Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Początkujący Moder.  (Przeczytany 6273 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ącki;-)

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Początkujący Moder.
« dnia: Wrzesień 28, 2009, 18:31:42 »
Witam to mój pierwszy wątek na tym forum jako aktywny uczestnik (chociaż czytałem go już wcześniej), wiem że teraz może mniej osób mniej moduje w Mount & Blade i tym niej osób zaczyna ale ze względu na to że jest to dobra gra do zaczęcia pracy nad ową umiejętnością i właśnie zacząłem nad nią pracę. Wpadłem na taki pomysł- chcę powołać do życia grupę( swoistą "klasę") początkujących moderów którzy pracując nad modem (nad jakim to się okaże w praniu bo czekam na wasze pomysły) będą się uczyć modowania.Co wy na to? Ile osób chciało by dołączyć do tej grupy oraz oczywiście czy są osoby z pewną wiedzą które mogły by pomóc lub doradzić początkującym moderom występując w formie "nauczycieli"????

Offline Jedes

• Pijus
  • *
Odp: Początkujący Moder.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2009, 18:35:10 »
Od tego są tutoriale, których na tym forum jest dużo. Chociaż gdyby coś takiego byłoby i byłby ,,nauczyciel" to bym się na takie coś zapisał :)

Edit: Oo ten pomysł może wypalić tylko ,,nauczyciela'' nie ma ;/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 18:40:19 wysłana przez Jedes »

Offline dawid199402

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2009, 18:37:09 »
Ja też bym sie zapisał

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2009, 18:38:22 »
Również wyrażam chęć współpracy.

Offline NightMaster

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2009, 18:50:35 »
jeśli macie jakieś pytania w kwesti modelowania, teksturowania, riggingu i wrzucania modeli do M&B to służę pomocą ;)
Don't turn around. You wouldn't want to see what's behind you.

Offline Jedes

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2009, 19:01:07 »
Jest pierwszy nauczyciel : )

Offline Ącki;-)

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2009, 19:09:23 »
OK to grupa jest czekamy tylko na jeszcze może kilku chętnych i z kilku "nauczycieli" oraz propozycje na moda

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:25:58 »
Jeśli wykażemy zaangażowanie to czegoś się nauczymy ale przydało by się pare tutków jak zrobić niektóre rzeczy takie jak model zbroi itp. w formie filmiku.

A ja ciągle nie mogę znaleźć i zrobić odpowiedniej tekstury na miecz xD

(click to show/hide)

Niby zacząłem ale nie wiem jak zrobić teksturę na klingę.

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:30:33 »
Panowie, trochę się zagalopowaliście :P.
Wątpie, by ktoś doświadczony, kto obecnie tworzy moda, miał czas na objaśnianie tego wszystkiego kolejnej osobie. Ja umiem coś, ale po prostu brak czasu. Na to by wszystko objaśnić potrzeba troszkę czasu. Wizziusz, jeżeli będę miał potem czas, nagram ci film jak oteksturować te klingę. Ale to jak już to raczej jutro, dziś mi się już nie chce.
Pozdrawiam!.

Offline Archimonde

• Lord Płonącego Legionu
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: -2
  • Nadchodzi zima...
    • Mój Deviant
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:32:15 »
A może dołączycie do mnie, Tymbarka, i piteq. Niedługo startujemy z rekrutacja do grupy tylko czekamy aż przyjdzie moje M&B.
"-Czy mogę ci ofiarować mą miłość? -Zwątpienie, zdrada, gorycz oraz ból pamięci bezpowrotnie minionych szczęśliwych chwil zbyt silnie wpisane są w słowo 'miłość', by człek roztropny zechciał jej zawierzyć...”
"– Pozwól też, że dam ci radę płynącą ze szczerego serca: nigdy więcej nie mów, że jesteś nic niewarta. Bo znaczymy tylko tyle, na ile potrafimy wycenić się we własnych oczach."
Jacek Piekara

Offline Jedes

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:37:07 »
A może lepiej by było stworzyć subforum na temat modelowania itd. ? Można by tam było wrzucić jakieś tutoriale, filmiki itd. ?

Offline Archimonde

• Lord Płonącego Legionu
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: -2
  • Nadchodzi zima...
    • Mój Deviant
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:40:37 »
Jest już coś takiego. Dział ,,Modding'' w którym wystarczy lekko pogrzebać a się znajdzie wszystko czego potrzeba.
"-Czy mogę ci ofiarować mą miłość? -Zwątpienie, zdrada, gorycz oraz ból pamięci bezpowrotnie minionych szczęśliwych chwil zbyt silnie wpisane są w słowo 'miłość', by człek roztropny zechciał jej zawierzyć...”
"– Pozwól też, że dam ci radę płynącą ze szczerego serca: nigdy więcej nie mów, że jesteś nic niewarta. Bo znaczymy tylko tyle, na ile potrafimy wycenić się we własnych oczach."
Jacek Piekara

Offline Ącki;-)

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2009, 20:59:36 »
ok to czekam na propozycje do moda i możemy zaczynać pracę a grupę "uczniów" i "nauczycieli" będziemy uzupełniać w trakcie.

Ed.1. Aktualny skład "uczniów"
1.Ącki:-)
2.dawid199402
3.wizziusz wizz

ED.2.Jakie macie wersje Mount & Blade bo ja 1.003 (pytam się dlatego ponieważ myślę aby wszyscy pracowali na podobnych).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 21:09:25 wysłana przez Ącki;-) »

Offline wizziusz wizz

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2009, 21:03:57 »
Jest już coś takiego. Dział ,,Modding'' w którym wystarczy lekko pogrzebać a się znajdzie wszystko czego potrzeba.

NO czy wszystko to na prawdę dużo powiedziane. A co do twojej propozycji dot. zbierania grupy to osobiście wolę pomysł Ąckiego bo najpierw trzeba coś umieć żeby się do czegoś zabierać.
Po co robić moda jak dobrze się wie że nic z niego nie wyjdzie. Dlatego wolę wykorzystać jak najwięcej czasu żeby się nauczyć wszystkiego co potrzebne a potem robić moda.

Panowie, trochę się zagalopowaliście :P.
Wątpię, by ktoś doświadczony, kto obecnie tworzy moda, miał czas na objaśnianie tego wszystkiego kolejnej osobie. Ja umiem coś, ale po prostu brak czasu. Na to by wszystko objaśnić potrzeba troszkę czasu. Wizziusz, jeżeli będę miał potem czas, nagram ci film jak oteksturować te klingę. Ale to jak już to raczej jutro, dziś mi się już nie chce.
Pozdrawiam!.

Z góry dzięki i sory za galop.
Co do tutka to trzymam za słowo przyda się nie tylko mnie ale zarówno innym.
Ps. Tylko w razie czego mam nadzieję że wiesz że nie chodzi o samo teksturowanie tylko bardziej o dobranie tekstury (namalowanie jej/albo zrobienie desenia czy coś i nadanie jej połysku tak aby wyglądała wiarygodnie)
Bo samo nałożenie tekstury to wiem jak się robi.

Offline DuoGum

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: -1
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2009, 21:05:53 »
Jasne, ale przygotuj się, że filmik taki trochę potrwa ;P. Postaram się go jutro nagrać ;].