Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Chcę zrobić moda  (Przeczytany 19343 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 0
Chcę zrobić moda
« dnia: Grudzień 09, 2006, 02:00:00 »
Witam.
Jak w temacie, chce zrobić moda do M&B. Proszę o rady co i jak bo lama jestem w tym temacie,a szkoda bo mam kilka fajnych pomysłów. Interesuje mnie wszysto począwszy od dodawania białej broni i zbroi, nowych twarzy( jak sie to robi, w czym edytuje, jak nakłada textury). Będe wdzięczny za pomoc.

Offline Puzonix

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 2
  • Constable Hater
Odp: Chcę zrobić moda
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2006, 09:28:07 »
Moda robi sie niełatwo. Polecam zacząc ci od zabawy z edit mode. Wszystko masz ładnie opisane tu: http://mountblade.info/forum/index.php?topic=151.0

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
  • Piwa: 4
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2006, 11:28:34 »
Sluchaj, na prawde nie da sie nic zaczynac bez, zajrzenia na glowna strone M&B czyli taleworlds. Tam masz doslownie wszystkie potrzebne tutoriale itp. Umiesz juz cos robic?

http://forums.taleworlds.net/index.php/board,12.0.html tu masz skarbnice wiedzy nt modowania
http://forums.taleworlds.net/index.php/board,22.0.html a tu masz narzedzia, potrzebne do tego. Jesli wybierzesz do modelowania wingsa 3d to moge pomoc jakby co.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2006, 12:12:28 »
Dzięki. Dam znać jak coś mi się''urodzi''

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2006, 12:23:59 »
Nie namawiam, ale moze lepiej bylo by ci sprobowac pomoc nam przy modzie (przy okazjii uczac sie), a pozniej zaczalbys juz swoj projekt. Jakby co to zapraszam na nasze forum (click w banner) mamy zreszta kilka tutoriali u siebie napisanych przez manitasa.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2006, 20:00:14 »
Z chęcią, lecz żaden ze mnie pożytek bo dopiero raczkuje w tym temacie. Dziś zacząłem bawić sie wingsem3d, super sprawa, zawsze chciałem robić coś takiego tylko nie było możliwości. Teraz dzięki M&B stało się to możliwe. Mam jeszcze prośbę. Jak macie coś o dodawaniu koni, broni itd w języku polskim to był bym wdzięczny. Ułatwi to sprawę i przyśpieszy ewentualne efekty. Wiem, że istnieje opcja szukaj, ale jesli macie jakieś wskazówki w jęz. PL to by było super. LIczę też na rady i patenty.
Pozdrawiam

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2006, 21:28:30 »
ja przystepujac do pracy przy modzie (lipiec) mialem tylko kilkudniowa znajomosc photoshopa i wogole nie mialem zamiaru robic nic wiecej poza texturami, banerami itp. Modelowania nauczylem sie mniej wiecej w tydzien, chociaz caly czas sie nabywa wieksze doswiadczenie.

coś o dodawaniu koni, broni itd w języku polskim

Od razu moge powiedziec, ze koniowi mozesz co najwyzej przemalowac texturke, bo juz wingsem niewiele sie zdziala bo wymaga animacji... na temat dodawania itemow powinienes cos znalezc na taleworlds, ale do tego potrzebna jest obsluga pythona (glownie dla tego tego nie umiem i pewnie sie nie naucze) za to o wiele latwiejsza jest metoda podmiany, zeby na szybko sprawdzic jak cos wyglada. No a w jezyku polskim to juz wogole niewiele co znajdziesz... chyba tylko to co napisal manitas na naszym forum, chociaz powiedzial ze jesli bedzie zapotrzebowanie to cos jeszcze napisza... radze jednak samemu poszukac na taleworlds ewentualnie przez google.

Jesli chcesz robic itemy, to najpierw naucz sie modelowac i dobrze texturowac, dopiero potem zacznij sie martwic jak to wrzucic do gry.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2006, 02:49:29 »
Niestety link nie działa.

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2006, 12:09:36 »
hmm? ktory link nie dziala? dzialaja wszystkie ktore podalem, jesli chodzi o nasze forum to kliknij na obrazek (banner)

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2006, 04:43:57 »
Zacząłem bawić się wingsem3d, fajny programik, podoba mi sie coraz bardziej. Są już pierwsze efekty pracy (dwa miecze).
Czy ktoś z was wstawiał już bronie do gry? Jak tak, to powiedzcie z czym mieliscie największe problemy.
        o=={=======> Pomysł na moda dojrzewa <=======}==o
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2006, 04:47:17 wysłana przez Gedeon »

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2006, 08:19:29 »
Ja tam umiem tylko podmieniac meshe z juz istniejacymi... nie chce bawic sie w te pythony.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2006, 15:38:04 »
Mam prośbę. Mianowicie chodzi mi o podanie listy wszystkich potrzebnych programów do zrobienia moda i namiary gdzie to można sciągnąć (mam nadzieje, że są to wersje darmowe). Zabrałem się ostro za prace nad własnym modem i szkoda mi czasu na poszukiwania, a roboty kupa. Czy do wersji 0.805 robi sie tak samo mody jak do 0.751?
Pozdro

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2006, 16:42:36 »
Wszystko znajdziesz w linkach podanych przezemnie na poczatku... nie odpowiem dokladnie bo nie posiadam takiej wiedzy...  nie ma sily - musisz przeczytac cala dokumentacje.

Najnowsza wersja na pewno sie rozni od 0.804 nie mowiac juz o 0.751... sciagnij najnowszy module system to zobaczysz - poza tym jest mala zmiania w archiwach brf, przez co te ze starszych wersjii nie dzialaja z nowa, ale na szczescie jest nowy brf edit.

Offline Gedeon

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2006, 10:49:57 »
Mam pytanie. Kto bawil sie w hex workshop'ie w dodawanie przedmiotow? Licze na porady. Jak na razie nie kumam co i z czym sie to i co do czego. thx

PS
Jak sie skaluje przedmioty w wings 3d, chodzi mi o zachowanie proporcji tzn. zeby miecz np. nie mial dlugosci 2 koni lol.?
Licze na podpowiedzi.
pozdro
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2006, 11:33:45 wysłana przez Gedeon »

Offline Józef Sztacheta

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2006, 13:09:13 »
ech zimportuj sobie z brf do wingsa jakis miecz czy co tam chcesz i porownaj ze swoim modelem - wtedy bedziesz wiedzial czy za maly czy za duzy. No i srodek reki trzymajacej rekojesc znajduje sie w pozycji (0;0;0;) czyli tam musi byc srodek rekojesci/