Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Kontrowersyjna (?) oprawa w meczu Legii z FK Astaną  (Przeczytany 864 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 574
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
Kontrowersyjna (?) oprawa w meczu Legii z FK Astaną
« dnia: Sierpień 03, 2017, 20:14:49 »
Dwumecz Legii z Astaną mamy już za sobą, wiemy że w tym roku polskiej drużyny w Lidze Mistrzów nie będzie. Mimo tego spotkanie w Warszawie trafiło na okładki wielu zagranicznych gazet, bynajmniej nie z powodu gry legionistów. Konkretnie, to z powodu oprawy zaprezentowanej przed meczem:
(click to show/hide)
Przeczytać o niej możemy m.in. w amerykańskich (Sports Illustrated), belgijskich (7sur7), brazylijskich (O Globo), brytyjskich (Daily Mail, Daily Record, The Sun), chorwackich (24sata), greckich (sport24.gr),  niemieckich (sport1.de), wenezuelskich (Meridiano) czy włoskich (calciomercato.com) mediach. Generalnie dziennikarze nie poddają jakiejś jednoznacznej krytyce kibiców na stadionie, ani samego baneru. Pojawiają się określenia jak "szokujący" czy "przerażający", najmocniej idzie ww. The Sun, nazywając oprawę prowokacyjną. Równolegle, większość gazet i portali (w tym te pozytywnie nastawione do baneru, jak np. 24sata) jest pewna, że UEFA wymierzy za tę oprawę Legii karę.
Pomijając już kwestie czy powstanie było słuszne czy nie, czy powinniśmy tak hucznie obchodzić jedną z większych tragedii w naszej historii i wszystkie inne poboczne tematy z powstaniem związane, które już na Tawernie wielokrotnie wałkowaliśmy - czy waszym zdaniem potencjalna kara dla Legii byłaby karą słuszną? Czy chęć upamiętnienia ważnego wydarzenia w naszych dziejach jest manifestacją polityczną, na jaką nie ma miejsca na stadionach? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Kontrowersyjna (?) oprawa w meczu Legii z FK Astaną
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2017, 21:05:28 »
Upamiętnianie polskiej historii po angielsku....
Gód najd left sajd,
Def tu anemies our jor kantry

Życie chronimy od poczęcia do śmierci wrogom ojczyzny!

Forma jest ważna w tak delikatnym temacie, tu nie wyszło to najlepiej. Pamiętasz sprawę wtykania rac w twarz powstańcom z rykiem
"Chała Bohatyrom"  ?

Błędy są tutaj celowe, proszę ich nie korygować. Twój potencjał Lew zasługuje na lepsze pole, marnujesz się tutaj.

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2017, 21:21:42 »
Słucham? Absolutnie nie zgadzam się z Octavianem. Niby dlaczego miałoby to być napisane po Polsku? Był to mecz międzynarodowy, i to na zachodzie powinni więcej się dowiedzieć o tej sprawie. Polityka promowania historii i poprawiania kretynów z zachodu (ale i wschodu, słuchając o "wyzwalającej armii czerwonej") jest jak najbardziej na plus. Absolutnie nie powinniśmy być bierni kiedy obozy koncentracyjne nazywa się polskimi, a zbrodnie na narodzie polskim nazistowskimi a nie niemieckimi.

Co do zaś miejsca, trudno oceniać. Oczywiście to wszytko chodzi o "ugadanie się" i pieniądze. UEFA miała problemdo Barcelony za każdy mecz w którym pojawiały się na Camp Nou senyery, i problem minął kiedy Barca się dogadała z UEFA i zapłaciła karę... To wszystko chodzi o to kto rozdaje karty i czy jest szansa się z Nim(i) dogadać.

P.S. Nie rozumiem tylko czemu napisali na banerze "people" a nie "civilians".
P.P.S. Szmatławcami typu The Sun w ogóle bym sienie przejmował. W ogóle trudno brać pod uwagę wypowiedzi dzienników sportowych wypowiadających się o polityce. Każdy ma własny rozum i każdy oceni według swoich przekonań.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 21:25:34 wysłana przez Kradus »

Offline Azorek

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 22
  • 1337
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2017, 06:32:19 »
A co to UEFA bankrutuje, ze za pokazywanie Europie prawdy chcą karać klub żeby tylko znaleźć dodatkowe pieniądze ?
Jak przegrać rundę w wykonaniu IW
(click to show/hide)
https://www.youtube.com/watch?v=JGLvINbzgCk

Offline Kradus

• Moderator Warband
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 214
  • Stanisław Cat Mackiewicz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2017, 08:45:29 »
Bardziej chodzi o obecne europejskie trendy i polityczną poprawność. Po prostu UEFA jest tak samo lewicowa na szczycie jak wszystkie inne europejskie organizacje.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2017, 09:39:47 »
A mnie ta oprawa bardzo się podobała. Wydaje mi się, że zagraniczne gazety uczuleni są na fanów Legii z takiego powodu, że część z nich to kretyni i największa wieś polskiego podwórka. Oczywiście nie wszyscy. A co do oprawy - założę się, że gdyby np. w kwietniu miały miejsce rozgrywki europejskie i kibice Tel Awiwu wywiesili oprawę upamiętniającą powstanie w gettcie, która by podobnie wyglądała, to by nie było takich kontrowersji jak tu.... bo to Żydzi, którzy cierpią wiecznie i mogą wiele.

Online bazileus

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 27
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2017, 10:38:30 »
Bardzo pochwalam akt sprzeciwu wobec rozmycia tożsamości sprawców tych okrucieństw, jednakże kibice mogliby bardziej precyzyjnie ich określić, nie obarczając winą wyłącznie osób narodowości niemieckiej : During the Warsaw Uprising Germans, Ukrainians, Russians, Poles, Azerbaijanis, Turkmens, Belarussians killed 160.000  tutaj zamiast people należałoby wyszczególnić jakiej narodowości byli, many of them were children.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:00:52 »
Bardzo pochwalam akt sprzeciwu wobec rozmycia tożsamości sprawców tych okrucieństw, jednakże kibice mogliby bardziej precyzyjnie ich określić, nie obarczając winą wyłącznie osób narodowości niemieckiej : During the Warsaw Uprising Germans, Ukrainians, Russians, Poles, Azerbaijanis, Turkmens, Belarussians killed 160.000  tutaj zamiast people należałoby wyszczególnić jakiej narodowości byli, many of them were children.
Mogli jeszcze dodać nazwiska tych 160 000 ofiar. :P Sorry, ale takie coś to można powiedzieć bądź jawnie napisać w jakimś artykule, a nie wrzucić jako oprawę meczową, bo to za dużo jest ;)

Online bazileus

• Moczymorda
  • *
  • Piwa: 27
  • Bazi tańczy !!! Tańczy Tańczy Tańczy!! Na lodzieee
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:07:04 »
Chodzi mi o używanie coraz węższych kategorii chociażby w kontekście sprawy o #germancamps. Pewne środowiska za wszelką cenę chcą bez namysłu "unaradawiać" często polityczne zjawiska. Dlaczego, w rozmowie o katach żołnierzy wyklętych, czy też sędziach okresu stalinowskiego używamy określenia "komunistyczni", "sowieccy" lub "stalinowscy"  oprawcy a nie po prostu polscy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 11:12:40 wysłana przez bazileus »

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:42:40 »
Ok, w pierwszym poście starałem się w miarę bezstronnie przedstawić sytuację by było pole do dyskusji, teraz sam się do tego ustosunkuję.
Pamiętasz sprawę wtykania rac w twarz powstańcom z rykiem
"Chała Bohatyrom"  ?
Pamiętam. I pamiętam też, jak Legia za darmo rozdała wejściówki na swój mecz do loży VIP wszystkim żyjącym uczestnikom powstania jak była 70 rocznica. To nie jest jakaś grupa dresiarzy co pomyśleli se, że grają z Niemcami to żeby ich pocisnąć wypomną se jakąś zbrodnię z 2wś, oprawa jest zarówno związana z datą (bo zaledwie dzień wcześniej była rocznica wybuchu powstania), jest zgodna z regularnymi działaniami klubu, który stara się wspierać i okazywać szacunek powstańcom oraz nie jest skierowany w drużynę przeciwną (no bo co do.tego mają Kazachowie?). Krótko mówiąc, nie widzę w tej oprawie ani kontrowersyjności, ani prowokacji, ani tym bardziej próby wykorzystania powstania i jego ofiar do pokrzyczenia nieparlamentarnych słów w stronę kibiców czy drużyny przeciwnika.

Niby dlaczego miałoby to być napisane po Polsku? Był to mecz międzynarodowy, i to na zachodzie powinni więcej się dowiedzieć o tej sprawie. Polityka promowania historii i poprawiania kretynów z zachodu (ale i wschodu, słuchając o "wyzwalającej armii czerwonej") jest jak najbardziej na plus. Absolutnie nie powinniśmy być bierni kiedy obozy koncentracyjne nazywa się polskimi, a zbrodnie na narodzie polskim nazistowskimi a nie niemieckimi.
Pod względem promocji polskiej historii bez wątpienia oprawa odniosła sukces. Każde z ww. przeze mnie mediów podał dla kontekstu trochę faktów o powstaniu, no a jak wspomniałem artykuł znalazł się na przykład w O Globo (najlepiej sprzedającej się gazecie spośród wszystkich należących do Groupo Globo, największej grupy mass mediów w Ameryce Łacińskiej) czy Sports Illustrated (ten magazyn szacunkowo jest czytany przez 23 miliony ludzi tygodniowo).
Co do zaś miejsca, trudno oceniać. Oczywiście to wszytko chodzi o "ugadanie się" i pieniądze. UEFA miała problemdo Barcelony za każdy mecz w którym pojawiały się na Camp Nou senyery, i problem minął kiedy Barca się dogadała z UEFA i zapłaciła karę... To wszystko chodzi o to kto rozdaje karty i czy jest szansa się z Nim(i) dogadać.
Problem polega na tym, że delegat UEFA na mecz wyraził zgodę (przynajmniej tak twierdzi PAP) na minutę ciszy i oprawę upamiętniającą powstanie przed meczem. Po fakcie jednak tłumaczył, że nie wiedział jaka ta oprawa będzie. A więc jeśli próbuje się ze swojej pierwotnej decyzji delikatnie wycofać (a przynajmniej tak to interpretuję), to nie świadczy raczej o tym, żeby UEFA była z oprawy zadowolona.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:51:01 »
Chodzi mi o używanie coraz węższych kategorii chociażby w kontekście sprawy o #germancamps. Pewne środowiska za wszelką cenę chcą bez namysłu "unaradawiać" często polityczne zjawiska. Dlaczego, w rozmowie o katach żołnierzy wyklętych, czy też sędziach okresu stalinowskiego używamy określenia "komunistyczni", "sowieccy" lub "stalinowscy"  oprawcy a nie po prostu polscy?

Tu nie chodzi o unaradawianie na siłę, tylko prostowanie historii. Za granicą (w tym też w Niemczech) powtarza się w kółko określenie "polskie obozy", stąd też kampania #germancamps. Generalnie to dość konsekwentna odpowiedź na poprawność polityczną. Skoro obozy nazywa się polskimi, bo geograficznie były w Polsce, to tak samo nazistów należy nazywać Niemcami, bo nie było wtedy przecież panstwa o nazwie "Naziland". A jednak na zachodzie w kółko mówi się o polskich obozach, ale zbrodniach już nazistowskich.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:58:28 »
To zależy od medium i od tego jak starannie przykładają się do swojej pracy. Taki np. NY Times, kiedy robił w tym roku reportaż o Auschwitz, to przygotował naprawdę rzetelny materiał (lepszy merytorycznie, niż wiele artykułów napisanych o tym miejscu przez polskie dzienniki), a sam obóz określił mianem "German Nazi death camp located in occupied Poland", z tego co przynajmniej pamiętam. Widziałem to z pół roku temu i nie dałbym głowy, że podałem dokładny cytat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 12:08:15 wysłana przez Lew »

Online Askorti

• Wagant
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2017, 12:45:18 »
To zależy od medium i od tego jak starannie przykładają się do swojej pracy. Taki np. NY Times, kiedy robił w tym roku reportaż o Auschwitz, to przygotował naprawdę rzetelny materiał (lepszy merytorycznie, niż wiele artykułów napisanych o tym miejscu przez polskie dzienniki), a sam obóz określił mianem "German Nazi death camp located in occupied Poland", z tego co przynajmniej pamiętam. Widziałem to z pół roku temu i nie dałbym głowy, że podałem dokładny cytat.
Na jeden dobry artykuł NYT dostaniesz kilka gorszych jakiegoś Die Welt albo Baracka Obame mówiącego o "Polish death camp".

Online vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 56
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2017, 13:06:29 »
Nie wydaje mi się żeby coś złego było w tej oprawie, sam nie jestem narodowcem ani nawet patriotą, ale rozpowszechnianie prawdy historycznej zawsze szanuję i popieram.
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Octavian

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 336
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2017, 16:31:02 »
Polecam Andrzej Rysuje.
(click to show/hide)

Wiecie, że jeden z powstańców był czarny? Aby upamiętnić
(click to show/hide)
jego cześć będę sprzedawał teraz pastę do butów o nazwie - Śmierdź wrogom ojczyzny!

To jest zgodne z regularnym działaniami mojego klubu, który stara się wspierać i okazywać szacunek powstańcom oraz nie jest skierowany w drużynę przeciwną! Nie, nie!
Będę teraz wieszał plakaty przedstawiające Augusta Agbola, a jak ktoś je zdejmie - to się DRĘ!
HAŃBA! ZDRADA! JAK ŚMIEŁEŚ!!!! I piszą o tym nawet w Brazylii i na biegunie północnym! Co za bezczelność!

Wieszam plakat przed meczem, koło stadionu, pastę można kupić razem w zestawie z kijem do nocnego grania w gry towarzyskie, pasta świetnie kamufluje cię w nocy - gdy będziesz walczył z Islamizacją Europy, masz też zniżkę 10% na zakup koszulki z husarią, z porywającym napisem Polant for efer i karnecik na siłownię i zakup odżywek białkowych w promocyjnej cenie, ale tylko do końca miesiąca.
Wszystko w trosce od dobro pamięci historycznej.
Zatem panowie:

ŚMIERDŹ WROGOM OJCZYZNY!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2017, 16:33:00 wysłana przez Octavian »