Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP17] Kolejka V (deadline 22.10.2017)  (Przeczytany 2832 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online AngryNerd

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
Odp: [PP17] Kolejka V (deadline 22.10.2017)
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 18, 2017, 00:04:43 »
Sorki nie będę jechał do Poznania specjalnie żeby obudzić Prusaka i powiedzieć mu ze jest Jt mecz.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 18, 2017, 00:27:08 »
Obie drużyny nie zachowują się wobec siebie fair. Obie drużyny więc stracą w wypadku nie zagrania meczu. AngryNerd jesteś osobą kontaktową i Twoim psim obowiązkiem jest odpowiedzieć na post PE w którym przychylają się do podanego przez Was samych terminu. Prusak tutaj nie ma nic do rzeczy on jest jedną z osób w Twoim teamie. Tak samo jednak w ten sposób nie powinno się załatwiać spraw jak robi to PE. Które na dodatek sugeruje nam stronniczość jako administracji. Do tego nadal PE podało dwa razy mniej terminów. Dlatego sprawa jest prosta i jednoznaczna. Wszystkie teamy potrafią się dogadać. Wy nie potraficie. Postąpiłbym niesprawiedliwie wobec innych zespołów gdybym tu przychylił się do jednej ze stron gdy żadna nie zachowuje się tak jak należy. W takim razie jeśli nie rozegracie meczu do końca tygodnia obie drużyny otrzymają po 0 pkt -12 rund w tabeli oraz będą pickować jako ostatnie w ostatniej kolejce. Czyli to co standardowo stało by się regulaminowo w sytuacji nierozegrania meczu. Ta decyzja nikogo nie faworyzuje i jest zgodna z zasadami. W aktualnej sytuacji w tabeli nie rozegranie meczu może Wam spowodować poważny problem ale sami sobie piwa naważyliście. Decyzja jest ostateczna.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 00:43:53 wysłana przez ^IvE »

Online Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 18, 2017, 01:18:44 »
[...] W aktualnej sytuacji w tabeli nie rozegranie meczu może Wam spowodować poważny problem ale sami sobie piwa naważyliście. Decyzja jest ostateczna.
Piwa to naważyła administracja - na czele z Tobą @IvE - wymyślając chorą zasadę "podasz więcej terminów, masz przewagę". Przecież Prusak mógł wypisać 72 możliwe dla nich terminy (z uwzględnieniem godzin) i by wygrali tutaj, wedle Twojej zasady.
Co do Warhammera, to zmieścił się w zaproponowanym terminie i podał go 23h przed meczem. Mało tego, było przed 23.00, czyli w miarę okej godzinie. Prusak szedł spać, bo praca, ale AngryNerd zapewne wpadł na Tawerne po tej godzinie sprawdzić co słychać na forum, robiąc sobie przerwę od nauki na sprawdzian z przyrody. W erze smartfonów, jakiś łots apów i innych śmieciowych aplikacji, gdzie pewnie połowa tutejszych uczniów szkół średnich korzysta z nich nudząc się na lekcjach w szkole, dało się szybko wysłać wiadomość do pozostałych członków zespołu. Nie dziwiłbym się, jakby Warhammer i całe PE podjęło decyzję o wycofaniu się, bo podobna próba wyruchania nas była przed finałem w 2012, gdzie od 5 dni był ustalony termin, a nagle Ty @IvE napisałeś "nie gramy, bo serwer jest niedostępny, sorry", gdzie m.in. Aharo proponował swój z dostępem do logów itd. Koniec końców mecz się odbył, ale niesmak pozostał.

Z drugiej strony ta chora zasada "podaj więcej terminów - wygrywasz" to niesamowity bullshit, co zresztą opisał Prusak, co się działo przed finałem w 2015 ;) Stąd to zdanie jest tutaj kluczowe
[...]a teraz największymi krzykaczami okazują się ci gracze, którzy robili to w bezczelny sposób w przeszłości.

Tak czy siak któraś ze stron będzie niesamowicie pokrzywdzona, taka prawda. Plujecie się tutaj do Prusaka i jego koleżków (swoją drogą ten @AngryNerd to rzeczywiście niezły błazen tego forum, jak czytam jego posty :P), że mają brudne zagrywki, jednak należy najpierw spojrzeć na to, że takie coś jest dozwolone i chłopaki sprytnie z tego korzystają. A jak to wygląda z boku, to inna sprawa, oni korzystają. ;)

Online Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 18, 2017, 01:38:32 »
Podanie większej ilości terminów to poniekąd większe dostosowanie się do tego kiedy można grać, ale to obowiązkiem drużyn jest ustalenie meczu w danym czasie. IvE jedynie mówi że albo sami sobie wybierzdcie termin i dojdziecie to zgody albo on zadecyduje za was i nie będzie to żaden z podanych terminów lub obustronny walkower. W regulaminie jest napisane że kwestia ustalenia daty meczu leży w rękach kontaktów a administracja ma podłoże by ewentualnie sankcjonować wyborem daty lub walkowerami. To kto, jak i kiedy informował to musicie sami sobie ustalić bo chwilowo bez zadnych dowodów dotyczących rozmowy że "PE poda termin we wtorek" to żadnych wyjaśnień Wannabaes nie podało, poczas gdy z mojego punktu widzenia PE starało się dostosować. Nim będziecie starali się tutaj prawnie dochodzić swego, spróbujcie jeszcze raz się umówić, tym razem jednak zróbcie screenshota z czatu.
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 18, 2017, 09:02:48 »
Co mamy zrobić gdy teamy nie potrafią się dogadać? Możemy właśnie zasugerować oparcie się na podawanych terminach, jeśli jeden klan jest bardziej dyspozycyjny a drugi mniej to możemy to wziąć pod uwagę. No chyba, że uważasz Kamillo, że nie podejmuje się żadnych prób dyskusji i podawania terminów tylko od razu ustala (tylko na jakiej podstawie?) Dlatego uważam, Twój zarzut za krzywdzący tym bardziej, że żadna decyzja na podstawie przytoczonej zasady nie padła. Nie mam zamiaru wchodzić właśnie w to ile terminów podał jak kto się zachował, kto co pisał itd. Wszyscy jesteście dorośli i rozdrabnianie się na takie rzeczy to wybaczcie brak słów.  Korzystam więc z innej zasady z powodu totalnego braku dogadania się dwóch teamów - oba ucierpią i dostaną po walkowerze. Tak to się załatwia gdy inne teamy załatwiają to bezproblemowo a zespoły nie potrafią zebrać 5 ludzi w któryś z dni roboczych lub w weekend gdy mają nawet więcej niż zazwyczaj czasu na dogadanie się. Wszyscy chcemy aby nas traktowano poważnie i odpowiedzialnie a więc bardzo proszę. Macie jeszcze czas i może uda Wam się dogadać.

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 09:20:25 wysłana przez ^IvE »

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 18, 2017, 09:22:06 »
Bądźcie facetami i zróbcie to tak jak nakazuje tradycja.

Ft7 na piaskach ludusa o dzień meczu. Ft7 lekiem na całe zło.

Online Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 18, 2017, 10:09:35 »
Co mamy zrobić gdy teamy nie potrafią się dogadać? Możemy właśnie zasugerować oparcie się na podawanych terminach, jeśli jeden klan jest bardziej dyspozycyjny a drugi mniej to możemy to wziąć pod uwagę. No chyba, że uważasz Kamillo, że nie podejmuje się żadnych prób dyskusji i podawania terminów tylko od razu ustala (tylko na jakiej podstawie?) Dlatego uważam, Twój zarzut za krzywdzący tym bardziej, że żadna decyzja na podstawie przytoczonej zasady nie padła. Nie mam zamiaru wchodzić właśnie w to ile terminów podał jak kto się zachował, kto co pisał itd. Wszyscy jesteście dorośli i rozdrabnianie się na takie rzeczy to wybaczcie brak słów.  Korzystam więc z innej zasady z powodu totalnego braku dogadania się dwóch teamów - oba ucierpią i dostaną po walkowerze. Tak to się załatwia gdy inne teamy załatwiają to bezproblemowo a zespoły nie potrafią zebrać 5 ludzi w któryś z dni roboczych lub w weekend gdy mają nawet więcej niż zazwyczaj czasu na dogadanie się. Wszyscy chcemy aby nas traktowano poważnie i odpowiedzialnie a więc bardzo proszę. Macie jeszcze czas i może uda Wam się dogadać.

(click to show/hide)
Chodziło mi bardziej o to, że w przeszłości miało miejsce jedno niemiłe wydarzenie. Aktualnie to Ci współczuje jako head adminowi, bo jesteś w niezłej pupie, gdyż mamy impas jeśli chodzi o ustalenie terminu. Wannabes inteligentnie wykorzystują luki w regulaminie i tyle. Każdy kolejny PP to nauka i tak jest teraz. Za późno już by rozstrzygnąć tą kwestię rozsądnie dla obu zespołów, gdzie każdy będzie szczęśliwy. Po prostu na przyszłość potrzebna jest zasada w regulaminie na wzór "Każda drużyna ma obowiązek udzielić odpowiedzi co do terminu rozegrania spotkania minimum 24 godziny przed wyznaczonym terminem". Wtedy nie było by tutaj płaczów, jakby Warhammer napisał swojego posta o 21.00 i wskazał jeden z terminów zaproponowanych przez Wannabes. Ale wiadomo - Polak mądry po szkodzie. :D
I poprzedniego postu nie bierz sobie IvE tak mocno do serca, bo jeżeli chodzi o prowadzenie turnieju, to nie wygląda on źle z Twojej strony - napiszę, że bardzo dobrze. Poza kilkoma kosmetycznymi błędami jakie były, jest naprawdę super. Wiadomo, każdy poświęca na to swój wolny czas i nie jest to kwadrans dziennie, jak się niektórym chyba wydaje.

A druga sprawa, jeżeli zespoły mają problem z zebraniem 5 osób na dany dzień to troszkę lipnie to wygląda. Rozumiem w lato, ale teraz... no średnio. Biorąc pod uwagę, że jeszcze rok temu mecze rozgrywało się po 8 osób i był z tym znacznie mniejszy problem. ;)

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 18, 2017, 11:41:59 »
Wytłumaczę jeszcze raz jak chłopu na miedzy.
-żaden z terminów podanych przez drużyny, nie nakładał się
-administracja praktycznie sforsowała PE do wybrania jednego z terminów wybranych przez Wannabae, ponieważ w przeciwnym razie zagralibyśmy czwartek/piątek(tragiczne dni dla PE), które również są terminami wybranymi przez Wannabae
-PE z dniem wyprzedzenia publicznie ogłasza chęć zagrania we wtorek, czyli dzień, w którym Wannabae powinno być gotowe na mecz
-administracja cały dzień pozostaje pasywna, najpierw każecie podać terminy na forum, forsujecie PE do gry na terminach przeciwnika a później pozostajecie bierni; w wyniku czego, nie mogliśmy zagrać we wtorek.

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. PE zostało wyruchane i tyle.

Bezstronna administracja)))

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 32
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 18, 2017, 13:03:15 »
Co jak co, ale mówić, że osoby, które znajdują się w administracji są stronnicze dla Prusaka i teamu, w którym jest to jak powiedzieć, że Hitler był przychylny Żydom lub nacjonalista wspierający ukraiński Lwów.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Online Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 18, 2017, 13:10:16 »
Albo żądacie od administracji interwencji albo chcecie by się nie mieszali, zdecydujcie się. Macie czas na umówienie meczu, nie umówicie to potem dochodźcie publicznie o to kto zawinił
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 18, 2017, 13:43:45 »
To Wannabae od razu napisali do administracji, po tym gdy żaden z terminów nie miał wspólnego mianownika. Oba teamy miały publiczne podać terminy, w których są gotowe do gry. PE z miejsca zostało "ukarane" za podanie mniejszej ilości terminów a to, że wannabae nie potrafi dotrzymać terminów przez siebie podanych nikogo już nie obchodzi.

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 18, 2017, 15:01:36 »
Podaliśmy 4 terminy o godzinie 20:30, od Ciebie dostałem informacje, że tylko niedziela (poniedziałku nawet nie wspominam skoro jest to termin po deadline).
Wtorek, środa, czwartek, piątek - terminy w których możemy  zagrać jeśli tylko wcześniej nas poinformujecie - my nie jesteśmy obecni w każdy dzień, widać po mojej "aktywności" ile czasu jestem dostępny do gry w Warbanda
Jeśli ktoś podaje kilka dni to nie oznacza wcale, że będzie na 100% w danym dniu o obojętnie której godzinie, ja na dobrą sprawę podałem 4 dni, a nie godziny w których możemy grać, a jest różnica pomiędzy twoją 21, a 18 na przykład, to też była kwestia do obgadania, a nie, że ja proponuje kilka dni, a Ty godzine ustalasz wedlug wlasnego widzimisie, nie rozumiem za bardzo twojego toku rozumowania
Napisałbyś o np 21:00, że chcesz zagrać jutro mecz o 18, 19, 20 lub 21 - ja automatycznie piszę do graczy z drużyny i dogadujemy się wspólnie co do godziny rozegrania spotkania, dajesz mi w tym momencie czas na powiadomienie innych o waszym wyborze, każdy chce sobie jakoś zaplanować czas, o to w tym wszystkim chodzi, a nie siedzenie pod telefonem, na steam i oczekiwanie na waszą oidpowiedź o 22:30, 3 w nocy czy 10 rano na drugi dzień
Nie napisałeś do godziny 22, wcześniej informując, że dasz znać do następnego wieczora, zrobiłeś to zbyt późno, widziałeś, że mnie już nie ma na steam, został tylko AngryNerd, a reszta teamu też już była offline. A swoim postem o tak późnej porze, zabrałeś nam możliwość poinformowania naszych graczy.

Dalej nie uzyskałem odpowiedzi, kiedy możecie zagrać mecz, wczoraj miało to zostać zrobione, nie zostało - więc czekam do wieczora na informacje od Was. A teksty w stylu "administracja stronnicza" są po prostu tak głupie, że aż wstyd jest się odnosić do tego. Zresztą Dominique najlepiej to podsumował, zbanowany w 2014, nieprzyjemna atmosfera po półfinałowym meczu oraz dość napięta sytuacja przed finałem w 2015, najwięksi poszkodowani dobrego, aczkolwiek z wielkim błedem systemu w 2016 (który zresztą został poprawiony "dzięki" Ortalionom), faktycznie, admini znaleźli sobie ulubieńca w graczu z taką kartoteką. Jeszcze do tego tym administratorem jest IvE, osoba z którą przez długi czas miałem ostrą spinę, a nie pamiętam byśmy po tamtych wydarzeniach gdzieś wspólnie imprezowali i pili z azbestowego dzbanka.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 15:03:18 wysłana przez Prußak »
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Warhammer

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 18, 2017, 15:46:02 »
Dobra nie chce mi się już powtarzać w kółko tych samych argumentów. Nie mam już nic do dodania po za tym, że Wannabae potrafi tylko kombinować i wmawiać mi słowa, których nie wypowiedziałem a administracja potrafi tylko utrudniać życie i nie potrafi wyjaśnić sprawy do końca. Możliwe, że podam wam termin w jakim możemy grać, ale stanie to się dopiero w tym terminie 20.10.2017, 22:00; tak jak jest napisane w temacie. Czepiacie się każdego słówka to macie. Pozdrawiam serdecznie.

Online Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 18, 2017, 16:10:00 »
Zresztą Dominique najlepiej to podsumował, zbanowany w 2014, nieprzyjemna atmosfera po półfinałowym meczu oraz dość napięta sytuacja przed finałem w 2015, najwięksi poszkodowani dobrego, aczkolwiek z wielkim błedem systemu w 2016 (który zresztą został poprawiony "dzięki" Ortalionom), faktycznie, admini znaleźli sobie ulubieńca w graczu z taką kartoteką. Jeszcze do tego tym administratorem jest IvE, osoba z którą przez długi czas miałem ostrą spinę, a nie pamiętam byśmy po tamtych wydarzeniach gdzieś wspólnie imprezowali i pili z azbestowego dzbanka.
Zawsze możesz być tylko narzędziem, a wspierana jest trzecia strona. ;) Oczywiście nie chodzi mi, że takie coś ma miejsce, tylko Cię uświadamiam, że nie musisz być perłą tego turnieju. :D

[...] a nie pamiętam byśmy po tamtych wydarzeniach gdzieś wspólnie imprezowali i pili z azbestowego dzbanka.
Dziwne, bo podobno opijaliście wspólnie zwycięstwo Lecha nad Legią (3-0). :P
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 16:11:31 wysłana przez Kamillo18 »

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 18, 2017, 16:23:42 »
Dobra nie chce mi się już powtarzać w kółko tych samych argumentów. Nie mam już nic do dodania po za tym, że Wannabae potrafi tylko kombinować i wmawiać mi słowa, których nie wypowiedziałem a administracja potrafi tylko utrudniać życie i nie potrafi wyjaśnić sprawy do końca. Możliwe, że podam wam termin w jakim możemy grać, ale stanie to się dopiero w tym terminie 20.10.2017, 22:00; tak jak jest napisane w temacie. Czepiacie się każdego słówka to macie. Pozdrawiam serdecznie.
Do wczoraj miałeś podać termin rozegrania meczu - nadal tego nie zrobiłeś.

Polish Eagles
- niedziela

Wannabaes
wtorek (piszesz w godzinie podczas gdy wszyscy śpią, brak szans na grę skoro nie uzgodniliście z nami ani godziny ani nie daliście nam czasu na poinformowanie ludzi, zresztą było to wałkowane już tysiąc razu, sprawa zamknięta, IvE już napisał o tym i się zapoznał z tematem)
środa - nie odnieśliście się do proponowanego czasu wczoraj, więc termin przepadł już z Waszej winy
czwartek - oczekuje informacji do godziny 20, 21 maks co do tego dnia
piątek - jw

Nie wiem jakim cudem ty oczekujesz, że pomimo naszych propozycji dojdzie do tego meczu w niedziele, już pomijając ten wtorek, dalej były 3 terminy, wczoraj czekaliście na niewiadomo co, skoro było wiadome, jak to się wszystko zakończy i sprawa była w miarę jasna, straciliśmy już 2 naszych 4 i dalej w grze mamy więcej dni od was. Dzisiaj oczekuje waszej propozycji gry w czwartek lub w piątek, nie wiem jakim cudem nie jesteście tego zrobić w tygodniu skoro większość waszych graczy z rosteru gra w Warbanda w tygodniu, po naszych poprzednich meczach oraz np mojej aktywności w WB, można łatwo wywnioskować, dlaczego takie terminy zostały zaproponowane, a u was występuje magiczna zależność "nie moge bo to nie niedziela". Zero argumentacji. Nasze propozycje są jasne i klarowne i umotywowane rzeczywistością. Mam dość tłumaczenia tego samego - wszystko co niezbędne dla administracji można znaleźć w moich postach w przeciwieństwie do twoich, które opierają się na "bo ja tak chce i c**j".
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...