Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Finały plebiscytów 2017!

07.12.2017 | Dodał: Dyktator

Do 17 grudnia trwają finały ostatniej fazy tegorocznych plebiscytów. więcej

Bannerlord:Wywiad z Koray Kıyakoğlu, inżynierem oprogramowania

07.12.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest inżynier oprogramowania Koray Kıyakoğlu. Opowiada nam ona o swojej pracy w (...) więcej

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Menu Opcji - Pomoc  (Przeczytany 665 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZiebaaInc

• Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
  • "PONIEDZIAŁEK! - Wyprane białe mundurki!!!"
Menu Opcji - Pomoc
« dnia: Lipiec 25, 2017, 14:35:27 »
Siemka :D

Jak dodać jakieś nowe pole do menu głównego gry?
Oraz jak dodać jakąś nową notkę do info_pages.txt, niby wszystko zrobiłem tak jak jest wyżej ale notki nie widze :(

Pomoże ktoś?

Dzięki

Offline EmielRegis

• Pielgrzym
  • *
  • Piwa: 5
  • Główny admin CAMELOT_DM
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Menu Opcji - Pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2017, 08:16:13 »
Poszukaj w "module_game_menus.py". Pamiętaj tylko że niktóre menusy są hardcodowane i nie masz jak ich zmienić.
WRESZCIE!!!

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 65
  • http://icryeverytime.com/
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2017, 12:08:40 »
Poszukaj w "module_game_menus.py". Pamiętaj tylko że niktóre menusy są hardcodowane i nie masz jak ich zmienić.

Chodziło mu o menu główne, nie o menu startowe. To są dwie zupełnie różne rzeczy ;)

Menu główne jest ogólnie hardcoded, ale można nim trochę manipulować. Głównie zależy to od tego co byś chciał zrobić.
Jeśli chcesz coś przesunąć (np. przenieść napis nowa gra w inne miejsce), to wystarczy w pliku game_variables.txt (znajduje się on w głównym folderze moda, nie ma go w module_system) znaleźć odpowiednie linijki i je edytować. Jeśli natomiast chciałbyś stworzyć nowe, tzn. własne opcje w menu głównym gry, to jest to już zaawansowana edycja prezentacji w pliku module_presentations.

W tym celu musiałbyś stworzyć prezentację game_start (domyślnie jej tam nie ma, ale po dodaniu odpowiedniego wpisu pojawia się w menu głównym gry) w owym pliku i dodac tam przycisk-napis jako obiekt, który po kliknięciu otwierałby nową prezentację, lub robił to, co byś chciał żeby robił. W pliku module_presentations mamy najwięcej możliwości, można tam zrobić praktycznie wszystko, więc jeśli ktoś nie ma chęci do długich godzin nauki, lub nie jest dobrze obeznany z module_system, to nie powinien raczej zaczynać na takiej głębokiej wodzie. To oczywiście tylko moje zdanie, sam dużo główkowałem jak to wszystko działa ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2017, 12:09:43 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline ZiebaaInc

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, 15:59:55 »
W tym celu musiałbyś stworzyć prezentację game_start (domyślnie jej tam nie ma, ale po dodaniu odpowiedniego wpisu pojawia się w menu głównym gry)

A jaką to linijkę trzeba dodać do owego pliku?

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 65
  • http://icryeverytime.com/
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:04:43 »
A jaką to linijkę trzeba dodać do owego pliku?

Nie linijkę, lecz całe dziesiątki, a nawet setki, w zależności od tego co chciałbyś właściwie z tym zrobić.
Jak wcześniej pisałem, prezentacje to ciężki kawałek chleba i raczej nie zrozumiesz ich na samym początku.

Ta linijka wklejona do module_presentations jedynie doda ci ową prezentację, co oznacza, że będzie ona istnieć, jednak jest ona pusta, więc w grze nie zobaczysz żadnych zmian.

(click to show/hide)

Naucz się struktury prezentacji. Przejrzyj plik header_operations, aby poznać dostępne operacje (z opisami co one robią), które mógłbyś zastosować w skrypcie.W pliku header_presentations znajdziesz listę flag dostępnych dla prezentacji. Zobacz jak zbudowane są inne prezentacje w pliku module_presentations. W ten sposób szybciej załapiesz jak powinny mniej więcej wyglądać.
[!]Oczywiście zakładam, że posiadasz już aktualny module_system, w którym owe pliki się znajdują. Inaczej będziesz jeszcze musiał odwiedzić dział 'Poradniki i tutoriale'.

Całej reszty raczej nikt za ciebie niestety nie zrobi, musisz się tego nauczyć jeśli chcesz coś stworzyć (a nie jest to łatwa rzecz).

« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2017, 17:07:35 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline ZiebaaInc

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2017, 16:52:09 »
No ok, a z tym info_pages.txt ? Niby dodałem tak jak jest wyżej ale nic się nie pojawiło :/

Offline EmielRegis

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2017, 22:44:26 »
No ok, a z tym info_pages.txt ? Niby dodałem tak jak jest wyżej ale nic się nie pojawiło :/

Nie tak się moduje warbanda...Jak już Garedyr wspomniał, poczytaj podstawowe tutoriale a dopiero potem pytaj o szczegóły.
WRESZCIE!!!

Offline ZiebaaInc

• Tułacz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2017, 20:22:33 »
Nie tak się moduje warbanda...Jak już Garedyr wspomniał, poczytaj podstawowe tutoriale a dopiero potem pytaj o szczegóły.

Kolego nawet nie chodzi o to, żeby go zmodować, a podzielić info_pages.txt na parę części :)
Rozumiem, że tu nie uzyskam odpowiedzi więc tymczasem zabieram się za lekturę ;)

Offline EmielRegis

• Pielgrzym
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2017, 19:10:07 »
Kolego nawet nie chodzi o to, żeby go zmodować, a podzielić info_pages.txt na parę części :)
Rozumiem, że tu nie uzyskam odpowiedzi więc tymczasem zabieram się za lekturę ;)
Jedno i to samo. Odrób zadanie domowe i można gadać dalej.
WRESZCIE!!!