Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Modowanie - pytania i odpowiedzi  (Przeczytany 351285 razy)

Opis tematu:

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 0
  • PAPAROACH-Blood Brothers -6 yers and still #1
Odp: Modowanie - pytania i odpowiedzi
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 25, 2008, 20:35:05 »
 Misumen-albo przeczytałes tylko mojego drugiego posta,albo nie zrozumiałes pierwszego.Jesli to drugie to nie wiem jak mozna to bardziej uproscic.
 Widze ze trace tu tylko czas.Uwazam tez ze temat:Modowanie - pytania i odpowiedzi ,przerodził sie (napewno w moim wypadku)w pytania i jako ze nie ma głupich pytan, w głupie odpowiedzi!

Przykre ze tak sie zaczyna(zazwyczaj) udzielanie na polskich forach.Dobre wrazenie ogółu, zawsze psuje jakas jednostka.

ATF ,FNS ,MND i DFC

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 26, 2008, 09:02:43 »
Taaaaaaaak, a czytałeś regulamin? Nie masz po co kłócić się z adminem, bo on i tak ma zawsze rację XD. A jeśli oczekiwałeś ciepłego powitania trzeba było pisać w powitaniach :)
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline WarCrow

• Pijus
  • *
  • Piwa: 6
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 26, 2008, 10:15:47 »
Taaaaaaaak, a czytałeś regulamin? Nie masz po co kłócić się z adminem, bo on i tak ma zawsze rację XD. A jeśli oczekiwałeś ciepłego powitania trzeba było pisać w powitaniach :)
A gdzie ty tam admina widzisz?

Misumen-albo przeczytałes tylko mojego drugiego posta,albo nie zrozumiałes pierwszego.Jesli to drugie to nie wiem jak mozna to bardziej uproscic.
 Widze ze trace tu tylko czas.Uwazam tez ze temat:Modowanie - pytania i odpowiedzi ,przerodził sie (napewno w moim wypadku)w pytania i jako ze nie ma głupich pytan, w głupie odpowiedzi!

Przykre ze tak sie zaczyna(zazwyczaj) udzielanie na polskich forach.Dobre wrazenie ogółu, zawsze psuje jakas jednostka.
Ja bym się tak nie irytował od razu, ale wg. mnie jak ktoś nie ma zbyt dobrej znajomości j. ang. nie powinien brać się za pythona. Ale jeżeli po prostu nie rozumiesz jakiegoś ze stwierdzeń lub Ci nie wychodzi to po prostu napisz co dokładnie :) Bo jak widzisz to jest tylko zwykły topic o modowaniu i raczej nikt Ci nie będzie tłumaczył całej instrukcji. 

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 26, 2008, 14:10:59 »
 Warrior-nie chodzi o znajomosc j.ang bo w tej kwesti wszysko gra ,ucze sie angielskiego od 10 roku zycia jak zapewne wiekszosc z Was.Nie rozumiem tylko wiekszosci wyrazen typowo technicznych(w tym wypadku uzywanych w programach do modowania) a te czesto wystepuja dodatkowe w formie skrótów.
Wczoraj jednak udało mi sie zaaplikowac do native to co chciałem.
Głównym problemem (błachym o czym nie wiedziałem) był irytujacy błąd:
''Unable to open file: Modules\native\resource\new_textures.brf''-czy jakos tak. Poszperałem troche w sieci i okazało sie ze uzywam niewłasciwego nazedzia (nie oficjalnego w dodatku MS by do wersji 903).

Teraz moge sie skupic na modelowaniu i texturowaniu(szanse na stwozenie mojego własnego moda rosną).
Widziałem ze najgorsze bedzie texturowanie,ale uzbroiłem sie w odpowiednie nazedzia oraz niezbedna cierpliwosc.

ps. Wybaczcie te uniesienia to było nie potrzebne.
ATF ,FNS ,MND i DFC

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 26, 2008, 15:55:21 »
To i ja sie wtrace, mianowicie:
- http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=583.0
- http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,40927.0.html
- http://forums.taleworlds.net/index.php/topic,32023.0.html

Po co to wszystko? Sztuka dla sztuki? Nie rozumiem tego ze kazdy kolejny nowy pragnie samodzielnie tworzyc mod z grunwaldem w nazwie, zamiast polaczyc sily tworzy sie kolejne "wielkie plany" ktore bardzo szybko sie wypalaja, i tak w nieskonczonosc... naprawde wspolpraca i "dzielenie sie sukcesem" to jest taki wielki problem?

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 26, 2008, 17:00:52 »
 Znam doskonale +1410+ i GLm.Postowałem w tych topicach.Co do ''WEmW'',to ostatni post Crusader'a chyba wszystko wyjasnia w kwesi WSPÓŁPRACY,teamów i owych''wielkich planów''nie wspominając juz o "dzieleniu sie sukcesami".Wiele swietnych modów tworzyły ''jednoosobowe teamy''.

Morał z tego taki: jesli chesz aby cos było "dobrze"  zrobione,zrób to sam!

Kompletnie nie zrozumiałe jest dla mnie podejscie samego admina...szooook!!!

Sztuka dla sztuki ? -Dlaczego nie ??
Zamiast komus pomóc,lepiej zniechęcic.(Mount and Blade Tawerna '"Daj sobie spokój")

Pewnie dostane bana albo post zostanie skasowany :] (ale to tylko potwierdzi to co wczesnie napisałem)

Cheers!!!

ATF ,FNS ,MND i DFC

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 26, 2008, 17:12:41 »
Moim zdaniem kolejny raz przesadzasz nie wiem skad te zbedne emocje. Moj post nie mial nikogo zniechecac przed tworzeniem modow, ale sklonic do myslenia na zasadzie "polaczenia sil", przynajmniej na poczatek, kiedy garstka ludzi jest poczatkujaca, bez zadnego doswiadczenia. Przytoczylem przyklady z zycia, jak konczyly projekty tworzonego wg twojej tezy "jesli chesz aby cos było "dobrze"  zrobione,zrób to sam! ", o tym jaki bedzie twoj projekt bedziemy mogli pogadac dopiero za jakis czas, nie przecze ze moze ci sie udac, ale dostrzegam pewne podobienstwa. Probowales przynajmniej porozumiec sie z kazdym z autorow poprzednich projektow? Moze ponownie dostrzegli by sens pracy, jesli zauwaza ze kolejna osoba sie za to bierze.
(Mount and Blade Tawerna '"Daj sobie spokój")
Nie rozumiem twojej zgryzliwosci, najwyrazniej od samego poczatku masz jakies uprzedzenia do tego serwisu, nie wspominajac przy okazji ze wyrazilem swoje wlasne zdanie - inni admini/moderatorzy nie koniecznie musza sie ze mna zgadzac.

Offline Loriano

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 27, 2008, 15:40:56 »
mam mały problem a nie chciałem robić nowego tematu
otóż zainstalowalem brf editora próbuję go włączyć i wyskakuję mi http://img144.imageshack.us/my.php?image=bdcx3.png

moje pytanie brzmi : Czym to jest spowodowane i jak zrobić żeby działało??

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 27, 2008, 23:56:49 »
otóż zainstalowalem brf editora próbuję go włączyć i wyskakuję mi http://img144.imageshack.us/my.php?image=bdcx3.png

Wyglada na to ze sam plik .exe (plik instalacyjny) "napotyka na (jakis) problem,badz zainstalował program niepoprawnie).Moze byc uszkodzony.Spróbuj sciagnąc z tad:
http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads/singlefile.php?cid=3&lid=128 (to najnowsza wersja z najpewniejszego zródła)
Zainstaluj to na partycji na której nie masz zainstalowanego wina.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 23:58:36 wysłana przez pasterz861 »
ATF ,FNS ,MND i DFC

Offline Arcylisz

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 28, 2008, 00:09:34 »
No to ja się jeszcze wtrącę do rozmowy. Słuchaj pasterz, bardzo fajnie, że masz pomysł na moda i chcesz go sam zrobić, ale może warto pogadać z innymi, którzy robili podobne mody? Oni niekoniecznie mogą się przyłączyć do Twojego projektu, ale może będą umieli Ci odpowiedzieć na jakieś dręczące Cię pytania. Poza tym dobrze zrobiłbyś, gdybyś pogadał na temat moddingu z Kolbą. On też robi sporego moda niemal w pojedynkę, więc prawdopodobnnie w razie czego będzie umiał Ci pomóc

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 28, 2008, 01:36:09 »
 Wiem ,Arcyliszu o dokonaniach Kolby.Grałem w jego LoEY i Return of Zendar,korzystam takrze z jego tutoriali.Posiada on niewatpliewie duze umiejetnosci i wiedze ,ktore to na nasze szczescie przenosi na swe prace.
Dzieki za rady,ale naprawde jakos sobie radze.Pracuje nad pierwszym modelem(2 dzień,nie spodziewałem sie ze jest to az tak czasochłonne) ,mianowicie modeluje helm krzyzacki z pawimi piurami(5 piór).Jak tylko skoncze(mam nadzieje ze jutro) ,załoze texture i wysle obrazek.Poczatkowo chciałem uzyc modelu Luigiego,ale zmobilizowałem sie do stworzenia własnego.Pisze z dwoma moderami (Fedeita i BBQ) przez pm na Taleworlds i czerpie info z ich doswiadczenia.
ATF ,FNS ,MND i DFC

Offline Kolba

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 1
  • Ten który opowiada kretowi bajki do snu
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:09:26 »

Najprawdopodobniej masz złą wersję (czyt. starą, najnowsza to 0.8.9.5) BRF-EDITa. Ściągnij najnowszą edycję z linku podanego przez pasterza.

Ad vocem - skoro już na prawdę chcesz zrobić moda z Grunwaldem w nazwie, to dlaczego nie zaoferujesz pomocy niejakiemu "Borkowskiemu" tworzącemu Great Lithuanian Mod? Po diabła robić dwa oddzielne mody o właściwie tym samym? Na pewno nie odmówi Tobie współpracy, a i razem zawsze jest raźniej. Vide mod Hegemony - początkowo ealabor dorobił tylko 2-3 frakcje do wydanego już dawno moda Legions + kilka nowych przedmiotów. I to już wystarczyło aby dołączyło do niego kilku pomocników i teraz powstaje naprawdę gigantyczny mod - obecnie jest już 11 frakcji, setki nowych modeli i na tym się nie skończy, bo ealabor planuje dodać kolejne jedenaście nowych frakcji! Radzę ci pomóc Borkowskiemu, bo pomysł robienia osobnego moda o tym samym jest co najmniej idiotyczny. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie moddingu to śmiało pytaj przez GG lub PM.

Życzę powodzenia i przepraszam za ewentualne błędy.

Offline Pablo77

• Bywalec
  • *
  • |\/|00j $$w33t4$|\|y i loofC14nY B3nD!!!!1111 :*:*
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 28, 2008, 10:44:47 »
Mam takie pytanie, nie chciało mi się zakładać nowego tematu ale jest to związane po trochu z modowaniem. Posiadam mody Return of the Zendar (:* dla Kolby), Trooptree Expansion oraz Ancient Sword mini mod. I teraz mam tykie pytanie, czy mogę jakoś zaaplikować te miecze oraz drzewka do twojego moda?? Pytanie brzmi po prostu JAK??
Zapoznaj się z treścią regulaminu forum mówiącą o wysokości całej sygnatury. // Kalpokor

Offline Loriano

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 28, 2008, 11:07:38 »

Najprawdopodobniej masz złą wersję (czyt. starą, najnowsza to 0.8.9.5) BRF-EDITa. Ściągnij najnowszą edycję z linku podanego przez pasterza.

Nic nie daje to samo :(

Offline pasterz861

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 28, 2008, 13:27:43 »
 Kolba-na pomysł wspułpracy z Borkowskim wpadłem juz jakis czas temy.Jak do tej pory wymienilismy sie banerami.Nie sa to "produkty" pierwszej klasy i zapewne wiekszosc z was (moderów) by sie do nich nieprzyznała.Na ta chwile prace wygladaja juz o wiele lepiej.Borkowski w swym modzie skupi sie nad tytuową frakcja ,ja natomiast nad Królestwem Polski i Zakonem.Nie wykluczone ze połaczymy siły.Obaj jestesmy poczatkujący i sa to nasze pierwsze prace.

Teraz pracuje nam modelami(aby prezentowały jakis przyzwoity poziom).

Kolba- dzieki z ofiarowana chec pomocy,jak tylko cos bedzie nie tak ,to dobe jest wiedziec na kogo mozna liczyc.

Loriano-Nie wiem co ci doradzic.Wyglada na bład zwiazany z instalacja.O,moze chodzi o to...BRF'a nie intalujesz w folderze z grą,ja tak zrobiłem i miałem taki problem iz program sie właczal ,ale jak chciałem cos edytowac to wyskakiwał brak odpowiedzi(program nie odpowiadał juz na zadne polecenia).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 13:43:06 wysłana przez pasterz861 »
ATF ,FNS ,MND i DFC