Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: ^IvE pyta - Wywiad z sir_Lucą  (Przeczytany 97 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
  • Steam ID: Mój status Steam
^IvE pyta - Wywiad z sir_Lucą
« dnia: Listopad 17, 2017, 11:07:14 »
Jesteś niewątpliwie jednym ze starszych użytkowników forum. A jednak Twoja aktywność spadła. Obowiązki czy po prostu przestała Cię gra i społeczność bawić?
Ile można grać w Warbanda? Gry komputerowe zawsze były jednym z moich wielu hobby, nigdy natomiast nie były tym najważniejszym. Wraz z wiekiem, nowymi obowiązkami związanymi z rodziną i coraz bardziej odpowiedzialną pracą z części rozrywek musiałem zrezygnować. Poza tym, stanowczo za dużo czasu siedzę przed monitorem w robocie...
Ludzie, bo to oni są w rozgrywce multiplayer najważniejsi, zawsze mnie fascynowali ale dużo bardziej wolę tych z krwi i kości a nie na monitorze. Dlatego też zarówno klany jaki i portal przekazałem w ręce młodszych, dużo bardziej zaangażowanych.

Jeśli już o przyjemności płynącej z rozgrywki. Jakie plany na Bannelorda?
Poczekam pewnie do przeceny -75% na Steamie i kupię...

Jak wspominasz swoją pracę jako administratora? Co udało się, a co zrobiłbyś lepiej?
Co zrobiłbym lepiej? Pewnie wszystko. Ale takie gdybanie po latach nic nie daje, człowiek z wiekiem i doświadczeniem mądrzeje i zmienia perspektywę. Robiłem to co wtedy wydawało mi się najlepsze dla rozwoju serwisu i żadnej decyzji nie żałuję... Chociaż nie, powinienem skuteczniej cię zbanować IvE.

Twoje zainteresowanie w grze obracało się głównie wokół Napoleonic Wars. Skąd taka fascynacja akurat tym modułem?
Zawsze interesował mnie ten okres w historii wojskowości. Poza tym, bitwa z udziałem ~200 graczy jest dużo bardziej interesująca niż naparzanka 5 na 5, a Warband nieuchronnie dążył do takiego formatu od samego poczatku.

W pewnych kręgach byłeś znany jako fan Widzewa. Czemu przestałeś się z tym obnosić? I czy ma to związek ze spadkiem Widzewa w czeluściach polskiej ligi?
Obnosić? Nie przypominam sobie... Dalej kibicuję temu klubowi ale za wielkiego fana piłki nożnej nigdy się nie uważałem. Lubię sobie z kolegami skoczyć na piwo i obejrzeć dobry mecz na większym ekranie, to wszystko.

Jak oceniasz społeczność Mount & Blade ogółem? Jest to toksyczna społeczność czy jednak potrafimy z siebie wykrzesać dobre rzeczy?
Ludzie to zawsze wielki kapitał, trzeba tylko go dobrze wykorzystać. Ze społeczności M&B można tworzyć fajne wydarzenia, co zresztą nie raz chyba udowadnialiśmy i uważam, że wartko tej społeczności poświęcać czas. Inaczej nie klepałbym teraz w klawiaturę...

W pewnych kręgach uchodzisz za buca i pantoflarza czy możesz odnieść się do tych oskarżeń?
To buca czy pantoflarza? Nie uważasz, że te dwie postawy wymagają wykluczających się cech?

Jakie masz najlepsze wspomnienia z Warbanda? Jakie inicjatywy społeczności oceniasz najlepiej?
Najlepsze wspomnienie? Pierwszy "Grunwald". Do dziś pamiętam ten dreszcz emocji. Te nieustanne pytania czy wszystko się uda, czy wszystko przewidzieliśmy? A potem i tak życie pokazało, że ma w dupie nasze plany... Wtedy byliśmy prekursorami takiej rozgrywki, to była chyba pierwsza tak duża bitwa. Potem pierwsze bitwy liniowe na MMmodzie. Niestety z czasem to spowszedniało, zaangażowanie administratorów spadło, zaczęło się to wszystko automatyzować, tracić swój niepowtarzalny charakter.

Czy z biegiem upływu czasu nadal uważasz, że polityka surowego karania użytkowników była słuszna?
Oczywiście, że tak. Uważam, że jeśli chcesz, żeby ludzie się rozwijali musisz od nich wymagać. Coraz więcej wymagać...

Czy plotki o tym, że forum zarządza tajna grupa REFowska trzymające władze a Dyktator to figurant który tak naprawdę jest killerem223 są prawdziwe?
Nie nazwałbym tego plotką, bardziej pogłoską... Zresztą i tak już za dużo powiedziałem.

A jeśli już o polityce prowadzenia forum. W jaki sposób odbyło się przekazanie władzy Dyktatorowi i czy uważasz, że sprawdza się jako administrator?
Jakie przekazanie władzy? Przelogowanie się na inne kont nazywasz przekazaniem władzy?
A poważnie, Dyktator jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku.

Czy spotkałeś się z kimś z gry w "realu" Jeśli nie to czy spotkałbyś się i co sądzisz ogólnie o takich inicjatywach?
Nie spotkałem się i bardzo tego żałuję. Zawsze można jednak to zmienić i myślę, że prędzej czy później do tego dojdzie...

Czy chcesz coś przekazać użytkownikom portalu?
Przede wszystkim bawcie się dobrze;-)