Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Oceń kawałek osoby wyżej.  (Przeczytany 417614 razy)

Opis tematu:

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
Odp: Oceń kawałek osoby wyżej.
« Odpowiedź #4155 dnia: Październik 31, 2014, 20:54:04 »
(click to show/hide)
Ciekawe czy takie wytatuowanie demonami jest niebezpieczne... :P
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4156 dnia: Październik 31, 2014, 21:03:16 »
Niebezpieczne to jest tatuowanie się u kolesia na chacie co dziara wszystkich jednym zestawem igieł, bo lepiej wchodzi tępymi, albo w studio u faceta co wie, że im więcej tatuaży zrobi, tym więcej zarobi.
Tatuowanie się demonami u kogoś takiego jak Horiyoshi III - no cóż, mnie i tak nie stać, obawiam się, że reszty na tym forum tyż. Nie wiem ile on kasuje ale jak chcesz mieć dziarę u kogoś takiego jak np. Victor Portugal to bulisz stówkę za cm2, - centymetr kwadratowy, o ile się doczekasz bo kolejka wynosi 3 lata. Tak jest nie przesadzam.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #4157 dnia: Październik 31, 2014, 23:22:45 »
Venetian Snares - ciekawe, ciekawe nie powiem - 10/10 za efekt zaskoczenia.
Ten gość jest mistrzem breakcore'u, to jest generalnie porypana muza, ale w jego miksie z elementami innych stylów staje się wręcz prawie przystępna dla normalnego słuchacza elektroniki, np. utwór Szamar Madar
Myślałem, że coś HUtH powiesz o warunkowaniu behawioralnym - czyli o procentach na forum, dawaniu ocen w szkole, lub znaczków "dzielny pacjent" dzieciom u lekarza, ale jak nie to nie! O!
Chciałem coś napisać, ale już późno było, poza tym byłem świeżo po przeczytaniu Nowego wspaniałego świata, a tam warunkowanie pełni istotny element i mając głowę zajętą rozkmninianiem tejże książki, to wolałem nawet nie zaczynać.
Ciekaw w sumie jestem jak wyszedłby eksperyment w stylu psów Pawłowa na forum...
Przechodzę właśnie duchowe przeobrażenie dzięki twórczości Horiyoshi Trzeciego, tak więc uważam, że HUtH aby odzyskać honor musi teraz obciąć sobie mały palec.
W kwestii tatuażu, to jakoś nadal nie rozumiem takiego zachodniego stylu, że na każdej części ciała inne wzory, jakiś kolaż, takie to bez sensu. Natomiast wytatuowane całe ciało w jednej spójnej wizji, no to już mnie przekonuje. Nie chodzi nawet o styl japoński, myślę że pieknie prezentowałby się tatuaż w stylu gotyckim lub arabskim, a jeśli istnieją złote tusze, to bizantyjskim czy też a'la Klimt. Nawet jeśli odrzucić jakiś głębszy sens takiego przedsięwzięcia, to chociaż nie wygląda się potem jak ściana na graffiti i ogłoszenia, ale jak estetyczny mural.
Wiecie, że w pracowni Horiyoshi Trzeciego można podziwiać pracę na wygarbowanych ludzkich skórach?
hmm... no w końcu to tatuaże na skórze, nie? :P Ludzie pozwalają na pobranie organów po śmierci, to czemu by też skóry nie zdjąć :)

Drogi Huthcie, nie rozumiem dlaczego mnie nazywasz snobem. Staram się zamieszczać tutaj jak najlepszą muzę, nie moją winą jest, że Bach jest, obiektywnie rzecz biorąc, genialny.
Bo tak (z mojego punktu widzenia, a śmiem twierdzić, że nie tylko) śmiesznie odrzucasz prawie wszystko poza tym Bachem, którego ciągle wrzucasz? :)
Nie przychodzi ci też do głowy taka refleksja, co gdyby ktoś z umysłem Bacha urodziłby się w dzisiejszych czasach? Ten ogrom możliwości twórczych, instrumentalnych, teoretycznych... swoboda, brak konieczności pisania nowej kantaty co tydzień, itd.?

Coś normalnego, tak jak nie trawię lżejszych piosenek tego zespołu, tak ostrzejsze są super.
https://www.youtube.com/watch?v=7bUkp6jGiU0

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4158 dnia: Listopad 01, 2014, 00:14:58 »
Zarzut o ciągłe wrzucanie Bacha już odparłem.
2. nie słucham tylko Bacha, a oto dowód http://www.lastfm.pl/user/Don_Velasques/charts?subtype=artists (Masaaki Suzuki to też Bach...)
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4159 dnia: Listopad 01, 2014, 12:11:11 »
T. LOVE - kiedyś przez krótki moment ich słuchałem - dziś mnie drażnią - 2/10

Sefriot:

Twój ranking oceniam jako najsłabszy kawałek jaki tu wrzucono - 1/10

Wiesz Sefitot, jest takie powiedzonko jeśli trzy osoby powiedzą Ci, że jesteś koniem kup sobie siodło.
Za tymi zarzutami o snobizm coś jednak stoi, jak dla mnie nie snobizm a naiwne wyobrażenie, które dzieli muzyków na tych "poważnych" i "nie poważnych". Miałem taki śmieszny okres w życiu - chodziłem przez dwa lata do szkoły muzycznej - śmiesznie bo najpierw pierwszego, potem drugiego stopnia - ze względu na wiek - ostatecznie mnie wylali, bo chciałem uczyć się gry na gitarze, a kazali mi na klarnecie - wtedy to był dla mnie problem, bo ciałem być metalowy. Głupota!
Jednak poznałem dobrze to środowisko i coś tam kojarzę. Ci sami ludzie którzy rano grają w filharmonii, wieczorem grają w klubie jezzowym, albo w zespole metalowym, twoje podziały są więc sztuczne i problem jest na siłę, dlatego czuje się w tym fałsz, co budzi skojarzenia z snobizmem.
Absolutnie ktoś utalentowany zagra ci na wszystkim, wszędzie! Uniwersalna zasada! Koleś z którym się wtedy przyjaźniłem nie ukończył matury, bo zamykał się w domu i ćwiczył - WSZYSTKO! Miał słuch absolutny grał na wszystkim, wszystko! Bacha, jezz, bluesa, punk, cokolwiek i tak był lepszy od tych co się w tym specjalizowali. Ożenił się z kobitą z filharmonii, prowadzą razem knajpę tematyczną. Te twoje podziały leżą i kwiczą. Liczy się talent, a nie rodzaj muzyki.
Po za tym zaburzyliście zwyczaj oceniania, proponuje już nie oceniać tego co było tylko idziemy dalej już z ocenianiem.
Na początek tego pana:

https://www.youtube.com/watch?v=FqJdzYY_Fas

Ale Japonia to i tak czad! ;)

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4160 dnia: Listopad 01, 2014, 21:09:35 »
Zgadzam, liczy się jakość, nie gatunek. Proszę Cię: jacy artyści rockowi/punkowi/jazzowi są równi Mahlerowi, Mozartowi, Bachowi? Jedyne, co robi na mnie podobno wrażenie, to Miłosz Davis. Ja jestem słuchaczem i staram się oceniać to, co słucham, obiektywnie. ;\
Najgorsze, co może być, to solo bębniarzy nieoglądane na żywo, ale że ziomek nieźle wywija, to ocenię na 8/10.
https://www.youtube.com/watch?v=oDAVTw86H9E takie śmiszne coś, może się komuś spodoba (niektórzy uważają to za uber kapelę rockową). Fajnie się to słucha z wyłączonym mózgiem.
https://www.youtube.com/watch?v=biAbt9k6WjQ no i dorzucę na dzisiejszą okazję, piękne kameralne dzieło (pewno już wrzucałem, bo przepiękne to)

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4161 dnia: Listopad 01, 2014, 22:16:26 »
Magma - 10/10 - no znowu mnie zaciekawiło, Mozart wiadomo - 10/10
A wiesz co Sefirot, w sumie fajnie, że masz swoje zdanie. Widzę sprawę inaczej, ale kto powiedział, że musimy się w wszystkim zgadzać! ;) I reszta z Okami to kiszka, dzisiaj słuchałem.

HUtH - no masz rację, jak zwykle - ściana na graffiti i ogłoszenia to zdecydowany kanon w estetyce w której chodzi o zgranie z ciałem - tragedia! Dla mnie punkty straszenia na forum to właśnie jest warunkowanie - czekoladki czy kiełbaski nic by nie zmieniły w idei. Pamiętasz stres w szkole, oni to też uzyskiwali to tylko wirtualnymi ocenami - a  człowiek był posrany na prawdę!

Wprowadzam w ramach propozycji na nowy schemat zabawy wrzucam  utwór wraz z problemem do dyskusji. Przykład:
https://www.youtube.com/watch?v=cAVx9RKaLPU

Teledysk zrealizowany jest w oparciu o schemat poruszania się graczy grających w Quake'a. To znaczy, że praca kamery zawiera przypadkowe ruchy, które łamią  rytm w chaotyczny sposób, posiadają jednak wyczuwalny ton. Zasada obowiązuje w każdej grze i  życiu - o ile działasz czysto racjonalnie, jesteś przewidywalny, a więc nieskuteczny. Łamanie rytmu jest schematem wpisanym w ten rytm.
Dwa proste przykłady to szkoła szermierki Wiedźminów, gdzie walczący uczą się tak długo walki, aż nauczą się łamać każdy styl - staną się nieprzewidywalni i Perfekcyjna niedoskonałość nieszczęsnego Jacka Dukaja.
Całość teledysku nieprzypadkowo wpisana jest w ascetyczną stylistyką japońską - dążenie do perfekcji z nastawieniem na to co nieracjonalne to instynktowne skojarzenie.
Możecie tylko utwór ocenić, lub możecie odnieść się do problemu.
Jeśli pomysł się wam spodoba to kolejne utwory będę wrzucał z problemami do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2014, 12:27:53 wysłana przez Oktawian361 »

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4162 dnia: Listopad 02, 2014, 21:56:26 »
https://www.youtube.com/watch?v=_oTGtVC6DLc  od 14:30 też jest pięknie łamany rytm (specjalność Magmy)
Pyoseneczka nadwyraz miła, 8/10. Teledysk jeszcze ciekawszy.
Łamanie rytmu w muzyce i ogólnie rzecz biorąc sztuce, dąży naturalnie ku perwersji i właśnie tej "dziwaczności". Można dobrze tym podkreślać różne tajemnicze utwory, demoniczne. Jednak jest to chyba przejaw zapotrzebowania na odmienność, dziwactwo po prostu, to co piękne nie potrzebuje szatkowania i łamania wpół.. co nie znaczy, że nie musi tego zastosować. Tak jednak się stało, że ludzie natchnieni najczęściej się do tej zasady nie stosowali.

Pozdrawiam

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4163 dnia: Listopad 02, 2014, 23:10:17 »
Zdecydowanie i całkowicie za mało powiedziane!
Popatrz tyko na MiB, jak wygląda walka, ile z tego to zmyłki, reagowanie w sposób czysto spontaniczny, pozorowanie czegoś.
Jak atakujesz przytrzymujesz na chwilę cios i  jesteś skuteczniejszy, bo o tą sekundeczkę przesuwasz swoją akcję w miejsce gdzie przeciwnik już puszcza blok, a potem robisz pozorowany atak! Dajcie spokój na pewno coś jeszcze da się powiedzieć na ten temat, ostentacyjnie nie oceniam Magmy i nie wrzucam kolejnego utworu!

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #4164 dnia: Listopad 02, 2014, 23:57:48 »
Pamiętasz stres w szkole, oni to też uzyskiwali to tylko wirtualnymi ocenami - a  człowiek był posrany na prawdę!
Trudno mi to powiedzieć, nie miewałem zagrożeń ani też parcia na pasek nie miałem.... jak to powiedziała kiedyś jedna z nauczycielek, jestem beznadziejnie zmanierowany...

Ta Magma jest dość interesująca. Się mi nawet podoba. 9
Natomiast Madonny nie ogarniam, jej sposób ekspresji mnie nie przekonuje, jakieś to takie udawane w większości jej piosenek(i w ogóle Bjork ją zjada w tym stylu), jak dla mnie to ona trochę przesadza z różnymi ambicjami...

Chciałem wrzucić głębokiego Jacaszka, ale jak już pojawiła się madonna, to dla odreagowania i zrycia czachy
https://www.youtube.com/watch?v=vF7P3oq8Enc

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #4165 dnia: Listopad 03, 2014, 17:31:15 »
11/10, jaram sie tym !!! gośc jest genialny

http://www.youtube.com/watch?v=-u70hXTJqgM

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #4166 dnia: Listopad 04, 2014, 22:06:29 »
a ten dalej te jakieś vaporwave'y :P (nie no, OST z hotline miami zarąbisty jest... tak jak z Drive'a) 10

wczoraj późno w radiu (dokładnie to w Nokturnie na Dwójce)leciał utwór, który zupełnie rył umysł totalnym rozkładem, ale nie da się tego w necie znaleźć...
Więc coś nieco innego
https://www.youtube.com/watch?v=hB8UiPc2FwY

Offline Leinnan

• Rybałt
  • *
  • Piwa: 58
  • Szczęść Boże, służby i loże
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4167 dnia: Listopad 06, 2014, 21:03:31 »
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens
W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyśmy to mogli dowodami obalić?

steam | space fight |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4168 dnia: Listopad 07, 2014, 17:37:22 »
Vixen 5/10, całkowicie nie mój styl. Z kontekstu zakładam, że wypada się zachwycać, ale co ja poradzę? Oczywiście moja opinia nie wyczerpuje tematu, możecie coś od siebie dodać, ale mnie nie porwało.
Partelis mnie porwało - 11/10, chociaż strasznie cinki ten teledysk, ale muzyka nadrobiła.
De Marco - 9/10 za konsekwencje w kreowaniu klimatu - pierwsze skojarzenia to Zły Smak i Martwica Mózgu - czyli pozytywnie.

Mój utwór dedykuje drobnej kobiecie, której charakter otworzył drzwi dla dialogu parlament - społeczeństwo:

https://www.youtube.com/watch?v=KO3l733WRN0

Swoją drogę ciekawe ilu facetów, zapłaciłoby za jej numer telefonu. ;)

HUtH - no powiem Ci, że przemyślałem twoją koncepcję, a propos tego, że przesadzam z tą powagę u Perturbatora - zostawiłem sobie czas na przyjrzenie się swoim myślom - nie zgadzam się całkowicie. Przecież filmy video oglądało się mając 12, 14 lat to jest ten okres gdzie zajeżdżasz kasetę za kasetą, teraz pewnie DVD. Atutem tych filmów było właśnie to, że mogłeś je zobaczyć bez kontroli. Tak więc ich duchowość jest na poziomie 12 latka, a więc o seksie co najwyżej się wzmiankuje -  niejasno i mgliście. Dzieciaki te filmy oglądały, więc pewnie instynktownie producencie wstrzeliwali się w tę niszę. Pochwalę się, jak robiliśmy przeprowadzkę to kolekcja moich kaset video byłą zbyt duża, żeby dwie osoby mogły na raz ją przenieść, karton z kasetami się rozerwał od ich ciężaru. ;) Niestety wszystkie te filmy w rodzaju Deathstalkera, leżą grzecznie w piwnicy, czekają jak dzieciaki dorosną na tyle, że będzie można je wyjąć. Po za tym sprzedałem Perturbatora moje siostrze, bo ona też lubi ten klimat. Słowem nie ma jak Perturbator!
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 13:37:31 wysłana przez Oktawian361 »

Online Trebron2009

• 2009
  • Najemnik
  • *
  • Piwa: 317
« Odpowiedź #4169 dnia: Listopad 08, 2014, 01:37:57 »
6/10 początek był obiecujący ale kawałek jak dla mnie wcale się nie rozkręca, nuda.
https://www.youtube.com/watch?v=zzv4yjGgOPM