Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Wielka Bitwa na 100 lecie niepodległości!

18.11.2018 | Dodał: sir Luca

Zapowiedź Grunwaldu 2018 więcej

[Gamescom 2018] - lekko opóźnione podsumowanie

26.10.2018 | Dodał: Eltarek

A w nim m.in. ukazane po raz pierwszy pełne drzewka jednostek, szczegółowe informacje o frakcjach, umiejętności, lista perków i (...) więcej

Echo Tawerny nr. 1

18.10.2018 | Dodał: Dyktator

Pierwszy numer reaktywowanej gazety forumowej już jest :) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Plebiscyt na Gracza Roku 2018

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Bohaterowie NPC i wybór umiejętności (wątek zbiorczy)  (Przeczytany 89579 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Avis

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Rozdawanie skilli bohaterom NPC (wątek zbiorczy)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2009, 14:46:34 »
A ja mam inna filozofie. Od walczenia w oddziale jestem ja i wojsko. NPC zajmuja sie tym, z czym wojsko nie da sobie rady. Na ogol mam 5 NPC, mniejsza o to kto, kazdego w koncu wyszkalam tak samo :)

-NPC1: szkolenie, taktyka, inzynieria
-NPC2 i 3: szkolenie, leczenie ran, chirurgia, pierwsza pomoc
-NPC4: szkolenie, szukania sciezek, tropienie, spostrzeganie
-NPC5: szkolenie, szukanie sciezek, leczenie ran, chirurgia

Slowem wytlumaczenia: 6 osob ze szkoleniem na 10 (ja tez) sprawia ze baaaardzo szybko mam doswiadczona armie i brak umiejetnosci walki u NPC na prawde nie przeszkadza. NPC 2 i 3 sie dubluja, poniewaz chce miec backup medyczny na wypadek, gdyby jeden z nich padl w walce (zwlaszcza na poczatku, kiedy wystawiam ich do walki, zeby nabili sobie expa). NPC 5 dubluje roznych innych npc, poniewaz ma umiejetnosci, ktore uwazam za najwazniejsze dla oddzialu i to dodatkowy backup. Handel biore na siebie, bo nie chce mi sie rozwijach CHA u npc, i tak daze do 30.

A moje pytanie: Jakie umiejetnosci rozwijacie, jak juz macie 30/30/30/30? Bo ja juz powoli dochodze do tego momentu i mysle co dalej. Waham sie miedzy STR, a DEX. INT sie nie przydaje do niczego, a CHA zwieksza wielkosc oddzialu, ale malo to przydatne, bo renown daje znacznie wiecej. No i nie wiem czy lepiej STR dla HP, czy DEX dla lepszego machania bronia i biegania, co radzicie?

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2009, 15:18:47 »
Ja daje DEX bo dla łucznika szybkość jest niezwykle istotna ;) (łuk rox, kusza sux ;] )

Offline Kalpokor

• Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2009, 15:29:51 »
AVIS to który masz już poziom? Ja mam 41 i dalej to już cholernie długo czeka się na awans. Co do tematu to ja poza przywódzczymi mam handel, taktyka inżynieria tez powoli przejmuję(czytanie książek), pozostali bochaterowie to jeremus(leczenie), borcha(zwiad itp) i alayen(łupienie). Jeremus i borcha to co im zostanie z punktów to daje w szkoloenie.

Offline Canaris

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2009, 15:37:23 »
Ja aktualnie gram ekipa taka :

Katrin - handel plus całkiem spoko wojowniczka
Jeremus - lekarz pełną gebą , mimo kiepskich umiejętności bojowych całkiem nieźle radzi sobie w walce
Deshavi - tropienie i faszerowanie wrogow z łuku
Nizar
Bunduk  
Klethi

u siebie pakuje w prisoner managment i wszystko to czego nie można rozwijac u NPC

mam 34 lvl i leci powoli jak cholera ;P
You can run but you will only die tired !!! :>

Offline OldSkull

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2009, 18:18:02 »
NAJOPTYMALNIEJSZE ZESTAWIENIA BOHATERÓW NPC W ODDZIALE
jakie? albo coś jest optymalne albo nie.

Mo skład:
Alayen (rzeźnik + trener)
Firentis (rzeźnik + trener)
Artmenner (bardzo ważny! ma inżynierię + trener)
Klethi (już 2 razy mi odchodziła, ale i tak nieźle walczy + trener)
Rolf (rzeźnik + trener)
Ymira (lekarz + walka)
Jeremus (lekarz)
Bunduk (fajny, pieszy kusznik ;) z bliska też robi niezłą rzeź, przydatny przy oblężeniach)
Baheshtur (taki sobie, walczy i szkoli)
Lezalit (walczy i trenuje)
reszta o ile się akurat nie kłócą (poza Nizarem, oprócz tego Katrin i Matheld też pewnie kiedyś wylecą)

Postacie walczące najszybciej się rozwijają mając broń dwuręczną, powyżej pewnego poziomu dużo ładuję im w Trainer - armia mi się sama szybciej rozwija. Do czasu zdobycia wysoiego poziomu podbijam power strike, weapon master (do 3-4) i riding (do 3-4).

Sam ładuję w power strike, trainer, riding, wound treatment (ile to już razy zostawałem tylko z NPCów w dobrym stanie ;) ), weapon master (do 4), leadership (7), itd. teraz mam już 5 wolnych punków i nie mam pomysłu na co je zużyć ;) Może w końcu wypróbuję ten zachwalany łuk

Offline Horuss

• Tułacz
  • *
  • 76ers fan
    • Philadelphia 76ers & Andre Iguodala Fansite
Odp: Bohaterowie NPC i wybór umiejętności (wątek zbiorczy)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2009, 16:51:34 »
Witam.
Mam pytanie dotyczące umiejętności oddziału.

Zgodne z tym co pisze w poradniku:
Umiejętności oddziału - umiejętności te mają wpływ na cały oddział, lecz mogą je posiadać towarzyszący nam w danej chwili bohaterowie NPC, o ile nie są poważnie ranni, czyli ich "punkty zdrowia" nie są czerwone

Do tej pory myślałem, że kumulują się, czyli jak na przykład mój dowódca ma Inżynierię na 5, mam w oddziale Artimennera z Inżynierią również 5, to w sumie mój oddział ma Inżynierię 10. Jednak pewna rzecz zwróciła moją uwagę: w oknie oddziału przy Umiejętnościach oddziału każda cecha występuje tylko raz, u tego, kto ma najwyższy współczynnik, a inne postacie, które też tą zdolność mają, ale mniejszą niż inna, to nie jest ona przy nich wymieniana.
Czyli z tego wynika, że nie kumulują się, tylko liczy się ten, co ma najwięcej, tak ?

I jeszcze jedno pytanie: co w umiejętnościach oddziału oznacza w nawiasie (+x) ? To jakiś bonus ? Z czego on wynika ?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi
pzdr

Offline Kuroi

• Bywalec
  • *
  • Who's bad? Who's bad? Who's bad?! I AM BAD!!
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2009, 16:53:00 »
Na forum było już o tym multum razy. Umiejętności się nie[/b] kumulują.

Offline Horuss

• Tułacz
  • *
  • 76ers fan
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2009, 17:13:21 »
Dzięki.
A teraz prosiłbym o odpowiedź na drugie pytanie, gdyż mnie to bardzo zastanawia. Nie mam w ekwipunku żadnych książek, więc nie wiem, z czego ten bonus wynika.

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2009, 21:07:01 »
Dzięki.
A teraz prosiłbym o odpowiedź na drugie pytanie, gdyż mnie to bardzo zastanawia. Nie mam w ekwipunku żadnych książek, więc nie wiem, z czego ten bonus wynika.
Książki dzielą się na takie, dzięki której wiedza wzrasta o punkt po jej przeczytaniu (wtedy możesz ją sprzedać lub wyrzucić).
Oraz takie, które dają bonus do danej umiejętności, gdy jedynie posiadasz ją w ekwipunku.
Prawdę mówiąc nie spotkałem się byś nie posiadał takiej książki w ekwipunku, a jednak miał z niej bonus. Może to jakiś błąd gry?!

Jedna umiejętność w pewnym sensie się kumuluje - jest to Szkolenie. O ile nie wzrasta poziom szkolenia, to jednak postaci posiadający umiejętność szkolenia mają wszyscy wpływ na ilość punktów doświadczenia, jakie oddział uzyskuje co dziennie o północy.
Więc warto inwestować w tą umiejętność więcej niż jednej postaci, oczywiście nie zapominając o pozostałych umiejętnościach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 21:09:52 wysłana przez pc_maniac »

Offline Horuss

• Tułacz
  • *
  • 76ers fan
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 11, 2009, 21:58:53 »
O, uwaga o szkoleniu bardzo przydatna, dzięki. A co do tych bonusów: nie czytałem jeszcze żadnej książki, kupiłem jedną niedawno, ale już wcześniej (tylko u dowódcy) są te (+x) przy umiejętnościach w oknie oddziału - dlatego też o tym piszę, gdyż zaintrygowało mnie to, a podobnego czegoś na forum nie znalazłem

Offline Antoni

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2009, 10:36:53 »
Wklejalem niedawno tabelke z tymi bonusami, poszukaj jej.

Offline pc_maniac

• Opój
  • *
  • Piwa: 1
    • Polish Builders Community
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 12, 2009, 10:46:09 »
Chodzi o ta tabelkę?
Points     Bonus
0-1 pts    (+0)
2-4    (+1)
5-7    (+2)
8-9    (+3)
10    (+4)

Offline Horuss

• Tułacz
  • *
  • 76ers fan
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 12, 2009, 16:14:28 »
Dobra, już rozumiem. W tym temacie, gdzie ta tabelka jest (http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=2243.0) jest to wyjaśnione - po prostu poziom umiejętności innych wpływa w pewnym stopniu na zdolności najlepszego w oddziale w danej statystyce. Czyli można powiedzieć, że statystyki nie kumulują się, ale za to te punkty nie są do końca zmarnowane, gdyż dają jakiś bonus do najwyższego stata w oddziale

Offline Danaios

• Kmieć
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2009, 08:54:00 »
Jaki jest najlepszy konfig bohaterów do walki konnicą?

Offline MiGu

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2009, 15:40:29 »
czy npc kłuciliby sie w odziale i odchodzili gdybym mial wszystkich??