Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP17] Te lepsze zapowiedzi by Maciek  (Przeczytany 348 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 109
  • Bojar moim idolem
  • Steam ID: Mój status Steam
[PP17] Te lepsze zapowiedzi by Maciek
« dnia: Listopad 01, 2017, 01:05:59 »

Poznaliśmy już wszystkie cztery pary ćwierćfinalistów Pucharu Polski, serdecznie gratuluję też drużynom, które dotrwały do końca. Faza ligowa nie przyniosła raczej większych zaskoczeń, wszystkie cztery teamy, które były typowane na czołówkę turnieju, z mniejszymi lub większymi problemami, awansowały; a są to Saracens, Independent Warriors, Polish Eagles oraz WANNABAES. Postaram się wam przedstawić wszystkie mecze najbardziej obiektywnie jak tylko potrafię.

Pączusie Matka vs Polish Eagles
Obie drużyny mają już doświadczenie we wcześniejszych edycjach Pucharu Polski, PM w zeszłorocznym, PE we wszystkich edycjach od 2011 roku zdobywając w nich bardzo wysokie pozycje. Na korzyść Orłów również świadczy ich aktualny udział w europejskich turniejach takich jak choćby WSC. Sporym minusem dla PE jest brak Ich głównego łucznika - Prince'a oraz brak formy Matafiksa, który jeszcze kilka miesięcy temu był uznawany za top łucznika. Nie można zapominać o Warhammerze czy  Blackhawku, którzy swoje doświadczenie potrafią wykorzystać w każdy możliwy sposób oraz Woju, który jeśli utrzyma statystykę 20 fragów na mecz, to śmiało może powalczyć o tytuł top fragera tegorocznego pucharu. PM, a konkretnie Luther, ma sporą szansę wykorzystać lukę w łucznikach na swoją korzyść. Należy zwrócić uwagę na na pozostałych graczy pączków takich jak np. Dominique, który potrafi zrobić sporo sneakycouchów oraz Gancza, który szlifował swoje umiejętności walki na NW. Nie spodziewam się zaskoczenia w wyniku, ale liczę, że chłopaki pod dowództwem Matka urwą trochę rund.

HITMEN Clan vs Wannabaes
Starcie Hitmenów z drużyną Prusaka było bez wątpienia jednym z głośniejszych zdarzeń w zeszłorocznym Pucharze. Najpierw porównywanie Hitmenów do Agincourtu i zapowiedzi jednoznacznej wygranej, po czym... dziwny remis, do którego Ortalioni doprowadzili z pełnym rozmysłem teamkillując się pod koniec meczu. Jednakże, tamto starcie miało miejsce ponad rok temu, nie ma co go roztrząsać - szczególnie, że te dwie drużyny spotkały się już raz w tegorocznym PP. Na otwarcie turnieju Wannabaes zdecydowanie ograło Hitmenów 12:1. Po takim wyniku zdawałoby się, że doświadczona drużyna zabójców nie ma zbyt wielkich szans z ekipą Prusaka. Czy jest tak w rzeczywistości?
Przede wszystkim mocnym punktem Hitmenów jest ich zgranie - od lat występują w tej samej ekipie, doskonale rozumieją się w walce grupowej i dzięki współpracy wiele osiągnęli. Wiele zależeć też będzie od dyspozycji Zjadacza, najlepszego konnego HITMENów, a także, przy okazji, szóstego gracza w całym PP pod względem liczby zabójstw. Czwarta drużyna fazy ligowej ma również w składzie wielki skarb jakim jest Damhaon, jeden ze skuteczniejszych strzelców tego PP. Warto podkreślić również doświadczenie i zdecydowanie w dowodzeniu AKKARINa, lidera Hitmenów. Bez wątpienia, jeśli jego team ma odnieść triumf, będzie musiał wpaść na naprawdę dobry plan, a jego gracze, bezbłędnie go wyegzekwować, WANNABAE jest zbyt dobrą drużyną, by mogli sobie pozwolić na duży margines błędu.
Drużyna AngryNerda i Prusaka nie jest jednakże skazana na łaskę Zjadacza i jego lancy - sami mają naprawdę solidną kawalerię, która spokojnie napsuje mu sporo krwi. Kokosz, najskuteczniejszy frager (zgodnie ze statami z 4 kolejki, od tego czasu jego drużyna nie grała, a więc miejsce to pewnie stracił) oraz Prusak, drugi gracz pod względem zabójstw nachyloną to naprawdę groźny duet, co pokazywali choćby w meczu z SRC. Tak więc, o ile pod względem siły konnych Wannabaes przeważają, o tyle problemem może być dla nich brak solidnego strzelca. Rokrocznie drużyny Prusaka miały dobrego, albo przynajmniej przyzwoitego strzelca. Tym razem brak takiej postaci, co oznacza, że jazda i naprawdę solidna piechota będą musiały postarać się, by wyłączyć Damhaona z gry. Dużo zależeć będzie w tym meczu od AngryNerda i Hawera, trzonu prusakowej piechoty. Na pewno minusem dla WANNABAE jest również fakt rozgrywanie meczu w niedzielę - oznacza to brak Remara, kolejnego solidnego piechura, który zresztą w poprzednim starciu tych drużyn miał najlepsze statystyki ze wszystkich infów.
Reasumując, w zdecydowanej przewadze zdaje się być drużyna AngryNerda i Prusaka, i gdybym miał typować, to właśnie na nich bym postawił. Niemniej, Hitmeni również mają swoje atuty - choćby posiadanie, nomen omen, zabójczo skutecznego w strzelaniu headshotów snajpera w osobie Damhaona. Z tego też powodu Wannabaes nie mogą zlekceważyć swoich oponentów, bo może się to okazać dla nich bardzo bolesne - szczególnie, że mamy już fazę pucharową i teraz nie ma już miejsca na błędy.

Saracens vs Black Scorpions
Pojedynek dwóch skorpionów, młodego i starego. Dla Bs jest to pierwszy turniej na Native z tym składem, chociaż Sebebar i ChińskiWoj grali w zeszłorocznej edycji w (L)egionistach, zajmując 4. miejsce tuż za Hitmenami; za to Shanty i Toffix występowali w kilku wcześniejszych edycjach. Z początku uznawałem Bs za czarnego konia turnieju. Dobra baza graczy, którzy indywidualnie nie odstają od bardziej doświadczonych od siebie. A mimo to... zawiodłem się. Sebebar, który spokojnie mógł pociągnąć cały team do przodu fraguje i... nic. Bolesny jest też brak konnych, przez co dochodzi do takich absurdów jak granie FBTR na 4 piechociarzy. Za to SRC chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, od kilku lat główny człon polskiej reprezentacji oraz najbardziej utytułowany klan w historii Pucharu Polski. Większość z nich nadal bierze czynny udział w europejskich turniejach albo gra mniej lub bardziej aktywnie. Faworyta tego meczu chyba nie muszę nikomu mówić, ponieważ jest on bardzo oczywisty. Wynik inny niż 12-0 będzie sporym zaskoczeniem.

Independent Warriors vs Gang Świerzaków
Lider fazy ligowej kontra drużyna z moda The Deluge. IW pomimo stosunkowo długiego stażu (klan powstał w 2015) jeszcze nigdy nie brali udziału w Pucharze Polski, gra jednakże aktualnie w europejskich turniejach i to tam zdobyli sporo doświadczenia. W tym roku brnie do celu jakim jest zwycięstwo, przegrywając po drodze jedynie z PE, z drugiej strony był to jedyny mecz tej drużyny z pozostałymi faworytami, w dodatku przegrany. Tak jak na wakacyjnym WML są oni wspierani przez graczy spoza klanu. Janczar na łuku i Rider na piechocie zapewniają dużą ilość fragów, na tyle dużą, że obaj mają realne szanse na sięgnięcie po tytuł top fragera. O graczach Świerzaków nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ponieważ nie znam ich zbyt dobrze oraz nie śledziłem ich meczy. Wiem jedynie, że część z nich grała na zeszłorocznej edycji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 12:06:24 wysłana przez ^IvE »
"Lew: I tyle kurde
Lew: Albo się zgodzi albo nie
Lew: A ty się zabierasz do tego jak do kurde
Lew: Iskania jeża, że niby chcesz go iskać, ale kurde boisz się łapę zbliżyć bo się boisz, że się kolcami pokłujesz czy co" - <censored edition>

Online Vizioner

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 24
Odp: Te lepsze zapowiedzi by Maciek
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2017, 01:16:56 »
Tak jak na wakacyjnym WML są oni wspierani przez graczy spoza klanu. Janczar na łuku i Rider na piechocie zapewniają dużą ilość fragów, na tyle dużą, że obaj mają realne szanse na sięgnięcie po tytuł top fragera.

Brzmi to trochę tak jakby Rider nie był u nas ;) Poza tym dobra robota ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 01:20:30 wysłana przez Vizioner »
IN THE END,
WE ONLY
REGRET 
THE CHANCES
WE DIDN'T
TAKE.

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 32
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2017, 01:28:21 »
Trochę tak ofensywnie to zabrzmiało "te lepsze zapowiedzi". Nie mniej jednak, wygląda to ładnie, ale do błędów w pisowni (mniejszych lub większych) można się przyczepić :P Tak czy siak - dobra robota. Zawsze takie rzeczy mnie ciekawią. Tylko nie pokłóćcie się z Azorkiem o te zapowiedzi. :P
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2017, 01:32:20 »
Do końca turnieju zostały 3 tygodnie. To mało czasu, a materiałów ekskluzywnych (wywiady, zapowiedzi, analizy etc) można mnożyć. Więc polecam po prostu połączyć siły i wspólnie produkować nowe materiały. Albo się nimi podzielić. Wtedy zrobicie ich więcej ;)
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2017, 01:41:29 »
Widać że trochę się nie znasz Maciek
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 141
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2017, 09:50:03 »
Moj skill pochodzi z glebi, nie z nw
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
Odp: [PP17] Te lepsze zapowiedzi by Maciek
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2017, 12:07:27 »
Zawsze wiedziałem, że Maciek ma potencjał. Jednak te zapowiedzi są naprawdę super. Nie wiem nad czym tak długo zwlekałeś.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2017, 12:29:46 »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2017, 14:19:22 »
XD Szanuje za jaja i ten tytuł.

Do końca turnieju zostały 3 tygodnie. To mało czasu, a materiałów ekskluzywnych (wywiady, zapowiedzi, analizy etc) można mnożyć. Więc polecam po prostu połączyć siły i wspólnie produkować nowe materiały. Albo się nimi podzielić. Wtedy zrobicie ich więcej ;)

Jak dla mnie im większa konkurencja tym lepiej dla rynku

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2017, 14:35:08 »
Zgadzam się z kolegą Łukaszem. Każda konkurencja jest ożywcza i może tylko wpłynąć na poprawę materiałów. Jak dla mnie bomba a każdy materiał jest cenny i na plus. A konkurencja tylko może zwiększyć ich jakość.