Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: NASZE PRACE- 3D  (Przeczytany 305149 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
Odp: NASZE PRACE- 3D
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:32:57 »
Heh, dzisiaj po raz pierwszy zainstalowałem Wings3D i w sumie było to też moje pierwsze doświadczenie z grafiką trójwymiarową. Oto tego efekt, mój debiutancki model: 

Nie mówicie mi, że za duży/za mały, niewymiarowy, niehistoryczny, bo nawet się nie starałem, by taki był. Nawet nie wiem co tak naprawdę chciałem zrobić. Chyba tylko chciałem się trochę pobawić. To wciąga jak cholera. ;)

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:48:40 »
No, no ;) Masz talent, jezeli jest to twój pierszy model to ja czekam na następne. Wygląda trochę jak Claymore.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:23:58 »
Zainspirowałeś mnie tym Claymorem. Przysiedziałem dzisiaj trochę i wreszcie wyszedł mi dość ładny model. Teksturki robione na szybko, tak byle by były (nawet nie tyle nakładałem tekstury, co pomalowałem pędzlem :P ):

Chyba całkiem nieźle, no nie? ;P

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:38:26 »
Hehe, może chciałbyś porobić mi modele ;)
Ale nie wierze ze to twój pierwszy raz, jeżeli tak to jesteś szalony ;D

Edit: Wrzucę coś od siebie żeby nie robić offtopu

Wiem, wiem tekstury rozmazane ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 22:42:42 wysłana przez Gedus »

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:51:12 »
To mój drugi model, serio. Już kiedyś chciałem spróbować swoich sił w grafice 3d, zainstalowałem coś (chyba Blendera) i od razu to wywaliłem w cholerę, bo przez kilka minut kombinowania nie doszedłem nawet do tego, jak obrócić kamerę. Nie mówiąc już o dodaniu jakiegoś kształtu. Zraziłem się strasznie i omijałem takie programy szerokim łukiem. Dopiero wczoraj się przekonałem, że to w sumie jest dość proste, jeśli się już załapie o co chodzi.

Z dzisiejszym claymore się trochę namęczyłem, ale nie tyle z modelowaniem, co z samym programem i jego ograniczeniami. Poszłoby mi to znacznie szybciej i łatwiej, gdybym złożył ten model z trzech kawałków, a ja na upartego chciałem z jednego. ;P

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 24, 2008, 22:57:56 »
W sumie Wings to taka jakby gra logiczna :D, należy zrobić coś ładnego przy czym nie przesadzać z polygonami.
Z Blenderem trzeba się długo oswajać, pamiętam jak zrobiłem ciasteczkowego ludzika z tutoriala :) no ale nie potrafiłem go oteksturować (niestety)

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 5
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 28, 2008, 22:50:10 »
Dzisiaj właśnie zacząłem tworzyć prace 3D. Narazie zrobiłem miecz, o którym jest mowa w tutorialu. Napiszcie tylko jak mi wyszedł jak na pierwszy raz. Wcześniej nie miałem kompletnie kontaktu z tworzeniem prac 3D, więc weźcie to pod uwagę.

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:09:21 »
Niezły, tylko teraz spróbuj go oteksturować ;)

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:24:53 »
Hehe tylko szkoda, że nie wiem nawet co to znaczy "oteksturować" ;P
Gedus mógłbyś mi podać swoje gg? Bo mam kilka pytań, na które Ty na pewno znasz odpowiedzi,a nie chcę się aż tak na forum rozpisywać poza tym to za długo by trwało.

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2008, 12:00:28 »
Miecz wygląda dokładniej tak, jak na video tutorialu Highelfa (świetnym zresztą), więc podejrzewam, że właśnie o ten tutek Ci chodzi. Obejrzyj sobie część czwartą - tam jest dokładnie omówione teksturowanie. Jest z tym trochę problemów i czasami trzeba się więcej napocić, niż przy samym modelu, ale trening czyni mistrza. ;)

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 29, 2008, 12:06:56 »
Dzisiaj jeszcze przerobię drugą część do końca i może całą trzecią więc z oteksturowaniem do jutra poczekam ;D A to tarcza z tutka i mój pierwszy miecz własnej roboty.

Edit: jednak dzisiaj udało mi się skończyć naukę teksturowania i zrobiłem hełm:

Chyba nieźle mi wyszedł jak na pierwszy raz? Ma wiele różnic od tego z tutka, bo trochę go sam "podrasowałem".
Mile widziane oceny i komentarze ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 23:34:16 wysłana przez Buu154 »

Offline Gedus

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 30, 2008, 13:44:31 »
No coraz lepiej :D Ale widzę że hełm nie do końca oteksturowany ;)

Offline Glaedr

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 30, 2008, 14:08:52 »
Tak się składa, że ta osłona na kark i część twarzy specjalnie jest w takim kolorze (srebrnym) :P. Dzisiaj spróbuje wykonać nowy hełm ale już z bardziej skomplikowaną teksturką. :D

Offline pumeX

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 01, 2009, 01:10:39 »
No, a w czasie oczekiwania na moda Festung Breslau postanowiłem zrobić zdjęcie mojego jak na razie nieoteksturowanego toporka ;D

No, tyle to to.

Offline Michaki

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 13, 2009, 17:07:43 »
Heh jak dlamnie to hełmik spoko bo ja ni w ząb nie czaje wingsa i gdyby ktoś taką mała lekcje dał przez gg albo na PW to byłbym zadowolony. Tylko prosze nie wrzucać mi tu linków do tutoriali bo już przejrzałem część z nich a i tak nic nie kapuje. Z góry thx.

Moje gg: 380812

EDIT: Ściągnąłęm już programy które wystąpiły na naszym forum typu właśnie wings,module system itp wiec chciałbym tylko wiedzieć jak w wingsie sie robi jakiś prosty mieczyk i jak go oteksturować
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 17:09:44 wysłana przez Michaki »
''Zaprawdę powiadam wam. Oto nadchodzi wiek miecza i topora. Wiek wilczej zamieci''