Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP17] Temat ogólny  (Przeczytany 11669 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 231
Odp: [PP17] Temat ogólny
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 22, 2017, 23:53:56 »
Tradycja tradycją, ale wolę postęp. 5vs5 ma swój urok, wymaga więcej indywidualnych umiejętności - jest po prostu inne, ale bardziej realne.
Ja właśnie nie, dlatego nie jestem zwolennikiem globalizacji i załamaniem się bloku wschodniego, gdzie jednak nie stawiano aż tak na postęp jak na Zachodzie.

A na poważnie, to 5v5 ma sens jeśli się wyłączy przyznawanie golda za wygraną rundę. Bo chyba Ty sam Michale wspominałeś podczas kwalifikacji do BoB, że to zabija ducha walki, gdyż pierwszy dead decyduje o tym, czy mamy wygrany czy przegrany respawn. A tak, grając 5v5, w formacie 1000 golda i nic więcej, można wrócić przy okazji do rozgrywania 5 rund na spawn (20 na mecz), skoro już chcemy w jakimś stopniu nawiązać do pierwszego PP organizowanego przez IPL. ;)

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 23:58:14 wysłana przez Kamillo18 »

Offline CarpeDiem

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 53
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 23, 2017, 03:10:14 »
Z racji mniejszego formatu, pierwszy kill gra dużo większą rolę niż przy 8vs8. Ale pozbawianie graczy nagrody za wygraną rundę też wydaje mi się trochę dziwne. Balans przywraca punktowanie map, a nie pojedynczych rund. Przegrywając 8-0,  można spokojnie wygrać cały mecz, doprowadzić do trzeciej mapy, przy remisie nawet do dogrywki. Pozbyłbym się jedynie zakazu zmian między spawnami.

(click to show/hide)
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2017, 03:12:41 wysłana przez CarpeDiem »
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Online Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 23, 2017, 20:41:23 »
12v12 1500 golda bez bonusów i można zagranicznych. Tak o to organizuje się prawdziwe Puchary Polski
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:29:29 »
12v12 1500 golda bez bonusów, można zagranicznych i zakaz gry dla Netomana. Tak o to organizuje się prawdziwe Puchary Polski

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:48:50 »
Moim zdaniem sprawa powinna zostać przedyskutowana gdy ruszą odpowiednie zapisy do turnieju i powinna zostać podjęta wspólnie, administratorzy i kapitanowie drużyn. Bądź co bądź trzeba pochwalić administracje za poprzedni rok, w porównaniu do PP14, który uważam i tak za najgorszy w ostatnich latach ze względu na ilość walkowerów jakie padły, ale z drugiej strony wszystko zależy od ilości chętnych do gry, bez graczy administracja nie ma po co tworzyć kolejnego pucharu.

Z innej beczki - w przypadku większej ilości drużyn, system pick nightów powinien zostać oraz format z poprzedniego roku, który wyeliminował walkowery do zera, z pewnymi zmianami (np. w fazie ligowej drużyny mogą spotkać się w tylko 1 meczu podczas rozgrywek by na koniec tabela wyglądała jak najbardziej sprawiedliwie i mecze odbywały się pomiędzy większą ilością teamów walczących o dane pozycje). Rok temu format miał pewną lukę, która dała po dupie jednemu z teamów, nieszczęśliwie dla mnie, ale bazując na na historii, można ten system udoskonalić i postarać się wyeliminować pewne błędy.

PS. Gdyby ktoś był chętny na format 5vs5 i padłyby realne propozycje jego zagrania, to warto by było przedyskutować sprawę rosterów, czy nie powinno wprowadzić się pewnych ograniczeń co do ilości graczy. Przykładem może być EC5 gdzie rostery są bardzo małe i na PP na pewno musiałyby być większe (EC5 z założenia jest bardzo krótkim turniejem, a więc nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pakować w roster graczy, którzy nie są aktywni/grają mniej niż inni), ale z drugiej strony, dzięki temu ograniczeniu turniej uzyskał więcej teamów na pewnym poziomie. Nie wiem jak wygląda sprawa w takim AE, ale wydaje mi się, że w przypadku większych rosterów nie rozbijaliby się na 3 teamy, tylko zagrali w 1.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:55:14 »
w porównaniu do PP14, który uważam i tak za najgorszy w ostatnich latach ze względu na ilość walkowerów jakie padły

Nie pomyliło Ci się z PP15?
Zresztą najwięcej walkowerów kiedykolwiek padło chyba w PP13.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:51:39 »
Według mnie w sytuacji gdzie mamy aktualnie 3 zespoły na scenie, które grają w formacie 5v5. To jedynym wyjściem jest granie właśnie 5v5. Tym bardziej, że automatycznie 5v5 daję nam więcej potencjalnych teamów i mniejszy ból głowy gdy ktoś da walkowera. No bo jeśli spojrzymy realnie to kto mógłby bez problemu zebrać 8 graczy + lekka zaliczka? Hitmeni lub ktoś z NW jakby się zdecydował grać.  Dla mnie to za mało i jestem za 5v5.

Offline Zahari

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 47
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 24, 2017, 10:42:57 »
8v8 byłoby fajniej zagrać, ale wydaje mi się, że trzeba poczekać na ewentualne zapisy i zobaczyć ile teamów będzie :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 11:11:38 wysłana przez Zahari »

Online Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 127
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:18:31 »
Tyle że kilka drużyn powstanie dopiero gdy będzie pewne że gramy 5v5 bo inaczej nie zbiorą składu

12v12 1500 golda bez bonusów, można zagranicznych i zakaz gry dla Netomana. Tak o to organizuje się prawdziwe Puchary Polski

Klasyk >4
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 24, 2017, 13:37:06 »
Korzystając z tematu i tego, że jest zainteresowanie. Może zróbcie ankietę odnośnie jaki format powinniśmy grać. Przynajmniej zobaczymy jakie panują nastroje. Moja propozycja ankiety:

W jakim formacie powinien zostać rozegrany nadchodzący Puchar Polski?
a)Więcej niż 8v8
b)8v8
c)5v5

Finito.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 141
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 24, 2017, 14:37:55 »
Jak Neto ma zakaz stadionowy to ja nie gram, kto bedzie darl morde z trybun? "NIE TAK CIE K*RWA UCZYLEM! POZDRO POCWICZ! WEZ MI KONIA I GRAJ SPIESZONYM!"

Co do walkoverow to nawet przy 5v5 bym sie ich spodziewal, takze nie sugerujcie sie tym bo to glupie troche jest xD. Trzeba pomeczyc klany z innych modow, niech przyjda sie pobawic, zawsze jakas forma rekreacji. Czy administracja jest juz ustalona?
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 24, 2017, 14:45:12 »
Oczywiście, że walkowery będą no ale mniejsza na to szansa to raz. A dwa przy 5v5 będzie więcej teamów a więc walkower tak nie będzie bolał.

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 681
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 24, 2017, 14:52:02 »
Oczywiście, że walkowery będą no ale mniejsza na to szansa to raz. A dwa przy 5v5 będzie więcej teamów a więc walkower tak nie będzie bolał.

Przy systemie sprzed roku żadne walkowery nie wpływają na turniej. Ani dropy drużyn. Więc też nie rozumiem tej logiki.

No i podstawowe pytanie to... czy naprawdę 5v5 da więcej drużyn. Jedne teamy zamiast się połączyć, czy wystawić pełny skład klanu, wystawią np. wciąż jeden, tylko okrojony do najlepszych graczy. I jak ostatecznie byłyby 2-3 zespoły więcej, to dalej najpewniej oznacza to mniej graczy, niż przy 8v8. Taka decyzja wymaga małego researchu.

Czy administracja jest juz ustalona?

Nie.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 24, 2017, 15:38:35 »
Po pierwsze, ankieta dla wszystkich to złe rozwiązanie. Dlaczego ? Załóżmy, że wbije największy hejter Native, Rivet i zaznaczy takie "więcej niż 8v8". Niech sie znajdzie na forum 15 takich Rivetów i problem. Potem będzie pojazd na administratorów, jak zrobią format po swojemu i turniej nie wypali. Oczywiście drogi Rivecie, no offensive, podałem jako Ciebie bo pierwszy mi do głowy przyszedłeś :D Zbieżność osób zupełnie przypadkowa, chciałem tylko nakreślić jak to może wyglądać.

Dajmy czas najpierw na skompletowanie zespołu do adminowania turniejem. Oni zrobią to po swojemu. Przed poprzednim Pucharem Polski, który obok edycji z 2012 i 2015 był wg mnie najlepszy, Dyktator zrobił research by zapoznać się ile teamów wystartuje. Dajmy sobie na wstrzymanie jak wolelibyśmy grać, dajmy pracować w spokoju osobom, które będą z tego rozliczane. ;)

Co do 5v5 to uważam, że jest w porządku tylko w przypadku ograniczenia premii golda za wygraną rundę. Napisałem kilka powodów wcześniej zresztą o tym. Jednak to tylko moja propozycja, proszę ją traktować z dystansem, z jednego kluczowego powodu - wątpię, że w tej edycji PP w ogóle zagram (w sensie, że ktoś będzie chciał w zespole typa, co nie grał rok w tą grę, a na dodatek po przejściu na laptopa lami niemiłosiernie ;) ).

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2017, 00:32:10 »
Ja nie piszę, że ankieta ma być wiążąca tylko ma być poglądowa.