Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Fundusze Europejskie  (Przeczytany 176 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baldwin

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 115
  • Świat jest tylko wyobrażeniem mnie ψ
Fundusze Europejskie
« dnia: Październik 09, 2017, 13:48:40 »
Ktoś obeznany w temacie?

Dopiero zaczynam (właściwie to zamierzam) i jestem ciekaw jak duże perspektywy przede mną. Zdania co do owych funduszy są zazwyczaj podzielone, także chętnie usłyszę jednych i drugich.
Dodam, że chodzi o projekt, nie firmowe inwestycje.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2017, 13:54:06 wysłana przez Baldwin »

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
Odp: Fundusze Europejskie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2017, 23:02:49 »
Jaki kierunek? Nie musisz sprecyzować, po prostu ciekaw jestem branży. Ochrona środowiska, budownictwo i ogólnie eko sa dość spoko, jeśli chodzi o "wyciaganie" pieniędzy na inwestycje prywatne. Po prostu jest to niesamowicie zróżnicowane i tak ogolnie to trudno sie wypowiadac o funduszach jako całości. Ogolnie OK, wspierają rozwój, wspieraja konkurencyjność, ale niektóre sa z d*py.

Bez względu na to czy jestes osoba fizyczną czy podmiotem gospodarczym na rozwiazania ekologiczne mozna dostać dofinansowania wlasciwie bez problemu. Nie wszystkie to bezzwrotne, ale zazwyczaj koszty takiej "pożyczki" sa wielokrotnie niższe niż bankowy kredyt inwestycyjny.

Jeśli to jest projekt to jak jest "pro społeczny" to zdobyć na to środki łatwo... Jakies szkolenia osób bezrobotnych, aktywizacja osób patologicznych, no i oczywiscie ekologia.

Oczywiście najwięcej kasy to B+R. W tym przypadku dofinansowania nawet kilkadziesiat mln. euro. Zazwyczaj sa ti dofinansowania bezzwrotne. Wiec z genialnym planem i jakos działającym małym biznesem mozna bardzo rozkrecic działalność.

Każda z branży "je się z czymś innym" i trudno wybrać dokladny model. W niektórych przypadkach właściwie mozna dostac dofinansowanie niemalże bez problemu, a w innych potrzebujesz bardzo dobrej strategii.

Bezpośrednio zetknąłem sie jedynie z funduszami w celu internacjonalizacji przedsiebiorstwa detalicznego dzialajacego na rynku spożywczym. I mam pozytywne odczucia dotyczące funduszy.