Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Początkujący Moder.  (Przeczytany 6284 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jedes

• Pijus
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Początkujący Moder.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:21:35 »
Ej ja też chcę być w tej grupie Ącki

Offline Ącki;-)

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:07:12 »
Ok ale nadal czekam na propozycje nad jakim modem pracujemy i co kto w pierwszej kolejności chce robić i co umie??

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2009, 19:35:45 »
Co do startowania z modem to nie wiem jak wy to widzicie ale ja bym jeszcze nie zaczynał. Najpierw się czegoś nauczmy później się możemy za to brać. No chyba że ty Ącki umiesz już coś więcej niż podstawy to można się za coś zabrać.

Offline dawid199402

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:16:07 »
Ja na przykład nie umiem nic poza podstawami wingsa to znaczy umiem robić jakieś proste modele ale teksturowanie nie wychodzi mi wcale

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 29, 2009, 20:34:29 »
NO ja tak samo tylko z teksturami trochę lepiej bo już się trochę nauczyłem. Mam takie pytanie.
Jak przetransportować model z wingsa do brf edit. Przekonwertowałem model i teksturę ale gdy próbuję go odpalić w brfedit to mi wywala błąd.

(click to show/hide)

Offline Skrzetusky

• Gawędziarz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 29, 2009, 22:09:10 »
Juz umiem robic topory i miecze:P Nie sa zachwycajace ale sa.

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:04:29 »
Zacznijmy od tego, iż to jest śmieszne. Nagle wszyscy palicie się do zrobienia moda, choć nikt nic nie potrafi. Zmienionymi nazwami frakcji, lordów nie zaimponujecie nikomu, a tylko się ośmieszycie. Jest was tutaj trochę i gdyby każdy indywidualnie powziął naukę moddingu i wrócił za jakiś czas, mieli byście naprawdę zgraną ekipę. A tak..., po prostu nie widzę was. Co problem, będziecie się pytać na forum?. Moddując jest często dużo problemów i zamiast od razu lecieć z tym na forum lepiej samemu poszukać błędu etc. Zresztą praca nad modem to ooooogrom pracy, właśnie sam biorę się za swojego - pracuję sam(mała pomoc przy modelach od Kradusa)i po prostu sam nie wiem kiedy to wszystko zrobię.
Wątpie byście znaleźli nauczyciela, gdyż z tych dobrych modderów, każdy już coś tworzy i wątpie by znalazł czas, na uczenie kogoś innego. Po prostu - przejrzyjcie cały dział modding na naszym forum, potem TW i możecie ruszać. Do tego Wings i jazda.
Samym gadaniem nic nie zdziałacie. Każdy uczył się wszystkiego sam - nie ma lekko. Ja się uczę od Sierpnia - dziś umiem sporo rzeczy, ale wciąż nie wszystko, wciąż się kształcę, potrafię dopiero pisać prościutkie skrypty. A staram się codziennie czegoś nauczyć, więc jak widzicie jest tego trochę.
Pozdrawiam.

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:27:09 »
Wypraszam sobie nie wszyscy chcą się brać za moda. Już kilka krotnie pisałem że najpierw się musimy czegoś nauczyć  a później to zaprezentować w formie pracy nad modem.
Ja się wypytuje o parę rzeczy bo od tego chyba to pod forum jest nie wszystko jest wyjaśnione w tutkach których zresztą jest zbyt mało i przedstawiają one czasem nie jasno jak coś zrobić.
Wolę się zapytać kogoś doświadczonego niż spieprzyć kilkadziesiąt minut roboty.

Offline Piteq

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:47:11 »
Ja chcem być i umiem hm... z modelowania to jakiś mieczyk topór włócznia i hełmy niedługo może ;)

Archimode: ale i tak musze sie jeszcze dużo nauczyć więc moge skorzystać...

Offline Archimonde

• Lord Płonącego Legionu
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: -2
  • Nadchodzi zima...
    • Mój Deviant
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:08:23 »
Ja się zapisuje na naukę MS.Przyda się :)
"-Czy mogę ci ofiarować mą miłość? -Zwątpienie, zdrada, gorycz oraz ból pamięci bezpowrotnie minionych szczęśliwych chwil zbyt silnie wpisane są w słowo 'miłość', by człek roztropny zechciał jej zawierzyć...”
"– Pozwól też, że dam ci radę płynącą ze szczerego serca: nigdy więcej nie mów, że jesteś nic niewarta. Bo znaczymy tylko tyle, na ile potrafimy wycenić się we własnych oczach."
Jacek Piekara

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:13:00 »
Ale do was nie dociera?.
Nikt was nie będzie uczył..

Offline Archimonde

• Lord Płonącego Legionu
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: -2
  • Nadchodzi zima...
    • Mój Deviant
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2009, 21:38:36 »
Do mnie dociera ale jak się ktoś znajdzie to można bardzo ładnie poprosić żeby pouczył.
"-Czy mogę ci ofiarować mą miłość? -Zwątpienie, zdrada, gorycz oraz ból pamięci bezpowrotnie minionych szczęśliwych chwil zbyt silnie wpisane są w słowo 'miłość', by człek roztropny zechciał jej zawierzyć...”
"– Pozwól też, że dam ci radę płynącą ze szczerego serca: nigdy więcej nie mów, że jesteś nic niewarta. Bo znaczymy tylko tyle, na ile potrafimy wycenić się we własnych oczach."
Jacek Piekara

Offline Agrest

• Kmieć
  • *
  • Valamis PL dla obcokrajowców
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 03, 2009, 22:54:45 »
Jeśli ktoś chce importować zbroje i inne przedmioty do gry to bardzo pomocny okazuje się item editor ( jest gdzieś na forum telewords w ściągaczach). Moja jedyna porażka to przerobienie niegrywalnych pancerzy z Horde Lands na możliwe do kupna zbroje w innych modach...;/
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 22:58:18 wysłana przez Agrest »

- Premierze, inwigilują obywateli! - Przecież widzę!

Offline Garnd Prince of Yalen

• BANITA
  • Tułacz
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 05, 2009, 13:50:17 »
Dobra jestem początkujący i to maksymalnie jak to możliwe, (nie wiem co to są te całe tutki-oile rozumiem to tutoriale, ale nie wiem co to znaczy), mam kompleną fabułę, ale za grosz wiedzy, umiem jedynie przenosić plik paru herbów z jednego moda do drugiego

Offline Brat Eryk

• BANITA
  • Tułacz
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 11, 2009, 22:43:32 »
Od razu się zapisuję, mam tylko małe pytanka, głównie interesuje mnie 1257 AD, i ogólny motyw zakonu.
po pierwsze, jak wsadzać w dds,
po drugie, jak zamieniać itemy otrzymane od króli, np my otrzymujemy od Harlusa - Iliviona sucort player, czy jakoś tak, jest tam zapisana o wiele lepsza teksturka - iliwiona shucort, i teraz co zrobić żeby podmienić ją na playera, potrzebuję tej informacji.