Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Wasze ulubione polskie filmy  (Przeczytany 227 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
Wasze ulubione polskie filmy
« dnia: Listopad 15, 2017, 23:41:09 »
Nie przedłużając - jakie polskie* filmy lubicie najbardziej?
* - interpretujcie to tak, jak chcecie - mogą być to zarówno filmy z całkowicie polską obsadą, polskim producentem, kręcone w Polsce, jak i filmy, które polskiego mają tylko np. reżysera.

Offline mikolaj922

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 1
Odp: Wasze ulubione polskie filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2017, 23:48:52 »
psy fajne są no i kiler fajny jest

Offline qiss

• Gracz Roku DP
  • WMZT
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2017, 23:58:50 »
Pitbull
Fuks
Chłopaki nie płaczą
Pieniądze to nie wszystko
Killer
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 507
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2017, 01:42:53 »
W sumie się nie znam na polskich filmach. I w ogóle na filmach nieszczególnie. Z polskich filmów najbardziej uśmiałem się na klasycznych komediach z wczesnych lat 2000 typu "Killer" i "Chłopaki nie płaczą" Z poważniejszych produkcji największe wrażenie wywarła na mnie "Sztuka Kochania" Jestem też chyba jednym z nielicznych osób którym naprawdę serio podoba się "Bitwa Warszawska" Uważam, że jest świetnie i ciekawie zrobiona - jest historia, jest trochę patetyczności (w każdym filmie quasi-historycznym jest on obecny) I w końcu nie ma wałkowania polskiej martyrologii i skupiamy się na tym co się udało i że Polak potrafi. Dla mnie ten film jest bardzo dobry i będę go bronił. No i jeśli chodzi o tego typu filmu to oczywiście "Ogniem i Mieczem" No i to tyle. Bo szczerze mówiąc ja nie jestem zbyt biegły w kinematografii. Co najwyżej ogarniam nowsze tytuły rok wstecz. Oprócz wspomnianej "Sztuki Kochania" z nowszych produkcji wyróżniłbym może "Konwój" jeszcze. No i byłbym zapomniał o "Wołyniu" ostre ciężkie kino ale uważam, że lepszego rozprawienia się z tym tematem na łamach dużego ekranu nie ma i raczej nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 01:45:32 wysłana przez ^IvE »

Offline Vizioner

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 46
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2017, 02:06:47 »
To niezły temat wybrałeś xd, tyle tego jest, że nie wymienisz ;) Uwielbiam polskie kinematografię. Uważam, iż naprawdę możemy się pochwalić wieloma kultowymi serialami czy filmami. Niestety, wiele osób na słowo "Polskie filmy", reaguję odruchem wymiotnym, bardzo z tego powodu mi smutno ;( Mógłbym wymieniać całymi dniami filmy, które są godne poświęcenia uwagi. Sugerując się częstotliwością powtarzania danego filmu, na moją listę trafiłbym filmy takie jak:

Znachor
Skazany na Bluesa
U Pana Boga za piecem, w ogórku, za miedzą
Jak rozpętałem drugą wojnę światową
Trylogia Sienkiewicza ;)
Wołyń
Killer
Układ zamknięty (Moim zdaniem, jeden z lepszych filmów "nowoczesnych")
Kariera Nikodema Dyzmy (Serial był lepszy ;)
Sami Swoi
Vabank
Dzień Świra
Chłopaki nie płaczą
E=mc2

PS: Moim zdaniem lepszy jest serial pitbull, niż wyemitowane ostatnim czasem, filmy"Pitbull". Cały klimat psuje zbyt duża częstotliwość używania wulgaryzmów, przez co filmy staję się sztuczne. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 02:11:10 wysłana przez Vizioner »
IN THE END,
WE ONLY
REGRET 
THE CHANCES
WE DIDN'T
TAKE.

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 34
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2017, 04:35:27 »
Jeżeli już, to mam jakieś ulubione polskie seriale :P Co do filmów, hm... Tak lubić, że mógłbym to oglądać do porzygu za każdym razem, to tylko Ogniem i Mieczem. Kocham w nim muzykę, uwielbiam obsadę - za każdym razem oglądam z tą samą fascynacją. Pewnie mógłbym dopisać paru polskim produkcjom metkę "interesującej", ale jeżeli mowa o ulubionych, to tylko ten jeden tytuł przychodzi mi do głowy.

PS. A czy są jakieś zagraniczne filmy, które lubię, a były kręcone w Polsce - tego nie wiem.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Online Laalaa

• Opój
  • *
  • Piwa: 44
  • Ten który pływa z karpiami
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2017, 07:22:56 »
Botoks hehe
(click to show/hide)

Donoszenie na policje to nie tylko obowiązek ale i przyjemność.

Online Stasiulek

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 52
  • Stasiulek
    • Kanał Yt
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2017, 10:51:59 »
Killer,
Trylogia (Łomnicki w roli Wołodyjowskiego i Olbrychski w roli Kmicica szczególnie),
Pan Tadeusz (tutaj szczególnie przez fakt, że na potrzeby tego filmu skomponowano niesamowitą muzykę),
- Miś,
- Co mi zrobisz jak mnie złapiesz,
- Dzień świra,
Widzę, że większość się powtarza; byłoby więcej ale aktualnie nic więcej nie przychodzi mi na myśl. :)

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2017, 13:02:06 »
Oto moja lista, podzieliłem ją na dwie części - top 5, i top 15 (bez pierwszych 5 miejsc, one zawarte są w top5). W tych topkach filmy są ułożone alfabetycznie, nie nadaję im lokat.

(click to show/hide)

(click to show/hide)

Do tego, jeśli miałbym brać pod uwagę filmy, w których tylko pojedynczy Polacy maczali palce, to miałbym o wiele prostszą pracę - Andrzej Sekuła odpowiadał za zdjęcia w Pulp Fiction i Wściekłych Psach Quentina Tarantino, moich dwóch ulubionych filmów, które mogę w kółko katować. Dziecko Rosemary Polańskiego też bardzo mi się podobało i stawiałbym je na równi z Nożem w wodzie. Trzy kolory Kieślowskiego były też spoko, szczególnie Czerwony.

Choć po prawdzie, to w sumie mógłbym umieścić niejako na miejscu pierwszym Kanał, to chyba mój ulubiony film nie tylko jeśli chodzi o Wajdę, ale również jeśli chodzi o polską kinematografię w ogóle. Co do filmów, które tutaj się pojawiły, to tak - Chłopaki nie płaczą i Kiler jak widać pojawiły się w moim zestawieniu, ogólnie jeśli chodzi o polskie komedie to przełom wieków był ostatnim dobrym czasem dla tego gatunku w polskim kinie, dzisiaj trudno pójść na jakąkolwiek komedię i z ręką na sercu powiedzieć, że była dobra. Chyba, że coś mnie ominęło.
Psy oraz Pieniądze to nie wszystko też widziałem. Psy są w sumie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym polskim filmem akcji, natomiast nie powiedziałbym, żeby był to mój ulubiony film. Pieniądze to nie wszystko nie powaliły mnie. Jednakże, kiedy pierwszy raz je obejrzałem, nie miałem jeszcze zbyt wielu filmów na koncie, a wyrażenie "polska komedia" kojarzyło mi się z takimi produktami filmopodobnymi jak Kac Wawa, nic więc dziwnego, że film bardzo mi się spodobał. Z perspektywy czasu nie jest to film zły, wręcz przeciwnie, ale na pewno nie coś co umieściłbym w ścisłej czołówce moich ulubionych produkcji, taki Kiler na przykład jest moim zdaniem o wiele zabawniejszy.
Pitbull... cóż, wiem że Patryk Vega ma swoich fanów, niemniej moim zdaniem to jedyny dobry film autorstwa tego pana. Pozostałe produkcje albo były w najlepszym wypadku na dolnej granicy akceptowalności (Służby specjalne), albo były bardzo, bardzo słabe (Ciacho, Last Minute, Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć), albo zaczynały się na literę B i... może w tym miejscu skończmy. W każdym razie, wróćmy do Pitbulla - znowu, jak z Psami, nie powiem, żebym był to film zły, albo żeby mi się nie podobał, natomiast nie podobał mi się aż tak bardzo, żeby go tutaj umieszczać. Fuksa nie oglądałem, tak więc nic ciekawego na temat tej produkcji nie powiem.
Dobra, bo widzę że spory tekst mi już wyszedł, a nawet do połowy wymienionych filmów jeszcze się nie odniosłem, więc może skończę póki co, a o reszcie napiszę kiedy indziej. Aha, nie nadaję sobie monopolu na opinię o filmach - każdy ma prawo do swojej. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, nie znaczy, że uważam go za głupiego, albo gorszego. Właściwie, to nawet zachęcam do dyskusji na temat wymienionych przez innych filmów, kto wie, może wyjdzie z tego coś dłuższego i ciekawego, jak ostatnio z mojej prywatnej rozmowy z IvE o Moonlight, choć koniec końców żaden z nas nie zdołał przekonać drugiego do swojej opinii o nim.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 13:06:41 wysłana przez Lew »

Offline Matim

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 24
  • Matim loves you
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2017, 13:32:23 »
@Lew Wyjaśnisz jak odbierasz Nóż w Wodzie że tak wysoko u Ciebie się znajduje? Do mnie jakoś to zbudowanie całego filmu na tej konkurencji między facetami z różnych pokoleń nie dotarło :/

U mnie na samej górze z polskich to jest Ziemia Obiecana, przede wszystkim za odtworzenie strasznych realiów sprzed ponad 100 lat w tak wiarygodny i pouczający sposób (nawet jeśli ktoś nazwie film socjalistyczną propagandą to nie może zaprzeczyć że warunki pracy były po prostu tragiczne)

Taki też co najbardziej cenię, ale to jest bardzo smutny film, to Ostatni Etap, jeden z pierwszych po wojnie

Offline Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2017, 15:37:03 »
@Lew Wyjaśnisz jak odbierasz Nóż w Wodzie że tak wysoko u Ciebie się znajduje? Do mnie jakoś to zbudowanie całego filmu na tej konkurencji między facetami z różnych pokoleń nie dotarło :/
Największa siła tego filmu, to mnogość potencjalnych interpretacji. Już zabawą samą w sobie jest wyszukiwanie różnych poszlak czy symboli mogących odkryć nowe znaczenie.
Poza najbardziej oczywistą interpretacją walki młodych ze starymi, można chociażby to odnieść do ówczesnej sytuacji w Polsce. Przypomnij sobie anegdotę dziennikarza o bosmanie i wierzbie: Kiedy zdawałem na sternika mieliśmy takiego bosmana [...] On mówił: „Widzicie tę wierzbę?”. A to był dąb. „Jak bosman mówi, że wierzba – to wierzba. Załoga na wierzbę biegiem marsz!”. I dalej, w rozmowie z chłopcem wspomina, że kazał im siedzieć na tym drzewie i kukać, a na pytanie czy kukał, odpowiada: On nie był najmądrzejszy, ten bosman. Ale wychował twardych chłopaków. Dosyć łatwo można powiązać to z dyktaturami, w tym z systemem rządów wówczas w Polsce obowiązującym. Prezentujący tę historię dziennikarz nie kwestionuje działań bosmana i jednocześnie widzimy, że w świecie filmu żyje mu się bardzo dobrze, korzysta ze swojej pozycji w systemie - ma w końcu swój własny jacht oraz drogi samochód - jak zresztą powiedział na początku chłopiec: Taki ładny wódz… myślałem, że z ambasady.
Z tą interpretacją można pójść zresztą jeszcze dalej - film nie tylko opowiadałby o PRLu, ale o PRLu w bardzo konkretnym momencie. Do tego przyda nam się kontekst historyczny, a mianowicie - czasy, w których film powstał. Mówimy o roku 1961, a więc nadal stosunkowo świeżo po październiku '56. W Polsce zaczęła się odwilż. I teraz - wiemy, że małżeństwo (dobrze pamiętam, że byli małżeństwem?) wybierają się nad jezioro tylko na jeden dzień. Teraz zwróć uwagę na końcówkę filmu. Ktoś kradnie ich wycieraczki (przed czym ostrzegał na samym początku filmu chłopiec), a na samym końcu, kiedy dziennikarz stoi samochodem na rozdrożu, krajobraz nie wygląda sielsko, spokojnie dałby radę z tą całą mgłą w horrorze. Możemy zinterpretować całą sytuację jako Polskę i Polaków - jakkolwiek dziwnie to brzmi, ukradzione wycieraczki obrazowałyby ponownie odebrane wolności. Polański mógł sugerować, że odwilż będzie jedynie krótkim "wyjazdem na łódki", nie potrwa wiecznie. Zresztą, to właśnie w roku powstania filmu, 1961, usunięto chociażby religię ze szkół.
I tych interpretacji można dorabiać i dorabiać, w filmie znajduje się też całkiem sporo nawiązań do chrześcijaństwa, usłyszałem też ostatnio teorię, że to w gruncie rzeczy mocno zmodyfikowany mit o... Edypie. I za to właśnie cenię Nóż w wodzie. Za to, że za każdym razem, kiedy go obejrzysz, dostrzeżesz nowy szczegół, który nada całości choćby w małym stopniu nowe znaczenie.

EDIT: Nawiasem mówiąc Vizimir, dopiero teraz to zobaczyłem:
U Pana Boga w ogórku
:D
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 16:53:11 wysłana przez Lew »