Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Finały plebiscytów 2018!

13.12.2018 | Dodał: Dyktator

Głosować można do 19 grudnia! więcej

Półfinały Plebiscytów 2018

03.12.2018 | Dodał: Dyktator

Ruszyła już faza półfinałowa tegorocznych plebiscytów, zapraszamy :) więcej

Wielka Bitwa na 100 lecie niepodległości!

18.11.2018 | Dodał: sir Luca

Zapowiedź Grunwaldu 2018 więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Plebiscyt na Gracza Roku 2018

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Pomóż nam udoskonalić serwis i wypełnij ankietę #3 / ZAKOŃCZONA  (Przeczytany 5430 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Kamillo18

• Redaktor "Echa"
  • Zbrojny
  • *
  • Piwa: 325
Odp: Pomóż nam udoskonalić serwis i wypełnij ankietę #3
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 14, 2018, 12:55:27 »
Zrobione.

Offline Luke125

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 2
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 18, 2018, 11:17:07 »
Zrobione.

Offline Claudie

• Corleone
  • Krzyżowiec
  • *
  • Piwa: 74
  • Miłość jest najpotężniejszą siłą w tym świecie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 18, 2018, 22:52:15 »
A uzupełniłam, bo nie mogę spać ;)

Offline Piastun

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 82
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2018, 16:45:50 »
5 minut mnie nie zbawiło.

PS: Pozdrawiam wszystkich wielkich władców Europy

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Krzyżowiec
  • Piwa: 834
Pomóż nam udoskonalić serwis i wypełnij ankietę #3 / KONIEC
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 04, 2018, 19:07:25 »
Ankieta już trochę trwa i ma wystarczajaco głosów, więc pora ją zakończyć i podsumować :) Na wstępie tylko dwie sprawy:
  • zachęcamy was również do dyskusji o wynikach i planach wynikających z ankiety - w ten sposób i wy możecie dołożyć kolejne cegiełki do zmian na Tawernie
  • nie robimy tutaj żadnych zapowiedzi - wszelkie rzeczy, które zostaną tutaj opisane do realizacji to cele i plany, ale nie obietnice; chcielibyśmy zrealizować to wszystko przed premierą Bannerlorda, jednak również mamy swoje prywatne życie i może się to okazać zbyt dużym wyzwaniem w tak krótkim czasie (chyba że znajdzie się duże wsparcie od was, społeczności, wówczas wszystko może pójść dużo szybciej)
Z góry też przepraszam, że część odpowiedzi nie jest widoczna w całości, ale w pytaniach, gdzie można było dodawać swoje odpowiedzi, często nie patrzyliście na te już dostępne i dublowaliście je. Te istotniejsze poprawiałem, by były dobrze widoczne, ale nie miałem już czasu, by zająć się obróbką wszystkich screenów (choć wiele z tych uciętych ma widoczne takie fragmenty, że i tak wiadomo o co chodzi).

Liczba wypełnionych formularzy: 156
1. Jak i dlaczego korzystamy z Tawerny

(click to show/hide)
(click to show/hide)

2. Forum i portal

(click to show/hide)
(click to show/hide)

3. Nadchodzący Bannerlord

(click to show/hide)

4. Scena multiplayer na Tawernie

(click to show/hide)

5. Inne

(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)

Wnioski

Tutaj postaram się krótko, bo większość rzeczy widać na screenach. Na początek trzeba jednak zaznaczyć bardzo istotną rzecz. Otóż nie da się dogodzić wszystkim. Najlepiej widać to na przykładzie pytania o dodatkowe uwagi i sugestie o forum. Oto dwie bezpośrednio po sobie następujące odpowiedzi: "Jest dobrze ale ja bym dodał rangi za piwa" i Piwa są obiektem "fapania" zniszczcie to". Jak widać, dwa zupełnie różne spojrzenia na tą samą sprawę - jedna osoba chce rozwijać mechanizm piw, podczas gdy druga chce jego likwidacji. Tak samo w innym pytaniu były zarówno odpowiedzi o adminofaszyźmie, jak i o zbyt miękkim podejściu administracji. Chcielibyśmy, by Tawerna była miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Niemożliwe jest jednak, by znalazł się ktoś, komu będzie się podobało wszystko w 100%. Ale jest na to proste rozwiązanie - nie używajcie tego, co wam się nie podoba, a co lubią inni. Nie przepadacie za piwami? To je po prostu zignorujcie. Nie lubisz dyskuusji na dany temat? To ich nie czytaj, itd.

Dramy to kolejna drażliwa sprawa, która dzieli ludzi. Tak, jak w przypadku nadużywania piw, tak i dramy, których uczestnicy zaczynają przeginać, są tutaj tępione i zawsze będą. Nie chcemy jednak wracać do czasów, gdy próbowano gasić wszystkie takie sytuacje w zarodku. I to nie dla wyswietleń, czy wyimaginowanych zarobków (rozwiewajac wszystkie wątpliwości - nie, nikt z nas nie zarobił nigdy ani grosza na Tawernie, niektórzy wręcz stracili, o czym będzie później). W pytaniu o powód odwiedzania Tawerny najczęstszymi odpowiedziami (przypomnę, że opublikowałem tylko wybraną ich część) był sentyment i właśnie dramy. Są osoby, którym one bardzo przeszkadzają, ale ogół je lubi i ta ankieta tylko to potwierdza. Tawerna służy właśnie rozrywce, a ta często wiąże się z emocjami, czyli czymś, co kreuje większość dram. Powstaje jednak problem przejrzystości działu klanów. Pomysł na rozwiazanie tego znajdziecie w akapicie o nowym portalu.

Skórka forum jest zdecydowanie przestarzała i choć jej prostota się chwali, to chyba wszyscy zdążyli się znudzić. Oczywiscie i tak pewne elementy się zmieniły (jak ikonki działów, piw, czy logo), jednak Tawerna dalej nie przyciąga ludzi wyglądem. Ankieta pokazała, że zdania co do motywu są podzielone. Mniej wiecej tyle samo osób chce ciemny, co i jasny theme. Dlatego powstaną dwa. Oba oczywiście nadal będą proste, bez udziwnień (będzie to po prostu modyfikacja obecnego stylu). Padł fajny pomysł odnośnie night mode'a, aczkolwiek za ten tryb można uznać po prostu ciemny theme. Użytkownicy sami by go zmieniali w ustawieniach profilu, choć ciekawym pomysłem byłoby też zrobienie przycisku na stronie, dzięki czemu motyw skórki zmieniałoby się jednym kliknięciem.

Portal również jest już nieco przestarzały i przede wszystkim mało funkcjonalny. Jedynym aktualnie użytecznym jego elementem są newsy, które wyświetlają się też na forum. I tutaj następuje właśnie część, przez którą nie chcemy niczego obiecywać. Mianowicie jest potrzeba przygotowania nowej odsłony portalu, bardziej nowoczesnej i funkcjonalnej, a to nie jest łatwe zadanie, które wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale i dużego nakładu czasu. Jakich przykładowych rzeczy możnaby po takim portalu oczekiwać? Newsy oczywiście bez zmian, jednak wypadałoby też uporządkować artykuły i informacje o grze. Nie ma sensu dublować treści, wiec najlepiej byłoby do Bannerlorda pozakładać odpowiednie wątki na forum, a na stronie powstawiać po prostu odnośniki. Druga kwestia, to scena multi. I tu wracamy do klanów - już aktualna wersja miała zawierać centrum klanowe w ramach portalu, jednak soner niestety zawiesił prace w 2013. Byłoby fajnie wrócić do tego pomysłu, a takze uzupełnić go o takie popierdółki, jak generatory tabel, czy statystyk do turnieju, a także dodatkowe funkcje, jak losowanie grup na puchary. W ankiecie przewinął się również pomysł na galerię zdjęć, jednak to jest do przemyślenia. Przede wszystkim pozostaje problem ich ilości - jeśli użytkownicy wrzucaliby ich sporo, to po roku nazbierałoby się ich na serwerze bardzo dużo, co mogłoby go obciążać.

Serwery do gry to coś, co na pewno byłoby fajnym rozwiązaniem, ale raczej na Bannerlorda. Aktualnie sporo osób nawet by chciało powrotu tawernianych serwerów, ale jak widać, znacznie słabszy jest odzew w kwestii zbiórki na nie. Już kilka lat temu, gdy mieliśmy serwery po raz ostatni, zbiórka skończyła się tym, że ówczesna administracja (soner i Luca) musiała pokrywać z własnej kieszeni ponad połowę kosztów, po czym serwery przez większość czasu i tak stały puste. Do rozważenia jest ewentualne dokupywanie pojedynczych serwerów na czas większych eventów, jak Grunwald, który to możliwe, że powróci jeszcze przed Bannerlordem. Zwłaszcza, że w pytaniu o eventy organizowane na forum, wygrały eventy bitewne.

W tym samym pytaniu, ostatnie miejsce zajęły forumowe sesje RPG. Powracają one co jakiś czas na Tawernę i choć zajmuje się nimi zazwyczaj niewielka grupa użytkowników, to jednak wydzielonych wówczas działów przeważnie potrafią używać aktywniej, niż reszta forum wszystkie inne działy. A nie zawsze muszą się one wiązać z opowiadaniem sobie nawzajem pokręconych historii. Sam prowadziłem w 2015 sesję dość nietypową, która na jakiś czas zaangażowała nawet osoby, które nigdy wcześniej, ani później, nie brały udział w czymś takim. Dlatego chcielibyśmy i tutaj się zaangażować we wsparcie. Niestety na ten moment trudno powiedzieć cokolwiek więcej, bo po prostu nie ma jeszcze konkretnych pomysłów. Możnaby np. zrobić odpowiednie rzeczy na portalu lub pogrzebać w skryptach do forum, by dało się np. ustawiać uprawnienia widzialności poszczególnych tematów, zamiast robić oddzielne działy na wszystko.

To oczywiscie nie wszystko, ale większość można wyczytać ze screenów. W wolnych chwilach zaczniemy tegoroczne prace nad Tawerną, jednak z całą pewnością  będzie trudniej bez waszej pomocy, niż z waszą ;) A jak macie chęć do pracy, czy umiejętności, które mogą gdzieś pomóc (gdziekolwiek), to nie czekajcie na powołania, tylko zgłaszajcie się po prostu na PW ;) A tymczasem zapraszam ponownie do dyskusji, temat pozostaje otwarty. Omówione wyżej sprawy również mogą być bardziej rozwinięte. Ja się starałem pisać krótko, by nikogo nie wystraszyć długością posta.

Offline Baldwin

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 172
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
Odp: Pomóż nam udoskonalić serwis i wypełnij ankietę #3 / ZAKOŃCZONA
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 04, 2018, 20:07:34 »
Ciemny theme na propsie.

Mówię Ci mordo, że jestem w formie
Lepszej niż kiedykolwiek
Problemów więcej, a STAMINA w normie
Bo to się nazywa progres

Offline Laalaa

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 85
  • Tumulec Kamil Adrian
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 04, 2018, 20:21:28 »
Ciemny theme na propsie.
Ale jako dobrowolna opcja a nie z góry narzucony wygląd.
POTENCJAlnie najlepszy kreator wątków (zaraz po Veinrusie)
"Liczyć zwycięstwo przez walkower jako realną siłę drużyny jest jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem."~Kradus

Offline Johny_Nawalony

• Opój
  • *
  • Piwa: 33
  • GGR-Nr. 3 na zawsze w moim sercu
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 04, 2018, 21:34:35 »
ᛋᚴᛅᚴᛅᛚᛏ:ᛋᚴᛅᛚᛘᛅᛚᛏ:ᛋᚴᛁᛚᛏᛁᛦ:ᛁᛦᚢ:ᚴᛚᚢᚠᚾᛁᛦ:ᚢᛁᚾᛏᛅᛚᛏ:ᚢᛅᚱᚴᛅᛚᛏ:ᛅᚦᚱ:ᚢᛁᚱᛅᛚᛏ:ᛋᛏᛅᚢᛒᛁᛋᚴ

Offline Azorek

• Gracz Roku DP
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 96
  • MAKE ZT GREAT AGAIN
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 05, 2018, 13:52:56 »
Moim zdaniem najładniej wyglądałaby szata graficzna o kolorze kremowym.

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 321
  • Lepiej, żeby kobiety obracały igłą niż językiem.
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 05, 2018, 14:21:06 »
Ehh Azorek... Do forum kremowy nie pasuje.

Lepszy jest chamois. Trochę delikatniejszy, ale mający urzekającą głębię. Osobiście optuję za écru, marengo lub ewentualnie może być zieleń Veronese’a. Ale to oatatecznie...

Offline vtz

• Moderator Klanów
  • Bywalec
  • *
  • Piwa: 141
  • a.k.a. Rudy Karzeł
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 05, 2018, 15:13:00 »
Co do wyglądu forum, do tych 2 możliwych szat graficznych dorzuciłbym jeszcze trzecią - tą która jest obecnie.
Nie wiem czy wielu osobom się obecny wygląd podoba, ale ja bardzo cenię go za prostotę, a myślę że zostawienie go jako jedną z opcji nie powinno kosztować dużo wysiłku.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Szlachcic
  • *
  • Piwa: 819
  • Preußens Gloria
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 05, 2018, 15:47:05 »
Dobra, pozwolę sobie odpowiedzieć.
Primo:
...
Pełna zgoda z vtz. Być może należymy do dwuosobowej mniejszości forumowej, która ceni obecny design, ale mimo wszystko prosiłbym o pozostawienie tej skórki. I tak na ten moment są skórki, których chyba nikt nie używa, jak Warrior Theme czy Elegant Tawerna, a więc pozostawienie obecnej skórki jako opcji do wyboru nie byłoby chyba wielkim problemem. Nie żebym sugerował, że to co zrobicie będzie złe, bo jak na razie te apdejty graficzne są pierwsza klasa, ale po prostu lubię obecny skin forum.

Ehh Azorek... Do forum kremowy nie pasuje.

Lepszy jest chamois. Trochę delikatniejszy, ale mający urzekającą głębię. Osobiście optuję za écru, marengo lub ewentualnie może być zieleń Veronese’a. Ale to oatatecznie...
Ani kremowy, ani chamois nie pasuje do skinu TFW. Z podanych przez ciebie najlepsze jest écru, marengo też względnie może być.

Pomysły zmian na portalu na propsie, osobiście nawet nadałbym większy priorytet zmianom tam, niż na forum.

Jeśli chodzi o sesje RPG, to problem polega na tym, że nie ma ich bez MG. A jak rzuci się okiem na MG, którzy dotychczas te sesje prowadzili, to widać wyraźnie, że są to osoby, które nie mają już tyle czasu na prowadzenie sesji, więc na nie należy raczej liczyć. Więc tutaj chciałbym zaapelować do userów, którzy być może myślą o rozpoczęciu jakiejś sesji, ale nie są pewni czy sobie poradzą - śmiało organizujcie sesje. Najwięcej nauczycie się metodą prób i błędów. A co do kampanii forumowej - bo jak zgaduję do tego pijesz Dyktatorze - czekamy, jeśli uda się to zrobić, to będzie ekstra.

Co do serwerów Tawerny... 83% osób za. Ale na pytanie, czy ktoś wrzuci do słoika na ten serwer - 38% na nie, 27% tak ale bez sprecyzowania ile. :D

Offline Claudie

• Corleone
  • Krzyżowiec
  • *
  • Piwa: 74
  • Miłość jest najpotężniejszą siłą w tym świecie
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 06, 2018, 15:21:42 »
Jeśli chodzi o sesje RPG, to problem polega na tym, że nie ma ich bez MG. A jak rzuci się okiem na MG, którzy dotychczas te sesje prowadzili, to widać wyraźnie, że są to osoby, które nie mają już tyle czasu na prowadzenie sesji, więc na nie należy raczej liczyć. Więc tutaj chciałbym zaapelować do userów, którzy być może myślą o rozpoczęciu jakiejś sesji, ale nie są pewni czy sobie poradzą - śmiało organizujcie sesje. Najwięcej nauczycie się metodą prób i błędów. A co do kampanii forumowej - bo jak zgaduję do tego pijesz Dyktatorze - czekamy, jeśli uda się to zrobić, to będzie ekstra.

Jeżeli chodzi o sesje RPG, zawsze mogę coś poprowadzić ;) Tylko odstrasza mnie sytuacja, gdzie na start będę miała spore grono użyszkodników ( :P ) a po tygodniu - dwóch wykruszą się do paru osób. Uni dla mnie nie gra roli, byle nie było to D&D ;P

Online Zahari

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 104
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 09, 2018, 22:41:26 »
A ja szczerze uwielbiam ten prosty, przejrzysty, ''przestarzały'' wygląd. Jak będziecie zmieniać wygląd całej stronki, to dajcie to wyboru kilka, w tym tą aktualną bo jest jak dla mnie najlepszą z możliwych.
(click to show/hide)

Offline szotgmot

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 11, 2018, 16:59:45 »
Gdzie ta ankieta?: )