Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Piłka nożna - dyskusje  (Przeczytany 49136 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wezyk

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Legia w fazie grupowej LE
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 27, 2011, 16:19:32 »
Zapominacie o kilku sprawach z meczu Barcelona i Porto. Pierwsza bramka padła po głupim podaniu zawodnika Porto, po takim czymś cała drużyna już nie będzie grała tak jak powinna , a zawodnik jest obciążony sumieniem. Kolejna sytuacja z karnym. Ewidentny karny dla Porto i nic. Po takim czymś widać już było , że Porto nie miało chęci na grę. Nie biegali z nastawieniem , że ten mecz można wygrać. A szkoda bo mogli to wygrać.
Zero poczucie humoru... Zupełnie jak w IG...

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 27, 2011, 16:43:42 »
Czy tam był karny ? To jest dyskusyjna sprawa, ale i tak powiecie że nie jestem obiektywny :D Bo tak naprawdę nikt nie jest.

W pucharu króla Barcelona miała 100% formy a i tak nie dała rady Realowi.
Nie mogę się z tym zgodzić, nie grali wtedy najlepszej piłki, dużo kontuzji, a i tak uważam, że to wyjątek potwierdzający regułę.

Xavi który robi grę ma już 30 na karku i nie długo ktoś będzie musiał go zastąpić.
Thiago Alcântara, mówi ci to coś ?

Prawdą jest to, że po każdym ważnym meczu wygranym przez Barcelonę, jej przeciwnicy będą narzekać. A to że sędziowie jej pomagali, a to coś tam, trawa nierówna itd itp. A ja wiem, że liczą się bramki i ostateczny wynik. To jak to jest ? Wynik nie kłamie.

Offline IPL_Lord_Legionista

• Opój
  • *
  • Piwa: 12
  • ..Z nazwą tego klanu ciągle w sercu żyję..(IPL) .
    • IPL
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 27, 2011, 20:37:12 »
Z biało-czerwoną flagą zawsze gotowy do walki My pod sztandarem prawdy, nasz kolor skóry jest biały To my, ci radykalni, ci najgorsi z najgorszych,IPL-owcy

Offline Blitzwing

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 11
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 27, 2011, 22:11:59 »
Szkoda że te wasze sprzeciwy opierają się na filmikach. Bo oprócz kibiców Lecha protest umarł.A tak hucznie o tym krzyczano. Krowa co dużo muczy, mało mleka daje. :P
Sława!

Offline Argaleb

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 2
  • Asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 28, 2011, 00:43:05 »
Chciałeś powiedzieć Amici;P

"Mistrz Świata 2011, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011 Mistrz Europy 2012

Offline Gacek3000

• Opój
  • *
  • NIE dla ACTA!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2011, 10:15:53 »
Zapomnieliście o czymś. Karny to nie bramka. Nawet jakby sędzia podyktował "jedenastkę" to nie wiadomo czy Porto by ją wykorzystało. Pewniejszą bramką była sytuacja gdy Barcelona szła akcją 2 na 1 i sędzia ją przerwał (mimo, że nie powinien).

Offline Wezyk

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 28, 2011, 11:54:51 »
Zapomnieliście o czymś. Karny to nie bramka. Nawet jakby sędzia podyktował "jedenastkę" to nie wiadomo czy Porto by ją wykorzystało. Pewniejszą bramką była sytuacja gdy Barcelona szła akcją 2 na 1 i sędzia ją przerwał (mimo, że nie powinien).
Karny to bardzo dobra okazja do strzelenia gola a Valdes jest niezbyt dobrym bramkarzem. Po za tym mówiąc o okazji 2 na 1 którą sędzia przerwał to akurat sędzia dobrze zrobił. Zawodnik Barcelony leżał na murawie więc przerwał , dziwne , że tenże zawodnik bardzo szybko się podniósł...

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 28, 2011, 15:31:41 »
Tak serio. Szkoda, że kolejna drużyna, która grała lepiej od Dupy Katalonii znów przegrała.

Przeinaczanie nazwy drużyny jak "Sreal" "Farsa" czy w/w "Dupa Katalonii" to domena sfrustrowanych 10-12 - latków. Gratuluję autorytetów.

Viva la Barcelona! (czy jakoś tak) :P

Visca el Barcelona :)

Szkoda naprawdę szkoda bo karny być powinien...wtedy Porto bez ryzyka spokojnie by się broniło, a to nie doprowadziłoby do utraty kolejnej bramki.

Podobnie jak sędzia powinien puścić akcję w sytuacji 2 na 1 - nie wierzę, że Messi by to skopał :)

A karny ... piłkarz Porto doskoczył do Abidala i razem się zderzyli. Kontrowersyjna sytuacja, no ale przeciwko Barcelonie się nie gwizda. Bo UEFA nie pozwala.

W pucharu króla Barcelona miała 100% formy a i tak nie dała rady Realowi.

100% formy i może jeszcze 100% kadry? :) I defensywnego pomocnika w obronie ...

W lidze 1-1, o meczu Champions League nie będę wspominał bo szkoda moich nerwów.

A mówi Ci coś stwierdzenie la manita? :)

Thiago Alcântara, mówi ci to coś ?

Thiago Alcantara Nascimento nie jest szykowany na następce Xaviego. Gra zbyt ofensywnie. Nie zdziwię się, jeśli jeszcze w tym roku zacznie grać w ataku :) W celu "bycia następcą Xaviego" został sprowadzony Cesc Fabregas. I pokazuje, że się do tego nadaje :)

Karny to bardzo dobra okazja do strzelenia gola a Valdes jest niezbyt dobrym bramkarzem.

Z całym szacunkiem, ale Twoja znajomość piłki zatrzymała się chyba koło 2005 roku, kiedy Valdes był dobrym bramkarzem, ale jeszcze nieoszlifowanym :) Zresztą, już wtedy Trofeo Zamora zdobył. A czterokrotny zwycięstwa Trofeo Zamory to faktycznie musi być niezbyt dobry bramkarz.

Ano tak, zapomniał, zawdzięcza to żelaznej obronie, gdzie z konieczności dwa lata temu musiał grać DM Yaya Toure, rok temu DM Busquets, a w tym roku DM Mascherano (w pewnym momencie Puyol kontuzja, Maxwell kontuzja, Adriano kontuzja i Abidal rak wątroby).

Offline Wezyk

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2011, 16:13:47 »
Z całym szacunkiem, ale Twoja znajomość piłki zatrzymała się chyba koło 2005 roku, kiedy Valdes był dobrym bramkarzem, ale jeszcze nieoszlifowanym :) Zresztą, już wtedy Trofeo Zamora zdobył. A czterokrotny zwycięstwa Trofeo Zamory to faktycznie musi być niezbyt dobry bramkarz.
Pff z całym szacunkiem ale Valdes jest niezbyt dobrym bramkarzem i wnioskuje to po jego ostatnich meczach. Jest przeciętnym bramkarzem i to nie w 2005 roku ale w tegorocznym. Często popełnia gafy i jakby Barcelona nie miała obrony takiej jakiej ma to na pewno Valdes by znacznie częściej kapitulował.

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2011, 16:16:43 »
Przeinaczanie nazwy drużyny jak "Sreal" "Farsa" czy w/w "Dupa Katalonii" to domena sfrustrowanych 10-12 - latków. Gratuluję autorytetów.

Uwielbiam osoby próbujące wywyższać się z powodu wieku - zajebisty argument. ;p Zresztą zazdrościsz mi moich "10-12 letnich autorytetów"?

Dlaczego niby... te... no... z Katalonii nie mieli 100% formy w meczach z Realem? Bo wypadł im jakiś zawodnik? To pokazuje tylko impotencję prezesów/menedżerów tego klubu, że nie mają wartościowych zmienników. A nie mieli problemów w tym dwumeczu z innych powodów? Np. dlatego, że: a) Guradiola to beznadziejny trener, b) w końcu inne drużyny nauczyły się grać przeciw temu ich "magicznemu futbolowi"?

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 28, 2011, 16:40:20 »
Pff z całym szacunkiem ale Valdes jest niezbyt dobrym bramkarzem i wnioskuje to po jego ostatnich meczach.
Założę się, że sporo klubów chciałby mieć tak niezbyt dobrego bramkarza. Akurat w ostatnich meczach, wydaje mi się, że grał bardzo dobrze i niejedną sytuację wybronił. Dlaczego nie jest dobry ? Bo wykopywał piłki na aut pod pressingiem napastników drugiej drużyny ? Albo miał kilka nieudanych podań ? Proszę cię.... Przy takim rozumowaniu można równie dobrze powiedzieć, że Gianluigi Buffon jest słabym bramkarzem, bo Juventus ostatnio mocno zawodzi.

że nie mają wartościowych zmienników
Nie zgadzam się :)

a) Guradiola to beznadziejny trener
Chciałbym mieć tak beznadziejnego trenera w kraju, z tyloma sukcesami na koncie...

b) w końcu inne drużyny nauczyły się grać przeciw temu ich "magicznemu futbolowi"?
To całkiem możliwe. Aczkolwiek nie ma takiej drużyny, która mogłaby grać pełnym pressingiem przez 90 minut na połowie Barcelony. Dlatego styl gry się trochę zmienia. Dochodzą nowi zawodnicy. Kto stoi w miejscu nie idzie do przodu.

Thiago Alcantara Nascimento nie jest szykowany na następce Xaviego. Gra zbyt ofensywnie. Nie zdziwię się, jeśli jeszcze w tym roku zacznie grać w ataku :) W celu "bycia następcą Xaviego" został sprowadzony Cesc Fabregas. I pokazuje, że się do tego nadaje :)
No wiesz.....w Barcelonie pomiędzy linią pomocy a ataku jest bardzo duża wymienność. Fabregas to może nie gra ofensywnie ?

Zresztą nie wiem po co to piszę.....wyniki mówią same za siebie. Możecie nie lubić Barcelony, okej, ale z faktami nie ma co się szarpać ;)

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 28, 2011, 16:47:32 »
Uwielbiam osoby próbujące wywyższać się z powodu wieku - zajebisty argument. ;p Zresztą zazdrościsz mi moich "10-12 letnich autorytetów"?

Napisałem przecież o sfrustrowanych 10-12 latkach :) To oni mają największe parcie na bluzganie w Internecie, bo tutaj czują się bezpiecznie. Stąd moja uwaga.

a) Guradiola to beznadziejny trener

Beznadziejny trener wygrywa 13 trofeów w ciągu pierwszych trzech lat pracy - to kim jest Mourinho? Kim jest nawet Cruyff, który 13 trofeów wygrał w trochę więcej :)

b) w końcu inne drużyny nauczyły się grać przeciw temu ich "magicznemu futbolowi"?

"Magiczny futbol" się zmienia. Zobaczysz to w tym sezonie, bo kupiliście dokładnie tych piłkarzy, których chcieliśmy.

No wiesz.....w Barcelonie pomiędzy linią pomocy a ataku jest bardzo duża wymienność. Fabregas to może nie gra ofensywnie ?

Gra, ale ma większe doświadczenie i obycie z rozgrywaniem piłki. I kiedy musi to robić, nie wybiega aż nadto naprzód. Thiago ponosi brazylijska samba, lubi wdać się w drybling czy strzelić. Fabregas jest bardziej ustatkowany :)

Zresztą nie wiem po co to piszę.....wyniki mówią same za siebie. Możecie nie lubić Barcelony, okej, ale z faktami nie ma co się szarpać ;)

Piękne podsumowanie ;)

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 28, 2011, 17:43:20 »
Beznadziejny trener wygrywa 13 trofeów w ciągu pierwszych trzech lat pracy - to kim jest Mourinho? Kim jest nawet Cruyff, który 13 trofeów wygrał w trochę więcej :)

Taka jest niestety prawda. Jak to mówi pewna osoba "z gówna bata nie ukręcisz". Guardiola trafił do drużyny, z którą nie zrobił nic, a ona - niejako - sama zdobyła trofea. Dobry trener potrafi jak np. Murinho z przeciętnym Porto wygrać Ligę Mistrzów, Villas-Boas, który jeszcze z bardziej przeciętnym składem (żeby nie powiedzieć słabym) wygrywa Puchar UEFA 2010/11, Fabio Capello zmieniający diametralnie grę anglików, etc. Co przy nich zrobił Guardiola? Złożył skład, dał dużo swobody w środku pola i ofensywie i... wyniki przy takich piłkarzach same przyszły. Nie ma co ukrywać, że Messi, Villa, Xavi i Iniesta, nawet jakby ich wpuścić bez żadnej taktyki do jakiejkolwiek innej drużyny to i tak zrobili by wyniki - może nie jakieś genialne, bo taktyka w dzisiejszym futbolu jest kluczowa kluczowa, ale poradzić by sobie poradzili. A tutaj dodaj sobie dobrą obronę - Kudłaty, Shakira, Alves... Nie ma w tym nic dziwnego, że drużyna była/jest dobra - bez udziału trenera.

"Magiczny futbol" się zmienia. Zobaczysz to w tym sezonie, bo kupiliście dokładnie tych piłkarzy, których chcieliśmy.

Ale ja nie jestem i nigdy nie byłem kibicem Realu. Ba! Ja ich nawet nie lubię. ;p Jest to moja druga najmniej lubiana - po Barcelonia - drużyna. ;D

Offline Yoda

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 28, 2011, 18:42:20 »
Guardiola trafił do drużyny, z którą nie zrobił nic, a ona - niejako - sama zdobyła trofea.

Zaraz zejdę na zawał :P Guardiola wszedł do drużyny w WIELKIM dołku (przypominam grzecznie sezony 06/07 i 07/08), potrafił trzasnąć ręką na wejściu i wywalić trzon drużyny poprzednich sezonów (Deco, Ronaldinho), sprowadził do ekipy piłkarzy takich jak Alves (tak, to był jego pomysł, samo się nie wzięło), "przywrócił" Henryka do gry (przypomnę sezon 07/08 w jego wykonaniu), ustawił Messiego jako nową '10' wyznaczając go na lidera drużyny (ryzykowne posunięcie, biorąc pod uwagę wiek tego piłkarza wtedy), wprowadził do pierwszej drużyny NIKOMU WCZEŚNIEJ NIEZNANYCH Busquetsa i Pedro (ten drugi był nawet przymierzany rok wcześniej do sprzedaży), którzy stali się po niecałym roku gry topowymi graczami na swojej pozycji (przykład - Pedro strzelił bramkę w każdej w sześciu rozgrywek - Liga Mistrzów, Liga hiszpańska, Superpuchar Europy, Ssuperpuchar Hiszpanii, Klubowe Mistrzostwa Świata i Puchar Króla). W pierwszym roku zdobył z drużyną, która zaczynała od eliminacji ligi mistrzów (grając z Wisłą, przypomnę) potrójną koronę (spójrz, ilu osobom się udało to uczynić w ciągu całej historii piłki nożnej).

W drugim roku postawił na zmianę napastnika, podtrzymał wolę zwycięstwa, wygrał ligę hiszpańską i był bliski osiągnięcia celu w lidze mistrzów (tak, Barcelonie pomagają sędziowie, co pokazał mecz z Interem - brak karnego, bramka Milito ze spalonego, niezaliczona bramka Bojana w drugim meczu).

Trzeci jego sezon to podtrzymywanie woli zwycięstwa (co wbrew pozorom nie jest takie wielce proste, jak się co niektórym wydaje), zwycięstwo w lidze hiszpańskiej z wielki Mou (5:0 na Camp Nou), pechowa porażka w Pucharze Króla (albo geniusz Ronaldo - sick!) i zwycięstwo w lidze mistrzów (po 3:1 w finale ŻADNA angielska gazeta nie pisała o sędziach, szczęściu, zepsutym jedzeniu czy czymkolwiek innym - wszyscy zgodnie podkreślali geniusz Dumy Katalonii).

Xavi, Iniesta, Puyol, Pique, Busquets, po części Pedro, Messi - to wszystko wychowankowie Barcelony, który również uczyli się grać pod okiem ... Guardioli :) Sam Guardiola wiele razy (za czasów, gdy grał w piłkę) udzielał wywiadów na temat geniuszu Xaviego, na temat ich wspólnych treningów czy słynne zdanie "ten chłopak wyśle mnie na emeryturę". Miał swój wkład jako trener.

Dobry trener potrafi jak np. Murinho z przeciętnym Porto wygrać Ligę Mistrzów, Villas-Boas, który jeszcze z bardziej przeciętnym składem (żeby nie powiedzieć słabym) wygrywa Puchar UEFA 2010/11

Mourinho z Porto nie miał wcale słabego składu. Deco, Ferreira, Carvalho, Baia, Maniche, Jorge Costa - uważasz ich za słabych piłkarzy? :) Przypomnę jeszcze incydent z Manchesterem, kiedy to sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki. Gdyby nie to, to Jose "wszyscy sędziowie są przeciw mnie" Mourinho by nie przeszedł dalej.

Kolejny klub - Chelsea. Roman Abramovic. ABSOLUTNA możliwość kupowania wszystkich piłkarzy, których sobie zażyczył. I nie zdołał wygrać ligi mistrzów. A najbliżej zwycięstwa była Chelsea po jego odejściu, pod skrzydła Avrama Granta.

O Realu nie wspominam, bo zrobił z tego klubu totalne bagno.

Villas-Boas to osobny przypadek - też miał mocny skład (co potwierdził mecz z Barceloną), bo Falcao, Guarin czy Rolando to nie są słabi piłkarze, ale jestem ciekaw, jak sobie dalej poradzi :)

Nie ma co ukrywać, że Messi, Villa, Xavi i Iniesta, nawet jakby ich wpuścić bez żadnej taktyki do jakiejkolwiek innej drużyny to i tak zrobili by wyniki - może nie jakieś genialne, bo taktyka w dzisiejszym futbolu jest kluczowa kluczowa, ale poradzić by sobie poradzili.

Trochę przeczysz sam sobie, bo skoro taktyka jest kluczowa, to jak Guardiola nie miał większego wpływu na wynik?

Świetnym przykładem indolencji trenerskiej jest reprezentacja Argentyny - świetni piłkarze na wielu pozycjach i co? Jeden Messi z Aguero coś próbują grać, ale bez odpowiedniego ustawienia środka pola mogą co najwyżej pobiegać i pomęczyć obrońców.

Ale ja nie jestem i nigdy nie byłem kibicem Realu. Ba! Ja ich nawet nie lubię. ;p Jest to moja druga najmniej lubiana - po Barcelonia - drużyna. ;D

Mój błąd, chciałem napisać "kupiliśmy". Nieważne, czy jesteś kibicem Realu czy nie - skoro kontynuujesz dyskusję o Barcelonie, to masz o niej pojęcie i ją obserwujesz. Bo w końcu trzeba obejrzeć kilkanaście (lub kilkadziesiąt) meczów, żeby wyciągnąć wnioski o indolencji Guardioli :)

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 28, 2011, 18:58:46 »
Mnie to zastanawia jedno. Skoro wg części osób, Guardiola, jako trener nic nie zrobił, a wyniki przyszły same, to dlaczego nie działo się to, kiedy trenerem był Rijkaard ? Wydaję mi się, że trener ma OGROMNY udział przy wynikach zespołu, ale cóż, niech sobie część osób uważa co chce. I tak wg tej części w Barcelonie uczą symulowania, a sędziowe podczas spotkań Barcy są przekupieni.