Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: edytory map do warband  (Przeczytany 11847 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Geralt17

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
edytory map do warband
« dnia: Grudzień 03, 2010, 23:30:21 »
witajcie zacnie panowie
potrzebuje pomocy
niech  ktoś poda linki do edytorów map do multi
wspomóżcie człowieka w potrzebie:)

Offline Wojdalx2

• Tułacz
  • *
Odp: edytory map do warband
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2011, 23:23:24 »
Nie potrzeba specjalnych programów, wystarczy w konfiguracjach(zanim włączysz grę) zaznaczyć "uruchom w oknie" i "włącz tryb edycji (pamiętaj, że to może spowalniać grę)", odpalasz grę, zakładasz nową grę na mapie, którą chcesz pozmieniać i naciskasz
ctrl + e, potem wstaw przedmiot i bobaw się myszką trzymając klawisz G, T,(przesówają) Y, X, Z,(obracają) B, B+Z, B+X, B+Y(zwiększają/zmniejszają). To działa też w singleplayer. Jeżeli chcesz dodać nową mapę to nie wiem jak(ale też szukam).

Offline Make My Day

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 3
  • Go ahead. Make my day.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2011, 23:31:42 »
Geralt17 - BANITA

@edit
A powinieneś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 14:04:46 wysłana przez Make My Day »

https://www.youtube.com/user/Wojakson <-- mój kanał na YouTube (lets pleje, tutoriale 3D)

Offline Wojdalx2

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 23:36:09 »
Sorry, że nie patrzę na daty postów.

Offline Legolas0533

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2011, 17:15:53 »
Z jednej strony to dobrze, bo mój map editor nie działa w warbandzie ;D

Offline woyo-sensei

• Utracjusz
  • *
    • Wątek o modzie na oficjalnym forum TaleWorlds
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2011, 19:19:04 »
Było, ale napiszę to jeszcze raz. Jeśli masz podstawkę M&B to wystarczy edytor map Thorgrima. Robisz mapę w podstawce, zapisujesz w pliku txt (normalnie opcja save) i kopiujesz tak powstały plik map.txt do Warbanda. Do ustawienia miast najlepszy będzie MS z tego względu, że miasta musisz sam ustawić po współrzędnych mapy. Odpalasz Warbanda, w opcjach zaznaczasz cheats, show fps i na mapie świata ctrl+e. Ustawiasz się w miejscu, w którym ma być miasto, kopiujesz współrzędne do MS, kompilujesz i gotowe. Trochę żmudna robota, ale efekt końcowy może być tego wart.

Offline Legolas0533

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2011, 19:56:57 »
No, ok wszystko ok, tylko że nie widać zamków, miast ani wsi ... Tylko te ze zmienioną nazwą z native. W podstawce tego kłopotu nie było ;/ . Chyba zrezygnuję z tworzenia na warbanda ...

Offline woyo-sensei

• Utracjusz
  • *
    • Wątek o modzie na oficjalnym forum TaleWorlds
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2011, 21:53:32 »
Nie rezygnuj, tylko pokombinuj chwilę, pomyśl samodzielnie. Bardziej naprowadzać cię nie będę, bo to naprawdę nie jest trudne. Jeśli oczekujesz, że ktoś będzie robił wszystko za ciebie, to trafiłeś pod zły adres...

Offline Legolas0533

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2011, 21:59:39 »
Prawie wszystko zrobiłem, tylko że jak wchodzę do nowego zamku/wsi/miasta to gra się ścina ;/

Offline Ephedrinum

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 4
  • Dziki Pasterz Bandyta
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2013, 13:00:46 »
Witam. Odświeżam temat bo potrzebuję pomocy.

Robię mapę na modzie Festung Breslau. Tak jak wczoraj zacząłem wszystko szło mi świetnie chociaż co jakiś czas (długi czas) zdarzało mi się wywalanie do pulpitu.
Zaczęło mnie wywalać znacznie częściej. Dzisiaj wchodzę do moda i do edytora i chcę rozścielić bruk w uliczkach między kamienicami i po kilku "maźnięciach" już mnie wywala ("program ..... przestał działać")

Macie jakiś patent na pozbycie się, albo chociaż ograniczenie tego wywalania do pulpitu? Wiem, że często trzeba zapisywać bo już raz dostałem nauczkę, ale teraz to ja prawie nic nie mogę zrobić bo mnie częściej wywala.

Offline Scoot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2013, 21:11:59 »
Witam
Odświeżam ponownie :)
Mam problem z M&BMapEditor. Edytuje mapę OiM:DP, niestety edytor nie widzi niektórych ikon miast, twierdz i wsi. Jedynie ikona rosyjskiej wsi (oim_rus_derevnya) i zamku (icon_town) jest w  pełni funkcjonalna czyli można ją przesuwać i obracać w edytorze. Podejrzewam że jest to wina braku pewnych ikon w edytorze jednak nigdzie nie mogę znaleźć gdzie jest to zapisane. Próbowałem podać ścieżkę dostępu w pliku resources.txt edytora ale nie zadziałało.
Podobne pytanie padło wieki temu:
No, ok wszystko ok, tylko że nie widać zamków, miast ani wsi ... Tylko te ze zmienioną nazwą z native. W podstawce tego kłopotu nie było ;/ . Chyba zrezygnuję z tworzenia na warbanda ...
Ale niestety odpowiedz na nie nic konkretnego jak dla mnie nie wniosła.
Nie rezygnuj, tylko pokombinuj chwilę, pomyśl samodzielnie. Bardziej naprowadzać cię nie będę, bo to naprawdę nie jest trudne. Jeśli oczekujesz, że ktoś będzie robił wszystko za ciebie, to trafiłeś pod zły adres...

Nie oczekuję że ktoś coś będzie robił za mnie ale potrzebuje jakiejś wskazówki.
W pewnym sensie poradziłem sobie z tym problemem bo zmieniłem w Morgh's Edytorze ikony z OIM na takie które widzi edytor mapy. Dzięki temu mogłem ustawić miasta i wioski tak jak chciałem. Problem pojawił się gdy ponownie zmieniłem nazwy ikon na te z OiM. Niektóre miasta muszę lekko przesunąć lub obrócić i tu problem bo edytor ich nie widzi zostały tylko napisy nazw miejscowości. Ponowna podmianka ikon raczej nie wchodzi w rachubę bo każde drobne przesunięcie czy obrót wymaga sprawdzenia jak to wygląda na mapie a to wymaga uruchomienia nowej gry (zapisy nie widzą zmian) i po raz enty przejścia intra i samouczka, dostałem już od tego odcisków w miejscu gdzie krzyż kończy swą szlachetną nazwę.

Oczekuje wskazówki, podpowiedzi.
Pozdrawiam.

Ps. Pojawił się jeszcze jeden ciekawy "eksces", mianowicie na mapie ikony wsi (problem dotyczy tylko ikon wsi)  przy starcie nowej gry wyglądają tak:

po kilku sekundach zmieniają się na takie:

i pozostają już takie.

Offline akosmo

• Opój
  • *
  • Piwa: 27
  • Na PW to tylko z ptasim mleczkiem! (czekoladowym)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2013, 04:20:32 »
Co do zmiany ikonek edytuj module_simple_triggers i nie pamiętam ale dla pewności sprawdź też module_scripts jest tam odpowiedź na twoje pytanie, nie musisz poprawiać skryptu wystarczy że zastąpisz lub dodasz nazwy ikon które mają mieć inne modele. Podpowiem ci byś szukał p_village_xx (xx id wioski np. 91).

Offline Scoot

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2013, 19:44:34 »
Niestety nie używam MS, robię w zasadzie wszystko na kolanie, czyli edytując pliki txt. mimo wszystko wielkie dzięki.

1 145 145 p_village_67 Rudnya 2114771 - to jest kod ikony który widzi edytor, zmieniłem wszystkie w parties.txt i mogę dalej pracować, kod oryginalny to 2114759 i tej ikony już edytor nie widzi.

Rozwaliłem ponownie mapę i robię dalsze poprawki, ręczne przesuwanie tych vertexów to istna mordęga.

Pozdrawiam