Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Prosimy o wypełnienie ankiety

29.01.2018 | Dodał: Dyktator

Wypełnienie ankiety zajmie zaledwie parę minut, a nam to bardzo pomoże :) więcej

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Jaką postacią chciałbyś / chciałabyś być ?  (Przeczytany 291 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 256
Jaką postacią chciałbyś / chciałabyś być ?
« dnia: Styczeń 11, 2018, 16:40:07 »
Cześć !
Majster tego forum, czyli Dyktator nałożył nowe normy, które dotyczą ilości postów w 2018. W związku z tym muszą istnieć tematy, gdzie będziemy mogli je pisać. :) Obecnie jest sezon ogórkowy jeśli chodzi o jakieś mistrzostwa bagnetów, oszczepów czy innych Nations Cupów. Dlatego też postanowiłem założyć temat w którym możecie napisać jaką postacią chcielibyście być. Chodzi o bohatera z książki, filmu, ostatecznie można gry, jeśli ktoś nie czyta ani nie ogląda filmów / seriali. Najlepiej gdybyście swoją decyzję uzasadnili. Tylko proszę, żeby to nie było na zasadzie "Ja chciałbym być Darylem Dixonem bo strzelał z kuszy i jadł wiewiórki". Troszkę się rozpiszcie, bo lepiej się to czyta ;)
Preferowana jest 1 postać, ale z racji tego, że może to być niezwykle ciężki wybór, to możecie podać maksymalnie 3.
Aha, zakazane jest podawanie postaci istniejących w rzeczywistości. Czyli nie możecie wskazać, że chcielibyście być A. Hitlerem, chociaż pojawia się w książkach czy kinematografii. Czyli także postacie z m.in. "Wróg u bram" odpadają z tego zestawienia. Jeżeli jednak postać jest fikcyjna jak np. A. Kmicic, który był wzorowany na Samuelu Kmicicu, to możecie go użyć w zestawieniu. Tylko proszę o uzasadnienie ! :)

Dzięki temu ja i reszta użytkowników dowie się, która / które postacie Wam zapadły najlepiej w pamięci i w jakiś sposób Wam zaimponowały.
Ja swój wybór podam w ciągu weekendu, bo muszę przemyśleć to póki co, gdyż mam w swoim rankingu 4 interesujące (dla mnie) charaktery. ;)

Offline Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 55
  • Stasiulek
    • Kanał Yt
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Jaką postacią chciałbyś / chciałabyś być ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:01:38 »
Olbromski Rafał ;P
Edit.
Faktycznie uzasadnienie jest dosyć złożone. Chociaż dla wielu lektura "Popiołów" była bez wątpienia nudna, mi bardzo ona się spodobała. Nie uroniłem ani słowa. Przeczytałem je jakiś czas temu, a do dzisiaj nie znalazłem dzieła z głębszym przesłaniem, które (być może nieumyślnie) zostało w niej zawarte.
Rafał nie jest w żadnym stopniu postacią wyidealizowaną, a wręcz przeciwnie ma bardzo trudny charakter. Żeromski pokazuje jego dorastanie, które jest jednocześnie ogromną przemianą wewnętrzną. I to porownanie Rafała z 1807 z Rafałem z 1812 najbardziej mnie fascynuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 19:21:22 wysłana przez Stasiulek »
(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 642
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2018, 17:37:33 »
Jakieś wątpliwości?

Uzasadnienie:
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2018, 21:59:40 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline LeperMessiah

• Opój
  • *
  • Piwa: 6
  • Como estais amigos ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:41:37 »
Za dzieciaka zaczytywałem się straszliwie w wszelkie powieści Karola Maya, więc jeden z wyborów to definitywnie Old Shatterhand. Nie mówię tu tylko o "wcieleniu" z Winnetou i innych powieści dziejących się na dzikim zachodzie. Mowa tu również o Shatterhandzie z książek dziejących się na bliskim wschodzie, Afryce w których nosi imię Kara ben Nemsi. Można się spierać, że to nie jest postać fikcyjna, bo w końcu May opowiadał w pierwszej osobie, tak jakby o swoich przygodach. Wiadomo jednak, że kraje opisane w książkach zwiedzał długo po ich napisaniu, a zdarzenia z powieści nigdy nie miały miejsca. Czemu Old Shatterhand ? Jako totalny świeżak na dzikim zachodzie potrafi przechytrzyć indian, zabicie niedźwiedzia nożem nie stanowi dlań żadnego problemu. Wszystko potrafi załatwić potężnym ciosem w skroń. W parę dni potrafi pogodzić zwaśnione od dziesiątków lat narody. Krępujące go liny rozrywa pięściami. Szlachetny, bez wad. Niemal nigdy się nie myli, zawsze kierujący się religią. Najgorszego wroga wypuszcza chwilę po tym jak tamten próbował go zabić. Mimo tego typu rażących dla troszeczkę starszego czytelnika (przynajmniej dla mnie) elementów jego powieści nadal mam ogromny sentyment do twórczości Maya i postaci Old Shatterhanda. Kiedyś mój autorytet także definitywnie byłby to jeden z wyborów.

Inną postacią na pewno byłby Bastard z serii książek Robin Hoob. Bardzo ciekawy życiorys. Zdolność 'rozumienia' też definitywnie na plus.

Terror, terror leci przez wieś. Ścigani czy ścigający? Szaleni i okrutni z wściekłości czy ze strachu? Przelecą,
nie wstrzymując koni? Czy też rozjarzy się za chwilę noc ogniem gorejących strzech?
Cicho, cicho, dzieci...
Mamo, czy to demony? Czy to Dziki Gon? Zmory z piekła rodem? Mamo, mamo!
Cicho, cicho, dzieci. To nie demony, nie diabły...
Gorzej.
To ludzie

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 354
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:43:38 »

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:38:36 »
Dobra, namyśliłem się podczas oglądania poczynań Barcy w CdR przeciwko Celcie :D

Na początek napisze, kogo brałem najpoważniej pod uwagę. Albo nie - kogo musiałem wykluczyć, gdyż ma związek z historią. Jest nim bez wątpienia mój ukochany Gannicus. Zginął on w bitwie pod Calamatrum i niestety musiałem go pominąć.
A teraz z postaci fikcyjnych, których nie umieściłem.
1. Stannis Baratheon. Bardzo prosty powód - oglądałem tylko serial, a nie miałem do czynienia z książką. Jest to bez wątpienia mój ulubiony bohater w serialu (zaraz obok Oberyna i Bronna), jednak brak znajomości książki spowodował, że postać tą odrzuciłem.
2. Jason Bourne czyli bohater stworzony przez Ludluma w latach 80, a następnie przeniesiony na duży ekran. Czytałem książki, jak i oglądałem wszystkie cztery części filmu i to wiele razy. Bez wątpienia jest to jedna z moich ulubionych postaci, z którymi miałem styczność czytając książkę czy też oglądając film. Ale jednak wygrał ktoś inny...
... nie będzie tajemnicą, jeśli powiem, że wygrał największy twardziel, a zarazem - jak sam się określa - dupek Sin City - Marv. Powodów jest kilka. Po pierwsze, podoba mi się bardzo jego charakter. Soboty spędzane w knajpie w Sin City popijając wódkę z browarami i lampienie się w tańczącą Nancy. Nie jest typem gościa, który w obliczu złego humoru szuka na siłę zaczepki. Jednak jeśli już mu ktoś zajdzie za skórę to włącza się tzw. "beast mode" i morduje ile wlezie. Poza tym jest gościem niezwykle honorowym - jeśli ktoś go prosi o pomoc, to robi to. Dwa, jak napisałem, jest największym twardzielem w Sin City. Typ gościa, któremu na obiad podasz gwoździe, a on wysra młotek. Połączenie tego wraz z jego lojalnością daje nam idealną (dla mnie) postać. I dlatego to właśnie Marv jest bez wątpienia moją ulubioną od kilku dobrych lat.
Tak swoją drogą, Sin City to mój pierwszy i jak narazie jedyny komiks, który przeczytałem. Polecam go bardzo mocno, jednak jeśli ktoś nie ma na to ochoty, to może obejrzeć obie części filmu - najistotniejsze i najciekawsze epizody nie są w żaden sposób skrócone. Boli tylko, że "Klient ma zawsze racje" jest wrzucony do filmu i poświęca się mu 3 minuty, przez co nie wiadomo do końca o co chodzi :D Aha i historii syna Rourka przedstawionej w drugiej części filmu nie znajdziecie w komiksie :) Jest ona wymyślona przez Rodrigueza (reżysera).

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 642
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2018, 00:49:14 »
Czyżby tą czwartą postacią był Janusz Tracz?

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:38:26 »
Czyżby tą czwartą postacią był Janusz Tracz?
Tak :D Perspektywa życia w Tulczynie jest niezwykle kusząca, ale jednak Marv zwyciężył. :D

Offline teemo

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2018, 11:44:58 »
Ja bym chciał być jak legolas, elf nieśmiertelny :)
________
https://hrocks.pl/linki-hamulcowe-przerzutki-pancerze-c-5_27.html
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2018, 20:18:26 wysłana przez teemo »