Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wątpliwości w sprawie banów/ostrzeżeń i odwołania  (Przeczytany 95856 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pifcio

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Wątpliwości w sprawie banów/ostrzeżeń i odwołania
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 24, 2010, 08:34:54 »
Ja zgłaszam zażalenie do administracji w sprawie warna!!! Nie wiem, a może nie pamiętam za co go dostałem i nie ma go na liście banów, więc nie wiem czy dostałem go za to, że jestem taki fajny, czy może zazdrościcie mi, że jestem taki zajebisty, no innego powodu warna dla siebie znaleść nie potrafię...:P

Ps. Obecność na liście "warnowiczów" jest takie sexi i męskie...:P

Offline Argaleb

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 2
  • Asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 27, 2010, 00:13:43 »
(click to show/hide)

Ważna kwestia. Mój klanowy kolega Maharradzia podczas próby zalogowania się na serwis otrzymał taki oto komunikat. Co ciekawe przy jego randze nie pisze banita, nie miał też wcześniej żadnego ostrzeżenia. O co tu właściwie chodzi?

"Mistrz Świata 2011, Mistrz Polski 2010, Wicemistrz Polski 2011 Mistrz Europy 2012

Offline Daedalus

• Admin Emeryt
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 139
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 27, 2010, 00:55:18 »
Jeden z moderatorów podczas banowania innej osoby dodał ban na IP oraz nazwę hosta, nie zauważając, że dostawcą jest TP SA, czyli że IP jest zmienne. Twój kolega widocznie ma Neostradę, jak tamta zbanowana osoba, i po prostu trafił na ten zbanowany adres. Usunąłem adres z listy banów, więc powinno być wszystko w porządku. Zresztą TP przydzieliłoby Twemu koledze inny IP podczas następnego połączenia z netem, więc i tak ban by go już nie obejmował...

edit: A Twój kolega lepiej niech uważa z tymi darkwarezami, bo dorobi się własnego bana na forum. ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2010, 00:57:42 wysłana przez Daedalus »

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:40:47 »
To że "nie zakminiasz" to raczej nie moja wina. Natomiast dostajesz ostrzeżenie za modyfikację dopisków moderatorskich w poście.

Proud, uważasz że ustawienie Twoich słów w tzw. spoiler jest ich modyfikacją ? To gratuluję, jednocześnie zwracam się do władzy zwierzchniej czyli Sonera o usunięcie ostrzeżenia Kalsiverowi jako zupełnie pozbawionego argumentów.

Offline proud

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:44:24 »
Tak oznaczenie mojego dopisku przez w/w użytkownika w spoilerze "Jakiś spam" uważam za ingerencję weń.

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 160
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 20, 2010, 17:46:09 »
Akurat w tym wypadku nie wypowiem się w sprawie słuszności osta, ale czemu Kalsiver sam o tym nie napisze? Sekretarką jesteś?
Father, forgive me not, for I have sinned!
Now tremble and fear, and mercy have not upon me!

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
  • Piwa: 117
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:09:42 »
Sam dzisiaj zwróciłem uwagę jednemu użytkownikowi w tym temacie: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=5539.0  bo rowniez usunal moj dopisek. Niby napisal, ze przypadkiem i przeprosil, wiec ok. Ale w przypadku Kalsivera, to juz przesada. Widze, ze to czlowiek z refu, wiec moge sie domyslac czemu to zrobil, ale no bez jaj... dodanie uwagi moderatora tego forum do spoilera i napisanie ze spam, to jawne olewanie administracji. To nie jest dobry pomysl na manifestowania swojego niezadowolenia. Warn zasluzony, no niestety.
~Już Cię nie rozumie liżę komuż dupę ale jestem arogancki.Zastawienie wyrazów podobne do tego Jaś jest wysoki ale trochę niski. - acoaco122

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:22:49 »
Akurat w tym wypadku nie wypowiem się w sprawie słuszności osta, ale czemu Kalsiver sam o tym nie napisze? Sekretarką jesteś?
Nie, babcią klozetową. <- żart
Jestem nieżaleznym użytkownikiem tego forum i uważałem/uważam/będę uważał, że ostrzeżenie było na wyrost z braku lepszych argumentów. To, że jesteśmy w jednym klanie nie ma tu nic do rzeczy, bo gdybym nie był w REF też bym napisał to co napisałem.

dodanie uwagi moderatora tego forum do spoilera i napisanie ze spam, to jawne olewanie administracji
Widocznie jeszcze nie znacie oryginalnego humoru Kalsivera ;) Nie uważam również aby jego post miał charakter pretensjonalny, krytyczny czy oskarżajacy Daedalusa, w związku z czym uwagę Prouda również potraktowałbym jako nadgorliwość.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 11:00:56 wysłana przez Kalpokor »

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:30:11 »
Wychodzę z założenia, że jeżeli komuś nie pasuje ostrzeżenie czy ban, to sam o tym pisze, bo to w jego interesie leży. Jeżeli nie, to widocznie nie widzi on w tym problemu i pogodził się z faktem. Kalsiver osobiście nie zgłosił sprzeciwu, więc moim zdaniem nawet nie ma sensu tego rozpatrywać.

Offline Kalsiver

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 26, 2010, 09:39:45 »
Wychodzę z założenia, że jeżeli komuś nie pasuje ostrzeżenie czy ban, to sam o tym pisze, bo to w jego interesie leży. Jeżeli nie, to widocznie nie widzi on w tym problemu i pogodził się z faktem. Kalsiver osobiście nie zgłosił sprzeciwu, więc moim zdaniem nawet nie ma sensu tego rozpatrywać.
No to teraz pisze bo zobaczyłem dlaczego dostałem osta...
Dziwny argument, bo ani nie zosatałem poinformowany przez prouda ani NIKOGO z administracji że dostałem osta ani za co.
Co jest swoim rodzajem dziwne, bo na wszelkich forach jakich byłem dostałem prywatną wiadomość (to chyba nie jest tyle trudu co ?)
Poza tym gdy ostatnim razem czytałem regulamin nie było w nim wstawki o nieingerowaniu w dopiski moderatora (gdzie w tym wypadku były głupim dopiskiem, jakąś wycieczką do mojej osoby niemającą nic wspólnego z tematem "wtrącaniem się w nieswoje sprawy", czyli SPAM. Proud powinien napisać własny post w topicku a nie wykorzystywać mój post, że ma do tego prawo to nie znaczy że musi go nadużywać i pisać pierdoły w moich postach oznaczonych moim nickiem a nie na swoim koncie.)
Prosze mi udowodnić że wpis dotyczący spoilerów został dodany wcześniej jak mój ost, nie zostałem poinformowany o tak znaczących zmianach w regulaminie które przeprowadzacie po cichu by nikt o nich nie wiedział i nagle możecie wykorzystać go na swój sposób .
A treść "dopisku" prouda nie została zmieniona tak poza tym.

Proszę o usunięcie ostrzeżenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 10:23:18 wysłana przez Kalsiver »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline soner

• Ojciec Założyciel
  • Rybałt
  • Piwa: 117
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 26, 2010, 10:26:15 »
Widac na malej ilosci for przebywasz skoro myslisz, ze norma jest wysylanie pmow z informacjami o ostach.
Admini dodaja dopisko do postow, aby np. nie zakłócać bierzacej dyskusji. A jak dodaje, to znaczy, ze ma jakas uwage, a nie ze lubi edytowac posty. Zapisek o usuwaniu zostal dopisany do regulaminu, bo to nie pierwsza sytuacja w ktorej ktos ingeruje w dopiski moderatorow. Poinformowalismy o tym umieszczajac aktualnosc na forum. A moze uwazasz ze lepszym rozwiazaniem byloby wyslanie maili do wszystkich i zaspamowanie wam skrzynek?  Poza tym, skoro bujasz sie po takiej ilosci forach, ze uwazasz za norme wysylanie pmow z informacjami o ostach , to powinienes wiedziec ze ogolnie przyjeta norma jest tez to, ze w dopiski modow sie nie ingeruje.
~Już Cię nie rozumie liżę komuż dupę ale jestem arogancki.Zastawienie wyrazów podobne do tego Jaś jest wysoki ale trochę niski. - acoaco122

Offline Kalsiver

• Hulaka
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 26, 2010, 10:41:41 »
Widac na malej ilosci for przebywasz skoro myslisz, ze norma jest wysylanie pmow z informacjami o ostach.
Admini dodaja dopisko do postow, aby np. nie zakłócać bierzacej dyskusji. A jak dodaje, to znaczy, ze ma jakas uwage, a nie ze lubi edytowac posty. Zapisek o usuwaniu zostal dopisany do regulaminu, bo to nie pierwsza sytuacja w ktorej ktos ingeruje w dopiski moderatorow. Poinformowalismy o tym umieszczajac aktualnosc na forum. A moze uwazasz ze lepszym rozwiazaniem byloby wyslanie maili do wszystkich i zaspamowanie wam skrzynek?  Poza tym, skoro bujasz sie po takiej ilosci forach, ze uwazasz za norme wysylanie pmow z informacjami o ostach , to powinienes wiedziec ze ogolnie przyjeta norma jest tez to, ze w dopiski modow sie nie ingeruje.

Po prostu nie spotkałem się z tak nagminnymi dopiskami w postach... Typu "a ja mam takie zdanie na inny temat".

"A moze uwazasz ze lepszym rozwiazaniem byloby wyslanie maili do wszystkich i zaspamowanie wam skrzynek?"
Tak uważam to za dobry pomysł, wysłania 1 wiadomości o niusie w regulaminie, najlepiej z wyszczególnieniem co się zmieniło od ostatniego razu.
Jedna wysłana wiadomość/email to nie spam. Nie widzę problemów, zresztą po coś jest ten kontakt...

To nie jakiś mod się czepiał że pisanie bez polskich znaków jest "be"? i się ost za to należy ? Śmieszne co ? :D

No, wracając do naszej sprawy prosił bym jednak o zniesienie ostrzeżenia.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline Xarxes

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 08, 2010, 14:26:02 »
Chciałbym zaapelować w sprawie moje ostrzeżenia.

Sprawa wyglądała tak:

Kiedy siedziałem na kiedyś na shoutboxie pewien użytkownik zapytał się mnie czy gram na prywatnych serwerach w World of Warcraft. Wtedy powiedziałem, że gram na prywatnych serwerach,a ta osoba powiedziała, że granie na prywatnych serwerach to piractwo. (tak naprawdę Blizzard zezwala na zakładanie i granie prywatnych serwerów o ile nie pobierają opłat za granie, ale pomyślmy logicznie.... gdyby Blizzard nie zezwalałby na zakładanie serwerów to dawno by ich już nie było) Potem do dyskusji dołączyła się osoba, która w ogóle nie miała styczności z WoWem, a że nie byłem lubianą osobą na forum to powiedziała, że to piractwo chociaż nie wiedziała NIC o WoWie. Potem moderator zobaczył co się działo na shoutboxie i wlepił mi ostrzeżenie. Dlatego uważam, że przez takich "ekspertów", którzy nie mieli prawie wcale styczności z daną grą, albo w ogóle nie mieli, nie powinni się w ogóle odzywać.

Offline Ozwan

• Pijus
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 08, 2010, 16:43:32 »
Nie masz racji kolego. "Prywatne" serwery są łamaniem EULA/TOC.

Only Blizzard or its licensees have the right to host the Game. You may not host or provide matchmaking services for the Game, or intercept, emulate or redirect the proprietary communication protocols used by Blizzard in connection with the Program, regardless of the method used to do so. Such prohibited methods may include, but are not limited to, protocol emulation, reverse engineering, modifying the Program, adding unauthorized components to the Program, or using a packet sniffer while the Program is running.

(iv) facilitate, create or maintain any unauthorized connection to the Game or the Service, including without limitation any connection to any unauthorized server that emulates, or attempts to emulate, the Service. All connections to the Game and/or the Service, whether created by the Game Client or by other tools and utilities, may only be made through methods and means expressly approved by Blizzard. Under no circumstances may you connect, or create tools that allow you or others to connect, to the Game's proprietary interface other than those expressly provided by Blizzard for public use.

Wyciąg z TOSu, źródło: http://www.tosback.org/version.php?vid=357

A tutaj przykład jak bardzo Blizzard zezwala na takie praktyki:

http://www.geek.com/articles/games/blizzard-wins-88-million-from-scapegaming-over-illegal-wow-servers-20100817/

PS. Temat o MMORPG aż kipi od dyskusji o pirackich serwerach Warcrafta i nie widziałem, żeby ktoś jak na razie dostał za to w gębę, mimo wielokrotnego zgłaszania. Trochę konsekwencji, panowie administratorzy.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 16:50:13 wysłana przez Ozwan »

Offline Alkhadias

• Zbrojny
  • *
  • Push humanity forward
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 08, 2010, 16:49:54 »
Proszę, specjalnie zarejestrowałem się na oficjalnym forum WoW i oto wiadomość od jednego z pracowników Blizzarda:

"Yes private servers are against the terms of use and may result in an account closure. "

I tyle w temacie. Warn zostaje.