Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Co się dzieje z forum

31.08.2018 | Dodał: Dyktator

Wyjaśnienie sytuacji znajduje się na naszym facebooku: więcej

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: War Front (RTS)  (Przeczytany 1691 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jeferiaz

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 0
  • Komisarz ds. Propagandy, Zbrojnego Ramienia Ludu
War Front (RTS)
« dnia: Sierpień 25, 2009, 21:00:36 »
A oto przedstawiam Wam grę War Front. Jest to RTS osadzony w alternatywnym II wojennym świecie. Tak,tak! W grze będziemy mogli wydawać rozkazy autentycznym maszynom z tego okresu jak i prototypowym oraz całkowicie wymyślonym. Grę można nazwać RTS'em Science Fiction. W grze mamy do wyboru 3 frakcje : Amerykanów = Brytyjczyków, innymi słowy aliantów, Sowietów oraz Nazistów. Sowieci posiadają najlepszą i najliczniejszą piechotę, Alianci najwspanialsze samoloty zaś Naziści... dobrze wiecie co - czołgi ;) Każda jednak frakcja jest mocna,każdą dobrze się gra. Mi osobiście najwygodniej gra się Sowietami. Wielkim plusem gry jest AI przeciwnika. Nawet łatwy poziom przeciwnika może czasami zaskoczyć ;) Ja grę nabyłem dziś i gram ze średnimi przeciwnikami,którzy stawiają niezłe wyzwanie! AI jest po prostu rewelką. Możemy zagrać w dwie kampanie niemiecką oraz aliancką (nie wiem czy sowiecka jest do odblokowania po przejściu obu wymienionych wcześniej,ale chyba raczej nie - a szkoda) Wielkim minusem gry jest... a raczej są... słabi reklamowcy... Gra jest baaaardzo mało popularna... kilka miesięcy temu natknąłem się na nią w internecie zupełnie przypadkiem, szukałem, szukałem jej po sklepach od tamtego momentu i znalazłem dzisiaj w sklepie Media Markt za jedyne 19,99 zł (pół roku temu kosztowała jeszcze 69 zł) Co tłumaczy praktycznie ZEROWĄ ilość serwerów w multi, wierze jednak, że dużo osób dzięki mojej krótkiej recenzji zakupi grę i będzie miało ochotę wraz ze mną popykać. Wracając do kampanii... Będziemy mogli na samym początku walczyć o Londyn Nazistami jak i Aliantami. Aliantami będziemy go zdobywać zaś Nazistami eliminować ruch oporu,jest 1000 dzień niemieckiej okupacji stolicy Anglii. Hitler zmarł w zamachu na niego,nowy rząd (wcale nie lepszy ;p) objął władzę i nadal kroczy ku podboju świata,Alianci mają zamiar podbić całą Europę,niezmienny zostaje jednak Stalin. Celem każdej z frakcji jest wybudowanie super-broni która pomoże jej podbić świat. Grafika w grze - miód... totalny miód! Nie ma ona dużych wymagań, a szczegółowość pojazdów, samolotów, budynków itd. przechodzi samą siebie! Gra w większości (nawet na gry-online :O) otrzymała oceny od 7 do 8 a nawet 8,5. I bardzo słusznie... zasłużyła! Przy grze jest po porostu - przednia zabawa - polecam ją każdemu! Każda frakcja jest całkowicie inna, jest balans pomiędzy każdą z nich... No po prostu wypas po maksie...

WYMAGANIA MINIMALNE (wiem, że rzadko co się na nie patrzy, ale nie przystaje nie napisać)
System operacyjny: Microsoft Windows XP Home/Pro
Procesor: 1,8 GHZ Intel Pentium IV lub 100% zgodny
Karta Grafiki: 65 MB pamięci, zgodna z DirectX 8.1
Karta Dźwięku: zgodna z DirectX 8.1
Pamięć: 512 MB RAM
Wolne miejsce na dysku: 1,7 GB (dziwne,że tak mało.. gra jest naprawdę rozbudowana)
DirectX 9.0c

WYMAGANIA ZALECANE (jak na taką grę są bardzo małe, uwierzcie...)
System operacyjny: Microsoft Windows XP Home/Pro
Procesor: 3 GHZ Intel Pentium IV lub 100% zgodny
Karta Grafiki: 256 MB pamięci, zgodna z DirectX 9.0c
Karta Dźwięku: zgodna z DirectX 9.0c
Pamięć: 1 GB RAM
Wolne miejsce na dysku: 1,7 GB (Jak już wspomniałem, dziwne, że tak mało jak na tak rozbudowaną grę)
DirectX 9.0c

Chcesz zbombardować wroga nazistowskim Hortenem?(Tak wiem... Horten wygląda inaczej... mój błąd podeśle Wam jutro screen Hortena) Proszę bardzo! http://www.sztab.com/tapety/galeria/war-front-turning-point-5.jpg
Chcesz ostrzelać wroga Katiuszą lub innymi takimi? Proszę bardzo! http://a248.e.akamai.net/f/248/5462/2h/images.gamezone.com/screens/26/3/47/s26347_pc_44.jpg
A może wynalezione machiny kroczące ? Proszę bardzo! http://i.d.com.com/i/dl/media/dlimage/10/53/33/105333_large.jpeg
Tak wygląda polska okładka gry http://www.ardsoft.pl/images/war_front__punkt_zwrotny_-pc-okladka_2d_pl-400x566.jpg
Chcesz aby IS3 w końcu uczestniczył w wojnie? Proszę bardzo! http://www.miastogier.pl/baza/Encyklopedia/gry/WarFrontTurningPoint_PC/Galeria/war_front__turning_point_pc9.jpg
Wsparcie w postaci spadochroniarzy bardzo się przydaje http://static.gamesradar.com/images/mb//GamesRadar/us/Games/W/War%20Front%20-%20Turning%20Point/Bulk%20Viewer/2007-02-15/WarFront04--screenshot_large.jpg

Zapomniałem dodać... Każda jednostka ma możliwość awansowania. Są 3 poziomy. Jeśli jakiś czołg awansuje na ten 3 poziom, zmieni mu się lufa na grubszą i zakamuflowaną jak karabin snajperski
Jutro zrobię parę screenów piechoty bo na google grafika mało co piechotę widać.

Gra wygląda chaotycznie... "Co?! Machiny kroczące i II WŚ?! Ooo nie!" Nie jest tak jednak... Machin kroczących jest bardzo mało... No nie umiem Wam tego opisać słowami... musicie to mieć!

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 21:20:34 wysłana przez Jeferiaz »

Moje GG - 12485152 Jeśli znów mnie zbanują...

Offline Marat

• Pijus
  • *
Odp: War Front (RTS)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:13:56 »
Jako sympatyk gier tego typu i osoba interesująca się II W.Ś. mam kilka pytań odnośnie tej gry, na początek może te trzy:
Ta gra przypomina bardziej blitzkrieg czy może World in Conflict? Jeżeli żadną z powyższych to napisz jaką grę najbardziej ci ona przypomina.
Czy w tej grze możliwe jest odkrywanie i rozwijanie nowych technologii?
Czy kampania w tej grze polega na wykonywaniu poszczególnych misji, czy mamy zupełną dowolność w rządzeniu naszym państwem?
"– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić kur... i złodziei, mości hrabio"
...rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej

Offline Xasan

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2009, 03:02:39 »
Widziałem tą gre (chyba) na HYPERze, nawet fajna, ale u mnie się będzie ciąć w diabły ;p

Offline Jeferiaz

• Bywalec
  • *
  • Komisarz ds. Propagandy, Zbrojnego Ramienia Ludu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2009, 07:51:42 »
Jako sympatyk gier tego typu i osoba interesująca się II W.Ś. mam kilka pytań odnośnie tej gry, na początek może te trzy:
Ta gra przypomina bardziej blitzkrieg czy może World in Conflict? Jeżeli żadną z powyższych to napisz jaką grę najbardziej ci ona przypomina.
Czy w tej grze możliwe jest odkrywanie i rozwijanie nowych technologii?
Czy kampania w tej grze polega na wykonywaniu poszczególnych misji, czy mamy zupełną dowolność w rządzeniu naszym państwem?

1. Ktoś już gdzieś mówił,że przypomina Blitzkierg,ale ja się z tym nie zgodzę. Mi najbardziej przypomina Comand & Conquer Generals i dodatek do Generalsów : Zero Hour.
2. Tak. Są 3 poziomy technologi, które opracować można w sztabie. 1 poziom mamy już od razu,2 poziom daje nam możliwość budowania lepszych jednostek i to samo z 3. Można wybudować budynek badawczy, gdzie zakupywane są ulepszenia dla armii np.: lepszy pancerz,szybkość
3. Tutaj wykonuje się misje po kolei, nie masz dostępu do każdego z budynków, czyli tak jak w większości RTS'ów. Ale jest tutaj jakaś swoboda... może w dalszych misjach będziesz musiał coś zniszczyć na czas... tego nie wiem,ale w tych początkowych (jestem dopiero w 1 ^^) możesz się po woli uzbrajać

Xsasan > Ja osobiście nie zmieniałem jeszcze ustawień grafiki bo mi się podobają. Jaki masz sprzęt? Tutaj jest bardzo dobra optymalizacja... mój sprzęt jest akurat na "styk" do zalecanych
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 07:54:04 wysłana przez Jeferiaz »

Moje GG - 12485152 Jeśli znów mnie zbanują...

Offline Xasan

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2009, 20:28:10 »
u mnie się na najniższych detalach Mount tnie jak jest bitwa ustawiona na 100 :)  ;p. Mam słabego kompa 2,4 GHz 512 ramu i karde do D***y