Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wasze ulubione uniwersa fantasy  (Przeczytany 677 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laalaa

• Opój
  • *
  • Piwa: 44
  • Ten który pływa z karpiami
  • Steam ID: Mój status Steam
Wasze ulubione uniwersa fantasy
« dnia: Grudzień 20, 2017, 21:35:10 »
No to zaczynając nie wiem czy taki wątek już nie powstał ale jak patrzyłem to żadnego takowego nie widziałem ale zawsze mogłem coś przeoczyć także przepraszam jeśli takie coś miało miejsce :P

Zatem moim ulubionym światem jest świat Tolkiena z Silmarilionu, Władcy Pierścieni i Hobbita. Mimo iż gdy oglądałem Władcę pierścieni jeszcze za gówniaka (+/- jak miałem 9/10 lat) kompletnie mi to wszystko nie podeszło, bo nie wiedziałem co się dzieje. Podobna sytuacja jakbym zaczął oglądać np Breaking Bad od najnowszego sezonu przez co nic bym nie rozumiał i bym od razu skreślił to jako potencjalną formę rozrywki. Wracając do sedna sprawy, w tym uniwersum zakochałem się gdy poszliśmy ze szkołą na akademię filmową w której leciała właśnie premiera pierwszej części Hobbita i od tamtego momentu praktycznie codziennie wracam do jakichś ciekawostek z tego świata i chłonę wszelkie informacje z tym związane jak gąbka. Pamiętam mój hype jak wyszła druga część Hobbita która jeszcze wtedy, nawet po obejrzeniu Bitwy Pięciu Armii pozostała mi w głowie jako ta najlepsza. Z biegiem czasu zmieniłem zdanie i uznałem, że to jednak ostatnia, finałowa część tej serii była tą najlepszą zwłaszcza jeśli ogląda się tą edycję rozszerzoną którą poleciłbym każdemu w ciemno. Co prawda wiem, że bitwa przedstawiona w filmie nie miała za dużo wspólnego z tą prawdziwą jednak samo widowisko według mnie było genialne.

Poszerzając moją wypowiedź zapytam się was też o wasze ulubione rasy w uwielbianych przez was uniwersach.
Moją są krasnoludy- dumne, honorowe, wspaniali kowale, waleczne jak mało kto, nieustraszone i przed wszystkim mają ściśle wyznaczone zasady którymi się kierują. Utożsamiam się z nimi w wielu aspektach życia (np. też do najwyższych nie należę xD) i kocham i podziwiam wszystko co stworzyły. Najbardziej imponuje mi ogrom tuneli które wydrążyły w Ereborze, Morii, Górach Błękitnych i wielu innych miejscach. Jakbyście chcieli to mógłbym wam coś o nich opowiedzieć bo co nieco wiem :P

Liczę na konkretne odpowiedzi i bez śmieszkowania proszę :P
(click to show/hide)

Donoszenie na policje to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
Odp: Wasze ulubione uniwersa fantasy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:08:03 »
moje ulubione uniwersum fantasy to te w którym Audi jest lepsze od BMW

a tak w ogóle to fantasy jest dla nerdów XD

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 143
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:20:16 »
Cosmere zjada wszystko. Dobranoc
Wachistrz Emeryt 10ph
Wielki wojownik pani Pauliny
(click to show/hide)

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 347
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:27:05 »
Chronopia - zżynali z wszystkiego, kalkowali co się dało, ale przypadkowo całkiem im to wyszło.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:54:12 »
Nikt ci nie odbiera prawa do lubienia Bitwy Pięciu Armii, ale to obiektywnie najgorszy film od Petera Jacksona w uniwersum Tolkiena. Niepotrzebne i nieuzasadnione pseudodramatyczne sceny z bohaterami, którzy i tak wiemy, że nie zginą (Legolas), tworzenie luk fabularnych względem jego trylogii LotR (tego jest naprawdę sporo, nie ma nawet miejsca na wymienienie połowy, choćby kwestia poszukiwań Gandalfa jakichkolwiek strzępków informacji o Pierścieniu i Sauronie na początku Drużyny Pierścienia), nielogiczne postępowanie bohaterów (dlaczego Smaug tak o, bez wyraźnego powodu, niszczy wszystko na swojej drodze, poza jedną wieżą, na której jest Bard? Dlaczego po zauważeniu go zamiast spalić go, co zajęłoby mu ułamek sekundy, musi gadać, zupełnie jakby Bard był kimś wyjątkowym?), tragiczne CGI jak na tak duży budżet (zwłaszcza tytułowa bitwa, serio, to wali CGI na kilometr, lepiej już wyglądała bitwa z Dwóch wież...), dziury fabularne w samym filmie (pojawienie się dosłownie znikąd wierzchowców dla Thorina i jego grupy, żeby mogli dostać się do Azoga), mnóstwo momentów over the top (skaczące elfy...). Mógłbym tak wymieniać i wymieniać.
Nie znaczy to, że film nie ma prawa ci się podobać. Sam lubię kilka filmów, które nie są najwyższej jakości. Ale na pewno nie nazwałbym ich dobrymi, tylko dlatego, że mi się podobają.

Co do uniwersów fantasy, to nie mam spośród nich ulubionego. Lubię Tolkiena, lubię świat Wiedźmina od Sapkowskiego, Warhammer też jest nawet spoko.

moje ulubione uniwersum fantasy to te w którym Audi jest lepsze od BMW
Bojar triggered.

Online Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 262
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:05:28 »
Moj ulubiony moment filmu bitwa pieciu armii to jak sie pojawiaja napisy koncowe... Ten film byl tak okropnym paździerzem, ze to sie kupy nie trzyma. Ocena od mnie na filmwebie to 3/10 tylko przez sentyment do uniwersum. W tym filmie nie dzialo nic.. Cgi do bank, fabula slaba, rezyserka scen walk - do Viggo z tLotR sie to nie umywa. No ale viggo sie uczyl szermierki i jako jedyny na planie uzywal prawdziwego miecza a nie plastikowej podroby.

A co do audi... No jest po prostu obiektywnie lepsze... BMW moze rywalizowac co najwyzej z passatami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 00:08:18 wysłana przez Bojar »

Offline Fiks

• Tawerniany Jedi
  • Pijus
  • *
  • Piwa: 31
  • Nie ma śmierci, jest Moc.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:31:09 »
Nie będę się wcinał do dyskusji na temat LotRa xd

Moim ulubionym światem fantasy jest ten z "Malazańskiej Księgi Poległych" Eriksona.
Gdy zacząłem to czytać, mój mózg prawie eksplodował pod natłokiem dziwnie brzmiących nazw krajów, ras i przedmiotów (zanim ogarnąłem czym są T'lan Imassowie i K'Chain Che'Malle, trochę zeszło xd To są gwoli ścisłości dwie "wymarłe" rasy, które tak naprawdę nie wymarły). Autor stworzył własną mitologię, specyficzny "rodzaj" magii, który się różni w znacznym stopniu od innych serii fantasy, wymyślił tysiąc głównych bohaterów, każdego z własnym, oryginalnym charakterem i dewiacją seksualną, co dodaje kolejną barierę na drodze do ogarnięcia całości świata przedstawionego :P Z autopsji wiem, że jak się przeczyta wszystko i na bieżąco się będzie segregowało w głowie wszystkie dane, fabuła jest bardzo wciągająca i momentami całkiem zabawna. Oczywiście zabawna pod kątem czarnego humoru, to jednak dalej księga poległych.

Więcej można poczytać (oczywiście to jest jednak Nonsenso, więc nie ma tam czystych faktów, tylko jest to ubarwione, żeby łatwiej było zrozumieć xD) tutaj: http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Malazańska_Księga_Poległych

Saga spisana jest w 10 dużych księgach. Przeczytanie tego zajmuje naprawdę czasu, ale polecam, bo warto.

(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:31:57 »
Okej, jeszcze jedno, bo zapomniałem o tym poprzednio.
Moje ulubione frakcje/rasy/nacje/whaeva z fantasy to Rohan u Tolkiena i Temeria u Sapkowskiego.
Co do Młotka Wojennego, jak to Octavian mówi, nic się nie zmieniło - wybór jest nadal oczywisty:
goblinki ♡ są najlepsze :D

Offline Laalaa

• Opój
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2017, 18:32:28 »
Niepotrzebne i nieuzasadnione pseudodramatyczne sceny z bohaterami, którzy i tak wiemy, że nie zginą (Legolas), tworzenie luk fabularnych względem jego trylogii LotR (tego jest naprawdę sporo, nie ma nawet miejsca na wymienienie połowy, choćby kwestia poszukiwań Gandalfa jakichkolwiek strzępków informacji o Pierścieniu i Sauronie na początku Drużyny Pierścienia), nielogiczne postępowanie bohaterów (dlaczego Smaug tak o, bez wyraźnego powodu, niszczy wszystko na swojej drodze, poza jedną wieżą, na której jest Bard?Dlaczego po zauważeniu go zamiast spalić go, co zajęłoby mu ułamek sekundy, musi gadać, zupełnie jakby Bard był kimś wyjątkowym?),

Wiesz co tu jest problem w tym, że trylogia władcy pierścieni została najpierw nagrana a potem dopiero Hobbit więc dla tych starszych widzów wiadome jest którzy bohaterowie przeżyją zaś widzowie młodsi którzy pierwszy raz będą oglądali coś z tym uniwersum związane to jeśli będą oglądali to w kolejności chronologicznej co do książek, nie będą wiedzieli kto przeżyje a kto nie bo w końcu Legolas najpierw był w wydarzeniach z Hobbita a potem z LotRa.
Nie wiem dokładnie o jakie poszukiwania Ci chodzi także sprecyzuj proszę.
W tym nielogicznym postępowaniu bohaterów chodzi właśnie o budowanie napięcia co jest typowym zabiegiem w większości filmów współczesnych (np w Grze o Tron nie ma tego problemu i raczej jeśli ktoś ma kogoś innego w niewoli i chce go zabić to to zrobi bez zbędnego pieprzenia ale to jest kompletnie inna sprawa)

dziury fabularne w samym filmie (pojawienie się dosłownie znikąd wierzchowców dla Thorina i jego grupy, żeby mogli dostać się do Azoga), mnóstwo momentów over the top (skaczące elfy...). Mógłbym tak wymieniać i wymieniać.
Właśnie tu się mylisz, w wersji rozszerzonej Dain II Ironfoot na miejsce zdarzenia przybywa wraz z rydwanami bojowymi i jeźdźcami kóz. Właśnie jeden z takich rydwanów przejmują kompani Thorina którzy towarzyszyli mu podczas samego ataku na wzgórze gdzie znajdował się Azog (serdecznie odsyłam do tego momentu bo naprawdę fajny). Nie będę spoilerował bo to był dobrze przeprowadzony klip i jak obejrzysz to się sam przekonasz, że to co napisałeś to nie do końca prawda.

To teraz pora na parę nieścisłości fabularnych w stosunku do książek:
-Azog podczas tej bitwy tak naprawdę już nie żył, zabił go Ironfoot podczas bitwy bitwy o Morię po tym jak Krasnoludy utraciły Erebor,(odsyłam tu jeśli chcecie dowiedzieć się o nim czegoś więcej ^^)
-Armiami miał dowodzić Bolg, syn Azoga który był żądny zemsty po stracie ojca,
(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2017, 23:05:05 »
Wiesz co tu jest problem w tym, że trylogia władcy pierścieni została najpierw nagrana a potem dopiero Hobbit więc dla tych starszych widzów wiadome jest którzy bohaterowie przeżyją zaś widzowie młodsi którzy pierwszy raz będą oglądali coś z tym uniwersum związane to jeśli będą oglądali to w kolejności chronologicznej co do książek, nie będą wiedzieli kto przeżyje a kto nie bo w końcu Legolas najpierw był w wydarzeniach z Hobbita a potem z LotRa.
Raz - Władca Pierścieni to jedna z takich historii, których praktycznie nie da się zaspoilerować. Ludzie, którzy nawet nie czytali książek prawdopodobnie kojarzą, że członkiem DP jest taki książę elfów o imieniu na L, wybitny łucznik. Legolas nie jest jakimś pionkiem pokroju Hamy. Jeśli masz choć trochę pojęcia o fantasy, wiesz o jego obecności w LotR.

Nie wiem dokładnie o jakie poszukiwania Ci chodzi także sprecyzuj proszę.
Jeśli chodzi o "poszukiwania Gandalfa", to chodzi mi naturalnie o sam początek Drużyny Pierścienia. Przeanalizujmy co Gandalf wiedział po Hobbicie: raz - Sauron nie przepadł, tylko istnieje, dwa - zamanifestował się pod postacią oka (oczywiście, Gandalf nie był świadkiem tego, ale nie ma żadnych przesłanek sugerujących, że Galadriela/Elrond mieliby powód do zatajenia tych dwóch faktów przed Mithrandirem) i trzy - oba te zdarzenia miały miejsce po odnalezieniu przez Bilba pewnego dziwnego, magicznego pierścienia. Nie wzbudza to jego niepokoju co do natury pierścienia, okej, powiedzmy że mogło tak być. Ale potem wchodzi DP i gdy tylko Gandalf próbuje sięgnąć po Pierścień, gdy zostawia go Bilbo, ukazuje mu się właśnie to oko. Oko Saurona. I nic. Gandalf nic sobie z tego nie robi, ot każe Frodowi ten pierścień schować, po czym odjeżdża do Gondoru. Czyta o tym, jak to Isildur zabrał pierścień Sauronowi i... to nagle zmienia z jakiegoś powodu stan rzeczy, Gandalf nagle jest przekonany, że to ten jedyny pierścień. Wcześniej mogliśmy zakładać, że Gandalf dysponował już jakąś, choć niepełną, to jednak jakąś wiedzą nt pierścienia i ta informacja okazała się kluczowym elementem tej układanki. Mogło tak być, bo nie wiedzieliśmy, co dokładnie czarodziej wiedział. Ale teraz, po tym jak zostało to przedstawione w Hobbicie, pozostaje nam jedynie pukać się w głowę i:
a) zastanawiać się dlaczego Gandalf zbagatelizował wizję Oka w DP
b) zastanawiać się co takiego istotnego było (w kontekście wiedzy jaką uzyskał w trylogii Hobbita) w informacji o Isildurze.
Nawiasem mówiąc: teraz jak to piszę, przyszło mi do głowy, że historię Isildura opowiada chyba Saruman w pierwszej części Hobbita. Jeśli tak, to podwójne brawa dla Petera Jacksona, Gandalf dysponował wiedzą o jego losach od początku...

W tym nielogicznym postępowaniu bohaterów chodzi właśnie o budowanie napięcia co jest typowym zabiegiem w większości filmów współczesnych (np w Grze o Tron nie ma tego problemu i raczej jeśli ktoś ma kogoś innego w niewoli i chce go zabić to to zrobi bez zbędnego pieprzenia ale to jest kompletnie inna sprawa)
Nielogiczne postępowanie bohaterów buduje napięcie? Chyba tylko w wymarzonym świecie Micheala Baya... Smaug ubił kupę ludzi ignorując ich, nie ma żadnego powodu w świecie przedstawionym, żeby nagle zaczął gadać do Barda.

Właśnie tu się mylisz, w wersji rozszerzonej Dain II Ironfoot na miejsce zdarzenia przybywa wraz z rydwanami bojowymi i jeźdźcami kóz. Właśnie jeden z takich rydwanów przejmują kompani Thorina którzy towarzyszyli mu podczas samego ataku na wzgórze gdzie znajdował się Azog (serdecznie odsyłam do tego momentu bo naprawdę fajny). Nie będę spoilerował bo to był dobrze przeprowadzony klip i jak obejrzysz to się sam przekonasz, że to co napisałeś to nie do końca prawda.
Nie "napisałem nie do końca prawdy". Napisałem samą prawdę, jako widz kinowy. Pewnie, w extended cut/director's cut/final cut/ultimate cut/golden edition może i ta nieścisłość jest rozwiązana. Ba, powiem więcej - taka wersja może nawet naprawiać wszystkie nieścisłości fabularne danego filmu. Ale to nadal nie tłumaczy faktu, że dostałem niespójne dzieło z lukami fabularnymi, podczas gdy zapłaciłem za projekcję skończonego i logicznego dzieła. Pewnie, gdyby projekcje kinowe LUB director's cut były dostępny za darmo, wtedy takie sytuacje można byłoby jeszcze zaakceptować. Ale nie w momencie, w którym płacę dwadzieścia parę złotych za pójście do kina, dostaję obraz, w którym część zdarzeń nie ma sensu, a następnie, żeby tego sensu nabrały, muszę wydać kolejne 90 złotych na director's cut. No to jest zwyczajne plucie w twarz widza kinowego. I nic nie tłumaczy takich zabiegów zwłaszcza w kontekście Hobbita, bo to jest jedna, krótka i zwarta opowieść rozbita na trzy części, a więc miejsca na tę scenę powinno starczyć. Jest to niewybaczalne również z tego powodu, że w filmie pojawiają się wątki zupełnie zbędne (choćby cały motyw z Gundabadem), które nic nie wnoszą, a zajmują czas i taśmę filmową. Spokojnie można było je wyciąć i zamiast nich wstawić te sceny z extended cutu, które usunęłyby luki fabularne. Jakby tego wszystkiego brakowało, to nawet pomijając ostatnie trzy zdania, upychanie scen koniecznych, by film stał się logiczny do płatnego director's cutu jest z jeszcze jednego powodu niefajne wobec widzów - bo istnieje coś takiego, jak podział filmu na dwie podczęści. Korzystał z tego Potop Hoffmana, korzystał z tego Kill Bill Tarantino, korzystał z tego nawet ostatni Harry Potter i bodajże ostatnia część Igrzysk Śmierci. Masz za dużo materiału na jeden film? Zrób jego dwie podczęści. Ludzie poznają całą sensowną historię i zapłacą nie tylko mniej (przy założeniu 25 złotych za bilet, wychodzi nam 50), niż gdyby kupowali director's cut i bilet (115 złotych), ale również gdyby kupili wyłącznie director's cut (90 złotych). Jako, że jesteśmy na forum skupiającym graczy M&B, to pozwolę sobie na taką przenośnię. Czy gdyby TaleWorlds wydało Bannerlorda z wyciętymi cutscenkami do części zadań oraz jednym wyciętym zakończeniem i miesiąc po premierze wypuściło płatne Legit DLC z tymi cutscenkami oraz "prawdziwym zakończeniem", to mam traktować to jako coś w porządku? Nawiasem mówiąc, powinno się oćwiczyć kijami osoby odpowiedzialne za usuwanie scen, które są konieczne do sensownego wytłumaczenia zdarzeń w filmie, przy zachowaniu kompletnie nieistotnych. No to jest po prostu skandal. Czas chyba przypomnieć sobie, do czego z założenia służyły director's cuty - w wersji reżyserskiej Brazil pojawiły się sceny, które zostały usunięte w wersji kinowej bo były rzekomo za trudne dla przeciętnego widza, a w Leonie Zawodowcu pozbyto się z wersji kinowej tych, które wzbudziły kontrowersje na pokazach testowych. Krótko mówiąc dostajesz nowy content, który pozwala ci lepiej poznać wizję reżysera, ale jednocześnie brak tych scen nie sprawia, że zdarzenia w filmie nie mają sensu. A tutaj? Usuwasz istotne elementy filmu, które w tym wypadku tłumaczą nam, skąd Thorin wytrzasnął te wierzchowce. Wcześniej ich pojawienie się znikąd nie miało sensu... Równie dobrze można było założyć, że zstąpił Bóg i powiedział Thorinowi: daj żebro, wyrosnę ci z niego stado pseudokozic, które posłużą tobie i twoim przyjaciołom by dopaść Azoga. Tylko traktuj je dobrze, bo zaraz zginiesz, a za dręczenie zwierząt są dodatkowe lata w czyśćcu.

Żeby było śmieszniej, odpaliłem tę scenę z YT, którą podałeś i ona świetnie pokazuje, co jeszcze jest nie tak z tym filmem: niekonsekwencja. A więc kiedy pierwszy raz pojawiają się wargi, to ledwie biegną dwa (i oczywiście frontalnie) ale nikt przez 6 sekund nie jest w stanie postrzelić ich z tej kuszy (no bo ma być dramatycznie i groźnie, mamy łudzić się że są jakimś zagrożeniem dla naszych bohaterów). Końcówka klipu? Balin bez większego trudu eliminuje w tym samym czasie na oko co najmniej 8 wargów, broń staje się nagle megaskuteczna, no bo przecież Balin nie może zginąć w tym miejscu.

EDIT:
Za ew. błędy oraz brak cytowania w poście konkretnych fragmentów przepraszam, ale tekst musiałem pisać na fonie, bo na pc wyskoczył mi bsod.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 11:59:27 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Laalaa

• Opój
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2017, 09:28:58 »
Co do tej sceny to mogli ją wyciąć z swoją brutalność(dużo krwi i ucinania głów) czy chociażby za te sceny z wargami jako z maltretowaniem(nie wiem czy to odpowiednie słowo) zwierząt (w jednej scenie widać jak te ostrza od rydwanu wbijają mu się w brzuch a wyjeżdżają przez głowę dodatkowo roztrzaskując go o kamień). Nie mówię, że to popieram ale mogło tak być po prostu.

Kolejną sprawą jest dlaczego nie zabił tych wargów?
1. Strzelec był kimś innym niż Balinem który wiele bitew przeżył i jako lord miał o wiele większe doświadczenie z bronią.
2. Zauważ, że ów Balin gdy zabija tam te 8 wargów nie trafia wszystkimi strzałami i to samo było z jego poprzednikiem(nie pamiętam jego imienia niestety) który w połączeniu z zaskoczeniem jakie wystąpiło gdy je zobaczył zaskutkowało stratą paru kóz.
(click to show/hide)

Offline Zahari

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 64
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:13:54 »
Okej, jeszcze jedno, bo zapomniałem o tym poprzednio.
Moje ulubione frakcje/rasy/nacje/whaeva z fantasy to Rohan u Tolkiena i Temeria u Sapkowskiego.
Co do Młotka Wojennego, jak to Octavian mówi, nic się nie zmieniło - wybór jest nadal oczywisty:
Tylko elfy :P
Wracając do filmu Hobbit, czy tylko ja mam wrażenie, że charakteryzacje, efekty specjalne i wszelkiego rodzaju stwory wyglądają o niebo lepiej w LotR?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 11:16:55 wysłana przez Zahari »
(click to show/hide)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:55:53 »
Co do tej sceny to mogli ją wyciąć z swoją brutalność(dużo krwi i ucinania głów) czy chociażby za te sceny z wargami jako z maltretowaniem(nie wiem czy to odpowiednie słowo) zwierząt (w jednej scenie widać jak te ostrza od rydwanu wbijają mu się w brzuch a wyjeżdżają przez głowę dodatkowo roztrzaskując go o kamień). Nie mówię, że to popieram ale mogło tak być po prostu.
Powiedzmy, że ta scena została wycięta za brutalność. Ale teraz odpowiedzmy sobie na proste pytanie: kto odpowiadał za to, jak ta scena wygląda? No pan reżyser. A więc jeśli Peter Jackson doszedł do wniosku, że chce robić film dla dzieci i nie chce umieszczać scen podwyższających rating wiekowy… to wystarczyło nie robić jej tak brutalnie? Albo z wersji kinowej usunąć krew i ucinanie kończyn, i zostawić bardziej brutalne wersje scen do director's cutu? To tylko CGI, kilka pikseli, a więc dało się to zmodyfikować.

Kolejną sprawą jest dlaczego nie zabił tych wargów?
1. Strzelec był kimś innym niż Balinem który wiele bitew przeżył i jako lord miał o wiele większe doświadczenie z bronią.
2. Zauważ, że ów Balin gdy zabija tam te 8 wargów nie trafia wszystkimi strzałami i to samo było z jego poprzednikiem(nie pamiętam jego imienia niestety) który w połączeniu z zaskoczeniem jakie wystąpiło gdy je zobaczył zaskutkowało stratą paru kóz.
Co do tej sceny:
Raz – to nie jest tak, że oni w ułamku sekundy, w środku bitwy, cudem przejęli opuszczony pojazd i tak o się usadowili. Skoro mają czas zatrzymać się obok Thorina, a Balin ma nawet czas przypomnieć, że: It’s been a while since I’ve done this, to na pewno też ich umiejscowienie na wozie nie było przypadkowe i każdy usadowił się tam, gdzie ma do tego predyspozycje. A więc, należy założyć, że do strzelania nie wybrali najgorszego strzelca, tylko kompetentną osobę, która sobie z tym zadaniem poradzi.
Dwa – przecież strzelcem nie jest jakiś chudopachołek, tylko Dwalin, brat Balina, młodszy od niego o zaledwie dziewięć lat. Dodatkowo, z tego co kojarzę, Balin tak naprawdę walczył przed Ereborem tylko w jednym konflikcie – krasnoludów z orkami, który miał swój finał w bitwie w Dolinie Azanulbizar. Jaki udział w tej wojnie miał Dwalin nie wiemy, ale wiemy, że na pewno brał udział właśnie w tej bitwie. A więc Balin nie mógł mieć wielokrotnie większego doświadczenia od swojego brata.
Trzy – co do zaskoczenia. Tak jak już wyżej pisałem, strzelec nie jest jakąś przypadkową osobą, Dwalin jest wojownikiem. I okej, miał prawo być zaskoczony pojawieniem się wargów, ale to nie znaczy, że przez 6 sekund nie jest w stanie nic zrobić biegnącym na wprost na nich stworzeniom. No jadą przez środek pola bitwy, po prostu musi spodziewać się, że w każdym momencie ktoś nagle wyskoczy mu na twarz z niezbyt przyjaznymi zamiarami.

Pozwól, że odpowiem screenshotem z autouzupełniania Google'a :D
(click to show/hide)

Wracając do filmu Hobbit, czy tylko ja mam wrażenie, że charakteryzacje, efekty specjalne i wszelkiego rodzaju stwory wyglądają o niebo lepiej w LotR?
O wiele lepiej wyglądają bitwy, sam design złych postaci jest inny, moim zdaniem miał być bardziej bajkowy i przystępny dla młodszych widzów. Mi o wiele bardziej podobały się choćby gobliny właśnie w LotR, mocno byłem rozczarowany tym co zobaczyłem już w pierwszej części Hobbita.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 12:02:00 wysłana przez Bruce Campbell »

Offline Laalaa

• Opój
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:40:08 »

Porównanie Legolasa z Hobbita i LotRa :D
(click to show/hide)

(click to show/hide)

No jak dla mnie to jednak Hobbit bije na głowę ale to już moja subiektywna opinia xD

Rozumiem też, że te wszystkie złe kreatury w Hobbicie rzeczywiście nie są aż tak paskudne jak w LotRze ale czy to jest minus to znowu kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje xD
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 507
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2017, 23:04:13 »
Kochani nie wiem czy wiecie ale filmy z serii LOTR i Hobbit dzieli dekada. Nie dziwne, że efekty w Hobbicie są lepsze ^^