Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Ankieta

Który film, wyłoniony przez użytkowników w nominacjach, był w 2017 roku najlepszy?

Dunkierka
11 (64.7%)
Najlepszy
6 (35.3%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Styczeń 15, 2018, 08:25:19

Autor Wątek: Najlepszy film roku 2017 zdaniem tawernowiczów to Dunkierka  (Przeczytany 979 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Najlepszy film roku 2017 zdaniem tawernowiczów to Dunkierka
« dnia: Grudzień 30, 2017, 15:23:30 »

DUNKIERKA

Reżyser: Christopher Nolan
Scenariusz: Christopher Nolan
Gatunek: Dramat, Wojenny za Filmwebem
Produkcja: Francja, Holandia, USA, Wielka Brytania
Nagrody: 26 nagród i 124 nominacje (źródło)
Procent pozytywnych recenzji w Polsce: 96% za Mediakrytyk
Zwiastun: (klik!)
Porównanie
obu kandydatów do tytułu filmu
roku 2017 zdaniem tawernowiczów

NAJLEPSZY

Reżyser: Łukasz Palkowski
Scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński
Gatunek: Biograficzny, Obyczajowy, Sportowy za Filmwebem
Produkcja: Polska
Nagrody: 8 nagród i 1 nominacja (źródło)
Procent pozytywnych recenzji w Polsce: 93% za Mediakrytyk
Zwiastun: (klik!)

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 00:13:18 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Shanty

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 84
  • Rome Warband Clan
Odp: Najlepszy film roku 2017 zdaniem tawernowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2017, 15:40:06 »
1.
(click to show/hide)
2.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 17:34:16 wysłana przez Shanty »

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 253
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:34:46 »
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

(click to show/hide)

Offline firentis

• Moderator Gier Podobnych
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 124
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2017, 16:45:14 »
W sumie to widziałem tylko kilka, więc nie mam za dużego porównania, ale Dunkierka bardzo mi się spodobała. Bardzo dobrze zrobiony.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2017, 17:19:46 »
Przyznam, że wybór nie był łatwy, widziałem w tym roku z dziesięć filmów, które mógłbym z czystym sumieniem polecić innym, bo są naprawdę dobre.

(click to show/hide)
1. Cicha Noc - ostatni film w kinie, na którym byłem i muszę powiedzieć, że to moim zdaniem najlepszy polski film tego roku, choć ma naprawdę sporą konkurencję. Bardzo dobra gra wszystkich aktorów, zwłaszcza Jakubika i Ogrodnika, naprawdę podoba mi się koncept kręcenia części ujęć z ręki (a byłem przekonany po tych horrorach found footage, że mam już tego szczerze dość - jak się okazało, nie). Co rzadkie w polskich filmach, dźwięk jest naprawdę dobry, a realizacja stoi na wysokim poziomie. Zwiastuna nie podaję, bo jest zaskakująco słaby jak na tak dobrą produkcję i zwyczajnie nie oddaje ducha filmu.
(click to show/hide)
2. Twój Vincent - pod względem wizualnym to jest po prostu majstersztyk. Jeśli film nie dostanie co najmniej nominacji do Oscara w kategorii filmu animowanego, będę po prostu rozczarowany i zwyczajnie zły. Już za samo to ten film zasługuje, by się tu znaleźć. (zwiastun)

I o ile te dwa filmy były stosunkowo łatwe do wyłuskania z grona najlepszych, problem miałem z podjęciem decyzji na temat trzeciej pozycji.
Zanim podam trzecią pozycję, podam trzy inne filmy, którym niewiele zabrakło, aby się tu znaleźć:
(click to show/hide)

(click to show/hide)
3. Uciekaj! - przyznam, że ze współczesnymi horrorami jest mi nie po drodze. Pewnie, oglądam, ale o wiele bardziej cenię taki Gabinet Doktora Caligari czy Palacza zwłok, niż Blair Witch, Ludzką Stonogę czy tam Oszukać przeznaczenie część X. Kiedy szedłem na Get Out spodziewałem się mniej lub bardziej standardowego horroru z dodatkową osią rasową (główni antagoniści mogliby być jakimiś przywódcami KKK2.0), a tutaj mnie twórcy zaskoczyli. Oczywiście,  jako horror nie jest specjalnie oryginalny, ba, wręcz powiedziałbym, że od połowy już wiadomo o co chodzi. A jednak, to jak rozwiązano temat relacji między białymi postaciami, a czarnym bohaterem jest po prostu świetny i moim zdaniem dodaje dodatkowej wartości filmowi. Produkcję spina również fajna klamra z policją. Ogólnie, ostatnio tak dobrze bawiłem się chyba oglądając Armię Ciemności z 1992 Sama Raimiego. Naprawdę solidna produkcja. (zwiastun)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 21:34:50 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 52
  • Stasiulek
    • Kanał Yt
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2017, 17:30:25 »
Ja nominuję tylko jedną produkcję i będzie to "Najlepszy". Przesłanie tego filmu było dla mnie oczywiste, ale mimo wszystko patrząc na ogólną oprawę bardzo mi się spodobał biorąc pod uwagę fakt, że to polska produkcja.

Offline Laalaa

• Pijus
  • *
  • Piwa: 44
  • Ten który pływa z karpiami
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2017, 19:38:31 »
Ja nominuję tylko jedną produkcję i będzie to "Najlepszy". Przesłanie tego filmu było dla mnie oczywiste, ale mimo wszystko patrząc na ogólną oprawę bardzo mi się spodobał biorąc pod uwagę fakt, że to polska produkcja.
Oj tak :) Świetny film.

Co do moich nominacji rzecz jest prosta i bezkonkurencyjna na pierwsze miejsce zasłużył Botoks jakże wspaniałego reżysera Papryki Vege.
(click to show/hide)

Donoszenie na policje to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.

Online Zahari

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 62
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2017, 19:42:39 »
+1
(click to show/hide)

Offline Erevan

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 1
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2017, 20:50:59 »
Wspomniane wyżej:
1. Najlepszy
(click to show/hide)

2. Dunkierka
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 20:54:08 wysłana przez Erevan »

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2017, 21:08:59 »
Ghost in Shell.
Wojna o Planetę Małp
Blade Runner

Tak, same powtórki, jakoś tak wyszło...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 507
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2017, 23:11:07 »
A ja postaram się nominować filmy trochę z różnych światów aby trochę urozmaicić plebiscyt.

1. Sztuka Kochania - Na początek jeden z najlepszych polskich filmów jakie widziałem. Doskonała muzyka i kreacja atmosfery polski doby PRL'u. Świetnie prowadzenie historii jak i sama fabuła - wszystko to bardzo przypadło mi do gustu. Ogólnie jeśli chodzi o kondycje polskiego kina to jest coraz lepiej bo było jeszcze kilka perełek. Jednak to właśnie Sztuka Kochania wywarła na mnie największe wrażenie historia mnie "kupiła", muzyka dodała dobrego smaku, scenografia urzekła a gra aktorska była przyzwoitą wisienką na torcie.
(click to show/hide)

2. Coco - chyba najlepsza bajka w życiu jaką widziałem. Nie dość, że pięknie zrobiona z doskonałą grafiką to posiada piękną muzykę. Sama bajka jest zabawna wzruszająca a co najważniejsze przekazuje wartości niespotykane w tego typu produkcjach jak szacunek do śmierci, rodziny. Porusza też w fabułe szeroko rozumianą tematykę przemijania. Do bajka trafnie i w piękny sposób pokazuje kulturę meksykańską i obchody min. święta zmarłych. Coś pięknego - polecam każdemu. Bajki też mogą być małym dziełem sztuki.
(click to show/hide)

3. Baby Driver - malutka perełka jeśli chodzi o pomysł i wykonanie. Jedyna chyba na świecie produkcja w której montaż jest zrobiony pod muzykę. Doskonały soundtrack dopełnia pozytywne wrażenia. Sama historia mimo, iż nie wgniata w fotel i nie zmusza do głębszych przemyśleń jest interesująca i nie nuży widza. Polecam każdemu bo jest to rewolucyjna produkcja jeśli chodzi o wykonanie i montaż.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 23:13:46 wysłana przez ^IvE »

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 126
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2017, 00:46:38 »
Logan: Wolverine

Dunkierka
Zacząłem nazywać to bagno grą
A później grać w tę grę z zimną krwią
Tu gdzie skrupuły jeszcze smacznie śpią
Pamiętaj wszystkie kwiaty w końcu schną
Wiesz o czym mówię, jak znaliśmy się, a się nie znamy
Tu gdzie Bóg to skrót myślowy, ja nie lubię dróg skrótami

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny Rycerz
  • Piwa: 707
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2017, 00:55:55 »
Widzę, że ktoś tu bardzo mocno inspiruje się plebiscytami na gracza roku ;)

Annabelle: Narodziny zła - bardzo dobry horror i świetny prequel
To - obowiązkowa pozycja dla mnie, jako fana twórczości Kinga
SW Ostatni Jedi - jako fan Gwiezdnych Wojen byłem raczej zawiedziony nowym epizodem, jednak oceniam to po prostu jako naprawdę dobry film

(click to show/hide)

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 259
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:10:19 »
Zakładam, że mówimy o filmach, które swoją premierę miały po gali oscarowej... Bo np. Manchester by the sea miało swoją premierę na początku stycznia. Powiedzmy jednak, że te z tego roku oscarowe już sobie pominę, bo było sporo wartych filmów. Pominę też blockbustery typu thor ragnarok, guardians of the galaxy vol 2 czy spiderman homecoming. Na takich filmach można się dobrze bawić, ale nie dostarczą one katharsis, którego w kinie zazwyczaj szukam. Po za tym zazwyczaj fabuła w takich filmach jest prosta jak budowa cepa.

Parę filmów, które były blisko dostania się do mojej trójeczki (każdy miał jakiś swój plus, ale to za mało):
(click to show/hide)

Twój Vincent - Kurde... No ten film mnie rozłożył na łopatki. Fabuła średnia, gra średnia, ale motyw z malowaniem każdej sceny jest dla mnie czymś genialnym. Tak jak Lew będę zaskoczony jak nie dostanie to nominacji do Oscara za animację.

Sieranevada (polska premiera w czerwcu 2k17) - rumuńska cicha noc, która bije ją na głowę.

The Florida Project - byłem dziś... I jestem zachwycony. Mamy kolorowy świat i dramatyczną historię pokazaną w kolorowy sposób oczami dzieci. Niesamowicie autentyczny film, gra aktorska dzieci na bardzo wysokim poziomie. Ten film to patrzenie na patologie i dramaty rodzinne przez różowe okulary. No i praca kamery :D Dla mnie perełka

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2017, 12:25:47 »
Widzę, że ktoś tu bardzo mocno inspiruje się plebiscytami na gracza roku ;)
Nic nie poradzę na to, że to bardo dobry plebiscyt od strony technicznej - proste, choć nieliczne zasady (przyznam się bez bicia, że przed wysłaniem wątku przeglądałem regulamin tegorocznego plebiscytu, by upewnić się, że o niczym istotnym nie zapomniałem), trzy nominacje (optymalna, nie za niska liczba, pozwalająca uwzględnić najistotniejsze osoby/filmy, a jednocześnie nie za wysoka), a później głosowanie z ograniczonej listy kandydatów, w tym wypadku dwóch. Jak kopiować, to od najlepszych :D