Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Własnoręcznie robiona zbroja samurajska  (Przeczytany 555 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 5
  • "War. War never changes."
Własnoręcznie robiona zbroja samurajska
« dnia: Sierpień 18, 2017, 23:58:37 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich. Dzisiaj zebrało mi się na myśl żeby wykonać zbroje Samuraja albo Ashigaru(Lekkonodzy/Piechota). Tylko że limit budżetu na to wynosi maksymalnie do 200 Euro. Najlepiej by było żeby zrobić to jak najtaniej i jak najlepiej żeby estetycznie to wyglądało. Macie jakieś pomysły ?

Offline bazileus

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 27
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
Odp: Własnoręcznie robiona zbroja samurajska
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2017, 00:23:38 »
(click to show/hide)
Z pewnością nie nadszarpnie zanadto budżetu, a jeżeli chodzi o estetykę to moim zdaniem prima sort! Zaoszczędzone pieniądze można śmiało spożytkować na używki. Mam nadzieję, że pomogłem.

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2017, 10:43:38 »
 Nie znam się na samurajach itp, więc nie wiem z jakiego materiału były robione, ale zakładam że metal albo skóra. Jeśli to drugie, no to już na start mamy najdroższy współcześnie materiał. Zamiast skóry, można by użyć, a jak że by inaczej, filcu, który można tak samo jak skórę utwardzić w wosku pszczelim, lub w gorszym wydaniu ze świeczek. Innym materiałem może nadały by się odpowiedniej grubości wykładziny czy coś takiego, ale wydaje mi się ze to będzie za ciężkie.
 A jeśli chodzi o blachę, to jeżeli nie są to na tyle okrągłe elementy, ze trzeba by było się bardziej kowalsko pobawić, to wystarczy zaopatrzyć się albo w tą powszechna z czego są robione parapety, rynny itp 1mm chyba ma, i drogie raczej nie są.
Albo są takie 1,5 mm, strasznie lekkie, i one są albo z dodatkiem aluminium, albo całe sa aluminiowe, nie mam pojęcia, w kazdym bądź razie sa grubsze, lekkie i o dziwo wytrzymałe. Nie mam pojęcia jaki koszt, bo tyle co użyłem sobie tego do zbroi na treningi z duuuużych kawałów odpadów :D W każdym razie takie blachy ładnie się kroi nawet wyrzynarką.
 No i jeszcze do głowy przychodzi mi grubszy plastik, który również można ładnie pokroić, pomalować itp.
No a najtaniej z najtańszych to karton, ale do noszenia to to długo nie posłuży ;)

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2017, 14:28:59 »
Nie znam się na samurajach itp, więc nie wiem z jakiego materiału były robione, ale zakładam że metal albo skóra. Jeśli to drugie, no to już na start mamy najdroższy współcześnie materiał. Zamiast skóry, można by użyć, a jak że by inaczej, filcu, który można tak samo jak skórę utwardzić w wosku pszczelim, lub w gorszym wydaniu ze świeczek. Innym materiałem może nadały by się odpowiedniej grubości wykładziny czy coś takiego, ale wydaje mi się ze to będzie za ciężkie.
 A jeśli chodzi o blachę, to jeżeli nie są to na tyle okrągłe elementy, ze trzeba by było się bardziej kowalsko pobawić, to wystarczy zaopatrzyć się albo w tą powszechna z czego są robione parapety, rynny itp 1mm chyba ma, i drogie raczej nie są.
Albo są takie 1,5 mm, strasznie lekkie, i one są albo z dodatkiem aluminium, albo całe sa aluminiowe, nie mam pojęcia, w kazdym bądź razie sa grubsze, lekkie i o dziwo wytrzymałe. Nie mam pojęcia jaki koszt, bo tyle co użyłem sobie tego do zbroi na treningi z duuuużych kawałów odpadów :D W każdym razie takie blachy ładnie się kroi nawet wyrzynarką.
 No i jeszcze do głowy przychodzi mi grubszy plastik, który również można ładnie pokroić, pomalować itp.
No a najtaniej z najtańszych to karton, ale do noszenia to to długo nie posłuży ;)

Gdzieś widziałem na yt że gościu w jakieś płytce PVC to wycinał ale takiej płytki nie mogę znaleźć na necie.

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2017, 20:44:40 »

Wierzba płacząca
        zrzuca liście – w strumieniu
        suche kamienie

Buson (1784)

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2017, 20:49:16 wysłana przez Octavian »

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2017, 22:30:23 »
Drogi przyjacielu,
dekada jaką spędziłam w ruchu rekonstrukcyjnym nauczyła mnie kilku rzeczy. Na przykład tego, że można coś zrobić albo tanio, albo dobrze.
A także tego, że założony na wstępie budżet zawsze jest przekraczany...
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2017, 02:30:21 »
Drogi przyjacielu,
dekada jaką spędziłam w ruchu rekonstrukcyjnym nauczyła mnie kilku rzeczy. Na przykład tego, że można coś zrobić albo tanio, albo dobrze.

Właśnie też mnie to martwi, czasami się zastanawiam czy nie iść na łatwość i znaleźć sobie jakąś mini prace dorobkową ponieważ uczę się jeszcze.

http://shop.japanese-armor.com/C003-Oda-Nobunaga-Clan-Samurai-Armor-C003.htm Taką bym sobie zafundował

I tutaj jest kolejne pytanie, jak się miewają rekonstrukcje samurajskie w europie? Czy w ogóle takie istnieją ?

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2017, 12:39:04 »
W Polsce na pewno funkcjonuje jedna grupa rekonstruująca XVI wieczną piechotę japońską. Są dopuszczani na niektóre imprezy europejskiego średniowiecza i mogą brać udział w bojówkach.
Ale jeżeli myślisz o rekonstrukcji to uzbrojenie jest ostatnią rzeczą w jaką się inwestuje.

Offline Hubtus

• Newsman Bannerlord
  • Opój
  • *
  • Piwa: 125
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2017, 13:45:22 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich. Dzisiaj zebrało mi się na myśl żeby wykonać zbroje Samuraja albo Ashigaru(Lekkonodzy/Piechota). Tylko że limit budżetu na to wynosi maksymalnie do 200 Euro. Najlepiej by było żeby zrobić to jak najtaniej i jak najlepiej żeby estetycznie to wyglądało. Macie jakieś pomysły ?
Najlepiej jakbyś napisał z czego chcesz ją docelowo wykonać i do czego to ma służyć. Musisz sobie również zadać pytanie "jak bardzo cenisz swój czas?" oraz "czy lubisz pracę manualne?". Jeśli tworzenie czegoś z niczego sprawia ci dużą frajdę, starasz się być dokładny w tym co robisz i nie masz słomianego zapału, to polecam. Uczulam ciebie jednak, że stworzenie czegoś takiego wymaga: sporo czasu, analizowania jak takie coś jest zrobione, robienia papierowych szablonów i stworzenia papierowego prototypu, o ile materiał nie wymaga jakiegoś trudniejszego formowania(wypukleń itd.).

Musisz również pamiętać, że wymagane są do tego narzędzia, które często przekraczają koszt materiału(No chyba, że to skóra naturalna, a jak powiedział Filcu, to nie jest tanie). Ogółem tym lepsze narzędzia, tym mniej roboty i zazwyczaj lepszy efekt. W spoilerze zamieszczam  filmik z yt jak zrobić rękawice z cienkiej blachy, co istotne gość tam pokazuje jakich narzędzi użył, więc będziesz miał punkt odniesienia jakich narzędzi trzeba i ile jest przy tym pracy.
(click to show/hide)

Drogi przyjacielu,
Ja w reko spędziłem troszkę mniej, niż dekadę, ale jeśli nie ma to być 100% replika, to przy odpowiedniej determinacji i warunkach można jednak wykonać coś w miarę porządnie. Poniżej zamieszczam moją ostatnąa nieskończoną "pracę" ręczną(zostało mi jeszcze dorobienie pasków, obszycie+obcięcie krawędzi materiału). Poniższe płaty(coat of plates) po skończeniu i założenie na pszeszywanicę będą się prezentować dużo lepiej, niż na poniższym zdjęciu.
(click to show/hide)

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2017, 20:47:12 »
EJ, zaraz a kto powiedział, że zbroje z kartonu to źle?!
Z tego co wiem, na konwencie w Gnieźnie ostatnio z tym szaleli, niestety mnie tam w tym roku nie było - żałuję.
Przecież to jest kapitalna myśl, muszę coś takiego zrobić dla dzieciaków, zbroję NINJAGO.

Ładny popis Hubtusie, ociekasz zapałem i wiedzą, BRAWO!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2017, 21:48:34 wysłana przez Octavian »

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2017, 01:31:22 »
W Polsce na pewno funkcjonuje jedna grupa rekonstruująca XVI wieczną piechotę japońską. Są dopuszczani na niektóre imprezy europejskiego średniowiecza i mogą brać udział w bojówkach.
Ale jeżeli myślisz o rekonstrukcji to uzbrojenie jest ostatnią rzeczą w jaką się inwestuje.

Dlaczego uzbrojenie jest ostatnią rzeczą ? Jestem świeży jeśli chodzi o rekonstrukcje ;/

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2017, 11:41:35 »
 Wyobraź sobie ze wychodzisz sobie w super full w zbroi, nieważne jaki wiek i kultura, a pod nią ładnie wystają trampki, adidasy, dresy, bluzy czy inne współczesne ubrania. Równie publicznie rozbrajasz się po walce, i jeszcze bardziej widać współczesne ciuchy, albo jak niektórzy robią/robili, z bogatego wojownika, sądzac po uzbrojeniu, nagle jest jakis jegomość w tunice z worka po ziemniakach, przepasany sznurkiem, a jako że zgłodniał, to wyciąga z plecaka wpółczesne naczynia i zaczyna się posilać ku uciesze gawiedzi.
 Między innymi właśnie dlatego ;)
No i w uzbrojeniu w zasadzie nie chodzi się cały dzień, tylko w cywilnych ciuchach. Zwłaszcza jak żar leje się z nieba.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2017, 11:43:58 wysłana przez Filcefix »

Offline beanshee

• Wagant
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2017, 17:04:59 »
Dokłądnie tak jak napisał Filcefix. Podstawą życia w obozie jest strój i sprzęt obozowy. Bez tego nikt Cię na imprezę nie wpuści, choćbyś miał blachy jak ta lala. Poza tym, na początku przygody z rekonstrukcją warto zadbać o kontakty, poznać rzemieślników, wywąchać, kto robi dobry sprzęd a kto wciska paździerze. Pozwala to w przyszłości uniknąć wielu błędów.

Offline Sir Aragorn

• Moczymorda
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2017, 21:20:16 »
Dokłądnie tak jak napisał Filcefix. Podstawą życia w obozie jest strój i sprzęt obozowy. Bez tego nikt Cię na imprezę nie wpuści, choćbyś miał blachy jak ta lala. Poza tym, na początku przygody z rekonstrukcją warto zadbać o kontakty, poznać rzemieślników, wywąchać, kto robi dobry sprzęd a kto wciska paździerze. Pozwala to w przyszłości uniknąć wielu błędów.

Dzięki za cenne porady c: