Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Gry bitewne oraz kącik modelarzy.  (Przeczytany 35686 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Gry bitewne oraz kącik modelarzy.
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 02, 2018, 13:45:18 »
Jak na powrót po latach, to pierwszorzędna robota.

Online Zahari

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 63
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 02, 2018, 16:06:12 »
Polećcie mi proszę jakąś gre bitewną ;) najlepiej jakąś historyczną, coś w ramach starożytności :)
(click to show/hide)

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 148
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 02, 2018, 17:58:40 »
Jak na powrót po latach, to pierwszorzędna robota.

Dzięki wielkie, ogólnie planuję zrobić generalną rewitalizacje moich armii. Aktualnie już leca do mnie paczki z kolejnymi modelami, a ja obieram sobie na celownik kolejne oddziały. Na pierwszy rzut leci Dol Amroth jak widać. Wszystko zamierzam udokumentować, może jak kogoś to zainteresuję, mogę wszystko wrzucać również tutaj. To jest mój plan na 2018.
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Online Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 02, 2018, 19:21:52 »
Bardzo dobry plan Alkhadiasie.
Jest coś takiego jak Warhammer TV - https://www.youtube.com/watch?v=1dcVW3Kvzg4
Polecam.
Też chce się przyłączyć, dajcie mi chwilkę.
Ciapkamy po żołnierzykach i sobie rozmawiamy. Jednemu wyjdzie lepiej, drugiem gorzej, ale pogadać możemy - to nie jest zabronione.
Jak komuś coś się uda, to się może mądrować, a jak spitulisz, to się przynajmniej czegoś nauczysz.
Nie ma to jak detalizacja.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 02, 2018, 22:16:05 »
Rewitalizacja- Dol Amroth pt. 2 Preview
Tak więc trzymając się planu powrotu do bitewniaków oraz odświeżenia wszystkich swoich armii do poziomu, przynajmniej nie rażącego po oczach podczas gry, zamierzam zabrać się za kolejny punkt oddziałów Dol Amroth. Początek, mimo iż nie był prosty biorąc pod uwagę lata bez pędzla w dłoni oraz to, że jednak oddziały te powinny wyróżniać się na tle reszty armii Gondoru, to jednak znacznym ułatwieniem było to, że modele nie były jeszcze pomalowane. Teraz najtrudniejsze wyzwanie z łabędzich szeregów- konnica. Nadanie im drugiego życia jest o tyle trudne, że modele częściowo były już pomalowane. Pomalowane słabo, włączając w to wszystkie najgorsze błędy malarza, będące zmorą niejednej kolekcji. Tym gorzej, że nie były one malowane przeze mnie, więc w tym wypadku nawet nie wiem, z jakiej palety farb korzystano. Nie ma praktycznie szans, aby te farby zmyć, gdyż nie będę ryzykował uszkodzenia modelu, który mógł zostać pomalowany mocno wiążącą farbą. Modele mają dobrane kiepskie kolory oraz zostały pomalowane grubą warstwą, przez co niestety wiele detali zostało niemal kompletnie zalanych. Nadal głowię się jak ugryźć te problemy, ale z pewnością będę próbował wielu metod. Jaki będzie efekt? To się okaże.
W skład konnicy Dol Amroth wchodzi konna wersja Księcia Imrahila oraz regiment rycerzy.
(click to show/hide)

Online Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 03, 2018, 15:54:05 »
Super, przede wszystkim fajnie że się pochwaliłeś.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 03, 2018, 18:59:35 »
Tutaj jeszcze nie ma się czym chwalić. Przede wszystkim chcę stworzyć, choćby sam dla siebie pewną dokumentację wszystkiego co robię i w czym mam jakiś własny cel. Nawet po to, aby kiedyś sobie na to spojrzeć i zobaczyć w jaki sposób spędzałem czas i jak sumiennie podchodziłem do postawionych sobie wyzwań. A czy pod względem artystycznym jest się czym chwalić? Nie uważam, aby moi rycerze Dol Amroth prezentowali wysoki poziom malarski, ale też nie taki jest mój zamierzony efekt.

Przede wszystkim zawsze muszę rozdzielić dwa aspekty malowania figurek- czas oraz przeznaczenie. Stąd też oczywiście biorą się dwa sposoby i idee malowania, jedna na solidny detal i wykończenie wystawowe, aby pociągnąc kreskę do perfekcji. W ten sposób można malować modele na wystawy, konkursy, dla ozdoby, ale jednak wymaga to poświęcenia ogromnej ilości czasu. Nie taki jest mój cel.

Drugi sposób, to malowanie przyzwoite, ale też uproszczone, z prostym światłocieniem, które nie sprawia niemalże żadnej różnicy podczas gry. Zajmuje o wiele mniej czasu i jest raczej nastawione na przygotowanie figurek do gry. To jest mój cel, ponieważ posiadam zbyt wiele modeli, aby poświęcić wiele godzin każdej jednej.

Dlatego jestem zadowolony z rycerzy Dol Amroth, bo przy stosunkowo niskim nakładzie czasowym, udało mi się ich przygotować do gry w zadowalającym stopniu.

W przeciwieństwie do np. Galadhrimów, którym poświęciłem masę czasu, a generalnie jakość wykonania podczas gry jest nie do odróżnienia. Nawet na zdjęciach, jeżeli nie zrobi się ich odpowiednio, dopiero przy bliższym spojrzeniu na żywo.
(click to show/hide)

Sam nie wiem czy moje podejście jest dobre. Chętnie wysłucham opinii. Czy warto próbować wiele godzin w celu jak najlepszego wykończenia, czy lepiej spędzić mniej czasu i osiągnąć po prostu solidny, dokładny, ale prosty efekt? Czy raz pomalowane modele będą w stanie przekształcić się w coś wysokich lotów? Jest tu pełno niewiadomych, które mam nadzieję, jakoś rozwikłam w trakcie.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 07, 2018, 22:36:34 »
Ja nigdy nie starałem się tworzyć dzieł sztuki, wychodziłem z założenia, że lepiej żeby po prostu solidnie wyglądały i żebym mógł je pokazać innym bez wstydu. Natomiast idealnego podejścia nie ma - to znaczy istnieje, jeśli założymy że dysponujemy nieograniczonym czasem, ale tak oczywiście nie jest... więc wszystko sprowadza się do dosyć oczywistej oczywistości - jeśli masz dużo modeli i mało czasu, lepszym wyborem jest chyba właśnie ta droga, którą wybrałeś.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 07, 2018, 22:53:25 »
Rewitalizacja- Dol Amroth pt. 2 Preview 2
Oto druga i ostatnia zapowiedź, przed opublikowaniem wyniku drugiego kroku ku rewitalizacji oddziałów Dol Amroth. Drugiego z trzech dla tej armii i drugiego z nie wiem ilu dla wszystkich armii.
Więc zacząłem pracę nad konnicą Księstwa Dol Amroth. Pierwszy raz próbuję naprawiać pomalowane już dawniej figurki, z początku nie wróżyłem sobie sukcesu, ale koniec końców, efekt można już wstępnie ocenić.

Pamiętacie tego biednego rycerza w zalanej zbroi?

Oto on w odrodzonej formie (Koń dopiero rozpoczęty):
(click to show/hide)

Dodatkowo, nadeszła pierwsza część długo wyczekiwanych posiłków dla Gondoru! W tym, przede wszystkim część z zamówionych oddziałów Dol Amroth (ktoś zgadnie co to za jednostki?) W obliczu narastającej potęgi zła (O wiele mocniejsze armie w zbiorach.... ale już niedługo), każdy sprawny żołnierz się liczy!

To już wszystko, odnośnie dalszej rewitalizacji Dol Amroth, nie będzie już zdjęć z urywków prac, następne co zaprezentuję, to gotową konnicę z Imrahilem na jej czele. Może wrzucę potem pełną fotkę wzmocnień dla Gondoru, jeżeli jutro do mnie dotrą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2018, 22:56:55 wysłana przez Alkhadias »

Online Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:32:20 »
O, upadł jeden. Strzałą go trafili, biedaczek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 507
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:31:49 »
Ja po 5 minutach bym dostał szału i popełnił samobójstwo tym pędzelkiem. Podziwiam cierpliwość.

Online Zahari

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 63
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 09, 2018, 15:28:07 »
Z jakiej strony zamawiasz figurki? :)
(click to show/hide)

Online Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 52