Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Który z poniższych jest według Ciebie najlepszym serialem 2017 roku?

Dark
4 (30.8%)
Peaky Blinders
3 (23.1%)
The Crown
5 (38.5%)
Thirteen Reasons Why.
1 (7.7%)

Głosów w sumie: 13

Głosowanie skończone: Luty 05, 2018, 01:14:39

Autor Wątek: The Crown najlepszym serialem roku 2017  (Przeczytany 809 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 642
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
The Crown najlepszym serialem roku 2017
« dnia: Styczeń 21, 2018, 12:00:12 »
Plebiscyt filmowy za nami, czas na plebiscyt na najlepszy serial ubiegłego roku. Analogicznie, nominujemy maksymalnie 3 pozycje, dwa tytuły z największa liczbą głosów tworzą finałową parę, spomiędzy której wybieramy w głosowaniu.

Trzy proste zasady:
   Komentarz do nominacji nie jest wymagany, ale jest mile widziany. Każde uzasadnienie (nawet w formie krótkiego wypunktowania za co cenimy serial) jest na plus.
   Nominujemy wyłącznie seriale, które były emitowane w telewizji w roku 2017 lub w przypadku serwisów streamingowych te, które zostały udostępnione w 2017 roku.
   W jednym poście wpisujemy konkretny serial tylko raz. Wpisanie jednego serialu kilka razy w poście nie liczy się jako kilka nominacji.

Faza nominacji potrwa do 28 stycznia, a zatem do dzieła, zapraszam do prezentowania najlepszych - waszym zdaniem - seriali zeszłego roku.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 17:25:49 wysłana przez Bruce Campbell »

Online Kradus

• Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 259
Odp: Najlepszy serial roku 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:39:17 »
Narcos

Nieprzygotowani

P.S. Wyjaśnienia dodam wkrótce.
P.P.S. Co z serialami typu Narcos, gdzie jeden z sezonów miał premierę w 2017 roku?

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2018, 13:37:39 »
Tabu

Dark

The Punisher

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 257
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2018, 13:42:34 »
Wataha - drugi sezon miał miejsce w 2017 roku, dlatego wrzucam ten serial :) Powód jest prosty - klimat tego serialu ;)

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 276
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2018, 14:08:03 »
Korona Królów za scenografie
M jak miłość za wybitny scenariusz
Szkoła za naturalistyczne podejście do problemów szkolnych

Offline Bazi

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 41
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2018, 14:21:36 »
1. Dark - Stranger Things + Twin Peaks + Pustina + Niemce;
2. Godless - porządny western z westernowym klimatem i ładnymi zdjęciami, jak ktoś lubi westerny to polubi;
6. Bloodline - rzeczy, które wychodzą na jaw.
_______________________________________ _______________________________________ _________
3. Twin Peaks - Twin Peaks;
4. Stranger Things - Stranger Things;
5. Tabu - klimatyczny i mruczący Hardy Tomek;
2. Pustina - Twin Peaks + Czesi;
3. Narcos - czapki z głów, bez Pabla też jest doskonale;
4. Peaky Blinders - powrót do przyzwoitej formy po ostatnim kiepskawym sezonie;
5. The End of the F***ing World - prosty i nie wymagający serialik dla highschoolersów ale intensywny i dający nawet potężny FUN;
6. Black Mirror - poprzednie sezony rewelacja, tegoroczny nie porwał mnie szczególnie, zdarzyły się nawet imo słabe odcinki, co w tym serialu jest dla mnie sytuacją bez precedensową;
7. Opowieść Podręcznej - jak widz się wkręci w świat przedstawiony to ujdzie, dla mnie trochę za dużo dziur i agitacji;
8. Ozark - polecane fanom Breaking Bad;
9. Bojack Horseman - trzyma swój cyniczno - tragiczny poziom 8/10
10. Dirk Gently’s Holistic Detective Agency - brytyjska rzecz, nienajgorsza śmieszność, Utopia trochę bardziej na wesoło;
11. The Vikings - coraz gorzej (xD);
12. Fargo - trzeci sezon, mocno wciągający, świetna postać mr. Vargi.

edit: nie czytałem regulaminu, nominuję pierwsze trzy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 19:58:39 wysłana przez Bazi »

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2018, 14:53:34 »
P.P.S. Co z serialami typu Narcos, gdzie jeden z sezonów miał premierę w 2017 roku?
Zapomniałem o tym napisać w zasadach - w sformułowaniu Nominujemy wyłącznie seriale, które były emitowane w telewizji w roku 2017 chodziło o seriale, które miały przynajmniej jeden sezon w 2017 roku. Czyli takie Narcos, którego 3 sezon jest z zeszłego roku, jak najbardziej się kwalifikuje.

Jeśli chodzi o seriale, to nie oglądam ich tak wiele jak filmów i traktuję je raczej jako czysty eskapizm, rzadko sięgam po jakieś niesamowicie ambitne produkcje, zazwyczaj oglądam jakieś marvele, urozmaicając to od czasu do czasu czymś niesuperbohaterskim, jak Ash vs Evil Dead. Także, żeby była jasność z czego wybieram, podam wszystkie zeszłoroczne seriale, jakie oglądałem:

A więc, kiedy już wiecie z czego wybierałem, oto moje nominacje:

(click to show/hide)
Marvel's Runaways (zwiastun) – serialom w MCU ostatnio nie szło najlepiej. Najpierw dostaliśmy na przełomie 2016 i '17 jeden z nudniejszych sezonów Agentów SHIELD (nie wymieniłem na liście wyżej, bo nie obejrzałem go do końca), potem żałośnie słabego Iron Fista, bardzo przeciętnych The Defenders, a zwieńczeniem tej kiepskiej passy był wrzesień i premiera Inhumans, na których nawet nie mam słów, tak słabe było to dzieło. A jednak, listopad przyniósł znaczącą zmianę - najpierw dostaliśmy najlepsze chyba przeniesienie na ekran Punishera (choć do tej starej wersji z Dolphem Lundgrenem mam pewną sympatię...) i, no właśnie, Runaways. Do bezstresowego oglądania po ciężkim dniu idealne połączenie sporej ilości teen dramy z lekką domieszką kina superbohaterskiego. Props za ścieżkę dźwiękową, składającą się z popowych i elektronicznych kawałków, urozmaiconych od czasu do czasu jakimś rapem albo nowszymi dziełami Chrisa Lake'a. Zmiany względem materiału źródłowego (jak chociażby pogłębienie postaci rodziców głównych bohaterów i ich relacji) wyszły naprawdę dobrze, chyba najlepiej wypadają właśnie sceny interakcji na linii dzieci – rodzice. Aktorsko – naprawdę spoko, scenariuszowo niestety już gorzej, zdjęcia poza sceną walki na budowie też nawet niezłe. No krótko mówiąc, nominuję i polecam.

(click to show/hide)
Stranger Things (zwiastun) – myślę, że o Stranger Things słyszeli już wszyscy. W 2016 roku serial stał się fenomenem i wielu ludzi czekało na drugi sezon... sezon, który moim zdaniem był jeszcze lepszy od oryginalnego. Nie ma co tu dużo pisać, jeśli zachwyciłeś się pierwszym sezonem, to po prostu musisz obejrzeć drugi. Jeśli nie zachwyciła cię ta stylistyka i pogrywanie z motywami z popkultury lat 80., to raczej nie jest serial dla ciebie.

I tu pojawia się problem – wybranie dwóch seriali, które najbardziej mi się w ubiegłym roku podobały, było proste. Ale wybranie trzeciej pozycji jest już bardziej skomplikowane... z jednej strony czwarty sezon Sherlocka był całkiem przyjemny w odbiorze, ale z drugiej z „supermocami” siostry Holmes przegięli po prostu. Ja rozumiem, że w tym uniwersum Holmesowie są jak Braddockowie w Marvelu, ale z jej umiejętnościami przesadzili, nie kupuję tego wyjaśnienia. Trzynaście powodów jakoś mnie nie porwało – rozumiem zamysł towarzyszący adaptacji, ale serial mnie po prostu nie porwał. Choć punkcik jakiś zdobył na mojej liście, bo to chyba jedyne dzieło, po którym usłyszałem od Bojara, że zaczął się zastanawiać nad tym jak dla niektórych ludzi był dupkiem. Najwyraźniej jakiś efekt miał. Punisher też był spoko, ale prawdę mówiąc oczekiwałem czegoś innego. Cenię za podejście do tematu traumy, żałuję że nie dostałem krwawej sieczki, jak na Punishera przystało. No i z serialów, przy których się nieźle bawiłem zostaje mi Wynnona Earp, która jakimś wybitnym dziełem znowu nie jest.
EDIT: byłbym zapomniał - jeszcze punkcik dla Riverdale, które jest mroczniejszą teen dramą. Też spoko jako coś do pooglądania w wolnym czasie bez większych ambicji artystycznych. Minus za rozczarowującą końcówkę pierwszego sezonu.

(click to show/hide)
W ostatecznym rozrachunku pozostaje mi chyba Twin Peaks. Niby się nie zachwycam (na pewno nie jak oryginalnymi), ale... cóż, Lynch mnie kupił swoim stylem. I sceną z owadem z końcówki ósmego odcinka. Lynch, oficjalnie: lecz się i rób więcej Twin Peaks. (zwiastun)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 15:24:07 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Amue

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 9
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2018, 15:43:30 »
Thirteen Reasons Why jako, że jest naprawdę fajne, jeśli można to tak ująć. Według mnie Twórcy bardzo dobrze ukazali ten temat taboo i po obejrzeniu serialu można dostać bólu głowy od refleksji z tym jakże związanym tematem.
 Polecam go wszystkim, którzy czasami lubią obejrzeć sobie coś smutnego. :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 17:50:44 wysłana przez Amue »
Jeść białych ludzi!

Offline Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2018, 17:21:26 »
Tureckie Problemy wiele było emitowanych tureckich seriali ostatnimi czasy ale ten jeden przykuł moją uwagę. Bezkompromisowo poprowadzona fabuła, świetne ujęcia oraz intrygi w walce na wygranko i przegranko o pozycję głównego bohatera. Konflikt między Jidem a Wąsaczem przejdzie do historii największych filmowych rywalizacji. Smaczku i kunsztu dodają dobrze napisane postaci drugoplanowe jak Siwy lawirujący między skłóconymi bohaterami, czy Główna Baba mająca decydujący wpływ na ich los oraz końcowe wygranko. Czekam z niecierpliwoscią na więcej tak genialnie zrealizowanych tureckich seriali.

Offline beanshee

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 170
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2018, 17:58:34 »
The Crown - to chyba najlepszy film jaki nakręcili o rodzinie królweskiej. A dbałość o szczegóły wręcz powala. Służba stoi tam gdzie stać powinna i kłania się gdy protokoł wymaga ukłonu. Do królowej poddani zwracają się tak jak powinni. Inną tytulaturę stosują dla Filipa, inną dla Królowej Matki. Moje zapędy perfekcjonistyczne są ukontentowane.
Peaky Blinders - kurna, jaki klimat. Już nie mówiąc o muzyce. I to Birmingham tuż po I wojnie. Brudne, industrialne, biedne. Wypas.
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Bojar

• Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 276
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2018, 19:27:06 »
Dobra a teraz na serio xD

Bo chyba nie potrafiłbym zostawić tych swoich wyborów w spokoju :D

Seriale, które z różnych powodów się nie złapały (mogłem coś pominąć), ale były niezłe(z różnych powodów)

(click to show/hide)
Część z tych seriali ma już kilkanaście sezonów, część jest stosunkowo "nowa". Ale każdy ma coś co mógłbym pochwalić i są to serialek, które ogólnie oglądało mi się nieźle.

Co do top 2 nie miałem problemów z wyborem (oczywiście subiektywny):
The Crown
Dark

Ale z 3 filmem się zastanawiałem i tutaj wybrałbym
The Handmaid's Tale - jest to trochę manifest feministyczny przeciwko tradycjonalizmom i KK. Na pewno łatwiej trafi do liberalnej kobitki niż do konserwatywnego chłopa. Ogólnie polecam.

Kind regards
Bodźiar

Online Kokosz

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 116
  • Znany też jako MACIEKNISZCZYCIEŚWIATUW
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:39:11 »
Thirteen Reasons Why i Dark. Z czego Dark bije wszystko inne na ryj

A teraz proszę mnie dodać do konfy, dziękuję.
Dumny ojciec Tanderere

Offline Fiks

• Tawerniany Jedi
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 34
  • We can be Heroes, just for one day
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2018, 00:19:00 »
Peaky Blinders

Vikings

The End of the Fucking World

(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
Odp: Najlepszy serial roku 2017 | Mamy finałową czwórkę!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2018, 00:11:20 »
Do drugiego etapu - głosowania - przechodzą Dark, Peaky Blinders, The Crown i Thirteen Reasons Why. Potrwa ono do 23:59 w następną niedzielę. Jeszcze dziś pojawi się ankieta.

Ankieta już dodana, zapraszam do głosowania! // Kradus
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2018, 01:15:16 wysłana przez Kradus »

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 130
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2018, 08:56:44 »
Thirteen Reasons Why w tym rankingu przy takich kontrkandydatach to jakiś żart. Widzieliście w ogóle ten serial czy czytaliście tylko, że jest on o samobójstwie młodej dziewczyny i "poważnym problemie w naszym otoczeniu?"

Według mnie Twórcy bardzo dobrze ukazali ten temat taboo i po obejrzeniu serialu można dostać bólu głowy od refleksji z tym jakże związanym tematem.
Tym sformułowaniem zaplusowałbyś wśród emo trzynastolatek.

W niektórych serialach dominuje "przerost formy nad treścią" tu nie było niczego poza treścią która miała być trudna, mocna, życiowa historia, a wyszedł dramat przeciętnej nastolatki, która nie potrafi sobie poradzić z jakimkolwiek problemem w swoim życiu.

"W moim życiu jedyna stała to ciągła zmiana
I przez to żadna z perspektyw to nie fatamorgana"