Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Thorgrim's Map Editor  (Przeczytany 26560 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PissInPeace

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Thorgrim's Map Editor
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 26, 2010, 19:24:44 »
Dzięki Mały ostatnio dużo mi pomagasz :p

Offline jabko

• Moczymorda
  • *
    • MyYouTube
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 02, 2010, 15:39:22 »
Mam pytanie. Czy można zwiększyć liczbę vertexów (zielonych punktów) na mapie, albo powiększyć mapę?

Offline Maly_007

• BANITA
  • Bibosz
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 02, 2010, 17:19:14 »
Mapę można powiększyć. Kliknij w lewym dolnym rogu na taki kwadracik z miastem, a potem po prostu przeciągnij granicę...

DOWN: Pytałeś jak powiększyć mapę :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 16:11:15 wysłana przez Maly_007 »

Offline jabko

• Moczymorda
  • *
    • MyYouTube
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2010, 13:04:56 »
Nie oto mi chodziło, ale dzięki.

Offline eXtras

• Pielgrzym
  • *
    • Moja strona WWW...
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 09, 2010, 17:32:02 »
Witam!
Mam problem z uruchomieniem programu Thorgrim's Map Editor. Nie wiem co robię źle.  Gdy próbuję włączyć edytor map, to wyskakuje mi komunikat o treści:

ARB_texture_compression extansion was not found

po czym wyskakuje komunikat o błędzie, a program się nie wyłącza. Podczas instalacji zapisałem go do głównego folderu gry, zmieniłem linijki tak, jak to poleciliście koledze o tym samym problemie, ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc
No, właśnie! Ja też mam ten problem a chce moda stworzyć. Napiszcie w końcu odpowiedź, błagam Was!!!

Offline woyo-sensei

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 3
    • Wątek o modzie na oficjalnym forum TaleWorlds
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 24, 2010, 20:40:09 »
tez mam problem ale troche innej natury. otoz zrobilem sobie taki oto mostek jako map_icon:

. textura jest, model jest, wszsystko w brf i w ms ustawione jak byc powinno (teoretycznie, moze cos pominalem, ale watpie). niestety w map editorze w ogole nie widac tego mostku a jak odpalam gre wyskakuje blad jak nie z textura to runtime error... dodawal ktos wlasne map icon`y i mial podobny problem? bede wdzieczny za pomoc.

Offline Duen

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 01, 2010, 19:34:29 »
Edytor włącza mi się normalnie, wszystko cacy jednak kiedy chce np. przeciągnąć granicę (tą czerwoną scianę na krańcu mapy) edytor zaczyna myśleć a potem się zawiesza i pojawia się komunikat "brak odpowiedzi". Czy dałoby radę jakoś to naprawić?
Ogólnie to bardzo lubi się tak zawieszać kiedy zaznaczam jakieś miasto lub wykonuję inną czynność.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 19:44:30 wysłana przez Duen »

Offline Runner

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 04, 2010, 15:06:47 »
To może teraz ja podzielę się swoim problemem. Zrobiłem mapę, zapisałem ją i chciałem włączyć grę, niestety nie było mi dane ujrzeć mojego dzieła, bo gra nie chce się uruchomić. Tzn. uruchamia się do czasu "Instalizowania mapy" (czy czegoś w tym stylu). Ma ktoś pomysł jak to naprawić?
Sorry za odkopywanie starego tematu, ale mam ten sam problem + problem2: gdy wygładzam rzekę wyskakuje mi niewysyłajka. Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Offline bartucha555

• Kmieć
  • *
  • Nigdy nie przerywaj swojemu wrogowi, kiedy błądzi
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 17, 2010, 20:55:56 »
czy można dodac dodatkową teksturę do thorgrima-nie chodzi mi tu o podmianę ale o dodanie zupełnie nowej
''Wrogowie, którym grozisz, tworzą armię, wrogowie, których zabijasz, tworzą groby''
Taką Polska stoi racją, na pohybel innym nacjom...

Offline lumpi

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 25, 2010, 18:19:58 »
Mam pewien problem.Mianowicie kiedy próbuje przenieśc jakieś miasto.. nie moge poprostu... wybieram zamki.. klikam lewym na miasto... i albo nie łapie go wcale albo łapie zupełnie coś innego..Jakieś inne miasto... i nie jestem w stanie praktycznie nic przez to zrobić ;/

Offline kamiol98

• Tułacz
  • *
Mapa
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 20, 2010, 15:44:24 »
Cześć.Jak edytować mapę z M&B Warband :D Bo ja nie umiem... Pobierałem Thorgrim Map Editor ale nie wiem jak go zainstalować bo wyskoczył błąd coś tam path jakieś tekstury itp. Wiec jak zedytować mapę w M&B Warband ?
Warband jest najlepszą grą !!

Offline woyo-sensei

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 3
    • Wątek o modzie na oficjalnym forum TaleWorlds
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 20, 2010, 15:58:44 »
Edytor map od Thorgrima nie działa za dobrze z Warbandem. Najlepszy do tego wydaje się obj to txt map converter autorstwa Tul`a. Niestety konwerter działa tylko w jedną stronę i nie można przekonwertować w nim mapy z txt na obj. Żeby zrobić mapę potrzebny ci będzie jakiś program do grafiki 3D typu 3ds max, blender czy wings3d i trochę umiejętności modelowania.

Offline Wambo

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:33:55 »
Witam

I o mapę pytam :P. Mianowicie czy istnieje opcja że wykonam mapę po przez ten edytor w podstawce M&B, a następnie skopiuje jej "kod?" i przeniosę do do Warbanda? Pewna osoba powiedziała mi że to raczej wykonalna lecz chce się upewnić czy nie wystąpią z tym jakieś komplikacje. I oczywiście pytanie czy na tym edytorze da się stworzyć pustynię :)?

EDIT1: Ciekawi mnie jak wykonali mapę do Brytenwaldy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 09:37:10 wysłana przez Wambo »

Offline bocian189

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 18, 2010, 19:48:28 »
Cześć:) ja mam mały problem jak kolega zauważył w pierwszym poście też mam takie błędy ale jak chcę wziąć te ukośniki w drugą stronę tzn. D:\ z takich na D:/ to mi się nie chce instalować

Dziękuję z góry za pomoc:)

Offline acoaco122

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 19, 2010, 08:45:58 »
Bo nie robisz tego podczas instalacji tylko gdy wyskoczy ci takiż o to błąd(ale i tak wtedy zmieniasz na lokalizację pliku/folderu z twojego komputera np. C:/ProgramFiles/Mount & Blade/  zmieniasz na (dysk):\ProgramFiles\Mount & Blade\). Sprawdź obie wersje wiem że któraś działa.
"Aut inveniam viam aut faciam"