Najnowsze newsy ze świata Mount&Blade: ( Dodaj własny news )

Bannerlord:Wywiad z Steve'm Negusem, projektantem wydarzeń oraz pisarzem w M&B

19.01.2018 | Dodał: Hubtus

Wtajcie Tawernowicze! Wczoraj ukazał się kolejny Dev Blog, w którym wywiadu udzielił Steve Negus(pisarz oraz projketant) z ekipy Taleworlds. (...) więcej

[Bannerlord] Pierwszy blog dewelopera w 2018. roku!

11.01.2018 | Dodał: Eltarek

Jakiś czas temu przestaliśmy wrzucać na stronę główną cotygodniowe newsy o nowych blogach. Powód jest prosty, owe blogi od (...) więcej

Konkurs Świąteczny 2017

13.12.2017 | Dodał: Dyktator

X edycja konkursu świątecznego. Trwa 13-19 grudnia 2017. więcej

Strona główna Mount&Blade | ukryj panel

Pokaż panel z newsami »

Polub nasz profil na facebooku! oraz dołącz do naszej Grupy STEAM

Autor Wątek: Oceń kawałek osoby wyżej.  (Przeczytany 417503 razy)

Opis tematu:

Bruce Campbell i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • Piwa: 346
  • 21. Pułk Piechoty THD
Odp: Oceń kawałek osoby wyżej.
« Odpowiedź #4095 dnia: Październik 13, 2014, 16:26:05 »
6 - to jeden z tych utworów o którym wypada mówić, że jest świetny i odkrywczy i jak to perfekcyjnie poprowadzony i jaki to głęboki. Anie źle, ani dobrze jak dla mnie - może być, ale drażni mnie ta maniera artystycznego pretensjonalizmu.
Czy byłbyś tak miły, i zachciałbyś ocenić moją gigerowską impresję, bo nie oceniłeś mojej propozycji, co wprowadza nieco zamieszania.
Odnoszę wrażenie, że Sefirot skomplikowałby grę w krzesełka, a do gry w pchełki przy nim powstałoby FAQ.

Chciałby umieścić kolejny utwór i napisać o nim kilka słów, a ponieważ chodzi o Pertubatora, zależy mi na czasie, więc stąd moje ponaglenie.

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
  • Piwa: 45
« Odpowiedź #4096 dnia: Październik 13, 2014, 16:56:55 »
6 dla splasha skutecznie mnie odstrasza
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4097 dnia: Październik 13, 2014, 18:14:42 »
Dobra, robimy tak ja wrzucam ten kawałek:

https://www.youtube.com/watch?v=rXmF6h3Yd_A

Ty Sefirot się zachwycasz i dajesz te dychę, a ja wieczorem napiszę o porządnej muzyce, czyli o Perturbatorze.

Offline huth

• Senior
  • *
  • Piwa: 450
« Odpowiedź #4098 dnia: Październik 13, 2014, 18:20:29 »
btw oprócz NewRetroWave jest jeszcze Maniac Synth i kilka innych o mniejszym 'przerobie' i bardziej alternative

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4099 dnia: Październik 13, 2014, 21:02:58 »
Oktawian, niezłe, ale nie zachwyca mnie.
Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... Bronisław hr. Komorowski

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4100 dnia: Październik 13, 2014, 22:03:00 »
     No cóż, walnij w takim razie coś zachwycającego ciebie i po kłopocie, ale przyznasz, że się postarałem zadowolić twój wybredny gust.
Tym niemniej pozostaje pod tak silnym wpływem Perturbatora, że aż muszę to z siebie wyrzucić może ktoś to zrozumie!
W odróżnieniu od innych nawiązujących do lat 80 DJ, tutaj mamy genialną precyzję. Wiecie te kanały z muzyką w stylu retro są niezłe, ale skupiają się np. za bardzo na panienkach. Istotnie lata 80 miały swoje fetysze, jak chociażby zachwyt nad efektem placebo w postaci afrodyzjaku Hiszpańska Mucha, czy fetyszach bogactwa w rodzaju futra, perły, albo fetysze "sportowe", panie eksponujące jędrne ciała w sportowych butach, czy z opaskami na głowie, których opalona skóra perli się kropelkami potu, ale przesadne skupianie się na tych elementach gubi sens tego o co tu chodzi.
Powszechne skupianie się na panienkach, pokazuje jak niesamowity jest Perturbator, który instynktownie umie wkomponować panienki o wysportowanej sylwetce w gigantyczne światy malowane aerografem jak na pocztówkach, czy plakatach modnych w latach 80. Ktoś pamięta ten zwyczaj obwieszania się przypinkami z kultowymi zespołami i filmami? A może to, że kupowało się prasowanki, które samemu trzeba było wprasować w koszulkę, by w ten sposób oddać hołd ukochanemu idolowi, którego twarz z czasem zaczynała wyglądać jak ikona? To są właśnie te panienki z obrazów Jima Burnsa, a więc panienki, których twardy biust jest jak pieczątka na bilecie w inny świat, bezkresnych przestrzeni, mieniących się barwami delikatnie muśniętymi aerografem. To jest pierwsza różnica, ale to dopiero początek.
To głębokie przeświadczenie o konieczności wypełnienia niedającej się sprecyzować misji, jest tak fajnie podkreślone w tych wszystkich dziełach w rodzaju Imperium Popiołów, Kobra czy Mad Max. Jakie to jest dobre! Spójrzcie, o to David Copperfield, spędza czas z szałową pięknością na jachcie, świetnie się bawią. Ale dlaczego tu przypłynęli? Okazuje się, że Copperfield rozwiąże zagadkę Trójkąta Bermudzkiego, piękna pani drży z niepokoju, gdy Copperfield przenika przez tajemniczy portal! Po co, jak, kiedy, gdzie, czemu, o co chodzi ... miliony pytań które nie zostaną zadane, bo to przecież oczywiste, taka jest właśnie ta estetyka mistycznych tajemnic!
Jest cała masa zjawisk z lat 80, jak chociażby filmy karate, czy cudownie kiczowate fantasy, które teoretycznie można by podciągnąć pod Perturbatora, ale to nie to samo. To łączenie pewnych elementów jak w przypadku fantasy, ma swoją logikę, swoją pewną barwę, której sedno dotyka Perturbator, ale robi to tak celnie, że aż wychodzi z ram i tworzy swoją nową wartość.

Weźcie Golden Axe, czy Krwawy Sport, kluczowa jest tu powaga z jaką się podchodziło do tych dzieł. Perturbator wyciąga "POWAGĘ", która towarzyszyła wszystkiemu co tak cudownie kiczowate w latach 80. POWAGĘ - ociekającą słodyczą, mieniącą się pastelowymi kolorami, przesłodzoną cukierkowym lukrem, która zdobi mądrości, które mógłby wypowiedzieć He Man do Szkieletora, czy Jean Claude van Damme do Bolo Yeung'a. Czy patrząc na twarz kogoś takiego jak Bolo Yeung uznacie, że ten człowiek mógłby pozwolić sobie na jakiś dowcip, czy odrobinę dystansu? Czy chociaż jedna osoba oglądająca na zajechanej kasecie film, który był kopią kopi, z której kopiowano kopię, a więc oglądało się z szumami, które same w sobie już tworzyły demoniczny nastrój, połowa ekranu to były białe paski, z skokami obrazu w śmiertelnej ciszy po raz setny patrzyło się na Tong Po, czy chociaż jedna osoba pozwoliłaby sobie na głupi komentarz!
To była kultura video, kult macho, religia z obrzędami w sercu których stało video!  Nie ma miejsca na dystans, no w życiu!
I Perturbator to kapitalnie wyłapał, poskładał do kupy i wyszła z tego cyberpunkowa wizja z takim nazwiskami jak -  Michael Ironside, Rutger Hauer, Brigitte Nielsen, Sybil Danning, czy Michael Biehn w obsadzie.

Nie mogę więc polecić wam do oglądania nic innego niż to:

https://www.youtube.com/watch?v=IGqeyQhBPMI

A jeśli moje słowa nie zostaną zrozumiane, to rozpłyną się jak łzy w deszczu.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2014, 22:34:19 wysłana przez Oktawian361 »

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #4101 dnia: Październik 15, 2014, 02:00:04 »
Mi tam się wydaje, że nie chodzi o skupianie się na panienkach, tylko inni twórcy robią coś w innej stylistyce... te całe future-retro-synth czerpie z popu, różnego disco, new/romantic/dark/itd. wave'ów, industrial, idma, electronici czy electro, acida, techno, digital hardcore i czego to jeszcze nie było z wykorzystaniem syntezatorów itp.(bo to w sumie nie tylko '80), tylko że tym się różni od jakichś innych alternatywnych współczesnych twórców wykorzystujacych to całe 'synth', że nie boi się kiczu, tandety, ówczesnych fetyszy i mód, i nie stara się robić z tego czegoś ęą :P Więc z tą 'powagą' to według mnie poleciałeś, podoba ci się to tak, dlatego że lubisz industrial i inne brudne dźwięki bardziej niż Pet Shop Boys :P Perturbator jest po prostu mroczny :)
Choć jasne, że Perurbator ma też na ogół bardziej dynamiczne kompozycje od innych, ale na dłuższą metę jest dla mnie męczący i wolę np. Lazerhawk.

Już to kiedyś wrzucałem, ale 'teledysk' do tego mnie rozwala:
https://www.youtube.com/watch?v=AZZ-3p3DDV8

Online Bruce Campbell

• Lew
  • Możny
  • *
  • Piwa: 628
  • 21. Pułk Piechoty THD
    • datadream2004 コギ花
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4102 dnia: Październik 15, 2014, 14:14:27 »
Czo ten typ z teledysku :D 7/10
Dzisiaj mija 21 lat, odkąd singiel Ice Cube "Check Yo Self" stał się platyną, więc... https://www.youtube.com/watch?v=bueFTrwHFEs

Offline Kradus

• Moderator Globalny
  • Najemnik
  • **
  • Piwa: 246
  • 99 rocznica Powstania Wielkopolskiego
  • Steam ID: Mój status Steam
« Odpowiedź #4103 dnia: Październik 15, 2014, 15:18:00 »
No ba, 9/10. (Za It was a good daybyłby jeszcze plus :P). I ta dzielnica przypominająca GTA: San Andreas :3
To może też jakieś rapsy?   Jednak będzie to, bo akurat leci w winampie :P
http://www.youtube.com/watch?v=iNxDj-i-yi8

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2014, 15:29:17 wysłana przez Kradus »

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4104 dnia: Październik 15, 2014, 22:08:00 »
do radyjka w sam taki coś, ale dłużej nuudzi, 7/10 bo spoczko gitareczka
choć nie robi swoje
2. 10/10 za tytuł
https://www.youtube.com/watch?v=7EzQIUFnwyg SUPER SYMFONIA

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #4105 dnia: Październik 16, 2014, 01:04:20 »
10, ta symfonia jest spoko, ma momenty i nie nudzi(boże dzisiaj(wczoraj) był Haendel w filharmonii na dwójce, wolałem alternatywę na trójce. a dzisiaj powtórka z warszawskiej jesieni, eh), poza tym wychodzi poza ramy i właściwie połowa jest jak koncert fortepianowy. A ja lubię koncerty fortepianowe, o np. takie(szczególnie partie na trójkącie godne uwagi, po prostu przełomowe i tak bardzo trollerskie):

https://www.youtube.com/watch?v=XMaL-rtOeqE

A w ogóle to po tobie spodziewałem się Straussa albo Mahlera w rocznicę urodzin Nietzschego!

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4106 dnia: Październik 16, 2014, 11:42:09 »
Piszę się Licz, czy Lisz bo ja już sam nie rozumiem. I nie wiedziałem, że nekromanci komponują muzykę na fortepian.
Piękny utwór, piękne wykonanie, tylko ja nie lubię muzyki poważnej, więc nie ma nawet sensu oceniać, bo wiem że moja opina nie ma tu nic do rzeczy, nie mój gust, ale na tyle, że jest to perfekcyjne to się pokapowałem.

Tymczasem, zobaczcie dokąd zaprowadziła mnie ścieżka wytyczona przez Perturbatora. To jest gra, którą zrobił syn Johna Shafta, przy współpracy z panami znad Wisły. To co odróżnia tę bajeczkę od Perturbatora, to brak strachu przed wielkimi nazwiskami, tu czuję się wręcz panów Gibsona, Dicka, a nawet o zgrozo Lema.   {mówić ostatnie zdanie coraz ciszej, z ręką na ustach i dużymi oczami}

Usiądźcie wygodnie i stabilnie, przygotować chusteczki do wycierania łez wzruszenia i można włączyć:

https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs

Offline Sefirot

• Awanturnik
  • *
« Odpowiedź #4107 dnia: Październik 16, 2014, 16:07:15 »
HUtH, tak, Liszt tworzył straszliwie wzniosłą muzykę, na granicy śmieszności (i się jej trzymał). Ale wolę jego drugi koncert. Posłuchaj Totentanz albo symfonię Dantego. ; )

Offline huth

• Senior
  • *
« Odpowiedź #4108 dnia: Październik 16, 2014, 16:34:21 »
HUtH, tak, Liszt tworzył straszliwie wzniosłą muzykę, na granicy śmieszności (i się jej trzymał). Ale wolę jego drugi koncert. Posłuchaj Totentanz albo symfonię Dantego. ; )
Ja bym tego nie określił jako 'wzniosłość'(jak określić np. Wagnera wtedy?!), raczej huśtawka nastrojów :P Ale na granicy śmieszności może być, przynajmniej nie nudzi

Piszę się Licz, czy Lisz bo ja już sam nie rozumiem. I nie wiedziałem, że nekromanci komponują muzykę na fortepian. Piękny utwór, piękne wykonanie, tylko ja nie lubię muzyki poważnej, więc nie ma nawet sensu oceniać, bo wiem że moja opina nie ma tu nic do rzeczy, nie mój gust, ale na tyle, że jest to perfekcyjne to się pokapowałem.
heh, jakoś mi się z liczem nigdy Liszt nie kojarzył, pewnie dlatego, że wiedziałem jak się to czyta. Powiem ci, że ja nie przepadam za wszystkim w muzyce klasycznej i nie potrafiłem się przekonać to tego pinkolenia Chopina, Schuberta, Liszta, itd., ale ten koncert był jednym z utworów, po których zacząłem się przekonywać. No, szczególnie jak się takie coś słyszy na żywo. Tego chyba właśnie brakuje w szerzeniu klasyki, że o ile na takim normalnym koncercie rockowym/popowym każdy był i poczuł muzykę, to znacznie mniej mogło ją czuć na koncercie klasyki, a taka orkiestra imho robi większe wrażenie niż kapela metalowa(oczywiście w porównywalnych mocą utworach).

https://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs
Gibson - no pewnie, także Sterling, ale Dick i Lem tylko na wyrywki... częściowo Stephenson czy Dukaj i sporo nowych nie tak znanych pisarzy oraz dużo anime i zachodnich komiksów. W ogóle to mnie ten trailer nie kupił, takie podejście do cyberpunku, czyli wieczna miejska noc, androidy i modyfikacje, bohater jakiś bad-ass, jest imho wyeksloatowane, to wszystko już było przecież, a w szczególności w grach... no ale nieważne... Arcydzieło Archive:
https://www.youtube.com/watch?v=yLuOzNeHw5I

Offline Octavian

• Zbrojny
  • *
  • 21. Pułk Piechoty THD
« Odpowiedź #4109 dnia: Październik 16, 2014, 17:01:48 »
E tam, jak się grało w Cyberpunka 2020, to nie ma opcji o słowach krytyki.
A widziałeś jak pan Murzyn chodzi po mieście i fabrykach i w kroplach deszczu opowiada o tej grze - kapitalne!

a teraz utwór za który będę smażył się w piekle! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=SvA8NPAl2Dg

A Archive może być, ale bez Cyberpunka to już nie to samo - jakieś 7,8.