Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: MODULE SYSTEM - tutorial: od prostego skryptu do zrobienia formacji.  (Przeczytany 8398 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 1
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
Pewnie chcielibyście zrobić własnego moda, co nie? Żeby zrobić takowego będziecie potrzebować programu Module System. Ogólnie o nim, o plikach i o jego "uruchamianiu" napisał w swoim tutorialu Mat Berserker. Natomiast ja skoncentruje się tylko na najważniejszej części tego programu - plikach z przedrostkiem "module". Powiedzmy ,że będziemy robić małego moda dodającego kilka nowych usprawnień - nazwijmy go Warriors of Calradia. Zatem zaczynamy:

Game Menus

Klikamy przyciskiem myszy na plik module_game_menus i wybieramy z menu "Exit With Idle". Naszym oczom ukazuje się z pozoru skomplikowany ekran. Ale bez obaw - gdy się już to trochę ma "obcykane" to nie będzie żadnego problemu. Najpierw wyjaśnienie:

Linijki koloru czerwonego nie ukażą się w grze - są to zazwyczaj krótkie dopiski od Armagana albo rzeczy z poprzednich wersji M&B ,których nie powinniśmy ruszać. I jeszcze jedno - aby ułatwić wam znajdowanie linijek zastosuję nieco później ciekawszą metodę ich znajdowania.

No to jedziemy z zawartością:

Zostawiamy czerwone linijki na początku i zwróćmy uwagę na to:

(
    "start_game_1",0,
    "Welcome, adventurer, to Mount&Blade. Before you start the game, you must create a character. To begin, select your character's gender.",
    "none",
    [],

Jest to tekst ,który ukazuje się naszym oczom gdy wciśniemy w menu gry "start new game". Jak wiadomo nasz mod nazywa się Warriors of Calradia - więc zmieniamy lekko ten "menus". Tak powinien wyglądać tekst jeśli chcecie robić to samo co w tutorialu (można oczywiście wpisać tu co się chce):

(
    "start_game_1",0,
    "Welcome, adventurer, to Warriors of Calradia mod. Before you begin the adventure, you must create a character. To begin, select your character's gender.",
    "none",
    [],

Ok, w takim razie to mamy za sobą, więc ruszamy dalej:

[
      ("start_male",[],"Male",
       [
           (troop_set_type,"trp_player",0),
           (assign,"$character_gender",0),
           (jump_to_menu,"mnu_start_game_2"),
        ]
       ),
      ("start_female",[],"Female",
       [
           (troop_set_type,"trp_player",1),
           (assign,"$character_gender",1),
           (jump_to_menu,"mnu_start_game_2")
        ]
       ),
      ("go_back",[],"Go back",
       [(change_screen_quit),
        ]
       ),
      ]
  ),

Jak zapewne się domyślacie jest to menus odpowiadający za płeć naszego herosa. W tym wypadku można tu zmienić kilka innych rzeczy jak np. następny ekran który po wciśnięciu buttona pojawi się, ale raczej nie warto tego ruszać. Ok, powiedzmy ,że w naszym modzie zamiast Male i Female będzie np. Man i Woman. Tak powinien wyglądać ten odcinek po zmianie:

[
      ("start_male",[],"Man",
       [
           (troop_set_type,"trp_player",0),
           (assign,"$character_gender",0),
           (jump_to_menu,"mnu_start_game_2"),
        ]
       ),
      ("start_female",[],"Woman",
       [
           (troop_set_type,"trp_player",1),
           (assign,"$character_gender",1),
           (jump_to_menu,"mnu_start_game_2")
        ]
       ),
      ("go_back",[],"Go back",
       [(change_screen_quit),
        ]
       ),
      ]
  ),

Doba, wiemy już jak zmieniać tekst, teraz przejdźmy do najprostszych skryptów:

(
    "start_phase_2",0,
    "During your travels, you come accross a group of men who are looking for a leader. You...",
    "none",
    [],
    [
      ("lead_them",[],"...convince them to follow you, promising riches and glory.",
       [
           (party_add_members, "p_main_party", "trp_farmer", 5),
           (change_screen_return),
        ]
       ),
      ("let_them_go",[],"...wish them good luck and go the other way.",
       [
           (change_screen_return),
        ]
       ),

Jak widzicie tym razem tu chodzi o grupę ludzi ,która chce się do nas przyłączyć na początku gry. Jako że jest to tylko 5 farmerów pewnie chcielibyście aby było trochę lepszych żołdaków :D
Jeśli chcemy dodać np. 15 farmerów zmieniamy tą linjkę

na

(party_add_members, "p_main_party", "trp_farmer", 15),

Po tej operacji możecie zapisać aktualny stan pracy programu (File -> Save) i kliknąć dwa razy plik build_module aby importować stan pracy do gry. Jeśli wszystko jest ok i zmiany są widoczne w grze (nowe teksty menusów i 15 farmerów w drużynie gracza po pojawieniu się gracza na mapie) - gratuluję! Jeśli nie - sprawdźcie jeszcze raz czy nie ma jakichś literówek albo błędów w podaniu ścieżki gry.

Część 2

Dobra, jeśli wszystko gra możemy przejść dalej. Otwieramy ponownie plik module_game_menus i znowu przypatrzmy się omawianej wcześniej linijce:

Ale powiedzmy ,że zwykli farmerzy są za ciency i chemy mieć lepszych żołdaków w drużynie. Zwijamy program i otwieramy plik module_troops.py. Naszym oczom ukazuje się ekran podobny do wcześniejszego. W tym pliku można zmieniać wszystkie rzeczy związane z żołnierzami - o tym w poźniejszej części tutorialu, my skoncentrujemy się tylko na skopiowaniu nazw żołnierzy. Powiedzmy ,że chcemy mieć 10 Vaegirskich łuczników i 5 Nordyckich Czempionów. Szukamy następujących linijek:

["vaegir_archer","Vaegir Archer","Vaegir Archers",tf_guarantee_ranged|tf_guarantee_boots|tf_guarantee_armor,0,0,fac_neutral,   [itm_arrows,itm_battle_axe,itm_falchion,itm_scimitar,itm_nomad_bow,itm_nomad_bow,itm_short_bow,itm_leather_jerkin,itm_scale_armor,itm_leather_vest,itm_nomad_boots,itm_spiked_helmet,itm_nordic_helmet,itm_nasal_helmet,itm_nomad_cap],
   def_attrib|str_12|level(19),wp(80)|wp_archery(110),knows_ironflesh_1|knows_power_draw_2|knows_athletics_2,vaegir_face1, vaegir_face2],

i

["nord_champion","Nord Champion","Nord Champions",tf_guarantee_boots|tf_guarantee_armor|tf_guarantee_shield|tf_guarantee_helmet,0,0,fac_outlaws,
   [itm_arrows,itm_nordic_sword,itm_nordic_sword,itm_fighting_axe,itm_battle_axe,itm_nordic_shield,itm_nordic_shield,itm_nordic_shield,itm_round_shield,itm_long_bow,itm_javelin,itm_throwing_axes,
    itm_nordic_helmet,itm_nordic_helmet,itm_nordic_helmet,itm_mail_hauberk,itm_mail_hauberk,itm_surcoat_over_mail,itm_mail_boots,itm_leather_boots],
   def_attrib|level(28),wp(140),knows_ironflesh_6|knows_power_strike_4|knows_power_draw_4|knows_power_throw_4|knows_riding_3|knows_athletics_3,vaegir_face1, vaegir_face2],

Trudno jest znaleźć te linijki w gąszczu innych linijek, więc zastosujemy to bardzo dobrą metodę. Poszukiwane numery linijek to 244 i 342. Wciskamy ALT + G i w tym okienku możemy wpisać numer poszukiwanych linjek. Robimy to i z łatwością znajdziemy wtedy szukane punkty. Nie będziemy kopiować całych żołnierzy bo to mija się z celem. Skopiujmy pogrubione wyrazy:

["vaegir_archer","Vaegir Archer","Vaegir Archers",tf_guarantee_ranged|tf_guarantee_boots|tf_guarantee_armor,0,0,fac_neutral, 

Otwórzmy ponownie game_menus. Odszukamy linjkę:

Usuńmy "farmer" (ale bez przedrostka "trp"!) i wklejmy w to miejsce skopiowany vaegir_archer. Znieniamy też liczbę żołnierzy na 10. Może mówię to trochę dziwnie, ale popatrzcie na to jak powinna wyglądać w całości:

(party_add_members, "p_main_party", "trp_vaegir_archer", 10),

Teraz przyszła kolej na "nordic_champion". Otwieramy module_troops.py, wyszukujemy linijkę 342 (sposobem ,który opisałem wcześniej albo zwyczajnie). Kopiujemy "nord_champion".
Otwieramy ponownie plik module_game_menus. I teraz dodajemy nową linijkę pod

Wykonujemy poprzednią operację wpisując nazwę żołnierza i jego liczebność. Tak to wygląda w całości

(party_add_members, "p_main_party", "trp_vaegir_archer", 10),
(party_add_members, "p_main_party", "trp_nord_champion", 5),

Na tym kończymy dzisiejszy odcienk. Zapraszam jutro!

Część 3
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 09:53:37 wysłana przez Kolba »

Offline CarlosssROW

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Odp: MODULE SYSTEM - tutorial: od prostego skryptu do zrobienia formacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2010, 14:17:57 »
Jak zmienić itemy które dostaje gracz na samym początku (w jakim pliku i jaka linijka:p??) bo w troopeditor zmieniałem i nic :/
z góry dzięki
Know that many men will suffer
know that many men will die
Half a million lives at stake
At the fields of Paschendale
And as night falls the general calls and the battle carries on
I long what is the purpose of it all
What's the price of a mile

Offline NIFN

• Wagant
  • *
  • Piwa: 18
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 14:31:28 »
Jak zmienić itemy które dostaje gracz na samym początku (w jakim pliku i jaka linijka:p??) bo w troopeditor zmieniałem i nic :/
z góry dzięki
Przedmioty początkowe otrzymywane są przy tworzeniu postaci i zmienić je można w module_game_menus.py i tam musisz się skierować.
Najlepiej poszukaj linijki typu:
troop_add_item
i tam pozmieniaj przedmioty (używaj ID przedmiotu) lub dodaj nowe wpisując ową formułkę.

Pozdrawiam!

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2011, 18:25:21 »
Wiem , że to głupie pytanie ... ale :
module_game_menus , gdzie to jest ??
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 18:38:41 wysłana przez sir Luca »
Myślę... Jak rzadko to się u człowieka zdarza...

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2011, 19:26:59 »
Dobrze że wiesz że to głupie pytanie... Ale mam chyba dziś dobry dzień. Łap - http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,48405.0.html

Znajdziesz tam link do MSów + dość szeroki tutek który otworzy Ci trochę oczy na modowanie m&b.

Pozdrawiam górników serdecznie.
- próba przeniesienia Wojny o Pierścień na silnik M&B!
"Mod nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, lecz właśnie wtedy kiedy ma na to ochotę." - Gandalf do moderów.

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 20:43:51 »
Thx ale nic tu nie było o żadnych plikach tylko o tym JAK a nie CZYM albo Wczym :D

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2011, 23:38:10 »
Ja... Jest tam wszystko. Na prawdę... O.O' Nawet linki do pobrania wszystkiego!
"Mod nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, lecz właśnie wtedy kiedy ma na to ochotę." - Gandalf do moderów.

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2011, 21:50:57 »
Sorki... Kiepsko mi z ang. idzie ;d jak coś próbuję przetłumaczyć z ang. na polaka to od razu ser szwajcarski wychodzi :P
Jakbyś mógł najważniejsze informacje streścić byłbym zobowiązany :P

Offline Tapase

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2011, 22:46:05 »
No niestety - ja za tłumacza już robić nie będę. >: Szczerze Cię jednak namawiam do podjęcia walki z językiem angielskim. Znajdź sobie kumpli z innych krajów o tych samych zainteresowaniach i dyskutuj, czy to na MSN czy Skype. Działa jak złoto. A w przyszłości tylko się opłaci! Większość literatury do przedmiotów na studiach mam w języku angielskim, a reszta to chyba sam francuski. Polskie skrypty to tylko jakieś stare i nieaktualne... >: Na prawdę bez języków ani rusz.

Bo najłatwiej powiedzieć - sorki, kiepsko mi idzie. Zrób tak aby szło dobrze!

Pozdrawiam serdecznie!

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 14:31:15 »
Czy tutorial będzie kontynuowany ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 19:01:17 wysłana przez ja »

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2011, 21:46:17 »
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 09:53:37 wysłane przez Kolba »

Wątpie. Niby jest szansa ale...
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline ja

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 12:45:25 »
szkoda bo 
TYMmoglibyście bardzo pomóc ... GENIUSZ ! ... może niech ktoś inny kontynuuje poradnik ?

Offline Krzyn

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2011, 17:12:44 »
Szkoda że go zbanowali bo mógł by być całkiem ciekawy poradnik.

Offline Dravic

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2011, 20:55:04 »
Kolba sam prosił o bana, bo, jak sam twierdził, inaczej nie byłby w stanie odejść z tego forum. Uważał się za nałogowego forumowicza i chciał się odciąć od tej "chorej społeczności" ;)
-i oczywiście saga Sienkiewicza- Wiedźmin

Offline Simoners

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2011, 16:59:59 »
Trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale jednego znaleźć nie potrafię. Linijki z farmerami jeśli ktoś może powiedzieć gdzie to mniej więcej jest to byłbym wdzięczny