Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kontrowersyjna (?) oprawa w meczu Legii z FK Astaną  (Przeczytany 869 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 576
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Kontrowersyjna (?) oprawa w meczu Legii z FK Astaną
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2017, 16:37:58 »
Na jeden dobry artykuł NYT dostaniesz kilka gorszych jakiegoś Die Welt albo Baracka Obame mówiącego o "Polish death camp".
Nie twierdzę, że to nie jest problem, albo że teksty o "polskich obozach śmierci" są ok. Zwracam uwagę, że tutaj łatwo oddzielić rzetelne dziennikarstwo od dziennikarstwa na poziomie "Faktu". To, że coraz mniej reporterów solidnie przygotowuje się do swojej pracy, nie znaczy, że wszyscy na Zachodzie piszą tak o obozach. Jeśli ktoś nie podchodzi do swoich artykułów na zasadzie "byle więcej, byle szybciej" to zada sobie trud dokładnego zbadania tematu i uniknie wstawiania takich mylących określeń.

@Octavian
Owszem, August ps. Ali O'Brown walczył w powstaniu, mieszkał już przed wojną w Warszawie, miał tam żonę Polkę i dwójkę dzieci. I nie tylko on walczył. Po stronie warszawiaków walczyli też m.in. Słowacy, Węgrzy, kojarzę też jedną Gruzinkę. Ale jaki to ma związek z banerem? Tam nigdzie nie pisze, że Niemcy zabijali tylko Polaków, albo nie wiem, "śmierć czarnej zarazie".
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2017, 17:24:40 »
Nie no - celowo przerysowałem zjawisko.
Wiesz przypominasz kto nam wyrządził tyle krzywd i tragedii, a potem ci ludzie wychodzą z meczu i mówią:
- Tak, to były tragedie, ale nie pozwólmy by przysłoniło to nam szerokie spojrzenie.
Pamiętasz odcinek kapitana Bomby, gdy kibice przejmowali się, że za głośno śpiewali piosenkę i przeszkadzali pasażerom?

- Przepraszam, pan jest Niemcem? Bo kolega nie może po meczyku wyjechać samochodem byłby pan uprzejmy zmienić miejsce? Potem skoczymy na siłownię, by zadbać o swoje ciała - ale zapewniam że brzydzimy się agresją. Przypominaliśmy tylko o strasznych wydarzeniach, z kolegami wręcz brzydzimy się przemocą w każdym jej przejawie. Jeśli pan chce możemy też pana podrzucić do metra i porozmawiamy o wspólnym dziedzictwie i czarnych kartach historii. Gdzie pan kupił taki świetny dres, kapitalnie pan w nim wygląda?! Tak, tak, mówiliśmy o Niemcach i Ukraincach, ale nawet nam do głowy by nie przyszło, żeby teraz zrobić komuś jakąś nieuprzejmość. Historia to historia, pamiętamy, szanujemy, ale przecież to nie pan zawinił, grunt nie tracić logiki i nie topić się w jakiś emocjach, mściwości, czy bezsensownej zawiści. Może, możemy jakoś razem zrobić coś, na przykład dla uchodźców?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 18:35:28 wysłana przez Octavian »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
UEFA wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec Legii
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2017, 20:52:57 »
Na swojej stronie UEFA zamieściła komunikat ws. Legii: (klik!).
Wszczęto wobec polskiej drużyny postępowanie dyscyplinarne w związku z zablokowaniem schodków oraz wywieszeniem niedozwolonego baneru. To drugie jest szczególnie ciekawe, bo jak wcześniej podawałem za PAP, delegat UEFA na mecz wyraził zgodę na minutę ciszy i oprawę upamiętniającą powstanie. A więc albo PAP podał nieprawdziwą informację (mało prawdopodobne), albo UEFA kontynuuje pokrętne wypowiedzi delegata po meczu, twierdzącego że nie wiedział co będzie na banerze. Sprawa zostanie rozpatrzona 17 sierpnia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 20:56:55 wysłana przez Lew »
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2017, 21:18:38 »
Na Fejsbuku, na FP Eurosportu można przeczytać również co ludzie o tym sądzą.
Link - KLIK!

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2017, 09:51:11 »
Co do tematu wszelkie oprawy patriotyczne uważam za plus. Nie uznaję za plus wieczne odgrzebywanie mitu Gloria Victis.

Octavian piszesz, że potencjał Lwa się marnuje a sam marnujesz swój potencjał wyśmiewając sarkastycznie prostych ludzi, którzy i tak tego nie zrozumieją. Wiadomo narodowcy to tępa masa ale sama idea promowania patriotyzmu czy walki przeciwko szeroko rozumianej "islamizacji" są jak najbardziej słuszne. A to, że niestety w tej ciemnej masie kotłuje się też przy okazji często ksenofobia, rasizm i inne tego typu zjawiska to u tak prostych ludzi oczywiste. Bo jak człowiek nie zna czegoś i ma ograniczone horyzonty to reaguje strachem i wyzywaniem na nieznane. I nic nie zrobisz to są prości ludzi i tak pozostanie. Problemem jest raczej to, że tylko narodowcy działają coś na szerszą skalę jeśli chodzi o patriotyzm. I często pod nich podczepiają się z braku wyboru rozsądni ludzie patrioci, których krzywdzisz sarkastycznie strofująć wybryki narodowców. A wybór dla rozgarniętych jest mały. Bo po drugiej stronie mamy stare ubeckie mordy i dziadków skaczących w obronie demokracji przeciwko demokratycznie wybranym rządom (sic!) I mimo, iż narodowców nie trawię to szczerze dostrzegam plusy ich działalności.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 09:54:53 wysłana przez ^IvE »

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 337
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2017, 21:31:52 »
Zdecydowanie się tutaj marnuje, mój występ artystyczny jest tu tylko na specjalne zaproszenie Lwa.
Początkowo nawet odmówiłem, ale no to jednak Lew, więc jestem.

Oczywiście przyjmuje tutaj pewną rolę, wiem co masz na myśli ^IvE - bardzo możliwe, że wylewam dziecko z kąpielą, ale inaczej nie byłoby dyskusji. Sama naiwność nikogo nie broni.
Wiesz, ja coraz częściej dostrzegam to co ładnie pokazane jest w nowym filmie o Planecie Małp - same emocje to za mało. Chodzi o ciekawą postać Cezara, który działa bardzo emocjonalnie i jest inteligentny, czasami jednak tonie w tych emocjach.
Rozmowa z Tobą, czy Lwem jest specyficzna bo mogę sobie pozwolić na "rżniecie głupa", tak przynajmniej jest śmiesznie.
Pamiętasz ten film, gdy Zomowcy ciepło apelują do obywateli by nie przeszkadzali im gdy "pracują"
(click to show/hide)

Skoro już musimy rozmawiać poważnie - ile było uchodźców przyjętych za Jaruzelskiego, były z tym jakieś problemy? Grzecznie witałeś przedstawicieli władzy.
Zawsze jest szansa, że jakaś zbłąkana duszyczka się nawinie. Gram teraz w Total War Szogun - tam są zawsze ładne cytaty, w całej serii. Ten który mnie urzekł szedł jakoś tak:
"Jeśli spotykasz mężczyznę, który po zbliżeniu się do Ciebie nie okłamał cię siedem razy, to jest on do bezużyteczny".

Tak wygłupiam się tutaj i marnuje swój czas, bo rozmawiam z Lwem i z innymi osobami z Tawerny, w tym z Tobą ^IvE, a nie o problemach biedaczków, którzy podpalili klub Chmura, czy demolowali Madryt. Na serio wierzysz, że tymi ludźmi motywuje patriotyzm?
Znam te liryczną melodyjkę, graną na najmniejszych skrzypeczkach świata, o tym kto komu tam przykładał pistolet do głowy, zawsze na tą samą molową nutkę i wiem do czego to będzie prowadzić.
Nie traciłbym na to czasu poza Tawerną!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2017, 21:33:51 wysłana przez Octavian »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
Werdykt UEFY ws. Legii
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:46:57 »
UEFA ostatecznie uniewinniła Legię od zarzutu wywieszenia niedozwolonego baneru, wlepiła za to polskiemu klubowi karę w wysokości 35 tys. euro za zablokowanie schodków.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 17, 2017, 20:01:39 »
W Wiadomościach jeden z redaktorów Weszło dobrze powiedział: UEFA normalnie nie kara za takie problemy, ale jak już chciała ukarać a nie wiedziała za co (w sprawie baneru) to ukarała za to.

Edit: Chyba nie spodobała się im kara. Zrobili dzisiaj podobną oprawę jak kiedyś :)
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2017, 20:46:37 wysłana przez Kradus »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2017, 14:16:51 »
Edit: Chyba nie spodobała się im kara. Zrobili dzisiaj podobną oprawę jak kiedyś :)
(click to show/hide)
(click to show/hide)
Teraz przynajmniej UEFA będzie mogła dać otwarcie karę za baner :D