Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Wielka Bitwa na 100 lecie niepodległości!

18.11.2018 | Dodał: sir Luca

Zapowiedź Grunwaldu 2018 więcej

[Gamescom 2018] - lekko opóźnione podsumowanie

26.10.2018 | Dodał: Eltarek

A w nim m.in. ukazane po raz pierwszy pełne drzewka jednostek, szczegółowe informacje o frakcjach, umiejętności, lista perków i (...) więcej

Echo Tawerny nr. 1

18.10.2018 | Dodał: Dyktator

Pierwszy numer reaktywowanej gazety forumowej już jest :) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Plebiscyt na Gracza Roku 2018

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Ankieta weryfikacyjna

Zagłosowałem
Zagłosowałem

Autor Wątek: Plebiscyt filmowy na stulecie niepodległości  (Przeczytany 665 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • Piwa: 799
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Plebiscyt filmowy na stulecie niepodległości
« dnia: Listopad 09, 2018, 17:57:46 »
Choć pierwszy pokaz filmowy na ziemiach polskich miał miejsce w roku 1896, a najstarszy zachowany do dziś polski film – Pruska kultura – pochodzi z 1908, to nie da się ukryć, że nasza kinematografia przeszła niesamowicie dynamiczny rozwój po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.

W związku z tym, chciałbym w ramach stulecia odzyskania niepodległości zorganizować plebiscyt dedykowany kinematografii polskiej. W plebiscycie znajduje się sześć kategorii:

Najlepszy film
   Najlepszy reżyser
   Najlepszy aktor
   Najlepsza aktorka
   Najlepszy serial
   Najgorszy film

Plebiscyt będzie podzielony na dwie fazy: fazę nominacji, gdzie każdy user może nominować maksymalnie 3 dowolne polskie filmy/reżyserów/aktorów w dowolnej liczbie kategorii (nie ma obowiązku nominowania w każdej). W drugiej fazie wybieramy w głosowaniu spośród dwóch pozycji, które uzyskają najwięcej nominacji.

Faza nominacji potrwa do 18 listopada godzina 23:59. Aha, i jeszcze jedno: zachęcam do motywowania swoich wyborów w jakiś sposób. Nie jest to wymagane, ale przewiduję nagrody dla dwójki spośród tych, którzy dopiszą coś poza samymi tytułami do swoich nominacji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 12:06:24 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 577
Odp: Plebiscyt filmowy na stulecie niepodległości
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2018, 18:41:17 »
Lubię obejrzeć od czasu do czasu dobry film i wypowiadać się na temat filmów. Mój zasób obejrzanych filmów jest jednak bardzo mały szczególnie jeśli chodzi o klasykę kina a o polskie kino już w ogóle. Bardziej to wypadkowa złożona z przypadkowych filmów, które akurat wpadły mi w ręce. Nigdy szczególnie nie miałem ciśnienia aby koniecznie poznawać klasykę (głównie z powodu rozczarowań) jak i mniejsze produkcje (głównie z powodu braku chęci ich szukania i czystego lenistwa) Stąd będziemy działać na skromnej filmotece zaledwie około 30 filmów. Jednak skoro taki temat powstaje to się wypowiem - czemu nie. Lubię się wypowiadać. Lista filmów na filmwebie pozwoliła mi przefiltrować moje obejrzane filmy i wyciągnąć wnioski. Przyjąłem oczywiście swoje kryteria.

Najlepszy film - Dzień Świra Po przejrzeniu moich obejrzanych filmów produkcji polskiej to jedyny sensowny wybór. Powstało parę produkcji, które trzymało wysoki poziom (szczególnie w ostatnich latach) jednak Dzień Świra pozostanie dla mnie największym klasykiem. Ponadczasowy wydźwięk tego filmu jak i specyficzny groteskowy humor tego filmu bardzo mi się podobają. Jest to jeden z nielicznych filmów i na ten moment jedyny polski, który sobie przypominam, który obejrzałem kilkakrotnie i jeszcze nie raz mógłbym do niego wrócić. A w moim przypadku to wyjątkowe bo jestem raczej typem, który obejrzy, przemyśli, da swoją opinię i raczej się już nie cofa wstecz aby obejrzeć ponownie film. Więc wybór jest jeden.

Najlepszy reżyser - Juliusz Machulski Po przejrzeniu moich filmów uświadomiłem sobie, że poza Machulskim, Smarzowskim i Vegą to z polskich produkcji widziałem tylko po jednym filmie danego reżysera. Mogło się zdarzyć, że widziałem więcej ale skoro nie pamiętam to coś już znaczy. Wybór więc jako, iż notowania Smarzowskiego spadły diametralnie po Klerze a Vega raczej nie wchodzi w rachubę - padł na Machulskiego. Mimo, iż jego filmy nigdy nie zebrały u mnie jakieś wybitnej oceny to każdy film był oceniony przeze mnie bardzo przyzwoicie i po prostu dobrze się przy nim bawiłem. Zważając na to, że to jedyny reżyser, którego pamiętam abym obejrzał parę filmów a konkurent Smarzowski zaorał się ostatnio a Patryka Vegi nie rozważam - to wybór był jeden. Czy jestem z niego zadowolony czy nie to już ciężko stwierdzić ale to jedyny wybór, który w moim przypadku ma autentycznie sens.

Najlepszy aktor - Marek Kondrat po raz kolejny wybór bardziej z konieczności niż z realnego poglądu na całokształt pracy aktorskiej tego Pana. Kojarzę paru aktorów, którzy zagrali w paru produkcjach jakie oglądałem ale żadnego nie dałbym na piedestał. Marek Kondrat zaś i jego rola przypadły mi niesamowicie do gustu i zapadły mocno w pamięć a więc zdecydowałem się po prostu autoratywnie oprzeć się na widzimisie po jednej produkcji, którą na momencie pamiętam z tym aktorem.

Najlepsza aktorka - Agnieszka Więdłocha nie będę owijał w bawełnę żadna rola kobieca nie zapadła w pamięć wystarczająco abym mógł od ręki ją podać. Po dłuższym grzebaniu w pamięci wyszła mi Boczarska za Sztukę Kochania ale stwierdziłem, że skoro grzebałem na siłę to widocznie coś nie do końca jest na rzeczy tym bardziej, że chciałem aby moje oceny były najbardziej subiektywne a nie kierowane chłodną kalkulacja na zasadzie, że tutaj wypadało by coś dać. Postanowiłem więc wybrać najprostsze kryterium czyli przyjemność z oglądania. Obejrzałem kilka produkcji z rzeczoną Panią, każda z nich była w najlepszym przypadku zjadliwa. Każdą jednak z nich oglądało mi się po prostu przyjemnie. Dlaczego? To już pozostawiam do domysłu każdemu z osobna. Wybór kontrowersyjny ale bardzo dobrze bo za mało kontrowersji jak na mnie do tej pory w tym poście. Do tego to była pierwsza osobą, która przyszła mi do głowy i ta myśl była przyjemna.

Najgorszy film - Porady na zdrady tutaj było sporo kandydatów ale nie wiedziałem jakie kryterium przyjąć. Ostatecznie przyjąłem proste kryterium - film, który Cię najbardziej irytował podczas oglądania i miałeś zamiar po prostu zbić ekran i napluć jeszcze na niego. Po przyjęciu kryterium został ten film. I szczerze mówiąc dla mojego zdrowia psychicznego nie chcę mi się o nim nawet pisać. A to świadczy, że wybór raczej jest trafiony.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 18:57:37 wysłana przez ^IvE »

Offline McAbra

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 48
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Totalwar.ORG.PL
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2018, 18:59:58 »
Najlepszy film

• Jak rozpętałem II Wojnę Światową
  • C.K. Dezerterzy
  • Dzień Świra 

Najlepszy reżyser

• Polański - za Rzeź i Chinatown - chyba najlepsze filmy jeśli chodzi o sukces poza krajem. Kieślowski co prawda też znany za granicą, ale filmy na pewno trudniejsze w odbiorze, zwłaszcza dla współczesnego widza;
  • Machulski - może nie zawsze najlepiej oceniany przez krytyków, ale mi się zawsze jego filmy podobały, od Seksmisji przez Vabank po Vinci i Kołysankę;
  • Bagiński - za Legendy Polskie.

Najlepszy aktor

• Boguś Linda - bo tak;
  • Marek Kondrat - za główne role w CK i Dniu Świra;
  • Janusz Chabior - mistrz drugiego planu.

Offline Romanow

• Pijus
  • *
  • Piwa: -2
  • "Lepiej zostać ranionym niż ranić innych"
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2018, 20:41:07 »
Najlepszy Film
Wołyń
Gdy byłem w kinie film wywarł na mnie duże emocje i jakoś trafił do mnie mój faworyt
  C.K. Dezerterzy
Przyjemna Polska komedia  :D

Najlepszy Reżyser
Wojciech Smarzowski
Ukazuje jak mało kto realizm na ekranie

Paweł Pawlikowski

Najlepszy aktor
Bogusław Linda
Michał Żebrowski
Daniel Olbrychski

Najlepsza aktorka
Joanna Kulig

Najgorszy film
Historia Roja
 Film w założeniu bardzo fajny ale wykonanie pozostawiło wiele do życzenia i męczył podczas seansu
Najlepszy serial
1920 Wojna i miłość
Polskie drogi
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 00:58:03 wysłana przez Romanow »
Major 1 Pułku Ludowego Wojska Polskiego

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 25
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2018, 08:08:31 »
Brakuje mi jeszcze najlepszego serialu :<
Najlepszy film - Jak rozpętałem II w.ś. (dla mnie dobra komedia to taka, którą oglądasz 10 razy, a nadal cię bawi - świetne żarty, które się nie nudzą nawet po latach dla odbiorcy w każdej grupie wiekowej)
Reżyser - Vega - za serial Pitbull, dla mnie mistrzostwo świata
Aktor - Grabowski - niewielu jest aktorów, którzy potrafią zagrać różne role - za młodego kojarzyłem go głównie jako Ferdka Kiepskiego czy właściciela firmy z kariery Nikodema Dyzmy. Jak trochę urosłem i zacząłem oglądać coś innego niż tylko komedie to pyk, rola Goebelsa w Pitbullu czy jako ksiądz w Pułkowniku Kwiatkowskim. Gość ma wygląd i zagra bardzo dobrze każdy możliwy charakter.
Najlepszy serial - Pitbull - stary, dobry serial dla facetów. Do tego ukazywanie problemów prywatnych ludzi z "Fabryki". Wydaje mi się, że dłuuugo żaden inny serial polski nie zastąpi tego miejsca na mojej prywatnej liście
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2018, 13:34:01 wysłana przez jurdas »
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline Trojan

• Opój
  • *
  • Piwa: 56
  • "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu"
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2018, 10:22:54 »
Najlepszy film:

Jak rozpętałem drugą wojnę światową

Killer
Jarzębina Czerwona

Najlepszy reżyser:
Roman Polański
Juliusz Machulski
Łukasz Palkowski

Najlepszy aktor:

Janusz Gajos
Maciej Stuhr
Marek Kondrat

Najlepszy aktorka:
Teresa Lipowska
Anna Dymna
Krystyna Feldman

Najgorszy film:
Bejbi Blues
Kobiety Mafii
Historia Roja

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 136
  • a.k.a. Rudy Karzeł
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2018, 11:34:27 »
Nie oglądam zbyt dużo filmów, a jeśli już to tylko komedie, więc za dużo się nie znam w temacie :D Ale zgodzę się z IvEm, że najlepsze filmy to takie, do których chce się wracać i które podobają się za każdym razem. W moim wypadku są to:

1. Miś
2. Dzień Świra
3. Seksmisja

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2018, 11:50:16 »
Prawdę mówiąc, seriale nie przyszły mi do głowy, kiedy planowałem ten plebiscyt. Mają o wiele krótszą historię, pojawiły się dopiero w latach 60. i skierowane były wtedy głównie do dzieci (Bolek i Lolek, Jacek i Agatka, Zaczarowany ołówek). Dopiero w drugiej połowie lat 60. pojawiło się coś skierowanego do szerszej publiki wiekowej dzięki wczesnym projektom telewizyjnym Barei plus Czterem pancernym i psie.

Niemniej, jeśli jest zainteresowanie, to można taką kategorię dodać. Chcielibyście wybierać też najlepszy serial?

Offline Kradus

• Admin Junior
  • Zbrojny
  • **
  • Piwa: 364
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2018, 19:08:34 »
Tak, chcemy seriale.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Odp: Plebiscyt filmowy na stulecie niepodległości | Nowa kategoria
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2018, 19:35:43 »
No dobra, to dodajmy szóstą kategorię w postaci seriali. Deadline'u wydłużał nie będę, wyślę tylko PW tym co głos już oddali z informacją o nowej kategorii. Przy okazji, tutaj są moje nominacje. Nie miałem jeszcze czasu wytłumaczyć każdej ani zastanowić się nad serialami, także to dopiszę w wolnym czasie.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2018, 19:18:47 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 384
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2018, 20:29:26 »
Najlepszy film - Pamiętnik znaleziony w Saragosie
Najlepszy reżyser - Stanisław Bareja
Najlepszy aktor - Jan  Himilsbach
Najlepsza aktorka - Katarzyna Figura
Najgorszy film - Smoleńsk
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2018, 20:30:35 wysłana przez Octavian »

Offline Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 319
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2018, 22:27:21 »
Najlepszy film: Tak jak napisali moi przedmówcy, musi to być takie dzieło, do którego chce się wracać i nie nudzi oglądając go po raz kolejny. Jest kilka takich filmów w moim prywatnym rankingu, ale bezsprzecznie numerem jeden są dwie produkcje: "Prawo Ojca" i "Poranek Kojota".
Najlepszy reżyser: Tutaj wybór jest ciężki, ale skoro można nominować więcej niż jednego, to: Pasikowski, Smarzowski i Machulski. Pierwszy z nich przede wszystkim za "Demony wojny wg Goi" oraz "Operacja Samum". Oczywiście takie filmy jak "Psy", "Reich" czy najnowszy "Pitbull" też były świetne. Smarzowski za filmy, które nie są w odbiorze takie banalne, to mocno szanuję. A Machulski ? Może w ostatnich latach troszkę zszedł poziomem w dół, ale dla mnie to dalej top jeśli chodzi o komedie.
Najlepszy aktor: Marek Kondrat, Janusz Gajos i bardzo niedoceniany, a według mnie genialny - Jacek Braciak.
Najlepsza aktorka: Jakoś nigdy żadna aktorka swoją grą mnie nie porwała, dlatego to pomijam.
Najgorszy film: Hmm, kolejny trudny wybór. :D Wskażę jednak na "Historia Roja".

Najlepszy serial: Dom, Miodowe Lata i 13 Posterunek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 18:50:14 wysłana przez Kamillo18 »

Offline Stachu Jones

• Pijus
  • *
  • Piwa: 61
  • Pułkownik 1. Pułku Piechoty Socjalistycznej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2018, 12:16:06 »
Najlepszy film         - Kac Wawa
Najlepszy reżyser    - Patryk Vege(Hehe papryka wege :D)
Najlepszy aktor       - Tomasz Karolak
Najlepsza aktorka   -  Katarzyna Cichopek
Najlepszy serial       - M jak Miłość
Najgorszy film        -Kler(Ten film to jest ateistyczna propaganda)

,,Skacz złapie cię"- Illiew do Piotra ,,Magika" Łuszcza 26 grudnia 2000.

Offline ChinskiWoj

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 3
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2018, 14:23:17 »
Najlepszy Film - 1.Jak rozpętałem drugą wojnę światową(cała trylogia). 2.Sami swoi(ale tylko cz.pierwsza)3.U Pana Boga za pieciem(cała trylogia)
Najlepszy reżyser- Andrzej Wajda
Najlepszy aktor: 1.Franciszek Pieczka(chyba polski rekordzista pod wzgledem długości aktywności na scenie,został odznaczony Orderem Orła Białego)
2.Piotr Fronczewski
Najlepsza aktorka-Irena Kwiatkowska[Kobieta pracująca ;)]
Najlepszy serial-Janosik
Najgorszy film- "Na układy nie ma rady"-chyba jeden z najgorszysz filmów w histori polskiego kina oraz najgorszy ,na którym byłem w kinie. Naprawdę wielką trudność sprawiło mi dotrwanie do końca seansu.  (bilety miałem za free ,dlatego na to poszedłem)

« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 14:31:09 wysłana przez ChinskiWoj »

Online sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Paladyn
  • Piwa: 144
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2018, 14:53:52 »
Najlepszy film:
  • Seksmisja
  • Dzień świra
  • Jak rozpętałem II Wojnę Światową
Najlepszy reżyser:
  • Juliusz Machulski
  • Marek Koterski
Najlepszy aktor:
  • Franciszek Pieczka
  • Marek Kondrat
  • Jerzy Stuhr
Najlepsza aktorka:
  • Pola Raksa
  • Anna Dymna
Najlepszy serial:
  • Czterej Pancerni i Pies
  • Bolek i Lolek
Najgorszy film:
Za dużo ich, żeby na coś się zdecydować...
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"