miłościwie nam panującego.

Od 3:40

PSL? Lizidupy. Prosty żarcik, ale jakże trafny:

Dziennikarka do Pawlaka: "Panie premierze, kto wygra wybory?"
Pawlak: "Nasz przyszły koalicjant"
Dz: "Czyli kto?"
Pawlak: "Obojętnie"

Prawda jest taka, że KNP nie przekroczy progu wyborczego, ba! Pewnie nawet nie dosięgnie 3% (właśnie ze względu na opinie "lepiej zagłosować na mniejsze zło"), a za 4 lata już będzie za późno. UE się zacznie sypać, Polska zbankrutuje i Tusku będzie na kolanach błagał Merkel o spłacenie naszego długu.

Koszmarnym skandalem było dla mnie to, co PKW zrobiło KNP jeśli chodzi o listy wyborcze. Jeśli KNP osiągnie około 3%, jasno będzie można stwierdzić, że wybory powinny odbyć się ponownie. Ale kto o tym będzie krzyczał, skoro do władzy dojdzie mniejsze zło przy udziale ponad 20% nieważnych głosów ;)

Offline Bloomy

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 8
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2011, 21:59:09 »

Nie chciałbym. Jedynie jako dodatek, tak jak w Anglii - czyli mają gówno do gadania, a w Polsce nie ma szans na to, gdyż "drzewka genealogiczne" wygasły, a później tylko była wolna elekcja.

Offline Lord Reginald

• Hulaka
  • *
  • UMAD?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2011, 07:54:04 »
Okazało się kiedyś że Kaczyńscy są prapraprapraprapraprapraprapraprarparpa rparparpapraprpapraprpawnukami Krzywoustego :D
EDIT:O nie !Jarek na króla Polski!!! :D

PROBLEM?

Offline Gacek3000

• Opój
  • *
  • NIE dla ACTA!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2011, 08:54:33 »

Akurat w Wielkiej Brytanii królowa sprawuje funkcję reprezentatywną. Nie ma praktycznie nic do powiedzenia w sprawach państwowych. Przypomniał mi się pewien cytat: "Królowa panuje, ale nie rządzi".

Offline Lord Reginald

• Hulaka
  • *
  • UMAD?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2011, 10:18:28 »
Wcześniej było "Król panuje , nie rządzi".Ja tam bym chciał w Polsce monarchie konstytucyjną.Sądzę jednak że król powinien mieć większe prawa i władzę.Owszerm sejm nadal by istniał ale to król miałby decydujący głos.

PROBLEM?