Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Fizyka broni - część 2. (Dev Blog 16/11/17)

16.11.2017 | Dodał: Eltarek

Właśnie ukazał się kolejny cotygodniowy blog dewelopera! Liczniki ustawiamy na 32, natomiast oczy zagłębiamy w tematyce dzisiejszego wpisu - fizyce (...) więcej

Ruszają nominacje do plebiscytów!

13.11.2017 | Dodał: Dyktator

Rusza pierwsza faza plebiscytów na gracza roku 2017! Potrwa ona do 25 listopada. więcej

Bannerlord: Khanat Khuzaicki - omówienie frakcji (Dev Blog 09/11/17)

10.11.2017 | Dodał: Hubtus

To już trzydziesty pierwszy Dev blog, w którym to twórcy opowiadają nam o swojej grze. Tym razem został on poświęcony kolejnej (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Alimenty  (Przeczytany 909 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • Piwa: 225
  • #BojarMusiPrzeprosić
Alimenty
« dnia: Maj 08, 2017, 13:39:19 »
Kiedyś w jakimś temacie rzuciłem, że obecnie jest dość łatwo unikać płacenia alimentów. Dzisiaj Illew podrzucił mi link do artykułu:
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/prezydent-podpisal-ustawe-dotyczaca-skuteczniejszego,2511963,4141

Co myślicie o tym problemie? Czy nowelka pomoże? Co myślicie o prawie alimentacyjnym i alimentach?

Offline beanshee

• Wagant
  • *
  • Piwa: 164
Odp: Alimenty
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 14:11:59 »
Alimenciarzom należałoby zrobić to, co Czesi zrobili Mieszkowi II. I każda inicjatywa mająca poprawić tę sytuację jest godna pochwały
Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline Lew

• Obrońca Tawerny
  • Senior
  • *
  • Piwa: 575
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • brucecampbellboyz1981
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 14:28:20 »
Bojar by pewnie się nie zgodził.
Tak to czytam i za każdym razem dostaje coraz większego orgazmu ~Kokosz o nominowaniu go przez Kradusa na gracza roku WB

Offline Prußak

• Sołtys
  • *
  • Piwa: 236
  • Ten, który mówi sam sobie dobranoc, dobranoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2017, 15:01:44 »
Bojar, z takim trybem życia musisz zmienić pracę, pensja pracownika banku nie wytrzyma kolejnych obciążeń związanych z alimentami. Dzieci zaczną na Ciebie zarabiać za parę lat, to nie zadziała z dnia na dzień.
Hah jesteśmy chyba jedynym klanem  który  grał z nimi spara  w którym nie było  Wulgaryzmu i kutni Ale za to mecz nie był  fair-play prośby  o  zablokowanie kamery obserwatora nic nie dawały  chociaż  na serwerze był admin...

Offline ^IvE

• Słońce Tawerny
  • Moderator Globalny
  • Paladyn
  • **
  • Piwa: 478
  • Let me take you to the movie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:02:26 »
Bojarowi akurat płacenie alimentów nigdy nie będzie grozić.

Offline sir Luca

• Marszałek Maruda
  • Admin Emeryt
  • Rycerz
  • Piwa: 130
  • Otaczają mnie tęgie, tępe buce...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:50:32 »
Tobie chyba też nie... pięknisiu.
"Demokracja: dwa wilki i owca, debatujący co będzie na obiad"

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:56:05 »
Bojarowi akurat płacenie alimentów nigdy nie będzie grozić.

Chciałeś mnie obrazić :D ??

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2017, 10:57:30 »
Jestem za bezwzględnym ściganiu tych co nie płacą alimentów bo zdradzali żonę . Jednak uważam że facet nie powinien płacić alimentów jeżeli jego żona go zdradziła  i ma z tym drugim dziecko, a ona oczekuje alimentów od byłego męża, w tylko w tej sytuacji rozumiem niechęć regulowania alimentów.

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:27:27 »
Ściągalność alimentów obecnie to jest kilkanaście procent... Ale to nie w tym widzę największy problem, tylko w tym, żeby przyznać opiekę nad dzieckiem ojcu to matka dziecka musi być totalną patologią... I potem szczerze się nie dziwię facetom, którzy owszem chcą pomagać swoim dzieciom i kupują im książki, ubrania itd. , ale nie zamierzają poprawiać standardu życia byłej partnerce. Owszem, większość osób niepłacących ma po prostu w d**ie swoje dzieci i tyle, ale niektóre problemy związane z alimentami pojawiają się przez to, że opieka jest automatycznie wręcz przyznawana matkom.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:50:32 »
Bez obrazy dla pań, skoro ma być wszędzie równouprawnienie, to faceta to również powinno dotyczyć jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi. Naprawdę czasami się wydaje że kobieta ma zbyt wiele praw jeśli chodzi o sprawy z dziećmi niż facet. Nie jestem przeciw prawom kobiet tylko nie równym traktowaniu facetów w pewnych aspektach społecznych czy życiowych.
Ile to razy było tak że kobieta odchodziła od męża do innego z dziećmi i później okazywało się że nad maluchami się znęcano a matka święcie przekonana że jej obecny jest wspaniałym opiekunem? Wiem odbiega to od tematu alimentów, ale niestety coś takiego jest niekiedy połączone z rozchodzącymi się parami, bo o prawach ojca się przypomina dopiero po tragedii. Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Offline wiktor001

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: -6
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2017, 13:03:50 »
obecnie weeszla ustawa ktora mowi o tym ze jak ktos nie zapalci pelnej sumy alimentow i nie spalci zadluzenia w 3 miesiace od wezwania idzie siedziec

Offline Bojar

• Bywalec
  • *
  • #BojarMusiPrzeprosić
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2017, 18:29:10 »
Hah :D To nie zmienia nic, bo jak dobrze działasz dochodami to po pierwsze sąd nie będzie miał z czego przyznać tych alimentów albo będą śmiesznie małe, a po drugie nadal możesz odwlekać przyznanie alimentów bez mniejszych problemów. Dodatkowo wchodzi zmiana, która wprowadzi, że dopóki nie uzyskasz alimentów nie łapiesz się w 500+ dla samotnego rodzica. Co zmotywuje do uzyskiwania alimentów samotnych rodziców, ale też może ich mocnoooo trzepnąć po kieszeniach jeśli im sie nie uda. Wchodzi to jakoś 1 października jeśli mnie pamięc nie myli.

Po za tym jeśli mówisz o (Dz.U. z 2017 r. poz. 952) to poczytaj sobie o efektach jakie wynikły z tej nowelki, bo to jest bardzo ciekawa sprawa :D, która dała przeciwny efekt do zamierzonego i wypuściła wielu przestępców alimentacyjnych a część musiała zostać umorzona. I proszę badz dokładniejszy, bo to co ty tu wrzuciłeś to jest mało dokładne... :D

Offline kwiatpaproci

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2017, 09:08:49 »
Moim zdaniem bardzo dobry krok ze strony partii.
Od dawna słyszy się o braku konsekwencji wobec rodziców nie płacących alimenty.
W Polsce jest ponad milion dłuzników
Pomysł wyrównania kary wypłacając zaległość jest ok tylko wyobrażam sobie
jak ogromne mogą byc te zaleglosci ...

Offline wiktor002

• BANITA
  • Tułacz
  • *
  • Piwa: 0
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2017, 14:25:51 »
sprawa jest prosta narobiles dzieci a jichnie wychowujesz to masz placic a jak nie to wiezienie

Offline Raichu

• Kmieć
  • *
  • Piwa: 2
  • Przyboczny marszałka
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2017, 14:07:47 »
Zadłużenie alimentacyjne w Polsce to około 12 mld złotych. To masa pieniędzy. Wszyscy się musimy na to zrzucać. Ktoś ma dzieci niech płaci.