Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Chcę zrobić moda  (Przeczytany 19328 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
Odp: Chcę zrobić moda
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2006, 15:58:59 »
hmmm trzeba wszystkie programy ściągnąć z tamtego forum, by zrobić moda??

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2006, 16:12:53 »
Hmm jesli zadajesz takie pytanie, to znaczy ze nie wiesz co wlasciwie chcesz zrobic - dopiero jak cos wymyslisz zadawaj konkretne pytania...

Offline Michał

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2006, 18:08:41 »
eh... chodzi mi o to czy lepiej było by gdybym ściągnął wszystkie programy i czy wszystkie z nich przydadzą się do robienia modów...

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2006, 18:42:46 »
ech... chyba normalne ze kazdy przydaje sie do czegos innego... wszystko zalezy od tego co chcesz robic - np. jesli tylko zalezy ci na podmianie texturek to przyda ci sie glownie paint lub photoshop i .dds conventer... nie da sie tak ogolnie powiedziec. Do modeli to juz potrzeba wiecej - czegos do modelowania i brf editora - i tu pytanie czy chcesz podmieniac czy dodawac nowe jesli nowe to potrzebna jest znajomosc pythona. No i jeszcze skrypty - jesli potrafisz to mozesz je nawet zrobic w notatniku-.-

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2006, 19:34:53 »
Mam prosbe. Czy moglby ktos napisac jasno i klarownie, krok po kroku jak zamieniac bronie i ewentualnie dodawac nowe? Niektorzy siedza w tym od dawna i robia mody, sa tez tacy co zaczynaja i nie maja bladego pojecia jak to zrobic, a tutoriale napisane po naszemu sa fragmentaryczne.

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2006, 19:44:11 »
No cuz, ja pisalem juz pare razy ze na razie nie uczylem sie dodawac nowych itemow, ale w swieta musze sie troche poduczyc pythona, wiec moze niedlugo cos bede w stanie napisac. A podmiana jest wlasciwie bardzo prosta - robisz poprawny (!) model, i reszta to juz kwestia dobrego opanowania brf editora - zamieniasz texture na format .dds, wstawiasz do folderu "textures" w modzie lub w native (rob backupy!) jako np. "undeadbody.dds" mozesz spokojnie podmienic ta texture bo jest nieurzywana w grze (zreszta zobacz co przedstawia to zobaczysz dlaczego) wtedy odpalasz odpowiednie archiwum brf (weapons czy cus) i importujesz .obj swojego modelu, po czym nadajesz mu odpowiednia texture (wczesniejsza "undeadbody.dds") po czym nadajesz nazwe podmienianego przedmiotu i klikasz enter... teraz zostalo juz tylko usunac podmieniany model.

Jak widzisz do brf musisz miec model w formacie .obj. Jesli urzywasz wingsa3d to bierzesz export model-->.obj

no i pamietaj zeby robic kopie zapasowe, czy to brf-ow czy textur. to by bylo na tyle jesli chodzi o podmiane, przydaje sie jesli na szybko chcesz podejrzec jak cos wyglada w grze...

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2006, 19:47:41 »
thx za szybka odpowiedz. pozdro

Offline Tasar

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2006, 17:50:09 »
Zapytam tutaj co by nie spamowac nowymi tematami.

Czy najnowszy module system (0.808) dziala ze starszymi wersjami gry (0.751)?

Wyglada na to ze nie dziala, bo wyskakuje mi blad przy uruchamianiu mojego moda, jak rowniez dwa warningi podczas kompilacji plikow pythona. Ale mozliwe ze cos poprostu popsulem, wiec pewnosci nie mam. Jesli faktycznie nie dziala, skad moge sciagnac module system dla wersji 0.751? Bo na stronie jest tylko najnowszy. Moze ktos wie i/lub ma na dysku?

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 27, 2006, 21:52:26 »
Na 100% nie zadziala, nawet z wersja 0.0807 bo po prostu jest troche inny. Ja nie mam na dysku ale moze ktos inny...

Offline Tasar

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:00:27 »
With Fire and Sword robicie w 0.751 czy 0.808?

Moze ktos z ekipy jeszcze ma na dysku? Zreszta, sam zapytam na waszym forum... Albo... Lepiej przezuce sie na 0.808... :P

A propos. Skad mozna sciagnac demko WF&S? Bo z tego co sie dowiedzialem na waszym forum to
Wszyscy zainteresowani powinni juz wiedziec gdzie pobrac.
:|

Jak to jakas tajemnica, mozesz mi poslac linka na PW. Bycmoze przylacze sie do projektu jak zacznie mi cos wychodzic.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2006, 11:11:13 wysłana przez Tasar »

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2007, 08:04:38 »
With Fire and Sword robicie w 0.751 czy 0.808?
0.808 - chyba ze wydadza jakis kolejny patch, zawsze wydaje sie mody na aktualna wersje... swoja droga, gdyby 0.800 nie powstala to demo na starsza bylo by juz gotowe od dawna:/

Skad mozna sciagnac demko WF&S?
no wlasnie jak zauwazyles, demo (a raczej dema)  jest dla wszystkich zainteresowanych czyli moderow... oczywiscie mozesz nam pomoc jesli masz takie mozliwosci, kazda pomoc sie przyda.

Offline Dracke

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2007, 20:02:36 »
Nie chcę zaczynać nowego tematu to napiszę tutaj:

Może ktoś mi powiedzieć jak dodać nowe jednostki, żeby dało się je wynająć w tawernie? Mam już gotowe ale chciałbym żeby dało sie je normalnie kupować i nie wiem jak to zrobić ;/