Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Nabór do redakcji

19.07.2018 | Dodał: Dyktator

Gazetka forumowa "Echo Tawerny" powraca! więcej

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Dodać Wioskę na czas trwania fazy ligowej?

Tak
34 (61.8%)
Nie
21 (38.2%)

Głosów w sumie: 55

Autor Wątek: [PP18] Wioska w 2018?  (Przeczytany 1432 razy)

Opis tematu:

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 784
Odp: [PP18] Wioska w 2018?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 09, 2018, 14:03:13 »
IvE, ja Ciebie szanuję, ale często masz tak, że wyłączasz mózg i dajesz kierować emocjom ;) Większość tego, co napisałeś, to po prostu pokrzykiwania bez poparcia w faktach, choć pewnie wynika to z tego, że sceny już za bardzo nie obserwujesz. A pokazuje to chociażby tekst o IG. Jeszcze może powielisz tekst o tym, że teraz nawet IG świeci pustkami i to znak, ze Native umiera? Oczywiście to nieprawda, bo większość gra teraz w trybie matchmakingu. Ale to Azorek już gdzieś wyjaśniał, bo tam gra regularnie.

Dalej - jako administrator mam dostęp do tych głosów i mogę się założyć, że około połowy osób głosujących za Wioską, nawet nie zagra w PP. Dalej - bumpy to nie jest żaden glicht (poza tym wystarczy mieć włócznię, by takiemu nie dać wjechać, a to że jest to właśnie uroki Native - ten moduł na tym polega, że są 3 klasy, które grają równocześnie, a nie na ucinaniu któreś z nich, bo ktoś nie ogarnia, co się dzieje). Niby czemu miałby być? Pokaż też jakiegoś "postronnego obserwatora", o którym mówisz, bo aktualnie rzucasz wymyślonymi "faktami".

Kampienie - to jest Twój sposób? Jak ktoś jest słabszy, to jest słabszy. Dawanie opcji do irytującej gry (bo druga strona, która musi z kamperami walczyć będzie miała odebraną przyjemność z gry) to nie jest rozwiązanie. Bo Twoim tokiem myślenia, to może dajmy słabszym grać Khergitami, żeby mogli sobie radośnie jeździć łucznikami konnymi i nękać przeciwnika. Może ugrają rundę lub dwie więcej, a przy okazji zrujnują grę innym. Poza tym, jak sam zauważasz, to więcej będzie drużyn tych słabszych najprawdopodobniej. A ile będzie drużyn silnych? SRC, coś, co powstanie z PE (może nawet dwa teamy, bo jeszcze Typy?), IW? I to tyle chyba. Więc i tak drużyny bez perspektyw na wygraną będą grać głównie między sobą, na równycch warunkach.

Offline Maciek.

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 134
  • #FreeRilv
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 09, 2018, 16:58:42 »
K A B A R E C I K
W wieku siedemnastu lat zostałem raperem

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:09:23 »
wioska to mapa godna plebsu z nw, pozdrawiam

Offline Laalaa

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 71
  • Lanos to mój ulubiony deludżowiec
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:15:56 »
Jak dla mnie to jeśli wioska ma być mapą dodatkową na której gra się tylko za zgodą obu drużyn to co za problem żeby ją dodać?

(click to show/hide)

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 305
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:20:37 »
A czemu za zgodą nie dodać zrujnowanego fortu, areny czy leśnej kryjówki? Jak oba teamy chciałby grać na arenie to czemu by nie :)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • Piwa: 718
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2018, 18:24:00 »
Osobiście jestem generalnie przeciwko nawet braniu pod uwagę Wioski, ale...
Jeśli tak bardzo chcecie oddawać hołd starym mapom i niby gramy 4fun, to czemu nie zrobicie jednego weeku w fazie ligowej, gdzie z ustalonej przez administrację puli kilku starych map nieobecnych na turnieju drużyny wybierają jakie chcą grać? Powiedzmy Ruiny, FbtR, Wioska czy coś tam innego.
Tak jak piszę, jestem przeciwny nawet dodaniu samej Wioski, a więc ten pomysł wyżej też niespecjalnie mi się podoba, ale próbuję ustalić przy pomocy tej propozycji - jeśli za dodaniem Wioski ma stać "hołd dla starych map" - czemu akurat mamy dodawać Wioskę?
Grałem tę mapę co najmniej kilka razy, jako konny i inf, jako zwykły gracz i dowódca, turniejowo i treningowo, i zawsze mnie gra na tej mapie męczyła.

A czemu za zgodą nie dodać zrujnowanego fortu
Bo Twoim tokiem myślenia, to może dajmy słabszym grać Khergitami, żeby mogli sobie radośnie jeździć łucznikami konnymi i nękać przeciwnika.
Poprawcie mnie jeśli się pomyliłem, ale czy pierwszy w historii polskiej repry mecz na NC nie był z UK Khergitami na Zrujnowanym forcie? Jeśli tak, to mamy powód, żeby oddać hołd mapie i frakcji ^^
Broń to atrybut wolnego człowieka ~pewna posłanka PiS
Broń w domu i przeszkoleni domownicy to najpewniejsza gwarancja naszego bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego. To racja stanu Rzeczypospolitej i dobrze rozumiany interes narodowy ~pewien poseł PiS

Offline Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 274
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2018, 19:02:17 »
Osobiście jestem generalnie przeciwko nawet braniu pod uwagę Wioski, ale...
Jeśli tak bardzo chcecie oddawać hołd starym mapom i niby gramy 4fun, to czemu nie zrobicie jednego weeku w fazie ligowej, gdzie z ustalonej przez administrację puli kilku starych map nieobecnych na turnieju drużyny wybierają jakie chcą grać? Powiedzmy Ruiny, FbtR, Wioska czy coś tam innego.
Tak jak piszę, jestem przeciwny nawet dodaniu samej Wioski, a więc ten pomysł wyżej też niespecjalnie mi się podoba, ale próbuję ustalić przy pomocy tej propozycji - jeśli za dodaniem Wioski ma stać "hołd dla starych map" - czemu akurat mamy dodawać Wioskę?
Grałem tę mapę co najmniej kilka razy, jako konny i inf, jako zwykły gracz i dowódca, turniejowo i treningowo, i zawsze mnie gra na tej mapie męczyła.
Poprawcie mnie jeśli się pomyliłem, ale czy pierwszy w historii polskiej repry mecz na NC nie był z UK Khergitami na Zrujnowanym forcie? Jeśli tak, to mamy powód, żeby oddać hołd mapie i frakcji ^^
Szczerze mówiąc głos swój oddałem, aby spełnić obywatelski obowiązek, ale jak wspomniał Dyktator - wypowiadają się osoby, które w turnieju nie wezmą, albo nie wiedzą czy wezmą udział. Do tego drugiego grona z pewnością zaliczam się ja.

Pogrubiłem to co jest istotne w poście Lwa - można zrobić powrót do starych map np. w pierwszej kolejce, bo ona nie jest aż tak kluczowa dla późniejszej fazy turnieju i nikt nie będzie miał o to pretensji w zasadzie (chyba).

A po drugie, proponuję, aby po zapisaniu się drużyn zrobić zebranie z przedstawicielami danych zespołów - po jednym z teamu i omówić tą kwestię, bo zapewne jakieś osoby pokroju Riveta, co nienawidzi Nativa oddali tutaj swój głos i z podnieceniem oczekują dramy w temacie PP, aby móc powiedzieć "I co januszki, widzicie, NW nie jest takim rakiem jak Native".

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Utracjusz
  • *
  • Piwa: 42
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2018, 00:49:53 »
Mówcie, co chcecie, ale nieważne czy to mecz, czy zwykłe granie na serwerze, żadne mapy jak Wioska i FbtR nie dają mi takiej satysfakcji z grania.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Habrak

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 9
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2018, 02:04:59 »
Zróbmy tak jak to było w WSC2 i paru innych turniejach. Oddzielny temat do omówienia map, zaprezentowania swoich nowych i starych propozycji, potem po zapisaniu drużyn będziemy pisać co mają do powiedzenia osoby, które faktycznie powinny mieć coś do powodzenia.

Bawi mnie też trochę fakt wypinania się na nowości przez niektórych tutaj obecnych. Czy pomyślałby ktoś kiedyś żeby w jakimś turnieju topowe drużyny CS'a głosowały nad zagraniem 'starego dusta' albo 'aztec'? Nie, bo czasy się po prostu zmieniają i ja jestem za tym, aby nasza mała, polska społeczność Warbanda nie robiła z siebie jakiejś dziwacznej zielonej wyspy.

[wiem, że zaraz wyskoczy jakiś forumowy wojownik z bagnetem albo inną szabelką i powie żeby nie porownywac sie do takich gier jak cs ;) ]
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.

Offline Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2018, 09:22:50 »
Bawi mnie też trochę fakt wypinania się na nowości przez niektórych tutaj obecnych. Czy pomyślałby ktoś kiedyś żeby w jakimś turnieju topowe drużyny CS'a głosowały nad zagraniem 'starego dusta' albo 'aztec'? Nie, bo czasy się po prostu zmieniają i ja jestem za tym, aby nasza mała, polska społeczność Warbanda nie robiła z siebie jakiejś dziwacznej zielonej wyspy.
Szczerze, to nie do końca Cię tutaj rozumiem. Trochę to brzmi jak tekst głoszony przez niektórych ludzi typu "nie bądźmy polscy, bądźmy europejscy, bo jesteśmy w UE". W zbiorze map są te, które są używane w turniejach międzynarodowych + dodano Nord Town i toczy się tutaj debata na temat Wioski (i ew. Szturm na Port w wersji v1.1). Chyba, że chodzi Ci o dodanie map z WNL`a, w którym PE zajęło drugie miejsce (sprzed 2 lat jak pamiętam), gdzie część map była tak idiotycznie stworzona, że czekało się tylko, by zagrać na nich mecz i zapomnieć o nich, bo przed ich wydaniem nikt ich zapewne nie tetował.
Przypomnę Ci też, że PP gdzieś od 2014 roku jest ideą, która ma na celu wyłonić najlepszy zespół, a nie klan polskiej sceny. ZESPÓŁ ! Udział biorą różnego rodzaju twory utworzone na potrzeby turnieju. Większość z tych osób nawet nie ma pojęcia, że Azan, Firunien i inni stworzyli później kolejne mapy, które koniec końców okazały się niegrywalnym gównem. Chyba, że masterowałeś je przez ostatnie 2 lata, to pewnie są dla Ciebie czymś takim, czym dla starych wyjadaczy (ludzi, którzy kiedy grali w WB na poważnie, to Ty co najwyżej bujałeś się na serwerach CS 1.6 lub Source; potocznie - kiedy na chleb mówiłeś "pep" :D) jest chociażby Nord Town. ;)
Stąd schowałbym do kieszeni jakieś wielkie plany i ambicje, że Puchar Polski 2018 zmieni swoją renomę, która od blisko 5 lat jest taka sama - skupia graczy polskiej sceny, w dużej mierze ludzi, którzy nie grają na scenie EU, a jego ideą jest przede wszystkim fun. Zresztą ciężko mówić o jakieś ogromnej renomie jakiegokolwiek turnieju, którego format to gra 5v5. :D 10v10 lub późniejsze 8v8 - to był najlepszy okres gry. Kurła panie Habrak, kiedyś to było :(.

(click to show/hide)

Offline Habrak

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 9
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:46:36 »
Szczerze, to nie do końca Cię tutaj rozumiem. Trochę to brzmi jak tekst głoszony przez niektórych ludzi typu "nie bądźmy polscy, bądźmy europejscy, bo jesteśmy w UE". W zbiorze map są te, które są używane w turniejach międzynarodowych + dodano Nord Town i toczy się tutaj debata na temat Wioski (i ew. Szturm na Port w wersji v1.1). Chyba, że chodzi Ci o dodanie map z WNL`a, w którym PE zajęło drugie miejsce (sprzed 2 lat jak pamiętam), gdzie część map była tak idiotycznie stworzona, że czekało się tylko, by zagrać na nich mecz i zapomnieć o nich, bo przed ich wydaniem nikt ich zapewne nie tetował.
Przypomnę Ci też, że PP gdzieś od 2014 roku jest ideą, która ma na celu wyłonić najlepszy zespół, a nie klan polskiej sceny. ZESPÓŁ ! Udział biorą różnego rodzaju twory utworzone na potrzeby turnieju. Większość z tych osób nawet nie ma pojęcia, że Azan, Firunien i inni stworzyli później kolejne mapy, które koniec końców okazały się niegrywalnym gównem. Chyba, że masterowałeś je przez ostatnie 2 lata, to pewnie są dla Ciebie czymś takim, czym dla starych wyjadaczy (ludzi, którzy kiedy grali w WB na poważnie, to Ty co najwyżej bujałeś się na serwerach CS 1.6 lub Source; potocznie - kiedy na chleb mówiłeś "pep" :D) jest chociażby Nord Town. ;)
Stąd schowałbym do kieszeni jakieś wielkie plany i ambicje, że Puchar Polski 2018 zmieni swoją renomę, która od blisko 5 lat jest taka sama - skupia graczy polskiej sceny, w dużej mierze ludzi, którzy nie grają na scenie EU, a jego ideą jest przede wszystkim fun. Zresztą ciężko mówić o jakieś ogromnej renomie jakiegokolwiek turnieju, którego format to gra 5v5. :D 10v10 lub późniejsze 8v8 - to był najlepszy okres gry. Kurła panie Habrak, kiedyś to było :(.

(click to show/hide)

Chciałbym po prostu, żeby nasze podwórko nie było jakoś BARDZO różne od tego międzynarodowego. Potwierdzam również, że brzmię troche jak zbyt-pro-europejski polityk, ale to wszystko ma swój powód. Na dodatek jeżeli mówisz już o skrajnie bezsensownych mapach z tamtego pamiętnego WNL'a to myślę, że tak samo niegrywalną mapą jest w tym wypadku Wioska (nawet ta po próbie renowacji).

Co do Nord Town, do wg. mnie w aktualnym stanie (tj. zamknięte oba respy, dodany balkon przy 'U') jest mapą genialną i do tego przypomina stare wersje, jednocześnie będąc całkiem zbalansowaną.

(click to show/hide)

PS: Kompletnie nie wiem co już napisałem, to wszystko nie wydaje się mieć jakiejkolwiek sensownej składni, ale już trudno może ktoś coś z tego rozszyfruje.
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 784
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2018, 20:43:22 »
Osobiście popieram Habraka, bo też jednak mówi to, o czym mówiłem od początku - takie głosowania powinny być głównie dla graczy PP, nie publicznie i anonimowo.

Kamillo - PE nie zajęło 2 miejsca w WNLu ;) Jedyna drużyna polska, która skończyła na podium głównego turnieju, to Trinity (którego zreszta chyba byłeś częścią) w ostatnim ENLu (2012). PE zdobyło srebro w WMT, czyli mniejszego turnieju, który wywodził się z serii turniejów weekendowych.

Również zauważ, ile tak naprawdę jest jeszcze osób, które wychowały się na formatach typu 20v20 i dalej mogą zagrać? Ty i IvE, Kamillo? Z czego obaj nie jesteście pewni gry. Może Dominique, Gorn i Blackitt, jeśli będą grać, choć też nie wiem, czy grali równie wcześnie, jak taki IvE. Ten to chyba jedyny jeszcze ostały tak stary dinozaur :P A wśród nowych map są też bardzo fajne mapki. Wspomniałeś Azana i Firunienia - uważasz, że Verloren, czy Naval Outpost się nie przyjęły i są niegrywalne? Bo wyglada jednak na coś zupełnie innego.

Offline Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2018, 21:55:53 »
(click to show/hide)
Byku, też wysyłam Ci serduszka i ogólnie miłość. Nie chodziło mi o wiek - po prostu nie mogę sobie przypomnieć Ciebie z gry przed 2012.

Kamillo - PE nie zajęło 2 miejsca w WNLu ;) Jedyna drużyna polska, która skończyła na podium głównego turnieju, to Trinity (którego zreszta chyba byłeś częścią) w ostatnim ENLu (2012). PE zdobyło srebro w WMT, czyli mniejszego turnieju, który wywodził się z serii turniejów weekendowych.

Przepraszam, tyle tego było, że już się człowiek gubi.

Również zauważ, ile tak naprawdę jest jeszcze osób, które wychowały się na formatach typu 20v20 i dalej mogą zagrać? Ty i IvE, Kamillo? Z czego obaj nie jesteście pewni gry. Może Dominique, Gorn i Blackitt, jeśli będą grać, choć też nie wiem, czy grali równie wcześnie, jak taki IvE. Ten to chyba jedyny jeszcze ostały tak stary dinozaur :P A wśród nowych map są też bardzo fajne mapki. Wspomniałeś Azana i Firunienia - uważasz, że Verloren, czy Naval Outpost się nie przyjęły i są niegrywalne? Bo wyglada jednak na coś zupełnie innego.
Porównywanie mnie i IvEgo pod względem stażu w grze to jednak obraza pod kierunkiem Patryka. Aktualnie jest to najstarszy dinozaur tej sceny. Starszych stażem ode mnie ( miesiąc i rok rozpoczęcia gry) znajdziemy sporo. Z aktywnych na scenie i Tawernie - myślę, że też.

A wśród nowych map są też bardzo fajne mapki. Wspomniałeś Azana i Firunienia - uważasz, że Verloren, czy Naval Outpost się nie przyjęły i są niegrywalne? Bo wyglada jednak na coś zupełnie innego.
Owszem, są takie, które są naprawdę grywalne. Ale było jednak kilka takich crapów, co jak się na nich grało, to człowiekowi ręce opadały i zastanawiał się, jak człowiek myślący mógł stworzyć taki chłam.

Offline Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2018, 23:21:02 »
Po co jest ta dyskusja skoro SRC jest było i będzie najlepszym klanem w PL.
Pozwolę sobie skomentować Twoj wpis używając ogólnie przeciętnego skrótu, na który składa się dwudziesta czwarta litera alfabetu łacińskiego, którą graficznie przedstawia się jako "X" oraz czwartą litera alfabetu, którą graficznie przedstawia się jako "D".

Online CarpeDiem

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 66
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2018, 02:52:23 »
Po co jest ta dyskusja skoro SRC jest było i będzie najlepszym klanem w PL.

(click to show/hide)

Niech żyje najlepszy polski klan, ciała wrogów kopać.

A odnośnie wioski, to weźcie sobie dajcie z tym spokój, serio. To tak jak gadanie, że za komuny było lepiej. Fajnie było jak lata temu scena była pełna życia, a my musieliśmy martwić się tylko tym żeby się spakować do szkoły. Graczy, którzy faktycznie tych bajkowych, mitycznych czasów doświadczyli i brali udział w zyciu sceny jest aktywnych - dosłownie - kilku. Dlatego tym bardziej nie rozumiem jakiegoś pie*****nia o sentymencie. Nie utrudniajmy sobie życia. Jak nasi świeży administratorzy chcą urozmaicić turniej, to macie mnóstwo innych możliwości, takie próby nekromancji powodują tylko irytację.
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.