Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: [PP17] Temat ogólny  (Przeczytany 11536 razy)

Opis tematu:

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 31
Odp: [PP17] Temat ogólny
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2017, 02:40:46 »
Dzięki, Vizioner.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Luther

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 24
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2017, 10:47:58 »
Dużo wiadomości ale powiem od siebie, że mi system 5v5 się nie podoba więc bym go nie zmieniał. Ogólnie co do ostatniego PP wszystko było ok więc zostawiłbym tak jak było. Jedynie mniejsze zmiany typu pozwalanie grania w mniejszej ilość powiedzmy minimalnie 6 osób by zagrać inaczej przeciwnik może zażądać walkowera.

Online Kradus

• Moderator
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 209
  • Stanisław Cat Mackiewicz
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2017, 10:59:02 »
Oczywiście do Pucharu Polski pewnie jeszcze jakieś niecałe 3 miesiące, ale czy ktoś już teraz wie, że kompletując zespół ma dobrą i zgraną ekipę która wystąpiłaby w formacie 5v5 a w 8v8 nie, bądź z koniecznością dobierania osób spoza "paczki znajomych"?

Pomijam kwestie taktyk, golda i tego wszystkiego - chodzi mi o którąś z potencjalnych ekip której występ byłby "zagrożony" w formacie 8v8. Bo w sumie rozmawiamy o tych dwóch systemach, głównym powodem są możliwości kadrowe i niska aktywność sceny... No ale właśnie, może to tylko powierzchowny problem, który może nie zaistnieć "w praniu"?

Online ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 473
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2017, 11:22:55 »
Ja tam osobiście jestem za 12v12. Jednak realia są wiadomo jakie. Mój team się wykruszył w zeszłym roku bo nie było szans zebrać 8 osób. 5 zbiorę od ręki. Sądzę, że wiele teamow ma podobną sytuacje. Teraz mamy chyba 3 klany na nativue, które i tak grają 5v5. A gdzie tutaj dodać dodatkowe teamy i to w formacie 8v8. Oczywiście możemy lepić na siłę teamy jak w zeszłym roku ale czy ma to sens jak i tak padną? A tak to większa szansa, że ludzie dograją plus więcej teamow.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 11:24:20 wysłana przez ^IvE »

Offline Netoman

• Bajkopisarz
  • Rybałt
  • *
  • Piwa: 126
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2017, 11:50:39 »
Albo ankieta albo niech decydują administratorzy oraz sędziowie gdy już się zgłoszą
Są ludzie którzy grają w moduły gdzie używa się tylko dwóch bloków

Offline Dominique

• Moderator Dzikich Pól
  • Hulaka
  • *
  • Piwa: 31
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 22, 2017, 12:45:14 »
Tutaj przyznam rację Ive, że większa ilość osób może być trudniejsza do zebrania. 5 również mogę zebrać od ręki, 8 pewnie też by się znalazła, tylko czy na każdy mecz? Trzeba dać trochę czasu na popytanie ludzi i zebranie ich.
"Przystojny, ale niezły ch*j.
Poza tym pedofil.   
Powinnam uciekać.   
Ale mnie intryguje."

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • Piwa: 140
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 22, 2017, 13:25:14 »
Idzmy na kompromis, niech teamy umawiaja sie na wybrany format. Ilosc zawodnikow przeciez musi odpowiadac obu druzynom cnie?

Edit: ale w sumie pogranie 8v8 byloby mile, bo dawno sie juz tak nie bawilem. W sumie napewno sa ludzie ktorzy zebraliby druzyny dosc duze z odpowiednia rezerwa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 13:35:06 wysłana przez Ganczo »
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline Kamillo18

• Najemnik
  • *
  • Piwa: 229
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 22, 2017, 13:36:43 »
Idzmy na kompromis, niech teamy umawiaja sie na wybrany format. Ilosc zawodnikow przeciez musi odpowiadac obu druzynom cnie?
Tak, tylko znajdzie się zespół X, co wpisze sobie w roster załóżmy wymaganą ilość 10 graczy (przy formacie 8v8 + 2 rezerwowych), z czego 4 z nich będzie inactive lub gracze z innego modułu, co Native odpalili dwa razy w życiu, gdzie ostatnio we wrześniu 2010 roku i taki team za każdym razem będzie domagał się gry 6v6. I teraz miejmy takie trzy zespoły, X, Y i Z, a zespół W będzie grał z każdym z nich przez następne 3 kolejki, gdzie na każdy mecz przychodzi przynajmniej 10 chętnych do gry playersów i co ? Oni będą cierpieć, mimo, że przez 3 tyg. mają wymaganą ósemkę na mecz? Pójście na kompromis byłoby dobre, ale w przypadku, gdzie jeden zespół ma możliwość skorzystania z niego tylko raz, nie więcej, bo to generuje patologie.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2017, 13:41:28 »
W sumie jeden raz by wystarczył. Wiadomo, że jedna kolejka może być po prostu gorsza dla danego zespołu, nie wiem, wesela, komunie, chrzciny, ban na IG załatwiony przez pewnego jegomościa czy cokolwiek. Wtedy taka zasada fajnie by się sprawdziła, zwłaszcza jeśli zespół byłby, cóż, z wyższej ligi i po prostu mógłby nawiązać walkę w osłabieniu. Format 8v8 pozwala też na dużo fajniejsze zabawy taktyką czy chociażby roszady składu, tak więc nie będzie siedzenia na ławce. W sumie szkoda też na BYĆ MOŻE ostatnim PP na WB zmieniać format na mniejszy, faktycznie dajmy się wesoło pobawić.
Ganczo Pajac, First and Last of His Name, King of Trolls and the First Banned Men, Lord of the Shitstorm, Protector of Clan Threads, Prince of Warns, and Khal of the Great Ban Sea
(click to show/hide)

Offline vtz

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 55
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 22, 2017, 15:11:07 »
To skoro już w coś takiego się bawimy, zróbmy tak, że domyślnie gra się 8v8, a każda drużyna ma jakąś ilość punktów służących do obniżania liczby wymaganych graczy, dajmy na to, 4. Wtedy np. w pierwszym meczu ta drużyna ma 6 ludzi, to wykorzystuje 2 punkty i możliwa jest gra 6v6. W następnym meczu ma 7 ludzi i może użyć jednego punktu żeby grać 7vs7 itd, zastrzeżeniem, że minimum to 5v5. Jeżeli obie drużyny mają za mało graczy, to punktów może używać tylko ta drużyna która ma mniej graczy. Np. jest 5v6, to ci którzy mają 5 graczy mogą jednym punktem obniżyć do gry 5v5.
dobra potem bo v verdona gram nie widzisz
jak odkużasz to ci nie podstawiam pod nos chleba ~ Jakub

Gero, ja cię mogę w każdej chwili wywalić z klanu. (Po chwili) Zw idę wyrzucić śmieci ~ New War

-Ostatni klan, który nas nienawidził został wymazany z kart historii.
-Jaki?
-No właśnie." ~ Rozmowa Abe z Szowkiem

Offline Vizioner

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 24
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 22, 2017, 15:20:04 »
To skoro już w coś takiego się bawimy, zróbmy tak, że domyślnie gra się 8v8, a każda drużyna ma jakąś ilość punktów służących do obniżania liczby wymaganych graczy, dajmy na to, 4. Wtedy np. w pierwszym meczu ta drużyna ma 6 ludzi, to wykorzystuje 2 punkty i możliwa jest gra 6v6. W następnym meczu ma 7 ludzi i może użyć jednego punktu żeby grać 7vs7 itd, zastrzeżeniem, że minimum to 5v5. Jeżeli obie drużyny mają za mało graczy, to punktów może używać tylko ta drużyna która ma mniej graczy. Np. jest 5v6, to ci którzy mają 5 graczy mogą jednym punktem obniżyć do gry 5v5.
Za dużo byłoby z tym zamieszania i kłótni. Najlepszym rozwiązaniem będzie ankieta czy decyzja administratorów turnieju jak napisał wcześniej Netoman.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 15:29:32 wysłana przez Vizioner »
IN THE END,
WE ONLY
REGRET 
THE CHANCES
WE DIDN'T
TAKE.

Offline Ganczo

• Wagant
  • *
  • LAST OF HIS NAME
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 22, 2017, 15:36:42 »
Jak dla mnie to administratorzy powinni podjac decyzje, w koncu to oni beda sie z tym meczyc. Powinnismy zostac przy 8v8, to w sumie jeden z niewielu turniejow ktore podtrzymaja stary format chociaz przez chwile :V
(click to show/hide)

Offline jurdas

• Utracjusz
  • *
  • Piwa: 23
  • PE_giermek_Jurdas
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 22, 2017, 15:53:36 »
Z jednej strony 5 vs 5 będzie szło z duchem czasu i na pewno zwiększy ilość ekip występujących. W przypadku chęci pójścia tradycyjnym 8 vs 8 można np ustalić, że aby drużyna przystąpiła do meczu musi mieć przynajmniej 6 graczy, w tym wypadku przeciwnicy, którzy mają więcej graczy mogą mieć jednego gracza więcej(coś podobnego do dawnych CW w Napoleonic Wars, nie wiem jak teraz to wygląda). W przypadku mniejszej liczby graczy drużyna oddaje walkowera/przeciwnicy mogą grać w 8. Wydaje mi się to dosyć sprawiedliwe dla obydwu stron.

Co do mnie, jeżeli znajdę czas myślę, że będę w stanie streamować kilka meczyków, jeżeli drużyny będą chętne(może ktoś będzie chętny do komentowania, wtedy mogę też po prostu udostępniać sprzęt dla komentatorów, bo warbanda to już nie pamiętam kiedy ostatnio odpalałem, więc niewielkie mam pojęcie co się obecnie dzieje; a najbliższy okres zapowiada się dla mnie "intensywnie", później trudno powiedzieć co z tego wyniknie).
[wycięte z banlisty]blackhawk (13.08.2012) - prowokacje- zakaz pisania do odwołania. //sir Luca

Offline CarpeDiem

• Hulaka
  • *
  • Piwa: 51
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2017, 17:17:35 »
Nie rozumiem po co grać turniej 8vs8 jeżeli z góry wiadomo, że większość ośmiu graczy nie zbierze albo zrobi to z ogromnym trudem. Halo? Logika?

Tradycja tradycją, ale wolę postęp. 5vs5 ma swój urok, wymaga więcej indywidualnych umiejętności - jest po prostu inne, ale bardziej realne.

Wprowadzanie jakichkolwiek możliwości obniżenia liczby graczy jest nierozsądne. Jeżeli SRC ma 8 dobrych graczy na meczu a PE 6 grających na poziomie i 2 nowych, to PE obniża ilość graczy do 6 i gramy wyrównany mecz. Sprawiedliwe? Im drużyny mogą mniej kombinować, tym lepiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 17:28:37 wysłana przez CarpeDiem »
Sukces jest wtedy, kiedy niemożliwe staje się możliwe.

Prusak: Nie badz smieszny bo jestes zwyklym frajerem ktory dostalby w ten glupi ryj ;) Co ty chcesz robić innego, jak ty życia nie masz stulejo. 10k godzin w grze XD

Offline Dyktator

• Premier TFW
  • Administrator
  • Błędny rycerz
  • Piwa: 679
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2017, 20:58:47 »
Na razie bez spięć, mamy masę czasu. Jak mówiłem, w ciągu dwóch tygodni będzie ogłoszone, w jaki sposób przebiegnie ósmy Puchar Polski. Najpierw musi zostać do końca poskładana administracja, która podejmie decyzje.

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że żadne kompromisy nie wchodzą w grę. Albo gramy klasyczne 8v8 albo 5v5, żadnych hybryd. Pomysł 5v5 oznacza nagrody pieniężne, a byłoby fajne, gdyby oznaczało to kilkaset złotych na uczestnika, nie kilkadziesiąt, jakby to było przy pomyśle mieszanego formatu.

Generalnie, jak mówiłem, ja jestem raczej zwolennikiem starego, dobrego 8v8, ale 5v5 nie byłoby w sumie takim podkopaniem tradycji, jak mogłoby się wydawać. Pierwszy PP również był w formacie 5v5, więc gdyby to był ostatni na WB, to na pewno oznaczałoby to symboliczne pożegnanie.
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie."

soner:wszystkie wypowiedzi na sb sa drukowane i wysylane do rodzicow autorow
sir Luca:moje też?
Alkhadias:Twoje są wysyłane na policję.
soner:razem z probka kalu i moczu