Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: POMOCY tekstura w środku modelu!!!  (Przeczytany 1008 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agrest

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • Valamis PL dla obcokrajowców
POMOCY tekstura w środku modelu!!!
« dnia: Luty 09, 2010, 20:34:14 »
Po baardzo długim i żmudnym procesie tworzenia, teksturowania i riggowania modelu zbroji otworzyłem brf-em model i dodałem tam wpis z teksturą i materiałem jak zwykle. Odświeżam widok i O ZGROZO enty #$%@! błąd! Tekstura jest nałożona, ale w ŚRODKU MODELU!
Zewnętrzne ściany objektu są przezroczyste, ale wewnątrz wszystko widać, tzn, że tekstura, która powinna być na klacie jest widoczna przez klatkę piersiową, ale na wewnętrznej stronie pleców czyli w miejscu gdzie są łopatki! Tak samo jest z resztą.

Używałem Fragmotion i klasycznego BRF-a. Robiłem wszystko ściśle wd. poradnika riggowania (z małym wyjątkiem, mało znaczącym). Gdzie jest/był błąd? Pomóżcie błagam...Nie trzeba dodawać, że taki pancerz wogóle nie chce się pojawić w sklepach.

Odpiszcie mi w końcu, co jest z tym forum i co z wami...?

- Premierze, inwigilują obywateli! - Przecież widzę!

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 139
  • Push humanity forward
Odp: POMOCY tekstura w środku modelu!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 20:39:08 »
Spokojnie, nic się nie stało... Z tego co mi się wydaje to po prosty odwróciły Ci się normale.
Jeżeli pracujesz w Blenderze otwórz swój model i zrekalkuluj normale na zewnątrz (recalculate normals outside).. z tego co pamiętam ctrl +n. W Wings Ci nie pomogę.

EDIT: Oczywiście musisz to zrobic w trybie edycji i mieć zaznaczony model.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 20:42:59 wysłana przez Alkhadias »
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline ShadowBlade

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 1
  • -
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 20:50:51 »
W Wingsie użyj opcji skaluj (zmniejsz ją na maksa i następnie zmniejszaj dalej, no i ci się płaszczyzny odwrócą na zewnątrz)

Offline Agrest

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
  • Valamis PL dla obcokrajowców
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2010, 20:53:36 »
Dobra zaraz sprawdzę czy wiem o co ci chodzi (i czy zadziała) jeśli tak, to jak ukończę wszystkie elementy zbroji dam ci je za darmo do jakiegoś fantasy moda :)

EDIT!: Udało się innym sposobem, ale i tak wielkie dzięki!!! Obszedłem ten problem inaczej (zobaczę tylko czy zbroja się pojawi w grze) mianowicie po prostu ekportowałem pancerz z Fragmotion w formacie obj, a nie smg... Małe, a cieszy :|
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 21:11:53 wysłana przez Agrest »

- Premierze, inwigilują obywateli! - Przecież widzę!

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 138
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2010, 21:17:56 »
Po pierwsze - nie pisz tego samego w kilku różnych tematach i nie zakładaj nowych wątków za każdym razem, gdy masz jakiś problem. Dopisz się do istniejącego tematu i poczekaj trochę na odpowiedź, zamiast spamować forum próbując zwrócić na siebie uwagę. Trochę cierpliwości, chłopie.

Po drugie - nie używaj w postach kolorów, które są zarezerwowane dla administracji, bo zauważyłem, że bardzo lubisz to robić.

Ten temat zamykam.