Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Konkurs wystartował!

10.05.2018 | Dodał: Hubtus

Drodzy Tawernowicze! więcej

[Konkurs] Odgadnij treść kolejnego bloga!

08.05.2018 | Dodał: Eltarek

Redakcja Tawerny przygotowała dla Was nowy konkurs, w którym Waszym zadaniem będzie odgadnięcie kategorii oraz treści blogów (...) więcej

Ruszają zapisy na mistrzostwa Polski NW

22.04.2018 | Dodał: Dyktator

Zapisy potrwają do 29 kwietnia, godziny 15:00 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Reprezentacja Polski w piłce nożnej i PZPN  (Przeczytany 372 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 698
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Reprezentacja Polski w piłce nożnej i PZPN
« dnia: Lipiec 03, 2018, 15:51:07 »
A więc mamy wątek o MŚ w Rosji (klik!), ale on zdezaktualizuje się bardzo szybko, jak wątek o EURO 2k16, który zginął gdzieś w odmętach forum. Mamy też wątek o piłce nożnej generalnie (klik!), ale jest bardzo ogólny.
Chciałbym założyć wątek dedykowany wyłącznie polskiej reprezentacji i sprawami z nią związanymi, a więc - do komentowania sparingów i eliminacji, powołań na mecze poza turniejami czy do dyskutowania na temat decyzji personalnych w sztabie reprezentacji i w Polskim Związku Piłki Nożnej, bo mam wrażenie, że trochę go tu brakuje.

Na początek chciałbym rzucić prostym pytaniem: kogo widzielibyście na stanowisku nowego selekcjonera, zważywszy na to, że Nawałka ogłosił swoje odejście?

Dodam, że według buków największe szanse na objęcie naszej reprezentacji mają Giovanni de Biasi lub Cesare Prandelli.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 16:48:47 wysłana przez Bruce Campbell »
Na kłopoty Kucharczyk, odc. 63. Jak to już kiedyś pisałem, Legia to on, on to Legia. Uosabia w sobie wszystkie cechy tego klubu – jest sportowo ograniczony, ale potrafi zachwycić golem najwyższej klasy, jest niedoceniany, ale to obecnie najbardziej utytułowany zawodnik w lidze, nie wystaje ponad poziom krajowy, a w europucharach zagrał już 63 razy. No i kiedy trzeba, ratuje drużynę. Gol w Cork był przepiękny i dał zwycięstwo. Czy kogoś jeszcze dziwi, że strzelił go właśnie on?

Offline Kamillo18

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 271
Odp: Reprezentacja Polski w piłce nożnej i PZPN
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2018, 18:06:05 »
Ja widziałem jeszcze nazwisko Bilicia, który trenował West Ham United.
Prandelli czy też de Biasi nie są anonimowymi postaciami, jeśli ktoś interesuje się La Ligą. Ten pierwszy nie spisał się w Valencii (problem był tylko taki, że w ostatnich latach tylko dwóch trenerów tam coś osiągnęło). Drugi w Alaves, chociaż ciężko było w krótkim czasie coś konkretnego zlepić z drużyny, w której 40% składu to byli wypożyczeni zawodnicy. :P
Ja bym chyba tego Bilicia chciał jednak. Bałkański temperament może się bardzo przydać tej kadrze, biorąc pod uwagę zaangażowanie piłkarzy na mundialu.
Byle nie jakiś Montella, błagam. :D

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 298
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2018, 21:46:09 »
Plotki chodzą, że we Włoszech szukają. Jak zwykle niepotwierdzone.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2018, 08:45:50 »
Też słyszałem plotki, że Bilić jest potencjalnym kandydatem. Z takich nieoficjalnych źródeł przewijało się jeszcze nazwisko Carolsa Queiroza (selekcjonera Iranu) i... Stanisława Czerczesowa, no ale chyba wszyscy zgodzimy się co do tego, że jest on poza naszym zasięgiem finansowym.

Ja tam bym chętnie zobaczył jako selekcjonera Guusa Hiddinka, no ale jestem prawie pewien, że realistycznie patrząc to case Czerczesowa - czyli poza naszym zasięgiem finansowym.
Na kłopoty Kucharczyk, odc. 63. Jak to już kiedyś pisałem, Legia to on, on to Legia. Uosabia w sobie wszystkie cechy tego klubu – jest sportowo ograniczony, ale potrafi zachwycić golem najwyższej klasy, jest niedoceniany, ale to obecnie najbardziej utytułowany zawodnik w lidze, nie wystaje ponad poziom krajowy, a w europucharach zagrał już 63 razy. No i kiedy trzeba, ratuje drużynę. Gol w Cork był przepiękny i dał zwycięstwo. Czy kogoś jeszcze dziwi, że strzelił go właśnie on?

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2018, 20:39:10 »
Z najnowszych plotek - Srečko Katanec i Siniša Mihajlović mają być podobno również kandydatami na selekcjonera naszej reprezentacji.
Do tego Mateusz Borek, dziennikarz Przeglądu Sportowego, twierdzi że:
Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że prezes PZPN ma na swojej liście jednego polskiego kandydata.
Prawdę mówiąc ciekaw jestem, kto to taki. Probierz już zaznaczył, że nie jest zainteresowany, Michniewicz i Magiera mają już te swoje U-reprezentacje... nie za wielu ludzi pozostaje. Piotr Nowak?

Offline Kradus

• Dei gratia dux Zendarae
  • Moderator Globalny
  • Zbrojny
  • **
  • Piwa: 292
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2018, 22:59:38 »
Boniek podał na TT info, że 23/24 lipca będzie miała miejsce  konferencja prasowa przyszłego selekcjonera.
[Jun 22 16:40:01] Wojownik: ganczo ale dzisiaj ci skopie tyłek na delugu że omg
[Jun 22 16:40:29] Wojownik: aż ci się odrazu spodoba siedzenie na spekcie w PE
[Jun 22 16:44:20] Ganczo: Spoko
ChM 8:12 GoN
[Jun 22 21:26:52] Ganczo: No co tam woj, jak tam klepanie gonu

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 528
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2018, 00:15:08 »
Boniek podał na TT info, że 23/24 lipca będzie miała miejsce  konferencja prasowa przyszłego selekcjonera.

Mam nadzieje, że nie będzie to nikt o sanacyjnych poglądach. Może czas dać szansę obcokrajowcowi ja tam Benhakkera dobrze wspominam.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2018, 09:40:34 »
Boniek poinformował, że Probierz i Prandelli nie są kandydatami na selekcjonera.
Wszystko wskazuje na to, że tym jedynym polskim nazwiskiem na jego liście jest Piotr Nowak.

Offline Kradus

• Moderator Globalny
  • Zbrojny
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2018, 11:31:47 »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:22:32 »
No to nieźle XD
Koleś nic jako trener nie osiągnął (nawet z Wisłą Płock na gazie ostatecznie nie zdołał się do eliminacji do Europucharów zakwalifikować) i bardziej jest znany z bycia piłkarzem i wujkiem Kuby Błaszczykowskiego, niż z dokonań na polu prowadzenia zespołów.
Jedyne co pozostaje, to nadzieja że będzie takim polskim Loewem, co tyż jako trener klubowy się nie popisał.

Offline Kradus

• Moderator Globalny
  • Zbrojny
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2018, 13:31:38 »
No to nieźle XD
Koleś nic jako trener nie osiągnął (nawet z Wisłą Płock na gazie ostatecznie nie zdołał się do eliminacji do Europucharów zakwalifikować) i bardziej jest znany z bycia piłkarzem i wujkiem Kuby Błaszczykowskiego, niż z dokonań na polu prowadzenia zespołów.
Jedyne co pozostaje, to nadzieja że będzie takim polskim Loewem, co tyż jako trener klubowy się nie popisał.

Tzn wiadomo, zawsze są ciekawe przypadki gdy gość uważany za słabego trenera potrafi zdziałać cuda (czasem z niczego). Guardiola, Luis Enrique (obaj tryplety w pierwszych sezonach, a wcześniej dość słabo im szło w poprzednich klubach) czy choćby nasz ukochany, były selekcjoner.

Przecież z ręką na sercu mogę powiedzieć że bym wyśmiał kogoś, kto przy ogłoszeniu na stanowisku selekcjonera Pana Adama powiedziałby mi że na Euro 2016 osiągniemy taki sukces, i że się zakwalifikujemy na Mundial.

Nie mniej, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Brak dobrej gry w Lidze Narodów oraz szczególnie brak zakwalifikowania na Euro 2020 będzie uznany za porażkę.

Offline Laalaa

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 68
  • Lanos to mój ulubiony deludżowiec
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2018, 15:23:30 »

(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:50:52 »
Okej, a więc poprzednio nie nakreśliłem mojego największego problemu z Brzęczkiem. Nie jest nim nawet fakt, że jego dotychczasowe sukcesy jako trenera specjalnie wybitne nie są, bo jak wcześniej wspomniałem i Loewowi niespecjalnie w klubach szło. Bardziej chodzi o co innego, coś o wiele poważniejszego.

A więc jak większość ludzi wie, nawet ci nie interesujący się Ekstraklasą, Brzęczek został wyjęty przez PZPN z Wisły Płock. Ale jak się tam znalazł? Otóż trochę ponad rok temu, pewien wychowanek Legii Warszawa, jeden z liderów Wisły (natomiast nawet jak na skalę Ekstraklasy nie wybitny piłkarz) Dominik Furman miał spięcie* z ówczesnym trenerem Marcinem Kaczmarkiem, więc postawił ultimatum zarządowi: albo zostaje Kaczmarek, albo ja. No i podziękowano Kaczmarkowi i w jego miejsce ściągnięto Brzęczka.

I chodzą głosy, że w szatni Wisły od zmiany trenera Furman miał więcej do powiedzenia, niż zazwyczaj ma piłkarz i co poniektórzy kibice żartowali nawet, że jest asystentem Brzęczka, a nie zwykłym graczem. Mój problem polega na tym, że jeśli to prawda (a skądś plotki się biorą), to Brzęczek sobie nie poradzi. Jeśli taki Furman, za słaby nawet na Legię, rozstawia go po kątach, to on sobie w kadrze z zawodnikami o większych umiejętnościach, ego i doświadczeniu niż Furman nie poradzi. Dodajcie sobie do tego potencjalne zarzuty o nepotyzm po pierwszym gorszym meczu jeśli powoła Błaszczykowskiego i maluje nam się obraz faceta, który nie wytrzyma presji pracy z naszymi "gwiazdami".

*EDIT: przejrzałem wydania Przeglądu Sportowego z zeszłego roku i nie było spięcia per se, Furman stwierdził po prostu, że Kaczmarek nie zna się na treningu.

EDIT2: trafiłem na ciekawą informację za Mateuszem Święcickim, która rzuca nowe światło na zatrudnienie Brzęczka. Otóż ze wszystkich selekcjonerów pracujących na mundialu, pod względem zarobków Nawałka zajął dopiero 30. miejsce, daleko za trenerem Panamy, Islandii czy Tunezji. Dotychczas przebieraliśmy w spekulacjach czy lepszy jest Bilic czy Mihajlovic ale myślę, że to były marzenia ściętej głowy. Bo nas na nich po prostu nie było stać. I choć nie podoba mi się wybór Brzęczka (z Polaków to już bym nawet i tego Nowaka wolał), to rozumiem pobudki tego wyboru - oszczędzenie kasy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 20:29:57 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #13 dnia: Wczoraj o 21:27:33 »
Pamiętacie jak wspominałem na początku tego tematu, że Giovanni De Biasi jest kandydatem na selekcjonera polskiej reprezentacji? Jeśli wierzyć wywiadowi jaki udzielił, był w istocie głównym kandydatem i w czwartek był jeszcze "praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski", ale Boniek zmienił zdanie i zatrudnił Brzęczka. De Biasi dodał, że o zatrudnieniu Brzęczka dowiedział się z mediów i jest rozczarowany, że Boniek nie przekazał mu informacji, że odpada, osobiście.
Trudno powiedzieć co było przyczyną takiej decyzji (jeśli De Biasi mówi prawdę), choć pewien hint pojawił się już wcześniej w słowach Bońka:
Cytat: za TVP Sport
Napisałem do jednego trenera zagranicznego, który mnie trochę inspirował, by ocenił polską reprezentację i napisał, co o niej wie. To nie było to, czego człowiek oczekuje, tylko jakieś informacje z Wikipedii.