Społeczność Mount&Blade > Polska Liga Kawalerii

Polska Liga Kawalerii Napoleonic Wars - zasady

(1/6) > >>

Moontoor:
Chcąc rozruszać polską scenę Mount&Blade w porozumieniu z przedstawicielami polskich pułków kawaleryjskich z dumą przedstawiam mój pierwszy turniej:
Polska Liga Kawaleryjska Napoleonic Wars.
Turniej ten ma być dla wszystkich aktywnych klanów Mount&Blade, nie tylko dla klanów Napoleonic Wars. Turniej ma charakter cykliczny a ogłoszenie terminu następnego sezonu następuje po zebraniu liderów pułków kawaleryjskich na zakończenie aktualnego sezonu. Wszelkie zasady były ustalane na zebraniu liderów pułków kawaleryjskich.

Zasady turnieju zostały ustalone z przedstawicielami większości polskich pułków kawalerii:
Moontoor
Filson
Scorpiion
Hawriił
13. Pułk Huzarów
8. Pułk Ułanów
7. Pułk Huzarów
2. Regiment Dragonów Szkockich
Steam
Steam
Steam
Steam
Sezon Rozpoczyna się od Poniedziałku 05.02.2018r..

Zasady
1. Do turnieju mogą dołączyć różne klany z różnych modułów, jednak nie są dozwolone grupy graczy łączące się w klan ze względu na turniej. Każde podanie będzie rozpatrywane przez radę złożoną z osób ustalających zasady turnieju. Mają oni prawo odrzucić w głosowaniu każde podanie które uznają za niezgodne z regulaminem.
2. W czasie meczu wszyscy członkowie drużyny muszą mieć wybraną tę samą klasę. Nie jest dozwolona  zmiana klasy lub frakcji w czasie meczu. Zarówno wybraną frakcję jak i klasę należy zgłosić sędziemu tuż przed meczem.
3. Nie przewiduje się możliwości zapraszania graczy spoza klanu w ramach goscinnej gry.
4. Gracze którzy są członkami kilku klanów zapisanych na turniej, muszą wybrać jeden klan w którym będą grać, i tylko tam mogą być zapisani na turniej.
5.  Zapisy składów kończą się 04.02.2018 o godzinie 23:59. Od tego momentu nie przewiduje się dodawania nowych zawodników i gracze którzy zmienili klan nie będą mogli zagrać razem z nowym klanem.
6. Zakazane jest używanie lanc oraz strzelania (także w niebo)
7. Zakazany jest tzw. wallhugging / rockhugging / treehugging czyli ciasnego trzymania się wszelkich ścian które uniemożliwiają przeciwnikowi manewrowanie.
8.Każdy klan może w czasie meczu mieć jednego oficera i jednego chorążego. Muzycy są zakazani.
9. Minimalna liczba graczy wynosi 8.
10. W ciągu 20 sekund od rozpoczęcia rundy można poprosić o reset lub przerwę. Jeżeli od rozpoczęcia rundy minęło 20 sekund nie ma możliwości przerwania jej.
11. W przypadku gdy jedna ze stron nie wystawi 8 graczy mogą oni zagrać bez balansu.
12. Jeżeli obie strony będą mieli więcej niż wymagana minimalna liczba graczy. Mecz musi się odbyć w idealnym balansie. Klan który chce wystawić większą liczbę graczy musi zbalansować do strony która chce zagrać mniejszą ilością graczy.
13. Nie ma maksymalnej liczby uczestników (jeżeli 2 klany chcą wystawić 30 osób, nie będzie problemu)
14. Mecze będą rozgrywane na losowo wygenerowanej pustynnej mapie o średniej wielkości. Mapa musi być zaakceptowana przez oficerów obu stron.
15. Jeden mecz składa się z 10 rund. Nie ma zmiany stron.
16. Mecze są rozgrywane w obecności sędziego który jest wyznaczony przez organizatora.
17. Mecze będą rozgrywane na sprawdzonych serwerach które będą wyznaczone przez organizatora.
18. Każda kolejka trwa tydzień. Na mecze należy się umawiać albo za pośrednictwem organizatora albo osobiście. Ustalony termin należy podać w odpowiednim temacie na forum.
19.Zwycięzca meczu otrzymuje 3 punkty, za remis otrzymuje się po 1 punkcie. Przegranie meczu skutkuje nie uzyskaniem żadnego punktu.
20. Jeżeli klan nie pojawi się na ustalony termin meczu, to jego przeciwnik dostaje wygraną walkowerem z wynikiem 10:0.
21.  Pod koniec ligi w przypadku gdy kilka drużyn będzie miało tyle samo punktów,  kolejność w rankingu jest porządkowana wg. różnicy wygranych i przegranych rund.
22. Podnoszenie broni przeciwnika oraz dosiadanie ich koni jest dozwolone.
23. Zachowaj kulturę i szanuj wszystkich graczy podczas turnieju jak i po nim.
24. Podczas meczu należy słuchać sędziów i respektować ich decyzje. Sędzia ma prawo interpretować regulamin na swój sposób, oraz od niego będą zależały metody karania za łamania zasad. Jeżeli któraś ze stron będzie się nie zgadzać z decyzją sędziego powinna poczekać na koniec meczu a następnie napisać w odpowiednim temacie na forum. W przypadku podejrzenia iż sędzia nie był uczciwy zostanie uruchomione specjalne dochodzenie i wrazie jawnego łąmania zasad przez sędziego będzie on odwołany a mecz powtórzony..
25.  Oba klany muszą stać na spawnie na początku rundy do czasu gdy sędzia wyda sygnał na rozpoczęcie rundy (zazwyczaj tekstem "live" lub "go") Oficerowie mogą w tym czasie poprosić o przerwę, która o ile nie łamie pkt. 10 musi zostać wysłuchana.
26. Maksymalny czas stania w jednym miejscu (tak zwanego kampienia) wynosi 90 sekund.
27. Co Niedzielę można będzie dodać nowych graczy do drużyny. Będą oni mogli grać w następnej kolejce.

Zahari:
Jak szukacie sędziów to się piszę ;)

Moontoor:
Będzie temat z podaniami na sędziów.

Zahari:
Od kiedy mogą się zespoły zapisywać?

Moontoor:
Wszystko będzie podane w najbliższych dniach. Na razie to regulamin.

Przypominam, że liga jest dla wcześniej działających klanów nie dla zespołów.

(click to show/hide)Ale w najbliższych miesiącach może być i turniej dla zespołów. Na razie nie zdradzę nic więcej

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej