Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Prophesy of Pendor  (Przeczytany 481685 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 8
Odp: Prophesy of Pendor
« Odpowiedź #3030 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:31:58 »
No powiem Wam, że quails gemy faktycznie sypią się konkretnie.
Podobno jest 25% szansy na zdobycie gema w noldorskim turnieju.
To faktycznie dosyć dużo.
Mam już trzy, teraz zastanawiam się na co je wydać.
(Rane, Kryjówka Czerwonego Bractwa I pierwszy turniej u Noldorów.)
Ładnie lecą ale jest też na co wydawać, bronię, guigfen (noldorski handlarz w larii), swój zakon. Jest jeszcze prosty sposób na zdobycie quails gemów, polega na doprowadzaniu armii bohaterów (maltise, wolfblood itd.) na siebie i dołączanie się po którejś stronie. Wygrywa się praktycznie bez strat a dostajesz free gema, ten sposób sporo czasu zajmuje ale nie jest jednorazowe jak skrzynia w Rane albo Kryjówka Redbrotherhood.

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #3031 dnia: Lipiec 26, 2018, 13:54:39 »
Dodam jeszcze że przy wyprowadzeniu takiego bohatera w pole podczas dołączania się do bitwy nie może być on ogłuszony ponieważ bonus z zarządzania więźniami nie zadziała.

Odkryłem niedawno jeszcze jeden ciekawy sposób na QG:
(1)Nasza postać nie może być powiązana z żadną frakcją.
(2)Czekamy aż gra zrespi jakiegoś bohatera najemnika który podąża za królami np:kodan,syla uzas,boris the raven
(3)Zbieramy odpowiednią armię(250-400 ravensternskich jeźdzców i konnych łuczników powinno wystarczyć).
(4)Zaczepiamy tego bohatera po czym wciskamy TAB co prowokuje bitwę - musimy mieć przynajmniej 0 relacji z danym królestwem w przeciwnym razie król i wasale dołączą się do bitwy czego nie chcemy)
(5)Spuszczamy manto jego armii po czym go zniewalamy i bierzemy qualis gema
(6)Wyhaczamy jakiegoś lorda w zamku/mieście i prosimy go o pokój płacąc około 6000 denarów.

Offline kfilich

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #3032 dnia: Lipiec 26, 2018, 14:45:41 »
Hm. Powiem Wam, że naprowadziłem wczoraj Zulkara na jednego z Lordów Noldorów, dołączyłem do walki po stronie Noldorów wcześniej zapisując grę i Zulkar uciekł.

Powtórzyłem akcję kilkukrotnie wczytując zapis, a on zawsze uciekał.
Czy jakiś współczynnik wpływa na możliwość pojmania postaci? Czy to z gory przesądzone?

Co ciekawe: Gra jakby wiedziała co robię, gdyż za każdym razem loot był gorszy :P

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3033 dnia: Lipiec 26, 2018, 15:21:30 »
Hm. Powiem Wam, że naprowadziłem wczoraj Zulkara na jednego z Lordów Noldorów, dołączyłem do walki po stronie Noldorów wcześniej zapisując grę i Zulkar uciekł.

Powtórzyłem akcję kilkukrotnie wczytując zapis, a on zawsze uciekał.
Czy jakiś współczynnik wpływa na możliwość pojmania postaci? Czy to z gory przesądzone?

Można zwiększyć szansę na pojmanie lorda inwestując w zarządzanie więźniami(+5% za każdy punkt umiejętności).Równie ważne jest włączenie się do bitwy w momencie kiedy dowódca w tym przypadku zulkar nie jest ogłuszony bo inaczej nie obejmie go bonus z zarządzania więźniami(w skrócie musi być obecny na polu bitwy).Ma to sens bo w przeciwnym razie można byłoby pomagać noldorom gdy jatu zostaje 10-20 ludzi,wytłuc ich bez strat i wziąć qualis gema za nic.

Offline kfilich

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3034 dnia: Lipiec 26, 2018, 16:23:29 »
Dzięki za odpowiedź :D

Ciekawe czemu mi tak uciekał. Do bitwy dołączałem od samego początku, gdzie żadna ze stron nie miała jeszcze strat.
No cóż, następnym razem.

I jeszcze pytanko:
Oczywiście chciałbym stworzyć swój zakon. Na początku mam zamiar walczyćpo stronie Ravensternu budować relację, zbierać renomę, w zaawansowanym etapie rozgrywki utworzyć swoje królestwo. Z jakich rycerzy mam czerpać rekrutów?
Chciałbym w przyszłości ustanowić kulture pendoru, ale wiem, że wtedy ograniczę przypływ rycerzy np. Ravensternu. Z drugiej strony, jeśli teraz stworzę zakon z rycerzy Ravensternu, to jak potem będę ich pozyskiwał, jeśli przyjmę kulturę Pendoru? 

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3035 dnia: Lipiec 26, 2018, 17:55:36 »
I jeszcze pytanko:
Oczywiście chciałbym stworzyć swój zakon. Na początku mam zamiar walczyćpo stronie Ravensternu budować relację, zbierać renomę, w zaawansowanym etapie rozgrywki utworzyć swoje królestwo. Z jakich rycerzy mam czerpać rekrutów?
Chciałbym w przyszłości ustanowić kulture pendoru, ale wiem, że wtedy ograniczę przypływ rycerzy np. Ravensternu. Z drugiej strony, jeśli teraz stworzę zakon z rycerzy Ravensternu, to jak potem będę ich pozyskiwał, jeśli przyjmę kulturę Pendoru?

Rycerzy innych królestw można zdobywać jedynie przez ich rekrutację z niewoli lub zmianę kultury królestwa.Co do zakonów musisz zadać sobie pytanie jakim zakonem/zakonami chcesz grać i pod nich wybierz sobię kulturę.Polecam obczaić sobie stronę http://pop3.wikia.com .Masz tam opisane wszystkie zakony i nie tylko.

Jeśli zamierzasz bawić się w zakon to radzę przygotować się w środki i cierpliwość -bardzo dobre uzbrojenie zakonu kosztuje około 1mln oraz jego wyszkolenie i doposażenie trwa 2-3 lata.Główna ich zaleta to możliwość wyposażenia sierżantów
w arbalisty(najlepsza kusza w grze,ignoruje tarcze) - o ile masz +300 w kuszach i 4 bądź 5 rangę zakonu.Dodatkowo jeżeli dasz swoim rycerzom netherworld chargera i jakąś OP zbroję np:noldorską lub asp'a to dostaniesz dwa mistrzowskie zestawy tych zbroi i 2 konie najlepszego typu(champion)
Z własnych doświadczeń najlepsze zakony to:
-Clarion call'e - konni łucznicy(w 3.9 wymiatają),średnie koszty utrzymania,bardzo dobrzy sierżanci.
-Raven spear - bardzo dobre uzbrojenie(morgenszterny,lance) oraz świetni sierżanci(kawaleria z ogłuszaniem).
-Immortals - wybitna piechota,niskie koszta,niestety słabo u nich z przeżywalnością,beznadziejni sierżanci
-Knights of griffon - ulepszona wersja lion'ów + najlepsi sierżanci niestety,wymagają QG i odp. opcji przy tworzeniu postaci
-Knights of falcon - Najtańszy zakon przy dobrej jakości jednostkach,można go założyć wszędzie.sierżanci to strata czasu
-Knights of dawn/kraken - za sam wygląd pancerzy ^^

Reszta zakonów to syf - albo są beznadziejni(kusznicy imperium/strzelcy ravensternu>ebony gauntlet,silvermists) albo koszmarnie drodzy(shadow legion,valkirie,phoenixy)

Offline kfilich

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3036 dnia: Lipiec 26, 2018, 19:20:18 »
Zakon będę tworzył tylko i wyłącznie dla funu z rozgrywki i zbudowania klimatu. Jakieś op opcje mnie za bardzo nie interesują ;)

Będę musiał pomyśleć... Może jednak zostanę przy kulturze Ravensternu.

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3037 dnia: Lipiec 27, 2018, 09:01:08 »

Jeśli zamierzasz bawić się w zakon to radzę przygotować się w środki i cierpliwość -bardzo dobre uzbrojenie zakonu kosztuje około 1mln oraz jego wyszkolenie i doposażenie trwa 2-3 lata.Główna ich zaleta to możliwość wyposażenia sierżantów
w arbalisty(najlepsza kusza w grze,ignoruje tarcze) - o ile masz +300 w kuszach i 4 bądź 5 rangę zakonu.Dodatkowo jeżeli dasz swoim rycerzom netherworld chargera i jakąś OP zbroję np:noldorską lub asp'a to dostaniesz dwa mistrzowskie zestawy tych zbroi i 2 konie najlepszego typu(champion)
Z własnych doświadczeń najlepsze zakony to:
-Clarion call'e - konni łucznicy(w 3.9 wymiatają),średnie koszty utrzymania,bardzo dobrzy sierżanci.
-Raven spear - bardzo dobre uzbrojenie(morgenszterny,lance) oraz świetni sierżanci(kawaleria z ogłuszaniem).
-Immortals - wybitna piechota,niskie koszta,niestety słabo u nich z przeżywalnością,beznadziejni sierżanci
-Knights of griffon - ulepszona wersja lion'ów + najlepsi sierżanci niestety,wymagają QG i odp. opcji przy tworzeniu postaci
-Knights of falcon - Najtańszy zakon przy dobrej jakości jednostkach,można go założyć wszędzie.sierżanci to strata czasu
-Knights of dawn/kraken - za sam wygląd pancerzy ^^

Reszta zakonów to syf - albo są beznadziejni(kusznicy imperium/strzelcy ravensternu>ebony gauntlet,silvermists) albo koszmarnie drodzy(shadow legion,valkirie,phoenixy)

Raven Speary mają słabe armory, słabe statystyki, jako boty wydaje mi się, że nie są w stanie wykorzystać Morgensternów zbyt dobrze. Dodatkowo ich sierżanci są beznadziejni. Immortale maja spoko sierżantów, mają takie średnie miecze ale na sam początek są spoko pod spam oszczepami. Shadow legionu, najlepsze staty, mają oszczepy a sierżanci robią też niezłął robotę, jeśli masz wszędzie założone faktorie to utrzymanie ich nie będzie żadnym problemem. Gram nimi na każdej mojej grze w pop'a i nigdy się na nich nie zawiodłem. Ebony gauntletsy są spoko, nigdy nimi nie grałem ale bitwy z nimi zawsze były bolesne. I coś co mnie najbardziej zdziwiło, silvermisci słabi? Oni mają hawkstormy, 450 łucznictwa, Ranger arrowsy i mają Silver claymory (albo jakiegoś podobnego bastard sworda),  nie wiem co w nich jest takiego słabego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 09:02:59 wysłana przez NATjonal »

Offline Grzybek300

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3038 dnia: Lipiec 27, 2018, 10:41:41 »
Raven Speary mają słabe armory, słabe statystyki, jako boty wydaje mi się, że nie są w stanie wykorzystać Morgensternów zbyt dobrze. Dodatkowo ich sierżanci są beznadziejni. Immortale maja spoko sierżantów, mają takie średnie miecze ale na sam początek są spoko pod spam oszczepami. Shadow legionu, najlepsze staty, mają oszczepy a sierżanci robią też niezłął robotę, jeśli masz wszędzie założone faktorie to utrzymanie ich nie będzie żadnym problemem. Gram nimi na każdej mojej grze w pop'a i nigdy się na nich nie zawiodłem. Ebony gauntletsy są spoko, nigdy nimi nie grałem ale bitwy z nimi zawsze były bolesne. I coś co mnie najbardziej zdziwiło, silvermisci słabi? Oni mają hawkstormy, 450 łucznictwa, Ranger arrowsy i mają Silver claymory (albo jakiegoś podobnego bastard sworda),  nie wiem co w nich jest takiego słabego.

Morgenszterny to jedna z najlepszych broni do oblężeń + fajny wygląd.Głównie brałem ich z powodu konnych sierżantów którzy mają młotki z dmg bodaj 31b.Mortale to totalny syf - to niemalże kopia legionistów z tym że kosztują prestiż ktory można lepiej spożytkować.Shadow legion jest nawet spoko ale rzadko dostają oszczepy i nie zaszkodziłyby im lepsze miecze zwłaszcza że kosztują naprawdę sporo,musze jednak przyznać że marinusy są naprawdę nieźli.Ebonami grałem naprawdę sporo i poza idiotycznymi questami ich główną wadą jest przeżywalność.tylko co drugi z nich ma tarcze i strzelają niewiele lepiej od kuszników imperium których o wiele łatwiej uzupełniać i każdy z nich nosi pawęż. Podobnie jest z silvermistami - wszystko wygląda super,prowadzą naprawdę skuteczny ostrzał ale za szybko kończy im się amunicja -  Bardziej praktyczni są łucznicy ravensternu/pendoru którzy mogą nosić 2 kołczany.

Offline NATjonal

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3039 dnia: Lipiec 27, 2018, 13:14:22 »
Morgenszterny to jedna z najlepszych broni do oblężeń + fajny wygląd.Głównie brałem ich z powodu konnych sierżantów którzy mają młotki z dmg bodaj 31b.Mortale to totalny syf - to niemalże kopia legionistów z tym że kosztują prestiż ktory można lepiej spożytkować.Shadow legion jest nawet spoko ale rzadko dostają oszczepy i nie zaszkodziłyby im lepsze miecze zwłaszcza że kosztują naprawdę sporo,musze jednak przyznać że marinusy są naprawdę nieźli.Ebonami grałem naprawdę sporo i poza idiotycznymi questami ich główną wadą jest przeżywalność.tylko co drugi z nich ma tarcze i strzelają niewiele lepiej od kuszników imperium których o wiele łatwiej uzupełniać i każdy z nich nosi pawęż. Podobnie jest z silvermistami - wszystko wygląda super,prowadzą naprawdę skuteczny ostrzał ale za szybko kończy im się amunicja -  Bardziej praktyczni są łucznicy ravensternu/pendoru którzy mogą nosić 2 kołczany.
Morgensterny są dobre bez tarczy a bot bez tarczy nie przeżyje zbyt długo. Ja miałem tyle prestiżu, że nie trzeba się martwić za bardzo a legionistów dosyć długo się szkoli. Rycerze w Shadow legionie mają tyle power strike'a, że takie miecze wystarczą a są dosyć długie co się liczy na koniu. A u silvermistów nie miałem zbyt dużego problemu ze strzałami (Edit. Pewnie dlatego, że z kawalerią Shadow legionu nikt do mnie nie dobiegł :P) . Ebonami nie grałem ale trochę ludzi się traciło na walce z nimi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2018, 13:16:20 wysłana przez NATjonal »

Offline vice

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3040 dnia: Sierpień 10, 2018, 23:20:57 »
Witam. Czy nie orientuje się ktoś czy do moda jest spolszczenie? Będę wdzięczny za linka. Wersja 3.9.