Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord: Battania - omówienie frakcji (Dev Blog 19/10/17)

19.10.2017 | Dodał: Eltarek

Dziś, jak co tydzień, pojawił się kolejny blog dewelopera. Twórcy opowiadają nam o jednej z dostępnych w grze frakcji - Battanii, (...) więcej

Bannerlord:Wywiad z Fatma Nadide Öçba, artystką graficzną 2D/3D

12.10.2017 | Dodał: Hubtus

Tym razem w dzisiejszym Dev Blogu głównym gościem Q&A jest Aatystyka 2D/3D Fatma Nadide Öçba. Opowiada nam ona o (...) więcej

Bannerlord Singleplayer: punkty wpływu, armie (Dev Blog 05/10/17)

05.10.2017 | Dodał: Eltarek

Kilka chwil temu ukazał się dwudziesty szósty blog dewelopra, przerywający serię wywiadów w słabym stopniu nawiązujących do (...) więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Walka na pięści - problem z uzbrojeniem  (Przeczytany 530 razy)

Opis tematu:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 13
Walka na pięści - problem z uzbrojeniem
« dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:47:10 »
Witam, mam taki problem z niektórymi jednostkami w modzie że one walczą mi samymi pięściami, a mają w wyposarzeniu 1h miecz długi, lance, i miecz 2 h którym walczy się z buta. Może mi ktoś wyjaśnić co mi się tam zrobiło, proszę to pilne.

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 64
  • Aha
  • Steam ID: Mój status Steam
Odp: Walka na pięści - problem z uzbrojeniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2017, 13:02:39 »
W zasadzie są trzy możliwości:

Istnieje szansa, że ich statystyki nie są odpowiednio wysoki żeby używać uzbrojenia które im przydzieliłeś lub bawiłeś się sam w skrypty zmiany uzbrojenia podczas walki.
Trzecia i najbardziej upierdliwa możliwość to prawdopodobieństwo, że uzbrojenie które im dałeś jest źle zakodowane.
Bez próbki kodu raczej się nie obędzie, chyba że podniesienie im statystyk odpowiedzialnych za to uzbrojenie rozwiąże twój problem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 13:03:50 wysłana przez Garedyr »

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2017, 13:29:31 »
Pierwsze ze statystykami jeśli chodzi o umiejętne stosowanie broni może się zgadzać. Skrypt na zmianę broni nie ruszałem i nawet nie wiem który to jest. A ze złym zakodowaniem broni o co chodzi, tworząc przedmiot bazowałem na istniejącym już w module itemie o konkretnych wartościach, co najwyżej wydłużałem go albo zmieniałem ilość obrażeń, w dwóch mieczach dodałem "itp_cant_use_on_horseback", i to posiadacze tych broni mi takie numery robią że na koniu jadą z pięściami na wroga.

Offline Garedyr

• Bibosz
  • *
  • Piwa: 64
  • Aha
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2017, 13:49:54 »
Pierwsze ze statystykami jeśli chodzi o umiejętne stosowanie broni może się zgadzać. Skrypt na zmianę broni nie ruszałem i nawet nie wiem który to jest. A ze złym zakodowaniem broni o co chodzi, tworząc przedmiot bazowałem na istniejącym już w module itemie o konkretnych wartościach, co najwyżej wydłużałem go albo zmieniałem ilość obrażeń, w dwóch mieczach dodałem "itp_cant_use_on_horseback", i to posiadacze tych broni mi takie numery robią że na koniu jadą z pięściami na wroga.

No to wszystko jasne. Po co dodawałeś tym mieczom flagę itp_cant_use_on_horsweback? To ona sprawia że danego przedmiotu nie można używać na koniu, tyczy się to wszystkich, nie tylko gracza.

"Szukaj po omacku ch*ja w cieście" ~Prußak
"Jakbym miał pasztet to bym zjadł kanapkę z pasztetem ale nie mam chleba" ~Mat Berserker
"Bieg na kilometr w ramach biegania, to jak picie piwa bezalkoholowego w ramach picia alkoholu" ~Dyktator

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2017, 14:49:15 »
Bo ten miecz miał służyć jednostce kiedy zejdzie z konia, a na koniu miał walczyć buławą i kopią.

Offline Filcefix

• Gracz Roku DLG
  • Gawędziarz
  • *
  • Piwa: 127
  • Średniowiecze, zabawy tarczą i mieczem.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2017, 19:08:23 »
 Hmm, a jak on walczył pięściami, miał w ogóle przy sobie buławe i kopie? Bo z tego co pamiętam, to była jakaś powalona losowość w uzbrojeniu, stąd np nie wszyscy swadianie mieli lance. Tak samo z pancerzami, potrafią być jednostki bez hełmów itp, jeśli nie ma przy danej jednostce parametru że ma je mieć na pewno zawsze.
 Dawno nie grzebałem w ms i nie mam programu, więc nie pamiętam jak się to dokładnie nazywało.

Offline Haazheel

• Bibosz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2017, 19:12:05 »
No to jest problem, miał wszystko przy sobie, buławę i kopie jak jest na koniu a miecz dwuręczny z ustawieniem żeby nie stosował na koniu.
A mimo to gołą piąchą na wroga naciera.